נקודה למחשבה. אז . . . כמה בעצם עולה לנו המחשב וה OC?! - עמוד 8 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נקודה למחשבה. אז . . . כמה בעצם עולה לנו המחשב וה OC?!

cat2010

Recommended Posts

1.תוכנות כמו FOLDING@HOME וכו' מאמצות את המעבד, לא את כרטיס המסך ולכן הצריכה היא לא מקסימלית כל הזמן (LOAD)

2.אם יש לך WINCHESTER מדובר על מספרים הרבה יותר קטנים (גם עם מטורף)

3.ועדיין, אתה לא צריך להסתכל על הצריכה אלא על ההבדל בין סטוק לOC (הדלתא) כי זה מה שמעניין אותך

ואם זה מתבטא ב50W זה אומר שביום זה מתבטא ב58 אגורות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

1.תוכנות כמו FOLDING@HOME וכו' מאמצות את המעבד, לא את כרטיס המסך ולכן הצריכה היא לא מקסימלית כל הזמן (LOAD)

2.אם יש לך WINCHESTER מדובר על מספרים הרבה יותר קטנים (גם עם מטורף)

3.ועדיין, אתה לא צריך להסתכל על הצריכה אלא על ההבדל בין סטוק לOC (הדלתא) כי זה מה שמעניין אותך

ואם זה מתבטא ב50W זה אומר שביום זה מתבטא ב58 אגורות

כמעט שצדקת . . .

1. מתחלק לשתי תשובות:

א) כמו שמישהו אמר כאן מקודם ואני מודה לו על תשומת הלב - כרטיס המסך כלל אינו צורך הרבה יותר חשמל באוברקלוק. נדמה לי אפילו דיאבלו אמר ומדד את זה כהוכחה.

ב) במצב של "שומר מסך" התוכנות האלה מציגות RENDERING של גרפיקת אשר מייצגת את התהליך העיבוד של התוכנה את הנושא הנחקר - בצורה גרפית. פשוט רואים הרבה מולקולות מסתובבות ונוספות חדשות ומחליפות צבעים לפי התקדמות התוכנה בניתוח המידע שהיא מאבחנת. זה נראה ממש יפה ו . . . כן, צודקים מאמץ את ה GPU.

2. נחיה ונראה. אם אתה צודק - אין לי שום בעייה להודות שבמקרה שלי ושל כל בעלי המערכות התואמות לרכיבים שלי - הבעייה תהיה מה שאקבל בבדיקות.

3. כן ו ה 50 W האלה זה עוד 200 ש"ח בשנה. תוסיף את זה ונעלה ל 2000 ש"ח למחשב. ברוסית אומרים:

копейка рубль сбережет אני יודע שדוברי הרוסית חייכו עכשיו כי זה מה שאמא אמרה מהילדות נכון? ;)

בעברית זה לא קיים. מעניין מה זה אומר :-) בתרגום זה אומר "אגורה חוסכת שקל".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמעט שצדקת . . .

1. מתחלק לשתי תשובות:

א) כמו שמישהו אמר כאן מקודם ואני מודה לו על תשומת הלב - כרטיס המסך כלל אינו צורך הרבה יותר חשמל באוברקלוק. נדמה לי אפילו דיאבלו אמר ומדד את זה כהוכחה.

ב) במצב של "שומר מסך" התוכנות האלה מציגות RENDERING של גרפיקת אשר מייצגת את התהליך העיבוד של התוכנה את הנושא הנחקר - בצורה גרפית. מכאן שהתוכנה ןכ מאמצת את ה GPU.

2. נחיה ונראה. אם אתה צודק - אין לי שום בעייה להודות שבמקרה שלי ושל כל בעלי המערכות התואמות לרכיבים שלי - הבעייה תהיה מה שאקבל בבדיקות.

3. כן ו ה 50 W האלה זה עוד 200 ש"ח בשנה. תוסיף את זה ונעלה ל 2000 ש"ח למחשב. ברוסית אומרים:

копейка рубль сбережет אני יודע שדוברי הרוסית חייכו עכשיו כי זה מה שאמא אמרה מהילדות נכון? ;)

היה לי פעם SETI@home , מה אני אגיד לך ? היה נחמד ליצר נקודות בשביל ISRAEL הקדושה שלנו אבל הם הרסו שמה משהו עם איזה UPDATE אז נגמלתי מהרעיון , אבל יש מצב אני אחזור לרעיון של לרתום את המחשב החדש (+ OC רצחני כמובן) לתוכנה מסוג זה , למה לא באמת לסרטן או אסון מסוג זה?

אה ואגב , היה בSETI אופציה לגרום לו לא להראות גראפיקה כשהוא עובד , הפיספוס של האופציה עלה לך כבר...?

עריכה : בלילות שאני מוריד כל מיניי שטויות , אני אפעיל במקביל על אחת דבר אחד על השניה משהו אחר , שתייהן כמובן על OC , כזה מפעל לנקודות לא הרבה מנצלים (גם את הדבר הגדול הזה שנקרא OC לא הרבה מנצלים , אבל שם מדובר בהפסד פרטי שלהם שלא חוסך כמה מאות הרוגים בין הזמן המשוער שבו היו מגלים תרופה לסרטן לבין הזמן שבו יגלו אותה ע"י X@HOME ) , האמת , זה גם אחלה STRESS TEST לכל האוברקלוקרים המכורים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמעט שצדקת . . .

1. מתחלק לשתי תשובות:

ב) במצב של "שומר מסך" התוכנות האלה מציגות RENDERING של גרפיקת אשר מייצגת את התהליך העיבוד של התוכנה את הנושא הנחקר - בצורה גרפית. פשוט רואים הרבה מולקולות מסתובבות ונוספות חדשות ומחליפות צבעים לפי התקדמות התוכנה בניתוח המידע שהיא מאבחנת. זה נראה ממש יפה ו . . . כן, צודקים מאמץ את ה GPU.

א)כשאני מתכוון לכרטיס מסך אני לא מתכוון לMX400, מודרנים הם החלק שצורך הכי הרבה חשמל במחשב (ומן הסתם הרבה יותר במאמץ)

ב)גם אני משתמש בF@H, עם כל הכבוד, זה לא נקרא לאמץ כרטיס מסך

ג)שוב, זה רק אצל מתי מעט, אצל הרוב המחשב לא בLOAD ברוב המוחלט של הזמן (ואז עוברים למצב 2D, מורידים מהירות ומתח כמו C&Q וכו')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי פעם SETI@home , מה אני אגיד לך ? היה נחמד ליצר נקודות בשביל ISRAEL הקדושה שלנו אבל הם הרסו שמה משהו עם איזה UPDATE אז נגמלתי מהרעיון , אבל יש מצב אני אחזור לרעיון של לרתום את המחשב החדש (+ OC רצחני כמובן) לתוכנה מסוג זה , למה לא באמת לסרטן או אסון מסוג זה?

אה ואגב , היה בSETI אופציה לגרום לו לא להראות גראפיקה כשהוא עובד , הפיספוס של האופציה עלה לך כבר...?

עריכה : בלילות שאני מוריד כל מיניי שטויות , אני אפעיל במקביל על אחת דבר אחד על השניה משהו אחר , שתייהן כמובן על OC , כזה מפעל לנקודות לא הרבה מנצלים (גם את הדבר הגדול הזה שנקרא OC לא הרבה מנצלים , אבל שם מדובר בהפסד פרטי שלהם שלא חוסך כמה מאות הרוגים בין הזמן המשוער שבו היו מגלים תרופה לסרטן לבין הזמן שבו יגלו אותה ע"י X@HOME ) , האמת , זה גם אחלה STRESS TEST לכל האוברקלוקרים המכורים

1) בטח, תחזור לרתום את המחשב שלך למען האנושות. הלינק בהודעה למעלה או בחתימה שלי. אל תשכח להצטרף לקבוצת ISRAEL בלינק שגם הוא למעלה. אם לא יועיל - לא יזיק. כמו שאמרתי, אני רתמתי לזה גם את המחשב של אחותי הקטנה. 2.5 GIGA

2) אמרתי "רק באפשרות שומר מסך". משמע - כשהתוכנה רצה ברקע מן הסתם לא מרגישים אותה. כשהיא מופעלת "כשומר המסך" היא מציגה גרפיקות וזהו. תחשוב על זה כסוג חזק של VISUALIZATION ב WINAMP ודומיו ב FULL SCREEN.

3) אתה צודק. מי שעושה וגורם למעבד שלו לרוץ על סרק על כל המגהרצים המטורפים האלה ולא מנצל אותו למטרות GRID 24/7 - באמת אין לי מושג למה סתם "לשרוף" אותו ככה ב "פול גז בניוטרל". מכירים? :bash:

א)כשאני מתכוון לכרטיס מסך אני לא מתכוון לMX400, מודרנים הם החלק שצורך הכי הרבה חשמל במחשב (ומן הסתם הרבה יותר במאמץ)

ב)גם אני משתמש בF@H, עם כל הכבוד, זה לא נקרא לאמץ כרטיס מסך

ג)שוב, זה רק אצל מתי מעט, אצל הרוב המחשב לא בLOAD ברוב המוחלט של הזמן (ואז עוברים למצב 2D, מורידים מהירות ומתח כמו C&Q וכו')

א) לבחור היה קצת יותר מ 440 אם איני טועה ועדיין לכמה מאיתנו יש 1900XTX ?

ב)מי דיבר בכלל על מאמץ כרטיסי מסך? כל הפוסט מדובר על ה GPU. CPU הוא שחקן משנה בסיפור.

ג) אתה צודק ב 100% אחוז. אבל זה אינו האתר למי שרוב הזמן המעבד אצלו 100% IDLE . . . הרי זה לא פורום מחשבים ב"רוטר". כאן עושים "בשביל משהו". אלא אם כן מישהו ממש מתלהב מזה שהמעבד שלו רץ כמו שאמרתי מקודם "בפול גז בניוטרל". לפחות אני רוצה להאמין שאנשים כאן עושים עם המחשב שלהם יותר מלראות אותו רץ ב 3 ג'יגה במקום ב 2 . . . :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א)יש לו MX440, יש מצב טוב שהצריכה שלו הוא בספרה בודדת במאמץ, כרטיס מסך מודרני (לא חייב 1900XT) צורך הרבה יותר

ב)אני מניח שהתכוונת לCPU, המחשב לא במקסימום צריכה שלו כשהכרטיס מסך "במנוחה"

ג)זה לא משנה איפה, אצל רוב האנשים המחשב "נח" רוב הזמן (גלישה באינטרנט, וכו'...)

ד)אצלי המעבד ב3GHZ במקום 2GHZ, רוב הזמן הוא לא במאמץ, עדיין הכול יותר מהיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) בטח, תחזור לרתום את המחשב שלך למען האנושות. הלינק בהודעה למעלה או בחתימה שלי. אל תשכח להצטרף לקבוצת ISRAEL בלינק שגם הוא למעלה. אם לא יועיל - לא יזיק. כמו שאמרתי, אני רתמתי לזה גם את המחשב של אחותי הקטנה. 2.5 GIGA

2) אמרתי "רק באפשרות שומר מסך". משמע - כשהתוכנה רצה ברקע מן הסתם לא מרגישים אותה. כשהיא מופעלת "כשומר המסך" היא מציגה גרפיקות וזהו. סוג חזק של VISUALIZATION ב WINAMP ודומיו ב FULL SCREEN.

3) אתה צודק. מי שעוטשה וגורם למעבד שלו לרוץ אל סרק על כל המגהרצים המטורפים האלה ולא מנצל אותו למטרות GRID 24/7 - באמת אין לי מושג למה סתם "לשרוף" אותו ככה ב "פול גז בניוטרל". מכירים? :bash:

א) לבחור היה קצת יותר מ 440 אם איני טועה ועדיין לכמה מאיתנו יש 1900XTX ?

ב)מי דיבר בכלל על מאמץ כרטיסי מסך? כל הפוסט מדובר על ה XPU. GPU הוא שחקן משנה בסיפור.

ג) אתה צודק ב 100% אחוז. אבל זה אינו האתר למי שרוב הזמן המעבד אצלו 100% IDLE . . . הרי זה לא פורום מחשבים ב רוטר. כאן עושים "בשיל משהו". אלא אם כן אתה ממש מתלהב מזה שהמעבד של עצמך רץ כמו שמאתי מקודם "בפול גז בניטרל". לפחות אני רוצה להאמין שאנשים כאן עושים עם המחשב יותר מלראות אותו רץ ב 3 ג'יגה במקום ב 2 . . . :s07:

במה שאתה אומר בפסקא הראשונה יש טעם , אכן אין טעם לגרום מחשב לשרוף וואטים\וולטים\אמפרים\עצים בסיכומו של דבר סתם

לגביי מה שענית לOMRIJ

1. למעטים , רובנו לוקחים X1900XT 512 ומשווים אותו לXTX עם אוברקלוק

2. מכמה שנים אחורה לא מזיז להם בכלל צורות גראפיות מSETI וכאלה , והם מלכתחילה צרכו מעט מתח אז בכלל אפשר להתעלם מהם

3. אני אישית אוהב לראות מחשב שעלה לי X שקלים רץ בערך כמו מחשב שעולה 3X שקלים , אני משחק משחקים אז התוספת ביצועים חשובה לי , בכל מקרה אבל יכול לגרום לחומרה יקרה להיות שווה את המחיר שלה אז בכלל זה באופן כללי כדאי , אה וכמובן , נחמד לשבור שיאים של אחרים בOCDB (לא עשיתי את זה אף פעם אבל אני הולך לעשות את זה עם E6400 )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במה שאתה אומר בפסקא הראשונה יש טעם , אכן אין טעם לגרום מחשב לשרוף וואטים\וולטים\אמפרים\עצים בסיכומו של דבר סתם

לגביי מה שענית לOMRIJ

1. למעטים , רובנו לוקחים X1900XT 512 ומשווים אותו לXTX עם אוברקלוק

2. מכמה שנים אחורה לא מזיז להם בכלל צורות גראפיות מSETI וכאלה , והם מלכתחילה צרכו מעט מתח אז בכלל אפשר להתעלם מהם

3. אני אישית אוהב לראות מחשב שעלה לי X שקלים רץ בערך כמו מחשב שעולה 3X שקלים , אני משחק משחקים אז התוספת ביצועים חשובה לי , בכל מקרה אבל יכול לגרום לחומרה יקרה להיות שווה את המחיר שלה אז בכלל זה באופן כללי כדאי , אה וכמובן , נחמד לשבור שיאים של אחרים בOCDB (לא עשיתי את זה אף פעם אבל אני הולך לעשות את זה עם E6400 )

1.נכון. "שחקן משני בסיפור". בדיוק מה שאמרתי.

2. באוברקלוק כזה גבוה - אתה גם משלם על זה לא רע, כמו שדיברו פה. מי שיש לו גז ודומיו להגיע לתוצאות אקסטרים, 200W תוספת? חמוד.

3. לא התכוונתי לשם האוברקלוק עצמו, אבל לדעתי מי שיש לו מטורף של ג'יגה מעל הסטוק (3 ג'יגה במעבד שנמכר כ 2 ג'יגה, לחבר'ה החדשים) - ולשחק או לעבד משהו לא כל שעה נגיד - ובמיוחד כ 8 שעות שינה שלנו בלילה - מבזבז משאבים באופן מטורף. וזה בלי להזכיר בלאי של הרכיבים.

לדעתי צריך לפחות לקבוע שעות פעולה של התוכנה ולהפעיל אותה מינימום בשינה (מן הסתם מי שלאמעבד משהו רציני אחר כמו 3D Studio Max או Maya או Premier וכו' . . .) . יש לכם משהו בגדר מתת אל - מטורף? למה לא לנצל את זה כל הזמן. אישית, ה"LOAD" שזה עולה לי בצריכה בכלל לא כואב כשאני יודע שזה היה עבור תרומה לאנושות. אני כזה קטן תורם את חלקי. אתם תחליטו מה טוב לכם, אבל זו דעתי. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Cat2010:

לפי דעתי אתה צריך לפתוח נושא חדש כאן בפורום הזה ולרשום בו את מה שרשמת כאן בתגובות על להפעיל את המחשב למען האנושות...

עכשיו מלא אנשים לא מודעים לזה בכלל, כי זה כבר הסוף של הנושא הזה בפורום ואף אחד כמעט לא ראה מה שרשמת כאן.

מה אתה אומר ?

(זה קשור לחומרה- לנצל את החומרה והמשאבים...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אח שלי, תאמין לי נושא חזק כמו זה נותן הרבה יותר במה לנושא כזה חשוב מאשר פוסט בודד, שנדחק מייד לפינה, פשוט כי הוא לא סטיקי. רק אם המנהלים ישימו אותו סטיקי אנשים יבינו את החשיבות שבדבר.

פתחתי כבר עמוד יפה לזה והוא עף מהר מאוד למרתפי הפורום הכללי. כאן זה הרבה יותר אפקטיבי להעלות את זה, מה גם שזה קשור ישירות לנושא שלנו. יש כאן במה הרבה יותר רחבה. מדוע?

1500 צפיות ו 130 תגובות בכמה ימים זה במה מטורפת לכל רעיון שהוא. שים לב שזה לא דיון בין 2-3 אנשים, אלא בין אנשזים שונים ומבחינתי עשיתי את מה שיכולתי.

מנהלים: אולי באמת תשימו את כל הדיון הנחמד הזאת כסטיקי? , פשוט כואב שהוא יירד לטימיון בסוף הנושא. אני אעדכן את המחירים כשהם ישתנו בהודעה הראשונה מדי פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נוסחא מעניינת, אבל:

1. לא ברור אם היא לוקחת בחשבון רכיבים נוספים כגון וכו', כי כשעושים OC מעלים לרוב גם לזכורונות ואפילו לAGP את המתח מה שמתבטא בצריכה מוגברת של הרכיבים הללו גם (וגם של הלוח במרבית המקרים).

2. לא מספקת מידע על צריכה של שאר חלקי המחשב.

3. לא ממש הגיונית, ניקח לדוגמא את המקרה שלי:

OverClock Frequency = 3420

Stock Frequency = 2400

OverClock Voltage = 1.53V

Stock Voltage = 1.38V

מה קיבלנו ?

(3400/2400)* (1.53/1.38)^2

וכל זה שווה ל 1.75, כלומר אני צריך צריך לצפות לצריכה של 75% יותר, שזה:

1. לא ממש הגיוני וגם לא מסתדר בפועל עם המדידות( סטייה של כמעט 70W למעלה)

2. גם אם הייתי מחליט לקבל את הנתון הזה, אין לי מה לעשות איתו, כי אני לא יודע כמה המעבד צורך יחסית לשאר המערכת, כלומר, או שאני מכפיל את הצריכה הכללית של המחשב ב 1.75 (שזה ממש לא נכון) , או שהייתי מסתכל על המספר ואומר אההה.. וזה בערך מה שיש לעשות איתו..

עכשיו אתה מבין למה הנוסחאות הן לא תחליף למדידה בפועל ?

לא אשמת הנוסחה שאתה לא יודע מה ה-TDP של המעבד שלך בסטוק

לגבי ודברים אחרים, ביקשת לצריכה של המעבד באוברקלוק, רוצה של כל המחשב? תחשב לכל רכיב ככה ותקבל בערך את הצריכה

זכרונות האמת זה מאוד זניח, בכ"ז 5W לסטיק בסטוק זה לא משנה ממש

לגבי ה-AGP, אף אחד לא מכריח אותך לתת לו יותר מתח באוברקלוק למעבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה לא הבנת את מה שכתבתי, כי אין שום קשר בין מה שכתבתי ל TDP בסטוק.

אני יודע בדיוק את ה TDP בסטוק = 89W.

עדיין לא עוזר לי..

לפי זה המעבד אמור לצרוך 89*1.75 = 155W --> ממש ממש לא..

וממש אי אפשר לחשב לכל רכיב בנפרד:

1. אין נתונים על שאר הרכיבים

2. לא ידוע אם זיכרונות/כרטיסי מסך גם כן מתנהגים בהתאם לנוסחא

3. לא לוקחת בחשבון SIDE-EFFECTS כמו נצילות גבוהה יותר של הספק בהספקים יותר גבוהים..

וחוץ מזה, זה עדיין לא עוזר בשביל לדעת את הצריכה הכללית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא מאוד הגיוני הצריכה הזאת עם תוספת מתח כזאת

לגבי לא התחום שלי, אבל הם יותר דומים למחשב שלם מהבחינה הזו, כלומר לליבה ולזכרונות השפעות שונות על הצריכה

לגבי היעילות של הספק זה לא קשור, אני דיברתי על ההספק שנמשך מהספק כוח לא מהקיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא מאוד הגיוני הצריכה הזאת עם תוספת מתח כזאת

לגבי לא התחום שלי, אבל הם יותר דומים למחשב שלם מהבחינה הזו, כלומר לליבה ולזכרונות השפעות שונות על הצריכה

לגבי היעילות של הספק זה לא קשור, אני דיברתי על ההספק שנמשך מהספק כוח לא מהקיר

הליבה יחסית צורכת מעט מתח , הזכרונות דיי דומים אבל קצת יותר , הדיסק הקשיח הוא צרכן יחסית לשניים הקודמים כבד , את לוח האם קשה למדוד כי הוא מספק גם מתח (הלוח אם מפצל את המתח לחיבורים שלו , למעט הכרטיס מסך שצורך מתח נוסף) לכל השאר , והכרטיס מסך הוא זה שממש זולל מתח ובגללו הספקים של היום מתבלים הכי מהר ,

העניין הוא שעל מה שנמשך מהקיר אתה גם משלם , לא על מה שהספק צרך ולא על מה שהתבזבז כתוצאה מיעילות לא שלמה שלו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...