לסטודנטים פה - מתי חוזרים ללימודים? + ברבורים על עתודה - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לסטודנטים פה - מתי חוזרים ללימודים? + ברבורים על עתודה

bezadon

Recommended Posts

• תגובות 487
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כן, את זה אני יודע.

אני מתכנן ללמוד כלכלה - זה 9 שנים (3 שנים תואר, 3 שנים חובה, 3 שנים קבע).

יש אולי למישהו מושג מה עושים עם כלכלנים בצה"ל?

במקרה אני עתודאי וסיימתי עכשיו שנה ראשונה בתואר בכלכלה ומנהל.

בצבא יש 3 מקצועות מרכזיים, לא זוכר מה השניים הראשונים, אבל המקצוע הכי טוב זה להיות יועכ"ל, יועץ כלכלי לרמטכ"ל (או משרד הביטחון, לא זוכר).

ואל תתייחס לכל האנשים התבוסתנים פה, הכל עניין של גישה. בעתודה יש דברים טובים ודברים פחות טובים, פשוט מאוד קל לקטר - לא יעיל - אבל קל.

ואיפה אתה גר? אם אתה גר בפריפריה (או לא גוש דן או ירושלים בקיצור :P) - הרבה יותר משתלם לך ללכת לעתודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גר באילת.

בגלל זה אני נמצא גם בתוכנית עתידים.

והמקצועות שדיברת עליהם - אני לוקח מגמת מנהל עסקים.

האם התפקיד הזה של יועץ כלכלי אפשרי כבר מתחילת השירות או שבתחילתו סתם עוברים על כל מיני דפים וחשבוניות במשרד מעופש בקריה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מי אלו בדיוק עובדי רס"ר, אבל קשה לי להאמין שאחרי שהצבא הוציא מכיסו עשרות אלפי שקלים על כל עתודאי, ישלח אותם לצבוע גדרות.

לא הבנת אותי

לא העתודאים צובעים גדרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע, אבל צא מנקודת הנחה שתתחיל בעבודות שחורות אבל לא תשאר בהם הרבה זמן. לצבא באמת אין אינטרס להשקיע בך עשרות אלפי שקלים ולתת לך לעשות עבודות שלא דורשות שום ידע מקצועי. וליועץ כלכלי מגיעים אולי ה-10% הכי טובים מהעתודאים, יש עוד שני מקצועות שאליהם מגיעים רוב האנשים. לא יודע אם אתה יודע, אבל בתוכנית עתידים תקבל מחשב נייד (משהו איכותי, לי יש T42 של - כולל מעבד 1.7 ג'יגה, ג'יגה , בלוטות' ו-wi-fi), ומענק שנתי של 0/7500/15000 - תלוי במצבך המשפחתי הכלכלי. ד"א, אני גר בכרמיאל, אז לפני חודש וחצי בערך שלחו אותי עם כל המשפחה שלי ללילה בבית מלון בירושלים ובערב הסיעו אותנו להופעה פרטית של אדיר מילר (משהו כמו 60 סטודנטים ומשפחותיהם, 250-300 איש אני מניח). עוד משהו, גם באופן כללי אם יש לך בעיה עם העתודה, אתה יכול לפנות לעתידים והם ידברו עם הצבא. הם כוח חזק מאוד מול העתודה, ובעיקרון הם כמעט תמיד יהיו בעדך אם יהיו לך מאבקים מול העתודה, אז זה יתרון גדול מאוד.

ועוד משהו - צפה לפגוש פעמים-שלוש בשנה את שאול מופז. הוא יזם את הפרוייקט הזה והוא מופיע בכל מיני כנסים ודברים שעתידים יארגנו, כנראה תהיה לך איזשהיא שיחת נימוסין כזאת איתו, ישאל אותך איפה אתה לומד, אם אתה רוצה לשאול אותו משהו וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה Guy King :xyxthumbs:

את רוב המידע אני כבר יודע, עברתי כבר את כל השלבים במיון, אני רק מחכה לתשובה הסופית.

מקווה שהכל יסתדר, ואני כבר מחכה למפגש עם שאול מופז.

יש גם המון מאמרים בפורום עתודה בתפוז.

שוב פעם, תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עתידים זה באמת שווה.

הבעיה היא שזה רק למקצועות ראלים...

אני למשל לומד משפטים + מזרחנות אז אני לא יכול להכנס לשם (גם בגלל שאני לא גר בפרפריה ) :)

חוץ מזה לכל אלו שאומרים 6 שנים בצבא ובלה בלה בלה.

אתם צריכים לזכור שאתם נכנסים לעבודה. בדיוק ככה !!!

אתם לא תעבדו בעוד 3 שנים בתדלוק או כמלצרים ! לכם תהיה עבודה מסודרת.

8 בבוקר עד 17:30 בצהריים (טוב תלוי לאיזה תפקיד תפלו). מה רע ? בהתחלה משכורת חרא (750 כמו קרבי) אבל אז תכנסו לקבע והכל יהיה סבבה. משכורת ובהמשך אם תתקדמו תקבלו גם רכב! מה רע ?

ונוסף לכל זה גם נסיון ומלא קשרים. לא נראה לי יותר מדי רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...