מה הכי טוב לגיימינג ? LCD או CRT ? - עמוד 4 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הכי טוב לגיימינג ? LCD או CRT ?

RgGolbraich

Recommended Posts

בפעם הבאה תנסה לברר את העובדות לפני שאתה מכריז עליהן, בשביל שאנשים לא יצטרכו לתקן אותך.

כאשר למסך יש רזולוציה טבעית מסויימת, והוא מקבל מקור עם רזולוציה נמוכה מהמקורית, הוא צריך לעשות סקיילינג בשביל להציג את התמונה. סקיילינג מתבצע בעזרת מעבד תמונה, בלי קשר לייצור הפאנל. הבעיה שבמסכים הסקיילרים המובנים הם זולים מאד ולא איכותיים, וכאן בעצם חוסכים הרבה מאד, בשביל לא לייקר את המסך. אפשר לקנות סקיילר\מעבד תמונה ייעודי וחיצוני, שיבצע את עיבוד התמונה בעצמו, ואז יתן כבר אות מוגמר למסך, שיצטרך רק להציג אותו, ואז התוצאות יהיו טובות הרבה יותר. הבעיה עם מקור ברזולוציה נמוכה שכאשר אתה עושה את הסקיילינג, אתה בעצם מוסיף מידע לתמונה, כך שהוא יתפרס על המסך בצורה הנכונה. הרי אי אפשר להוסיף יש מעין, אז עושים אינטרפולציות מסויימות(בעזרת מטריצות ועיבוד אותות, תחום די מעניין... הידעתם שבשביל לשחזר אות דיגיטלי בצורה מלאה, צריך לדגום אותו לפחות פי 2 יותר מהתדר הגבוה ביותר של האות? :) ), כך שהתמונה תיראה טבעית ככל הניתן, ובאמת אפשר לעשות שיפורים מאד רציניים לאיכות התמונה... בגלל זה יש מכשירי יקרים שעושים UPSCALING לרזולוציות גבוהות ומשפרים את איכות התמונה... אפשר גם בעזרת מעבד תמונה לשפר את התמונה ממקור כמו YES או HOT למשל...

Y בנאדם ריתקת אותי!! אם תוכל לנדב לי עוד מידע כזה או/ו לינקים אהיה אסיר תודה!

חח באמת זה הבדלים כל כך מינוריים , שאם אלוהים היה הוא לא היה מבחין בדברים האלה

אני לא יכול לחיות עם ה CRT שלי יותר .. עכשיו אני קונה את ה 731BF בשעה טובה :]

גמרת אותי!!!!! :lol:

לגבי הדיון אני חושב שזה סוג של התרגלות לפי עניות דעתי, כי אין ספק שמסכי LCD שיפרו משמעותית את הנוחות שלא לדבר על זה שהם קלים יותר ולא יוצרים שקע בשולחן, ולא צריך לשבת כ"כ קרוב אליהם ולהגדיל משמועתית את המספר במשקפיים כל שני וחמישי (רביעי סגור אחה"צ.... אז צריך לסבול בשקט) ואני מדבר מנקודת מבט של "חובבן" (שזה בערך מרבית האוכלוסיה שאינה מתמצה בחומרה ורוכש מחשבים דרג ג' מחברות עושקניות המציעות מפרטים דרג ז')

אגב סתם נקודה מעניינת, כשחלקנו יוצאים לקולנוע (אולם כזה המכיל כ 200 מושבים בממוצע הצבועים בצבע אדום לרוב עם גרגרי פופקורן על הרצפה וקירור מקפיא שלא היה מבייש בגסתו המוקטנת אשפי מחשבים, סתם לידע כללי ;) והמבין יבין ) אני לא חושב שאנשים סובלים מאיכות הסרטים המוקרנים ממקרן המרוחק כ 20 מטרים מהמסך באותו עיקרון קיים גם בשוק כרטיסי המסך, אני מכיר ילדים שמתלהבים מכרטיסי LOW END כמו שהם מתלהבים ומשווצים שיש להם P4... (למי שזוכר....)

לסיכום אם אתם יושבים כל היום ובוחנים פיקסל פיקסל לעומקו וגוונו כמו מרבית מבקרי החומרה במקום לשבת ולזרום כמו דגים מתים , הפרדוקס יבוא לכם בהפוכה וקידמת מסכי ה LCD תפסח עליכם , הישארו לכם עם מסכי ה CRT עם "התותח" ממש כמו מחשבכם התותח....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...