Mac vs. PC - עמוד 35 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Mac vs. PC

Decktor

Recommended Posts

בעניין ניידים, אני מכיר יותר מכמה אנשים שמריצים XP ו Vista על מקבוקים-פרו, ולא כל כך מתחברים לLeopard בגלל שהתרגלו למערכות הפעלה של מיקרוסופט.

הניידים של הם באמת מאוד איכותיים מכל בחינה ונמצאים ברמה של ThinkPad ו Sony Vaio מבחינת איכות, וגם מבחינת מחיר כמובן. נכון שיש גם ניידים של חברות כמו HP, , או BenQ שהם בעלי נתונים טכניים זהים (או לפעמים אפילו יותר מרשימים) ונמכרים בחצי מחיר יחסית לאלה שציינתי קודם.

זה כמו עם מכוניות, אותו מצב. יש אנשים שקונים סוברו בגלל שכל מה שהם צריכים זה אוטו שנוסע, יש אנשים שמשקיעים במרצדס בגלל שמי שפעם נסע במרצדס יודע מה ההבדל ומוכן גם לשלם על ההבדל הזה, ויש גם כאלה שיכניסו מנוע של מרצדס לתוך סוברו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 845
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני חושב שברגע שהחומרה זהה (והיום היא זהה) השאלה היא מערכת הפעלה.

אני מאוד אוהב את הניידים של אפל מבחינת המארז ואני לא חושב שיש הרבה מחשבים ניידים בשוק עם מארז כל כך עמיד וטוב.

אבל זאת לא הנקודה.

אפל היא חברת תוכנה \ ממשקי משתמש.

יש מי שאוהבים ויש מי שלא, זה ממש משתנה מאחד לאחד.

מהנסיון שלי האגדה האורבנית הזאת שהוזכרה נכונה,

תשים בן אדם מול מקינטוש ליום והוא יגיד שזאת המערכת הפעלה הכי גרועה ולא נוחה שיש.

תשים בן אדם מול מקינטוש לחודש והוא יגיד שזאת המערכת הפעלה הכי טובה ונוחה שיש.

אני יכול לתת לכם את אחי הגדול לדוגמא.

סטודנט לרפואה שלא מבין כלום במחשבים. השימושים שלו הם אינטרנת, אופיס, סקייפ תמונות וכאלה...

השאלתי לו את הנייד שלי לשבוע והוא חזר ולא הספיק להגיד כמה זה חרא.

אח"כ הוא נטקע שוב, קיבל אותו לעוד חודש והיום כבר יש לו מקינטוש משלו.

מערכת הפעלה זה ממש שאלה של טעם.

אני חושב שהלאופרד הרבה יותר טובה מאקספי ומוויסטה וממה שיצא לי לראות גם מ-7.

אבל שוב,זאת דעתי וזה שאלה של טעם.

זה טוב שיש בשוק כמה מערכות הפעלה מתקדמות ושכל אחד יבחר את מה שהוא אוהב.

ולהגיד שרק משוגעים קונים היום מק זה ממש לא נכון, זאת אלטרנטיבה רצינית לכל דבר ושכל אחד יעשה את מה שהוא אוהב.

נ.ב

אתם שוכחים גם ייתרון אחד ענק שיש למקינטוש - הוא לינוקס!!!

אותי בסוף התואר הנדסה שלי זה הציל...

התחלתי לעשות את הפרוייקט גמר שלי על אובונטו וממש ירקתי דם כל היום והתעסקתי עם כל דבר שהוא לא התכנות עצמו.

חבר אמר לי שאני מפגר, פתח לי במקינטוש את ה-x11 ואני לא מתכנת על שום דבר אחר מאז...[br]פורסם בתאריך: 19.07.2009 בשעה 06:48:20

אני חושב שברגע שהחומרה זהה (והיום היא זהה) השאלה היא מערכת הפעלה.

אני מאוד אוהב את הניידים של אפל מבחינת המארז ואני לא חושב שיש הרבה מחשבים ניידים בשוק עם מארז כל כך עמיד וטוב.

אבל זאת לא הנקודה.

אפל היא חברת תוכנה \ ממשקי משתמש.

יש מי שאוהבים ויש מי שלא, זה ממש משתנה מאחד לאחד.

מהנסיון שלי האגדה האורבנית הזאת שהוזכרה נכונה,

תשים בן אדם מול מקינטוש ליום והוא יגיד שזאת המערכת הפעלה הכי גרועה ולא נוחה שיש.

תשים בן אדם מול מקינטוש לחודש והוא יגיד שזאת המערכת הפעלה הכי טובה ונוחה שיש.

אני יכול לתת לכם את אחי הגדול לדוגמא.

סטודנט לרפואה שלא מבין כלום במחשבים. השימושים שלו הם אינטרנת, אופיס, סקייפ תמונות וכאלה...

השאלתי לו את הנייד שלי לשבוע והוא חזר ולא הספיק להגיד כמה זה חרא.

אח"כ הוא נטקע שוב, קיבל אותו לעוד חודש והיום כבר יש לו מקינטוש משלו.

מערכת הפעלה זה ממש שאלה של טעם.

אני חושב שהלאופרד הרבה יותר טובה מאקספי ומוויסטה וממה שיצא לי לראות גם מ-7.

אבל שוב,זאת דעתי וזה שאלה של טעם.

זה טוב שיש בשוק כמה מערכות הפעלה מתקדמות ושכל אחד יבחר את מה שהוא אוהב.

ולהגיד שרק משוגעים קונים היום מק זה ממש לא נכון, זאת אלטרנטיבה רצינית לכל דבר ושכל אחד יעשה את מה שהוא אוהב.

נ.ב

אתם שוכחים גם ייתרון אחד ענק שיש למקינטוש - הוא לינוקס!!!

אותי בסוף התואר הנדסה שלי זה הציל...

התחלתי לעשות את הפרוייקט גמר שלי על אובונטו וממש ירקתי דם כל היום והתעסקתי עם כל דבר שהוא לא התכנות עצמו.

חבר אמר לי שאני מפגר, פתח לי במקינטוש את ה-x11 ואני לא מתכנת על שום דבר אחר מאז...

שלא נדבר על דברים כמו Ilife וכאלה. תראה לי תוכנה ב- שנותנת לי להרים אתר "מקצועי" ב-5 דקות כמו iweb...

ככה ששוב, יש יתרונות לזה ויתרונות לזה וכל אחד יבחר לפי הצרכים שלו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעניין ניידים, אני מכיר יותר מכמה אנשים שמריצים XP ו Vista על מקבוקים-פרו, ולא כל כך מתחברים לLeopard בגלל שהתרגלו למערכות הפעלה של מיקרוסופט.

הניידים של Apple הם באמת מאוד איכותיים מכל בחינה ונמצאים ברמה של ThinkPad ו Sony Vaio מבחינת איכות, וגם מבחינת מחיר כמובן. נכון שיש גם ניידים של חברות כמו HP, Gigabyte, או BenQ שהם בעלי נתונים טכניים זהים (או לפעמים אפילו יותר מרשימים) ונמכרים בחצי מחיר יחסית לאלה שציינתי קודם.

זה כמו עם מכוניות, אותו מצב. יש אנשים שקונים סוברו בגלל שכל מה שהם צריכים זה אוטו שנוסע, יש אנשים שמשקיעים במרצדס בגלל שמי שפעם נסע במרצדס יודע מה ההבדל ומוכן גם לשלם על ההבדל הזה, ויש גם כאלה שיכניסו מנוע של מרצדס לתוך סוברו.

אתה ממש מדבר שטויות...!

המחשבים הניידים של אפל MBP, ידועים כניידים שמתחממים מאוד! לפעמים המעבד מגיע בקלות ל-90 מעלות, רק מגלישה בספארי.

היה לי מקרים עם ניידים שסבלו מבעיות רעש מאוורים נוראי, וזה מבלי לקחת בחשבון מחשבי MB לבנים שהצהיבו מרוב חום.

לא מאמין...?

http://www.google.co.il/search?hl=iw&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla:he:official&hs=DDU&ei=HPhiSuqTJZC4sgaS9aTrDw&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=macbook+pro+heating+problems&spell=1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אומר שלThinkPad ו Sony Vaio אין בעיות טכניות, או שלThinkPad יש יותר בעיות מVaio. תלוי איזה דגם ואיזה סדרה.

חופשי, גם להם יש את זה: http://www.lemonauto.com/complaints/1_mercedes_recalls.htm , זה לא אומר שמרצדס פחות אמין מסוברו או יותר טוב מApple.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אגדה אורבנית שקיים מעבר מ- למאק, אבל לא ההפך.

מהמעט שיצא לי להכיר האגדה נכונה. אין לי מדגם מייצג אבל 2 אנשים שהיו בתחילת שנות ה-20 לחייהם עברו למאק לפני כמה שנים(זה היה בימי חלונות XP). כמו כן המרצה שלי לאחד הקורסים בטכניון בזמנו השתמש במחשב מאק בשקפים וכאלה(ובאמת היה מרשים ונראה טוב יותר) והוא אמר שהוא משתמש רק בחשבי אפל.

אני חושב שעם חלונות 7 וגם וויסטה במידה רבה, כמו כן יחד עם העובדה שגם מחשבי נראים טובי ותר חיצונית עם הזמן(אפילו הזולים יחסית), גורמת לאפל לאבד את היתרונות שלה. אני אומר את זה כמשתמש שראה ומכיר משתמשי מאק והתכוון לרכוש מאק באוגוסט. עכשיו אני חושב שאין לי סיבה מוצדקת לכך.

אפל לטווח הרחוק לא תחזיק מעמד ככה בשום המחשבים הנייחים והניידים. במכשירים קטנים וחכמים כן, אבל לא במחשבים "אמיתיים".

אפל חייבת חידוש לעומת הפיסי וזה חייב לבוא גם מהתוכנה. החומרה לבדה לא תעשה את זה.

יש גם מצב הפוך, רק ההבדל שאנשים לא עושים מזה כזה עניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש ב PC כבר 19 שנה, לפני חודשיים נשברתי וקניתי מקבוק פרו, כמה נקודות למחשבה:

1. איכות הבנייה היא פשוט מעולם אחר, יש לנו בחברה ניידים של , סוני ודל, כולם מורכבים באיכות גבוהה, אבל אף אחד לא מגיעה לרמה של אפל.

2. מערכת ההפעלה טובה יותר, אולי היא לא טובה יותר לקהל באתר הזה, אבל למשתמש הממוצע אין תחרות, אפילו לא מול WINDOWS 7, שגם היא מותקנת לי על הנייד, ואני מרוצה מאוד ממנה. חשוב לזכור שרוב משתמשי המחשבים בעולם לא ממש יודעים מה הם עושים על המחשב שלהם, לאנשים האלו אפל מספקת מוצר טוב יותר, שבא עם ILIFE שעושה עבודה טובה יותר בניהול התמונות המוזיקה והסרטים הביתיים מכל תוכנה בתשלום ל .

3. זמני ההדלקה והכיבוי פשוט משאירים פס לכל גירסאות ווינדוס.

4. לכל מנבאי השחורות לאפל, תקראו קצת את הדוחות הרבעוניים שלהם, אני לא חושב שהם חולקים את השקפת העולם שלכם, נכון להיום הם יצרנית המחשבים הגדולה בארה"ב מבחינת היקף מכירות כספי, שלישית בכמות מחשבים נמכרים. (המחשבים שלהם יקרים, מה לעשות)

בקיצור, תקנו מק לאמא שלכם ותראו איך חודש אתם מפסיקים לקבל שיחות תמיכה טכנית ממנה, ואם תקנו לה אחד בארה"ב אתם גם יכולים לשלוח אותה ללמוד להשתמש במחשב ב GENIUS BAR של סטור, בקיצור מערכת ההפעלה הטובה ביותר למשתמש הממוצע, אתם פשוט לא המשתמש הממוצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

4. לכל מנבאי השחורות לאפל, תקראו קצת את הדוחות הרבעוניים שלהם, אני לא חושב שהם חולקים את השקפת העולם שלכם, נכון להיום הם יצרנית המחשבים הגדולה בארה"ב מבחינת היקף מכירות כספי, שלישית בכמות מחשבים נמכרים. (המחשבים שלהם יקרים, מה לעשות)

תקרא את ההערכות לדוחות השנתיים שיתפרסמו בקרוב

הם כבר ממזמן לא מתעסקים במחשבים, יותר מחצי מהרווח שלהם הוא מאייפונים ומאייפודים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש ב PC כבר 19 שנה, לפני חודשיים נשברתי וקניתי מקבוק פרו, כמה נקודות למחשבה:

1. איכות הבנייה היא פשוט מעולם אחר, יש לנו בחברה ניידים של , סוני ודל, כולם מורכבים באיכות גבוהה, אבל אף אחד לא מגיעה לרמה של אפל.

2. מערכת ההפעלה טובה יותר, אולי היא לא טובה יותר לקהל באתר הזה, אבל למשתמש הממוצע אין תחרות, אפילו לא מול WINDOWS 7, שגם היא מותקנת לי על הנייד, ואני מרוצה מאוד ממנה. חשוב לזכור שרוב משתמשי המחשבים בעולם לא ממש יודעים מה הם עושים על המחשב שלהם, לאנשים האלו אפל מספקת מוצר טוב יותר, שבא עם ILIFE שעושה עבודה טובה יותר בניהול התמונות המוזיקה והסרטים הביתיים מכל תוכנה בתשלום ל .

3. זמני ההדלקה והכיבוי פשוט משאירים פס לכל גירסאות ווינדוס.

תשובות:

1. כולם עשויים מאותו חומר, אפל לא מייצרת את הניידים מזהב! ואגב איכות המשחה טרמית במחשבי MBP היא מתחת לכל ביקורת!

2. עצם זה שכל משתמש מק חייב את פרללס, פיוז'ן, BC, מותקן על מק, מוכיח שיש דפוס תלות שחוזר על עצמו.

למעשה המערכת הפעלה אין לה זכות קיום ללא WIN בצד...?

ועם כל הכבוד לחבילת ILIFE, אייפוטו, אייטיונס, איימובי תוכנות שלא עומדות בתחרות למה שיש ל- להציע גם בחינם.

3. זה מדד שמשתנה ממחשב למחשב, לא רואה בזה יתרון, ואל תשכח את המחלה של OS X שהיא BBOD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק חייב להסכים ולהגיד שהמקבוק שלי רותח בטירוף והוא גם מצהיב (מקבוק לבן). אני מטפל בו כמו חולה בבידוד - כל פעם שאני עובד עליו, אני שם איזה משהו על המקלדת שהיא לא תצהיב מהמגע שלי ושם איזו כרית על הרגל כדי שהיא לא תשרף מהחום של המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק חייב להסכים ולהגיד שהמקבוק שלי רותח בטירוף והוא גם מצהיב (מקבוק לבן). אני מטפל בו כמו חולה בבידוד - כל פעם שאני עובד עליו, אני שם איזה משהו על המקלדת שהיא לא תצהיב מהמגע שלי ושם איזו כרית על הרגל כדי שהיא לא תשרף מהחום של המחשב.

מציע לך להחליף משחה טרמית, יש המון אינפורמציה על התהליך ברשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובות:

1. כולם עשויים מאותו חומר, אפל לא מייצרת את הניידים מזהב! ואגב איכות המשחה טרמית במחשבי MBP היא מתחת לכל ביקורת!

2. עצם זה שכל משתמש מק חייב את פרללס, פיוז'ן, BC, מותקן על מק, מוכיח שיש דפוס תלות שחוזר על עצמו.

למעשה המערכת הפעלה אין לה זכות קיום ללא WIN בצד...?

ועם כל הכבוד לחבילת ILIFE, אייפוטו, אייטיונס, איימובי תוכנות שלא עומדות בתחרות למה שיש ל-PC להציע גם בחינם.

3. זה מדד שמשתנה ממחשב למחשב, לא רואה בזה יתרון, ואל תשכח את המחלה של OS X שהיא BBOD.

1. הם לא בנוים מזהב, הם בנוים מאלומיניום ותהליך היצור ייחודי לאפל, ומרגישים את ההבדל, וכל ביקורת עליהם מציינת את זה, כל ביקורת!

2. למערכת הפעלה אין זכות קיום ללא ווינדוס? לא, אבל בכך שהם מציעים את האופציה הזו הם קורצים לקהל רחב יותר, כמוני וכמו הרבה אנשים שעובדים איתי שמחליפים למק בתקופה האחרונה אחרי שנים של שימוש ב PC.

3. מדד שמשתנה? יש לי מק בוק פרו עם ווינדוס 7, בלי הרבה תוכנות ב BOOT, השולחני שלי הוא E6600 עם XP, הטעינה של המקבוק ללאופרד מהירה בהרבה, וכך גם הכיבוי.

OMRIJ, אל תגיד לי לקרוא את הדוחות שלהם אם לא קראת בעצמך, מכירות הניידים שלהם גדלות בהתמדה,נקודה. נכון, חטיבות האייפוד והאייפון שלהם מכניסות הרבה כסף, אבל מכירות הניידים גדלות בהתמדה. למעשה, הם נפגעו מהמיתון פחות מדל ו HP לדוגמא.

תמונה קטנה להמחשה:

http://3.bp.blogspot.com/_GdNL2BdQnwo/RxHDjVRmK7I/AAAAAAAAC3U/OiNmgK80EfM/s400/macbook%2520classroom.preview

כתבה לדוגמא:

http://kennebecjournal.mainetoday.com/news/local/6497611.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכבר כתבתי, אין עדיין דוחות יש הערכות

וזה

4. נכון להיום הם יצרנית המחשבים הגדולה בארה"ב מבחינת היקף מכירות כספי, שלישית בכמות מחשבים נמכרים. (המחשבים שלהם יקרים, מה לעשות)

פשוט לא נכון

למעשה הם אפילו די רחוקים מזה

http://news.cnet.com/8301-17938_105-10288275-1.html

ולא, המחשבים שלהם לא עולים פי 4 כי גם ככה רוב המכירות שלהם במחשבים זה הMACBOOK הבסיסי

ולא, הם נפגעו יותר מHP ו וגם יותר מTOSHIBA :)

אגב, אם מסתכלים על כל העולם, הם OFF THE CHART

http://www.idc.com/getdoc.jsp;jsessionid=CQJ4I53J0430WCQJAFDCFFAKBEAVAIWD?containerId=prUS21930609

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...