נקודה למחשבה. אז . . . כמה בעצם עולה לנו המחשב וה OC?! - עמוד 9 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נקודה למחשבה. אז . . . כמה בעצם עולה לנו המחשב וה OC?!

cat2010

Recommended Posts

אבל אם אני אמדוד מהקיר עם ספק X ועם ספק Y את אותה מערכת אני אקבל צריכה שונה

לכן משווים את הצריכה שנמשכת מהספק, אם הספק שלך איכותי אתה גם תמצא גרף יעילות שלו ותוכל לדעת כמה הוא ימשוך מהקיר

במחשב היום הכרטיס מסך והמעבד הם הצרכנים הכבדים ביותר

אחריהם נמצא הלוח אם עם ממוצע של כ-40W ממגוון מתחים ואז כוננים אופטיים שמתקרבים ל-20W שכמעט הכל מה-12V

אחרי זה הכוננים הקשיחים עם בערך 10W ששוב כמעט כולו מה-12V

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אבל אם אני אמדוד מהקיר עם ספק X ועם ספק Y את אותה מערכת אני אקבל צריכה שונה

לכן משווים את הצריכה שנמשכת מהספק, אם הספק שלך איכותי אתה גם תמצא גרף יעילות שלו ותוכל לדעת כמה הוא ימשוך מהקיר

במחשב היום הכרטיס מסך והמעבד הם הצרכנים הכבדים ביותר

אחריהם נמצא הלוח אם עם ממוצע של כ-40W ממגוון מתחים ואז כוננים אופטיים שמתקרבים ל-20W שכמעט הכל מה-12V

אחרי זה הכוננים הקשיחים עם בערך 10W ששוב כמעט כולו מה-12V

לא קשור לדיון , אבל הרגע הבנתי למה הומצא הפטנט הגאוני שנקרא DUAL 12V RAIL ...

בכל זאת לדיון , בסדר זאת יעילות הספק וככל שהאחוזים שבא יותר גבוהים ככה הספק ימשוך מהקיר פחות מתח סרק , אצל כל ספק זה שונה אבל בספקים הטובים (שלמען האמת לא עולים הרבה יותר מספקים רגילים אבל בטווח הארוך אפילו יותר זולים) זה בסביבות ה80% , כמו שOMRIJ או פותח הת'ראד אמרו איפושהו .

למען האמת , עושה רושם שעם כל הרעש סביב כרטיסי המסך (SLI , CROSS FIRE ושנייהם מתגמדים מבחינת צריכת מתח לעומת QUAD וQUAD FIRE ) אפילו כשמדובר בכרטיס יחיד עם מעבד גרפי יחיד (יש הבדל , והוא בא בדמותו המאיימת של GE FORCE 7950GX2 ) הוא יכול לצרוך משאביי חשמל לפחות כמו המעבד , גם יותר במקרים קיצוניים , תוסיף לזה גם את המודרים שמוסיפים קטודות ולדים ותאורה לפרסקס (חלון למארז באופן כללי) ועוד כל מיניי ממתקים ויזואליים חמודים , ותקבל מחשב שכמו שפותח הת'ראד אמר , זה רק עניין של זמן עד שיצטרך גנרטור משלו ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תאורה לוקחת יותר מ-10W המחשב ייראה כמו דיסקוטק

זה בדיוק הקטע של מודרים בעלי סף סבלנות גבוה מספיק לכזאת עבודה , פרספקס בשניי הצדדים וריבעייה של קטודות , שתיים למעלה בשניי הצדדים , שתיים למטה בשניי הצדדים של המארז , ויש כאלה ממש מטורפים שגם שמים 8 קטודות , 4 בכל צד של המארז , אחת בכל צד אפשרי של הפרספקס

תשמע, זה בהחלט אפשרי. הקתודה שלי בזמנו לקחה 4W. שתיים כאלה, שזה מה שהרבה שמים.

שתיים זה כבר בסביבות 8 W. תוסיף לזה את כל הקישקושיאדה של האורות וקיבלת את התשובה.

יש לי חבר שמתכנן לעשות בדיוק את זה ... שתיי קטודות בצד אחד של המארז , למעלה ולמטה כאילו מאירים את החלון למארז ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, זה בהחלט אפשרי. הקתודה שלי בזמנו לקחה 4W. שתיים כאלה, שזה מה שהרבה שמים.

שתיים זה כבר בסביבות 8 W. תוסיף לזה את כל הקישקושיאדה של האורות וקיבלת את התשובה.

4W זה כולל את המנגנון הפעלה שלה שגם לוקח בעצמו ובד"כ מתאים ל-2 קטודות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה עדיין לא משנה את העובדה ש כמו שהבחור מעליי אמר - תאורה יכולה לעבור בכיף את ה 10W. וזה נחשב למצב של LOADת כי היא תמיד פועלת.

מלבד זאת עוד לא דיברנו על סוג אחר של תאורה:

מאווררי המארזים שיש לרבים מאיתנו כמה מהם בפנים. מי שלא רצה את המאווררים שהגיעו עם המארז, קנה את אחד החזקים בשוק. צריכת חשמל?

2W-6W . עכשיו נגיד שיש לפחות שניים כאלה, מקדימה ומאחורה וכבר קיבלנו עוד 10W תמידיים ב LOAD. זה כמובן אם זה ב מהירות המקסימלית. וככה זה אצלןי לדוגמה.

על המאוורר הנפוץ מאוד הזה אני מדבר (מנתוני מכירה של מוכרים בחנות לוג'יק בר"ג לפחות, כי אני גר ליד וקונה רק שם,לא יודע לגבי פנדה זיגזג ונועה).

http://www.thermaltake.com/product/DCfan/LEDfan/perfectlight/blueeye/blueeye.asp

caseuse.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[ltr]everything you've written here is pointless, the watts you've written here are for maximum load. it is not possible to get higher than 89% load form the CPU without direct access to it, fans are only at full load at start up, same as with hard and optical drives, the head doesn't take any power and the motor take just enough to keep it running.

the difference between idle oced and idle stock is small anyways.[/ltr]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[ltr]everything you've written here is pointless, the watts you've written here are for maximum load. it is not possible to get higher than 89% load form the CPU without direct access to it, fans are only at full load at start up, same as with hard and optical drives, the head doesn't take any power and the motor take just enough to keep it running.

the difference between idle oced and idle stock is small anyways.[/ltr]

למען האמת , גם אני חושב שהת'ראד הזה קצת דבילי , כלומר , המחשב לא צורך כל כך הרבה מתח נוסף כשהוא על OC , והתוצאה תחסוף ממילא בזמן שימוש (דחיסה של קבצים תהייה הרבה יותר מהירה וכאלה) אז בכלל זה גם מתקזז וגם שווה את זה (ובלי קשר , אתה יכול להשוויץ לחברים שלך שקנו מחשב בעשר אלפיות שיש לך מחשב בעוצמה של שלהם אבל בחצי כסף...) . בכל מקרה , כמו שיגאל אמר , הראשים של הHD צורכים מתח רק כשאתה מפעיל את המחשב , וגם כשאתה צורב לדוגמא , אתה לא תמיד צורב על 52X בסידים למשל , אלה פחות , בשביל להיות בטוח שאתה לא הולך לבזבז דיסק , אז בכלל , בכל מקרה , לדעתי עדיין הוא אופציה מצוינת להשיג יותר מחומרה זולה , וגם סתם בשביל הכיף , את התוספת בחשבון החשמל אתה ממילא תרגיש רק כעבור שנה ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרגע כשקראתי את הפוסט שלך, חשבתי לנעול את הנושא. עזוב אותך בדיקות, ולחכות למודד שיגיע מחו"ל, מי צריך את הבבל"ת הזה בכלל ?

אז זהו שלא. קבל הנחתה:

1. כאשר מופעלות תוכנות GRID, המעבד רת 24/7 על 100%, כי ככה אני רוצה וככה זה אצל עשרות אלפי אנשים בארץ ובעולם. זה הקטע של "לתת את המקסימום".

2. מאווררים שלא פועלים על וסת חום, מופעלים ע"י "פאן באס" והוא בדר"כ על גבוה, למי שרוצה מקסימלי ולא מעניין אותו במיוחד רעש חלש ברקע מהמאוורר. שוב - כמו אצלי ואצל הרבה אחרים

3. מתחלק לשני חלקים:

א) עקב הימצאות תוכנות GRID, יש גישה מתמדת להארד דיסק כאשר אני והאחרים רואים את הנורית האדומה מהבהבת אצלי כל שנייה.

ב) מלבד זאת - אני בטוח שכולנו מחזיקים מחשב 24/7 סתם בשביל להתפעל מרקע המסך היפה ומאיז כוסית שנמצאת עליו. זהו שלא ::) הרי אנו מפעילים בנוסף גם תוכנות הורדה.במקרה שלי - DIRECT CONNECT. ו . . . אני מניח שהאינפורמציה הבינארית של ההורדה נכתבת ומופיעה מעצמה באיזה שהוא סוג של קסם על גבי ההארד דיסק ללא כל הפעלה וכתיבה עליו נכון ? :bash:

4. עקב כך ובהתאם לזאת - ההבדל אינו בין מעבד מומהר או סטוק במנוחה - אלא ב 100% מאמץ. שוב. מי שנון לאוברקלוק שלו לנוח סתם ככה ולהתבזבז מבלי לתרום ולאמץ אותו 24/7 - משול למי שיש לו פרארי והוא נוסע עליה רק בכביש הסרגל או המישר בדרום הארץ (10 קילומטר של מישור מתחת למצפה רמון בכביש באר שבע אילת, איפה שרפאל עושה ניסויי טילים מסווגים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[ltr]you didn't get a single thing of what I said. the way electronic motor work, the same one in HDDs CD/DVD drives, fans etc., is that they take a lot of energy during start up, when they need to spin up the HUD plates, CD/DVD, fan blades etc. afterward they take only the minimalist of energy to keep the HD plates, CD/DVD, fan blades etc. up to speed.

top performing fan take around 8w and I'm not talking about the insane Deltas and Tornado (12w each) and that's only on start up. normal case fans take closer to 3-4w and that on start up only as well. HDD may take 20w, but that's only when you press the power button, the HDD never spin down (except if you turned that option on in power management or put the computer in suspend/hibernate mode) it doesn't take more than 5w after it's up to speed, CD/DVD drives doesn't do anything at all if they are not reading/writing so that 20w is now 0w-0.5w.

no matter how much you OC, unless you got a CF/SLI, you won't pass 200-250W @ full possible load (not full theoretical load)

plus during winter OC means that you save money on heating, last winter I didn't use the heater once! -M @ 2.58ghz 1.875v creates around 90W of heat and that's the CPU alone.[/ltr]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אולי תכתוב בעברית כי מבאס תחת לקרוא את כל ההסברים.

2. He she & It = S means Danny wantS to go to the movie. Battery runS out of power. Fan speedS down

3. מה זה משנה, אם זה רץ יותר מהר בהתחלה . תכף תגיד לי גם שמאוורר רצפה ביתי 16 אינץ' שרשום עליו 40W לוקח אותם רק בזמן הסיבוב הראשוני ואח"כ מאט? או שאולי המזגן לוקח כ 2500-5000 וואט (2.5-5 קילווואט) לשעה רק בזמן הסיבוב הראשוני של הלהבים? או שההארד דיסק מסתובב על 7200 רק בהתחלה ואח"כ מאט? הרי אם הוא מסתובב באותה המהירות - הוא לוקח את אותה הצריכה, כנ"ל לגבי המכשירים הנ"ל. לא תמיד צריך להידבק לתיאוריה גם אם היא צודקת בחלק מהמקרים. אני אישית מרגע שהמאוורר מתחיל להסתובב, הוא לא יורד אחרי שנייה בכמות הרוח שהוא מעיף עליי. גם המאוורר הרצפתי וגם המאווררים במחשב. בדקתי עוד פעם רק להיות בטוח. שמתי דף לפני, ובדקתי מה הייתה זווית התזוזה שלו מהמאוורר כדי לראות לאיזו עוצמה מגיעה הרוח. אותה כמות CFM מההדלקה ולפעולה רצופה.

====================================================

חדשות מעולות, בעזרתו האדיבה של ידידי אורי מההודעות הקודמות - נפגשנו היום והוא נתן לי את המכשיר. אעלה בהזדמנות. לצלם - לערוך וכו= סיבוך וזמן=אין.

ויש לי בעייה. אמנם יש לי מתאם משקע ישראלי לתקע אנגלי . . . לתקוע את התקעים בבית לתוך המכשיר, אך אין לי מתאם מסוג תקע אנגלי לשקע ישראלי.

אני באותו המצב כמו הבחור כאן, ובדיוק אותם התמונות. מישהו יודע איפה אני מוצא את זה באזור המרכז ?! אין בהום סנטר איילון וברוזנפלד פתח תקוה !

http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=159408

72033983.jpg

http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=159408

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Cat2010

אם היית שואל אותי אתמול היית מקבל תשובה דומה. הבחור צודק עקרונית בכל הקשור למנועים. לא בדקתי את ההספקים שהוא מדבר עליהם (20W ל-HD בהתחלה ו-5W בעבודה רצופה לדוגמא) אבל מנוע בתחילת עבודתו צורך יותר זרם וכאשר הוא נכנס לעבודה רציפה נכנסים גורמי אנרציה ושדות חשמליים רצופים ולכן צורך פחות.

בכל מה שקשור לגופי חימום או מנורות למשל אין שינוי כזה וההספק קבוע בכל זמן עבודה.

במנועים בדר"כ כותבים שני נתונים AC1 ו-AC3 שמבטאים את שני הנתונים. במנועים חד פאזיים קטנים לשימוש ביתי או במערכות מורכבות בדר"כ כתובה רק הצריכה במצב שוטף.

דרך אגב, לא קשור בדיוק להספקים אבל למנוע שמים מאמ"ת (מה שנקרא חצי אוטומט) מסוג C בעל השהיה גדולה לפני שקופץ כדי שיספוג את הפיק של ההנעה הראשונה שיכול לעבור את הערך הנומינלי של המאמ"ת. ללא השהיה כזו מנוע של 10A יכול להקפיץ בכל הנעה מאמ"ת של 16A. בזמן עבודה של מזגן לדוגמא המדחס עובד ומפסיק בכל פעם ולכן צריך מאמ"ת מסוג C. לעומסים רגילים כמו תאורה וגופי חימום שמים מאמ"ת מסוג B עם השהיה קטנה בלבד שיקפוץ מייד כאשר הזרם חורג מערך המאמ"ת.

בקשר למכשיר, התמונה שהבאת מטעה כיוון שבמקרה הזה, כמו שכתבו בפורום שאליו שלחת לינק, פשוט חותכים את הכבל ומחליפים ראש. תתאמץ ותראה את החלק האחורי של המכשיר כדי שיבינו שזה תקע שהוא חלק מהמכשיר ולא ניתן להחליף אותו בלי קומבינה רצינית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Cat2010

אם היית שואל אותי אתמול היית מקבל תשובה דומה. הבחור צודק עקרונית בכל הקשור למנועים. לא בדקתי את ההספקים שהוא מדבר עליהם (20W ל-HD בהתחלה ו-5W בעבודה רצופה לדוגמא) אבל מנוע בתחילת עבודתו צורך יותר זרם וכאשר הוא נכנס לעבודה רציפה נכנסים גורמי אנרציה ושדות חשמליים רצופים ולכן צורך פחות.

אורי, אני מסכים ואין לי שום בעייה עם הקביעה הזאת רק ש . . . אני לא חושב שעל כל המוצרים שדיברנו עליהם כותבים היצרנים את הצריכה של המכשיר בזמן ההפעלה אלא את הצריכה בזמן פעולה רציפה, אחרת זו תהיה רמאות והטעייה צרכנית חמורה. לכן אני חושב ש אם לדוגמה רשום על המאוורר (אחד מהם) של המארז שלי (הלינק למאוורר של טרמלטייק כמה הודעות לפני) 4.5 זה 4.5 וואט לכל אורך הפעולה. הוא לוקח 10 בשנייה הראשונה - שיהיה לו לבריאות 24/7 4.5 ? זה מה שחשוב לנו. וזה ההבדל הרציני בין דבריי לדבריו.

משהו הרבה יותר טוב. מי שרוצה לראות בדיוק מה הנתונים ואת ההוראות של המודד שקיבלתי - מוזמן. במקרה מצאתי את ההוראות שלו ONLINE :

http://www.maplin.co.uk/Media/PDFs/L61AQ.pdf#search=%22related%3Awww.maplin.co.uk%2FMedia%2FPDFs%2FL61AQ.pdf%22

וזה העמוד של המוצר. שימו לב שקיימת גירסה אירופאית ואפילו יש יבואן שמייבא לארץ, אבל לא את המכשיר הזה. :kopfpatsch:

http://www.prodigit.com/e2000m.htm

ו יש להם עוד מוצרים מועילים, שכמובן לא נשיג כאן, כמו מפצל שקעים עם מודד בנוי לתוכו ומגן מתח ושאר ירקות במכשיר אחד ועוד:

http://www.prodigit.com.tw/consumer.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...