נקודה למחשבה. אז . . . כמה בעצם עולה לנו המחשב וה OC?! - עמוד 6 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נקודה למחשבה. אז . . . כמה בעצם עולה לנו המחשב וה OC?!

cat2010

Recommended Posts

תמיד האמריקאים חייבים לסבך את הכל ?

למה לעזאזל מודדים אצלם ב VOLT במקום ב WATT ?!

בישראל אם ככה לא צריך בכלל ספק עם PFC כי זה לא משפיע על הצריכת חשמל שהמונה בבית מודד. לא?

לא וולט אלא וולט אמפר - VA

למה? כדי שיהיו הכנסות יותר גבוהות, כמו שהראיתי קודם תמיד ההספק המדומה יהיה גבוה מההספק האמיתי

אורי אפשר לאמץ את ההסבר לשאלות נפוצות בפורום ספקים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא וולט אלא וולט אמפר - VA

למה? כדי שיהיו הכנסות יותר גבוהות, כמו שהראיתי קודם תמיד ההספק המדומה יהיה גבוה מההספק האמיתי

אורי אפשר לאמץ את ההסבר לשאלות נפוצות בפורום ספקים?

טוב נו , זאת חברת חשמל , הם אוהבים להרוויח (מי לא :) ) , אבל זאת לא סוג של הונאה? שאתה משלם על מה שלא באמת צרכת?

אין סיבה שלא תוסיף את ההסבר לשם , אם URIB מסכים , אתה פשוט יכול להיכנס לשם ולהוסיף אתה הריי מודר שם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברת חשמל גובה לפי וואט ולא וולט אמפר

החברות שמספקות חשמל בארה"ב כן גובים לפי וולט אמפר, זו לא אשמתם שלמכשירים אצלך אין מערכות PFC, להם ה-PF עולה כסף והן מגלגלות את זה הלאה

לגבי ההסבר אני לא מוסיף שום דבר ללא אישור הכותב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינתי מרגע שכתבתי ההסבר שייך לפורום. לשימושך. בעצם אולי רק תסביר איך כותבים קוסינוס פי כמו צריך עם אות קירילית...

בכל אופן, אני אנסה לשכתב את ההסבר בצורה מדוייקת יותר ואשלח לך (ליאור). כתבתי אותו בחטף ואנסה בזמני החופשי להפוך אותו לשלם יותר. בינתיים הכנס אותו כפי שהוא או שנה אותו כרצונך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרגיש חופשי לשלוח לי (בהודעה פרטית) גירסה כראות עיניך

זה כמובן לא דחוף

לגבי הקוסינוס פאי ניסית לבדוק ב-Word דרך Insert > Symbol?

אני עכשיו מתעסק עם כאלה בתיכון , אתם יודעים אם עשו תוכנה שתחשב את פיא , אין סיבה שלא תהייה תוכנה שתחשב את TAN SIN ו-COS עד לערך שתקבעו ... כלומר מ0 עד ל360 זה יעבוד , יותר מזה זה לא אפשרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אז עשיתי בעבר כמה מדידות מתוך סקרנות אישית בעניין, יש לי אפשרות למדוד צריכה ב WATT עם מכשיר חיצוני שמתחבר לפני הספק של המחשב.

ביצעתי שוב את המדידות ולהלן התוצאות (מפרט של המחשב נמצא בסוף):

wattocyc2.png

הערות:

1. דיוק המדידה: +/- 3 וואט

2. המדידות בוצעו רק למחשב ללא ציוד הקפי כלשהו.

3. בדיקת העומס בוצעה עם PRIME95 במצב Torture - In-place Large FFTs.

מצב זה צרך את המקסימום לעומת שאר המצבים, ולעומת תוכנות אחרות שניסיתי כגון SUPER-PI, קידוד מ MPEG4 ל וכו'.

4. אין OC לכרטיס מסך, הוא לא צרכן גדול כמו הכרטיסים של היום. (ניסיתי OC קטן ולא היה הבדל בכלל)

מפרט המחשב:

P4 Prescott 2.4A 533FSB

Big-Tyhpoon Cooling

2x512MB Twinmos Dual-Channel mode

Abit IC7-G

Nvidia Geforce4 MX 440 128MB

PSU: 420W True

SB Live 5.1 PCI

WD 160GB 8MB

WD 80GB 8MB

RAID0 - 2x WD 250GB 16MB Raid Edition

DVD-RW NEC 4550@4551

Toshiba CD-ROM

Teac Floppy 1.44

7x 80mm Fans

כל שאר התקני הUSB כבויים למעט העכבר.

סתם נתונים להשוואה:

1. מחשב שני שלי, P3 500MHZ עם שני דיסקים קשיחים צורך - IDLE : 68W LOAD: 96W

2. המסך CRT 17" (לא נכלל במדידות אחרות) צורך 68W. (אגב, לפי המפרט הוא יכול לצרוך מקסימום 198W)

3. אותו מסך במצב DEGAUSS צורך 108W.

4. שוב אותו מסך, עם בהירות מכוונת על 50% (במקום 100%) צורך 58W.

5. שני הדיסקים הקשיחים ב RAID0 צורכים 30W ביחד.

באופן תמוה, אף אחד לא התייחס לתגובה החשובה הזאת, כי זה מה שרציתי לעשות כשאני אקבל את המד הספק שלי.

עכשיו אתם מבינים על מה דיברתי כשאמרתי צריכה גבוהה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה זבלנות !

אז ככה :

קודם כל אפשר למדוד צריכת חשמל בעזרת המונה.

ניתוק/כיבוי כלמכשירי החשמל לחצי שעה ומדידת צריכה.

לחזור מספר פעמים , לעשות ממוצע ( באם ההבדלים אינם גדולים מדי , מה שמעלה חשד לטעות)

אפשר גם למדוד שבוע צריכה ללא מכשיר מסוים . ולהשוות למדידות לעיל.

דבר שני.

עלות החשמל מענינת אולם העלות האמיתי היא ירידת ערך חלקי המחשב באופן מהיר . בלאי טכנולוגי לעומת פיזי. !

זו הסיבה העיקרית לOC. במקום לקנות כל פעם את המעבד שנמכר ב900 , קונים את זה שנמכר בכמה שפחות (מאותה הסדרה) .

לגבי חסכון בחשמל :

אם אפשר - למה לא ? אני למשל מכניס את ה 19" שלי לסטנדביי אחרי 3 דקות . 5W במקום 125W.

כך גם לדיסקים , מאווררים .. מהרה רק כשצריך באמת. היום יש אפשרויות משוכללות לשליטה בכל האמור לעיל.

לגבי חסכון בחימום מים :

טוב תעשו (הסטודנטים) אם תקנו אטמור לאמבטיה - למקלחת ולכיור . בחורף תחזיקו את הבוילר קבוע ב25C בשביל המטבח. ושמיכה ישנה על הבוילר לא תזיק.

הסידור הזה משמש אותי כ15 שנה ( 250שקל לאטמור ודוד 120ליטר ישן בן כ35 שנה !) כי הוא לא דורש חימום לטמפרטורות גבוהות שיוצרות הרבה אבנית. ויש מים חמים לפי דרישה שזה הכי יעיל.

מיזוג אויר : מזגן 1.25כ"ס 24/7 על 27C עולה כ170ש"ח לחודש . וכבר בדקתי פעמיים עם תוצאה זהה למעשה. יש לדאוג למניעת זליגת קור. וילון, שטיח. זהו .

זהו. מנסיוני מדידות מדויקות לא שוות כלום לצרכים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור לך שבבית של 8 חדרים למשל אתה לא יכול פשוט לנתק הכל מהחשמל כן?

כאילו אם אני מנסה את זה סביר להניח שכאפות יעופו אליי, ועוד ממישהי חצי ממני בגודל!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי את כל התארד רק כמה הודעות בהתחלה ממש מעניין אותי אבל אני לא חושב שמשלמים כל כך הרה כסף על חשמל של מחשב

תעשה לעצמך טובה ותקרא את השאר לפניי שאתה מגיב , כי כרגע התגובה שלך לא כל כך קשורה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי את כל התארד רק כמה הודעות בהתחלה ממש מעניין אותי אבל אני לא חושב שמשלמים כל כך הרה כסף על חשמל של מחשב

תשמע, לא כתבת את גילך בפרופיל, אבל אם איני טועה הוא לא עובר גיל . אחרת - אני מתחיל לפקפק בנוער של היום.

"התשובה בגוף השאלה".

אם תקרא מעבר לכמה עמודים, תראה את התפתחות הדיון ותבין למה זה עולה כך כך הרבה, מה גם שמה שכתבת, אומר שבכלל לא קראת אפילו את ההודעה הראשונה ששם כתבתי את ההסבר הכי מופשט שיכולתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן תמוה, אף אחד לא התייחס לתגובה החשובה הזאת, כי זה מה שרציתי לעשות כשאני אקבל את המד הספק שלי.

עכשיו אתם מבינים על מה דיברתי כשאמרתי צריכה גבוהה?

אין במספרים האלה הרבה הגיון

הראיתי לך מספרים מאתרים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...