נקודה למחשבה. אז . . . כמה בעצם עולה לנו המחשב וה OC?! - עמוד 7 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נקודה למחשבה. אז . . . כמה בעצם עולה לנו המחשב וה OC?!

cat2010

Recommended Posts

ולמה אתה חושב שאין בהם הגיון ?

יש בהם מאוד הגיון שמדובר על

1. PRESCOTT ולא 2

2. 4 דיסקים קשיחים ולא אחד.

3. DDR1 ולא .

חוץ מזה, מה איכפת לי, אני יודע בדיוק כמה המחשב שלי צורך, ללא קשר להגיון, זה בדוק כמותית.

וכן, האובקלוק משפיע על ההספק הנצרך, בין אם אתה אוהב את זה, ובין אם לא..

אולי בפרסקוט ההבדל ניכר יותר, אבל אני יכול להגיד לך שהוא קיים וניתן להבחנה אפילו ב PIII 450 שאני ממהיר ל 580.

מה שצריך כן לקחת בחשבון:

1. ב IDLE ההבדל בצריכה אינו משמעותי ואם המחשב אינו עסוק בקידוד מיוחד, הוא מאוד קרוב ל IDLE רוב הזמן.

2. כשהמחשב כן עסוק בקידוד, באוברקלוק שלי, בין הסטוק לרמה הגבוהה, יש הבדל ביצועים של כ 30%-40% מה שאומר שהוא יסיים את הקידוד ב כ 35% פחות זמן (בממוצע), ובחישוב מהיר, הוא צורך כ 37% יותר ולכן ההבדל עומד על כ 2% בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מה שצריך כן לקחת בחשבון:

1. ב IDLE ההבדל בצריכה אינו משמעותי ואם המחשב אינו עסוק בקידוד מיוחד, הוא מאוד קרוב ל IDLE רוב הזמן.

2. כשהמחשב כן עסוק בקידוד, באוברקלוק שלי, בין הסטוק לרמה הגבוהה, יש הבדל ביצועים של כ 30%-40% מה שאומר שהוא יסיים את הקידוד ב כ 35% פחות זמן (בממוצע), ובחישוב מהיר, הוא צורך כ 37% יותר ולכן ההבדל עומד על כ 2% בלבד.

וואללה נקודה חכמה מאוד.

אם זה נכון שמצב מנוחה ההבדל לא גדול, אז כל התוספת היא רק במאמצים מיוחדים, וזה הרי לוקח הרבה פחות זמן במחשב מומהר, אז זה בד"כ די מתקזז.

מעניין יהיה לבדוק את זה כשלחבר'ה כאן יהיה את המודדים שהזמינו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר בדקתי את זה אמפירית, אולי פספסת את עמוד 8:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=205242.msg1823480#msg1823480

עריכה:

אגב, במשחקים זה לא כך, מכיוון שזמן המשחק אינו תלוי במהירות העיבוד, האוברקלוק בהחלט יכול להעלות את החשבון החודשי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק לגבי משחקים.

אבל אישית אני לא רק עובד בפוטושופ ובעריכת וידיאו, כך שמענין אותי לדעת האם אני משלם לח"ח על המהרת המחשב שלי (D930 מ3.0 ל4.20) או שקיצור זמן הפעולה מקזז את זה. יחס זה עוד לא נבדק. ברוב הפעולות הכבדות הרווחתי מעל 30% זמן חישוב, וארצה לשמוע ממישהו שהמהיר בערך כמוני, האם הצריכה היא מעל לשלושים אחוז יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק לגבי משחקים.

אבל אישית אני לא רק עובד בפוטושופ ובעריכת וידיאו, כך שמענין אותי לדעת האם אני משלם לח"ח על המהרת המחשב שלי (D930 מ3.0 ל4.20) או שקיצור זמן הפעולה מקזז את זה. יחס זה עוד לא נבדק. ברוב הפעולות הכבדות הרווחתי מעל 30% זמן חישוב, וארצה לשמוע ממישהו שהמהיר בערך כמוני, האם הצריכה היא מעל לשלושים אחוז יותר.

לא עשיתי את זה ואף פעם לא היה לי את המעבד הזה , אבל מניסיון מעבדיי P D וP 4 מנצלים מתח בצורה לא טובה , כלומר לא כל עשירית וולט שתוסיף מעל הסטוק תנוצל כמו שצריך , לעומת מעבדיי הCORE 2 שמנצלים מתח בצורה מצוינת ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר בדקתי את זה אמפירית, אולי פספסת את עמוד 8:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=205242.msg1823480#msg1823480

עריכה:

אגב, במשחקים זה לא כך, מכיוון שזמן המשחק אינו תלוי במהירות העיבוד, האוברקלוק בהחלט יכול להעלות את החשבון החודשי..

יכלתי להגיד לך את זה בלי שום מודד

ואפילו לתת לך נוסחה משוערת לצריכה מקסימלית של מעבד באוברקלוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"יכולתי" ...

אני מת על אלה, אז למה לא נתת ?? זה נראה לי דיי רלוונטי לדיון.

ואגב, לא הייתי סומך על נוסאחות משוערות , יש מגוון רחב מאוד של ותצורות מכדי לעשות נוסחה כללית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, ו... ? אני אמור לנחש מה אתה מנסה להגיד ?

פעם אחת אתה מביא מחשבים עם צריכה נמוכה משלי, ופעם עם גבוהה ..

אז ?

עריכה:

ומכיוון שאין לי כוח לעוד לינקים לא ברורים, הנה הבהרה: בתגובה הקודמת הבאת CORE2 שצורך פחות משלי, ועכשיו אתה מביא DUAL ישנים עם דמויית פרסקוט שצורכים יותר משלי.. SO ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"יכולתי" ...

אני מת על אלה, אז למה לא נתת ?? זה נראה לי דיי רלוונטי לדיון.

ואגב, לא הייתי סומך על נוסאחות משוערות , יש מגוון רחב מאוד של ותצורות מכדי לעשות נוסחה כללית

האמת גם חיפוש היה נותן לך יופי של תוצאות

והנה:

Overclock TDP = Stock TDP * (OverClock Frequency / Stock Frequency) * (OverClock Voltage / Stock Voltage) ^

Overclock TDP = צריכת חשמל באוברקלוק

Stock TDP = צריכת חשמל בסטוק

OverClock Frequency = תדר באוברקלוק

Stock Frequency = תדר בסטוק

OverClock Voltage = מתח באוברקלוק

Stock Voltage = מתח בסטוק

^ = בריבוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשבים עם -D 840 וכרטיס מסך שצורך הרבה (הרבה) יותר משלך (6800 ULTRA למשל)

צורכים כמו המחשב שלך באוברקלוק ל3400 מגה הרץ

נשמע לך הגיוני?

קודם כל אתה טועה, לפי הלינק שלך ה 840 צורך כ 50W יותר משלי, שזה ממש לא אותו דבר.

אם כבר, ה 820, צורך דומה מאוד לשלי - לפי הלינק שלך: 245W.

תנסה לעקוב (נתונים מתוך האתר של אינטל):

Thermal Design Power of P4 2.40A = 89W

Thermal Design Power of P4D 820 = 95W

דיי דומה... ואם שלי באוברקלוק לא קטן הוא יצרוך יותר..

(Thermal Design Power לא מעיד במדויק על הצריכה, אבל ישנה קורלציה גבוהה)

ככה שמבחינת צריכה של אנחנו די דומים.

אז עדיין לא מסתדר לך כי יש שם כרטיס מסך 6600GT שצורך הרבה יותר משלי, אבל, אני שונא לחזור על עצמי, וכנראה שאין ברירה...:

יש לי [glow=red,2,300]4[/glow] דיסקים קשיחים, לא 1.

יש לי DDR1 שצורך [glow=red,2,300]יותר[/glow] מ DDR2

עכשיו, דיסק קשיח יחיד 7200RPM צורך כ 15W

לי יש 3 יותר, משמע 45W יותר רק בגלל הדיסקים הקשיחים.

תוסיף עוד כרטיס PCI שיש לי ואין שם +5W

וזה מתקזז עם הצריכה הגבוהה של ה 660GT.

קאפיש ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משום מה הייתי בטוח שראיתי מקודם 284W

כשבפועל רשמת 248W.

וממה שכתבת קודם ניתן היה להבין שיש לך 2 (כי המספרים התחלפו)

ולמה אתה חושב שאין בהם הגיון ?

יש בהם מאוד הגיון שמדובר על

1. PRESCOTT ולא 2

2. 4 דיסקים קשיחים ולא אחד.

3. DDR1 ולא .

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת גם חיפוש היה נותן לך יופי של תוצאות

והנה:

Overclock TDP = Stock TDP * (OverClock Frequency / Stock Frequency) * (OverClock Voltage / Stock Voltage) ^

Overclock TDP = צריכת חשמל באוברקלוק

Stock TDP = צריכת חשמל בסטוק

OverClock Frequency = תדר באוברקלוק

Stock Frequency = תדר בסטוק

OverClock Voltage = מתח באוברקלוק

Stock Voltage = מתח בסטוק

^ = בריבוע

נוסחא מעניינת, אבל:

1. לא ברור אם היא לוקחת בחשבון רכיבים נוספים כגון וכו', כי כשעושים OC מעלים לרוב גם לזכורונות ואפילו לAGP את המתח מה שמתבטא בצריכה מוגברת של הרכיבים הללו גם (וגם של הלוח במרבית המקרים).

2. לא מספקת מידע על צריכה של שאר חלקי המחשב.

3. לא ממש הגיונית, ניקח לדוגמא את המקרה שלי:

OverClock Frequency = 3420

Stock Frequency = 2400

OverClock Voltage = 1.53V

Stock Voltage = 1.38V

מה קיבלנו ?

(3400/2400)* (1.53/1.38)^2

וכל זה שווה ל 1.75, כלומר אני צריך צריך לצפות לצריכה של 75% יותר, שזה:

1. לא ממש הגיוני וגם לא מסתדר בפועל עם המדידות( סטייה של כמעט 70W למעלה)

2. גם אם הייתי מחליט לקבל את הנתון הזה, אין לי מה לעשות איתו, כי אני לא יודע כמה המעבד צורך יחסית לשאר המערכת, כלומר, או שאני מכפיל את הצריכה הכללית של המחשב ב 1.75 (שזה ממש לא נכון) , או שהייתי מסתכל על המספר ואומר אההה.. וזה בערך מה שיש לעשות איתו..

יכלתי להגיד לך את זה בלי שום מודד

ואפילו לתת לך נוסחה משוערת לצריכה מקסימלית של מעבד באוברקלוק

עכשיו אתה מבין למה הנוסחאות הן לא תחליף למדידה בפועל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים, אני מסכים עם דיאבלו, כי הדוגמאות שהובאו כאן על ידו מחזקות לכל אורך הדרך את טענתי המקורית בעמוד הראשון, מה גם שכל מה שרשמתי היה תיאורטי ואני שמח שזה הוכח באופן מעשי על ידי המדידות שלו.

לפני סוכות אני אמור* לקבל את המודד ואז נראה מה באמת קורה בתככי המחשב שלי, ואני חושב שאני אקבל תוצאות דומות לדיבאלו יקירי, כי זה מה יש . . . כמו נושא הפוסט - OC עולה לנו הרבה . . . באמת.

* כמו ששמנו לב, מי שהיה בצבא או בתוכו לפחות: "אמור זה שם של דג - וגם אותו אוכלים". ::)

*נקודה חשובה נוספת למחשבה.

התוצאות של LOAD VS. IDLE מדברות על מחשבים רגילים. אני במקרה שותף ברשת ה GRID העולמית בפרוייקט ה WORLD COMMUNITY GRID, זה שפורסם לפני הרבה זמן באינטרנט ולפני שבוע במעריב. זה פורסם בידיעות אחרוונות:

http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3177746,00.html

מה זה אומר? שהתוכנה רצה אצלי מתחילת השנה, הזמן שבה היא הוצגה לעולם 24/7. אחרי זה צירפתי גם את המחשב של אחותי לעסק וגם הוא מריץ אותה 24/7. שניהם מעלים ומקבלים נקודות על השם שלי ואני נמצא בקבוצת ISRAEL.

עכשיו. למה התוצאות שלי יהיו תמיד של LOAD? כי:

לפני זמן מה, מנהלי הפרוייקט בחו"ל, הורידו את ה THRESHOLD, במילים אחרות את רמת השימוש של התוכנה מ 100% ל 60% על מנת לא להאט מחשבים חלשים של משתמשים בעלי מחשבים ישנים יחסית כמו פנטיום 3. אבל, יחד עם זאת היא שיחררה להורדה, כלי קטן המאפשר להעלות חזרה ל 100% את אחוז השימוש של התוכנה במעבד הראשי. מהמע - אצלי כל השנה המחשב רץ 24/7 על 100% שימוש באוברקלוק מ WINCHESTER 3200 @2600MHZ.

עד כאן?

מי שמריץ במחשב שלו תוכנות GRID למיניהן (גם SETI@HOME הישנה ודומותיה נכללות בדבריי) חייב להבין שיש לו כל זמן שהמחשב פועל LOAD ולא IDLE ועלח כן לעשות את החישוב המקסימלי שלפיו מחשבו נמצא תמיד בסקציית ה LOAD ולא רוב הזמן ב IDLE כמו מי שמשתמש במחשבו ל לדוגמה או משחק לפעמים. מי שיש לו תוכנת GRID, כאילו משחק מרגע הפעלת התוכנה(וזה בדר"כ עם הפעלת ה WINDOWS) ועד כיבויה (וזה בדר"כ עם כיבוי המחשב).

ואגב, יש לכם מחשב חזק באוברקלוק ועדיין לא השתמשתם במתנת האלוהים הזאת לעזור לאנושות קצת? תצטרפו מייד לפרוייקטים החשובים ההלו באל תהיו אגואיסטים. לי יש 1 GIGA ואני צורב, מפעיל אימיול ומפעיל את התוכנה באותו הזמן והכל דופק כמו שעון. לא לפחד ולהגיד "אה, זה יאט לי את המחשב". וגם כשהיה לי 512, עשיתי את זה.

איך מצטרפים? שני שלבים:

1) הלינק להצטרפות:

http://www.worldcommunitygrid.org/viewJoinNow.do

2) אחרי שהורדתם והצטרפתם עם שם המשתמש החדש שלכם, לחצו על הלינק והצטרפו לקבוצת ישראל:

http://www.worldcommunitygrid.org/team/viewTeamInfo.do?teamId=CR5RSMBR9N1

ככה התוצאות שלכם יצטרפו לנקודות שישראל מייצרת ומקבלת מול הארצות האחרות. מן תחרות בריאה כזאת .

ו . . . סליחה אם העלבתי או פגעתי במישהו מכם. יום כיפור 2006. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...