אתם צמים? - עמוד 8 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אתם צמים?

sagi_10

אתם צמים ביום כיפור הזה?  

1350 הצבעות

1. 1. אתם צמים ביום כיפור הזה?

Recommended Posts

באמת אני לא צם אבל אני לא סובל אנשים שמתפארים בזה.

זה מזכיר לי מקרה שקרה לי לפני 4 -3 שנים בערך:נסעתי עם חברים באופניים,והרגשתי רעב,

אז כמו מטומטם צעקתי להם באמצע שכונת מגורים"עצרו שניה אני רעב!",ואיזו משפחה אמרה לי בוא תאכל אצלנו(בציניות כמובן)

בהתחלה לא הבנתי מה הם רצו אז קיללתי ונסעתי משם,אבל היום אני ממש מתבייש בזה :|

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 157
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני אגיד לך משהו, אתה צודק בהחלט, אבל... אפילו שאני אוכיח לעצמי שהרבה דברים לא הגיוניים והרבה דברים מעצבנים, אני עדיין יהודי...

אם לא הייתי יהודי, אז מה הוא יעודי בעולם?

יש לי משהו לחיות עליו, זה משהו שאני הבנתי עם עצמי ולא אוכל לחלק איתכם את זה... כי זה משהו שאני הבנתי וקשה לי להסביר...

ותפסיקו לחשוב שבבתי ספר דתיים עושים שטיפת מוח!

הם מעבירים את התורה לדור הבא ולא שוטפים מוחות כמו שאתם אומרים...

אבל אני ממש נגד זה שמורים יגידו שאם תעשה ככה אז יענישו אותך.

זה מפחיד את הילד וזה באמת כפייה

אני נגד זה!

עכשיו כשאני לומד בבית ספר לא חילוני, אני מנסה לגלות עולמות אחרים, ולראות דרך חשיבה אחרת...

אבל אני עדיין לא יעזוב את הדת...

תאמין או לא... יש אנשים שהם לא יהודים (או שהם ילדים של יהודים אז הם יהודים "טכנית")... והחים שלהם לא ריקים מתוכן... באמת קשה להאמין...

וצורת דיבור כזאת (בלי להעליב) היא דיי של אדם ששטפו לו את המוח :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח קורה ככה זה שאנחנו קטנים

מי שרוצה לאמר מה הוא עושה זאת זכותו אני מקוה שההורים שלי ישנו הרבה כדי שאני יפתח כמה ראשים בנרגילה גם חחחח

אני יודע שזאת זכותו זה לא איראן פה אבל קצת....התחשבות,נימוס...אתה בטח מבין על מה אני מדבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אגיד לך משהו, אתה צודק בהחלט, אבל... אפילו שאני אוכיח לעצמי שהרבה דברים לא הגיוניים והרבה דברים מעצבנים, אני עדיין יהודי...

יש לי משהו לחיות עליו, זה משהו שאני הבנתי עם עצמי ולא אוכל לחלק איתכם את זה... כי זה משהו שאני הבנתי וקשה לי להסביר...

אני נגד זה!

עכשיו כשאני לומד בבית ספר לא חילוני, אני מנסה לגלות עולמות אחרים, ולראות דרך חשיבה אחרת...

כשמשפחות חרדיות (לא כולן, נכון, אבל לא חסר) מנתקות קשר עם ילדים שעזבו את הדת ויושבים עליהם שבעה זה קצת כפייה... לא היית אומר?

והבעיה שלי אישית זה לא עם בתי ספר דתיים, שילמדו מה שבא להם, ויעשו מה שבא להם, אלא החוקים שמשפיעים גם עליי שאני לא מעוניין בהם

(למשל איסור עבודה בשבת על יהודים, איסור מכירת חמץ בפסח, נישואים דתיים בלבד [מה שאומר שגם בלתי אפשרי להתחתן בארץ עם בן/בת זוג בני דת אחרת], שלא עובדת בשבתות [וגרועה בשאר הימים, אבל זה נשאיר לנושא אחר], פטור מצבא לבחורי ישיבה ועוד המון חוקים כאלה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים איתך בהחלט!

ו-Nocturnal Wisdom

אל תדאג, לא שטפו לי כלום עדיין...

אולי כשהייתי קטן הייתי נלהב וכל זה.

אבל עכשיו אני יותר בוגר ומבין טיפה יותר ממה שאמרו לי אז.

הם רק רוצים שתחשוב ככה :D

ובהיזדמנות החגיגית הזאת אני אנטוש את הדיון.

לילה טוב, שנה טוב, גמר חתימה טובה, צום קל וכ'ו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נגד זה!

וחבל שבבתי ספר חילוניים לא מלמדים תנ"ך מכיתה נמוכה כמו שצריך.

כאילו ללמד על יבש (את פירוש הפשט).

ללמד חלק מתפילות,מה זה תפילת 18... מה זה שמע וכו'...

אפילו אם אתה לא מאמין, לפחות תדע משהו מהיהדות (ואני לא מדבר עליכם)

קודם כל, ייעודך בעולם לא חייב להיות מוגדר לפי הדת. הוא יכול להיות הרבה דברים אחרים שהם אינם דת. ואם אתה מתכוון לשייכות כלשהי, או זיקה לקבוצה כלשהי (במקרה שלך קבוצת היהודים נניח), השייכות יכולה להיות לישראל ולישראליות. אני יהודי, ואני גאה בזה שנגיד שאיינשטיין ופרויד היו יהודים, אבל זה לא אומר שאני מאמין ביהדות. למעשה, אני די בז לתפיסות הדתיות המקובלות, כולל נצרות,איסלם ויהדות (בעצם את האיסלם אני מכבד, כי אני רוצה לחיות :smile1:).

שנית, לידיעתך, כל סוג של חינוך הוא שטיפת מוח. תחשוב על זה, זה נכון.

בבתי ספר חילוניים מלמדים תנ"ך מכיתה ב' עד יב' ברציפות, המון זמן לדעתי. חבל שבבתי ספר לא מלמדים כלכלה ופילוסופיה, לדעתי אלו מקצועות הרבה יותר חשובים. כמו כן, ללמוד קצת על דתות אחרות כמו האיסלם,הנצרות,הבודהיזם וכו' חשוב יותר לדעתי מלקרוא פעמים את התורה - פעם אחת בכיתות ב'-ד' ופעם אחת ב-י'-י"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

I'm in...

ככה נסנן את הכופרים האמיתיים מהכאילו כופרים שביום שבת נכנסים לפורום אבל ביום כיפור פתאום הופכים עורם

הקונספט של יום כיפור של להרהר במעשיך הרעים ולהצטער עליהם נחמד ויפה, כל עוד זה נעשה ממקום טוב ולא מאיומים שאחרת

"תבוא עלייך הרעה" ושאר דמגוגיה דתית זולה.

אהה כן, ואישית אני מגדיר את עצמי כאגנוסטי

עריכה:

ואם כבר, מעניין אותי לדעת,

מי מהאנשים שצם טורח לשמור על מצוות אחרות ואינו נזכר לשמור מצוות יום אחד בשנה? (כלומר שומר שבת, כשרות ושאר מצוות)

אני צם , שומר שבת , צם ברוב הצומות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפחות תישב בשקט בחדר שלך ואל תתלהב כמו לא יודע מה....לך תצום רמאדן ....כאלה אנשים אני שונא אתה ורצה אל תצום אבל אל תיתלהב כיאלו אתה איזה עבריין והכי גבר פה בפורום.........

ROFL מה לקחת אותי קשה?

התגובה הזאת הייתה 100% לצחוקיה, לא מתאים לך שב בשקט...

לא בא בהתלהבות או בהתלהמות, כנראה אתה מקבל את זה ככה...

מה הקשר לעבריין וגבר ? לפי התגובה שלך, רואים כמה אתה חש...

עוד אחד בא להגיד לי מה לרשום ומה לא , מה נראה לך אתה אבא שלי ? אפילו את אבא שלי אני לא שואל מה לעשות חח..

GET A LIFE

NOW!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...