מדינת ישראל ממשיכה להפקיר את תושבי שדרות ולאף אחד זה לא מזיז. - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדינת ישראל ממשיכה להפקיר את תושבי שדרות ולאף אחד זה לא מזיז.

zorgi

Recommended Posts

למה קיצוניות? להפציץ קצת תשתיות לא ממש גובה מחיר. בעלות הברית (הבריטים לא היו לבד בעסק, גם האמריקאים השתתפו) החריבו את דרזדן, לא סתם הפציצו אותה. היו שם ערות אלפי הרוגים. עיר תעשייתית? לא עד כמה שלי ידוע.

אם אתה רוצה לגבות מחיר מהאוייב, אתה רוצה שהוא ידע שעשית את זה בכוונה. "את זה עשינו כדי ללמד אותך לקח - אל תחזור על הטעות הזו שוב". אתה לא אומר "אופס, סליחה. זה היה בטעות", או "זה נועד לפגוע במטרה לגיטימית ששכנה באותו מקום". אם האוייב לא יודע למה תקפת את התשתית האזרחית שלו, מה הוא אמור ללמוד מזה?

אני לא חושב שאמרנו ללבנונים "אופס סליחה" על שום דבר...

אבל אתה לא מצפה שמצד שני שנתבטא בריש גלי לגבי הרס תשתיות אזרחיות?

הדברים ידועים - יש כמה מקורות שמדווחים עליהם... הלבנונים יודעים את התוצאה - אני לא חושב שהם משלים את עצמם שתקיפה של עשרות תחנות דלק, תשתיות מים וניקוז וכו' הם תוצאה של פעילות חיזבאללה. וגם אם כן זה לא משנה מבחינת האפקט.

ולא ענית - מאיפה אתה יודע שהיו התקפות מכוונות על תשתיות אזרחיות כדי "לגבות מחיר" מלבנון?

הבעיתיות היא שאני לא ארגיש בנוח עם הפירוט הזה.

אתה יכול לקבל את הדברים שלי או להשתמש בהגיון ובכל המידע הקיים ולהגיע לאותם מסקנות.

אני לא יודע למה אתה מופתע - בעיקר כי עשינו את זה בלבנון בעבר.

תקיפה מכוונת של מטרות אזרחיות במובהק, ללא שמץ של תועלת צבאית, היא פשע מלחמה. אסור לך להפציץ כביש כדי להעניש את האוייב, מותר לך להפציץ אותו כדי למנוע מהאוייב להשתמש בו לקבלת תגבורות.

אני באמת לא מכיר את ההגדרות טוב...

אם זה כך אז ביצענו פשעי מלחמה... כמובן שאם זה כך - אז בכל מלחמה התבצעו פשעי מלחמה כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 129
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

רק אם התקיפות היו מכוונות. ולא, אני לא מוכן לקבלאת המילה שלך. אני לא מכיר אותך. ההיגיון שלי אומר ההיפך: אנחנו לא יכולים להסתיר דבר כזה, לא כשלפחות מאות - אם לא אלפים - של אנשים אמורים להיות מעורבים בעסק. מישהו כבר היה מדבר וחושף את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק אם התקיפות היו מכוונות. ולא, אני לא מוכן לקבלאת המילה שלך. אני לא מכיר אותך. ההיגיון שלי אומר ההיפך: אנחנו לא יכולים להסתיר דבר כזה, לא כשלפחות מאות - אם לא אלפים - של אנשים אמורים להיות מעורבים בעסק. מישהו כבר היה מדבר וחושף את זה.

מה יש פה לחשוף?

אני לא חושב שמדובר במעשה שמרעיש מישהו.

אני לא חושב שאי פעם שאלו ואני לא חושב שאי פעם הכחישו... זה לא מעניין את התקשורת.

אתה יודע הפצצנו תחנות טרנסופרמציה בלבנון כמה פעמים בשנות התשעים. מתוך כוונה והודאה שמדובר בגביית מחיר. אתה יכול לחפש באינטרנט.

וזה על אף שהחזקנו את רצועת הביטחון בלבנון.

שירתתי בלהק מודיעין - השתחררתי חודש וחצי בערך לפני המלחמה וחזרתי ל 43 ימי מילואים מהיום הראשון ועד התחקירים שאחרי...

כתבתי תחקיר אישי (כמו מילואמניקים נוספים) שכותב לבכירים בלהק על אירועי הלחימה... וזה לא אחד הנושאים שהתרידו אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה יש פה לחשוף?

אני לא חושב שמדובר במעשה שמרעיש מישהו.

אני לא חושב שאי פעם שאלו ואני לא חושב שאי פעם הכחישו... זה לא מעניין את התקשורת.

הכחישו באבו-אבוה. אתה מוזמן לבדוק - בכל פעם שעיתונאי שואל דובר רשמי (וזה קרה לא מעט פעמים במלחמה האחרונה) על פגיעה בתשתיות בלבנון, הדובר תמיד אומר שלא היתה שום פגיעה מכוונת בתשתיות אלא רק באלו ששימשו את החיזבאללה.

אתה יודע הפצצנו תחנות טרנסופרמציה בלבנון כמה פעמים בשנות התשעים. מתוך כוונה והודאה שמדובר בגביית מחיר. אתה יכול לחפש באינטרנט.

וזה על אף שהחזקנו את רצועת הביטחון בלבנון.

פעם אחת, עד כמה שאני זוכר. וזה מוכיח את הנקודה שלי - כשעשינו את זה, אמרנו בדיוק למה עשינו את זה: אתם פגעתם ברשת החשמל שלנו, אנחנו פוגעים ברשת החשמל שלכם. וזה עבד, כי הם ידעו למה עשינו את מה שעשינו. במלחמה האחרונה, כאמור, הקפידו להכחיש שזו היתה המטרה.

שירתתי בלהק מודיעין - השתחררתי חודש וחצי בערך לפני המלחמה וחזרתי ל 43 ימי מילואים מהיום הראשון ועד התחקירים שאחרי...

כתבתי תחקיר אישי (כמו מילואמניקים נוספים) שכותב לבכירים בלהק על אירועי הלחימה... וזה לא אחד הנושאים שהתרידו אותי.

ואתה יודע (ולא חושב) שחיל האוויר פגע במתכוון בבתי ספר, תחנות שאיבה, כבישים וגשרים בלי שום קשר לחיזבאללה, רק כדי להעניש את הלבנונים? באמת? תחשוף את זה בפומבי בבקשה - אם שורה של בכירים, מראש הממשלה ועד לדוברים זוטרים של צה"ל שיקרו בפומבי, זה צריך לעניין את כולנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתי שלא אמרנו ללבנונים סליחה...

הכחישו באבו-אבוה. אתה מוזמן לבדוק - בכל פעם שעיתונאי שואל דובר רשמי (וזה קרה לא מעט פעמים במלחמה האחרונה) על פגיעה בתשתיות בלבנון, הדובר תמיד אומר שלא היתה שום פגיעה מכוונת בתשתיות אלא רק באלו ששימשו את החיזבאללה.

אני לא זוכר התבטאות מפורשת כזאת... אני ישמח אם תפנה אותי.

פעם אחת, עד כמה שאני זוכר. וזה מוכיח את הנקודה שלי - כשעשינו את זה, אמרנו בדיוק למה עשינו את זה: אתם פגעתם ברשת החשמל שלנו, אנחנו פוגעים ברשת החשמל שלכם. וזה עבד, כי הם ידעו למה עשינו את מה שעשינו. במלחמה האחרונה, כאמור, הקפידו להכחיש שזו היתה המטרה.

אני זוכר שזה לא עבד... וזה היה כמה מקרים, פעם שנאים בתחנות חשמל פעם תחנות טרנפורמציה וכו'.

הפעם זה לא היה חכם להכריז על הדברים כדי לקבל את זה בפליי-בק ברשתות התקשורת הזרות... זאת הייתה מלחמה שהמשך שלה והמטרות שלה היו תלויות בתמיכה של ארה"ב והאו"ם - יחד עם מוכנות של לבנון לקחת אחריות... לכן היה צורך לאזן את הדברים.

מצד אחד אתה לא רוצה לנהל מלחמה סטרילית בלבנון כי אז אתה לא יוצר לחץ העם הלבנוני וממשלת לבנון לקחת אחריות וליישם את הריבונות שלה במדינה. אתה יודע פשעי מלחמה או לא - מי בדיוק נותן את הדין על זה שהחיזבאללה פועל תחת הריבונות הלבנונית? האם זה לא פשע? האם אין מחיר שהממשלה צריכה לשלם?

אם כמה מטרות תשתית זה מה שהניע את ההחלטה שצבא לבנון יזיז את התחת לדרום לבנון - אז כנראה שהם ביקשו את זה.

מצד שני אתה לא רוצה ליצור אפקט שיפגע בך בזירה הבין לאומית.

ואתה יודע (ולא חושב) שחיל האוויר פגע במתכוון בבתי ספר, תחנות שאיבה, כבישים וגשרים בלי שום קשר לחיזבאללה, רק כדי להעניש את הלבנונים? באמת? תחשוף את זה בפומבי בבקשה - אם שורה של בכירים, מראש הממשלה ועד לדוברים זוטרים של צה"ל שיקרו בפומבי, זה צריך לעניין את כולנו.

בוודאות לגבי חלק מהמטרות האזרחיות... למשל אני לא יודע או מאמין שפגענו בבתי ספר בכוונת תחילה למשל - זה לא הגיוני ולא מוסרי.

אמרתי מה שאמרתי. אני לא ילך לאף אחד - אמרתי את דעתי בנושא. לא היו פקודות ש"דגל שחור התנוסס מעליהם" וזה החוק שאני מכיר.

וכמו שאמרתי אני לא חושב שזה מעשים סנסציונים ולא מעניינים או צריכים לעניין יותר מידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כול פעולת הענשה שהיא "רק לצורך הענשה" היא בעצם פעולת מניעה הגנתית. כאשר אתה מעניש את האוייב אתה גורם לו לחשוב כמה פעמים על מה שהוא רוצה לעשות לך והוא משכלל את הסיכונים הכרוחים בפעולה כוחנית נגדך.

לכן מבחינתי אין שום הבדל בין תקיפת משגרי קטיושות לבין תקיפת מטרות אזרחיות אשר בעזרת תקיפתן אולי ימנעו בעתיד התקפות ממשגרים על ערי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא בלגינא אתה טועה ובכל מקרה מתעקש אתה מסוג אותם אנשים שלא יכולים לטעות אז אתה טועה אולי אתה לא מודע אבל זה שאני יודע שהצדק איתי בהחלט מספיק לי :)

ואתה, כנראה, מסוג האנשים שלא מסוגלים להשתמש בסימני פיסוק. ממש מכאיב לקרוא את מה שכתבת. בכל מקרה, אם אתה יודע שהצדק איתך, איך ספק שאתה צודק :P.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...