יהודונים ++; - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יהודונים ++;

Kurt

Recommended Posts

המדינה לא מכריחה אותך עובדה שהתחתנת

לא רק לפי הדוסים אלא גם לפי ההלכה והחוק במדינת ישראל

עובדה שהמדינה לא נתנה לי להתחתן והייתי חייב לטוס לחו"ל בשביל זה איזה מין מדינה לא נותנת לאזרחים שלה להתחתן?

עכשיו אני עושה גם חתונה רפורמית בארץ כי כן חשוב לי טקס יהודי וכן חשוב לי שיהיו איתי חברים קרובים ומשפחה ותאמין לי שאם רק הייתה לי איזושהיא אפשרות להתחתן בארץ לא הייתי מבזבז כסף על החתונה בקפריסין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 100
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ולמה בדיוק המדינה שלי מכריחה אותי לעבור תהליך דתי שאני לא מאמין בו בשביל זכות כזאת בסיסית?

אין לי בעייה עם גיור רפורמי קונסרבטיבי או כל דבר שהוא לא אורתודוקסי שזה דבר שאני לא מאמין בו

נ.ב. הקטע המצחיק זה שאשתי היא ממוצא הרבה פחות יהודי ממני אבל היא כן נחשבת יהודיה ע"פ ההלכה אז זה אומר שהילדים שלי יהיו פחות יהודים ממני אבל לפי הדוסים הם כן יהיו יהודים

ממתי מוצא הופך משהו ליותר או פחות יהודי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין מוצא לבין הלכה וגם יש הבדל בין דת לעם

אם למשל למישהו יש סבתא אחת יהודיה (מצד האמא) וכל המשפחה נוצרים אז הוא יהיה יהודי לפי ההלכה אבל אני דיי בטוח שבן אדם כזה לא יחשיב את עצמו יהודי

אני בדיוק להיפך יהודי לחלוטין רק סבתא מצד האמא נוצריה אז אני לא חושב שאני צריך איזה דוס שיגיד לי אם אני יהודי או לא ומה הזכויות שלי במדינה הזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוס לא יכול להגיד לך כלום.. ההלכה היהודית זה לא משהו שאיזה דוס המציא ולכן אם נאה לך או לא אתה לא יהודי על פי ההלכה.

ישראל היא מדינה יהודית ולכן חלק מהחוקים פה הם על פי ההלכה היהודית.

אני יודע שאולי זה לא נאה לך אבל אתה תמיד יכול לקום וללכת אם זה לא נראה לך אף אחד לא מכריח אותך להשאר.

אני לא בחור דתי או מאמין אבל אין מה לעשות יש רק מדינה יהודית אחת בעולם ולכן מנסים לשמור על איזה ציביון יהודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא מצטער לומר לך לא רשום שום דבר בתנ"ך על זה שיהדות עוברת דרך האמא וזה כן משהו שאיזה דוס המציא (לפני 500 שנה בערך)

הלכה רובה ככולה היא המצאה של רבנים ולאו דווקא מה שרשום בתנ"ך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, זה שהיהדות עוברת דרך האמא, התחילה אם אני לא טועה בתקופת הרפורמה הגדולה של עזרא ונחמיה, שם התגבשה ההלכה והיהדות כפי שאנחנו מכירים אותה היום, פחות או יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מתי זה עזרא ונחמיה, אני רק יכול לומר לך שהנושא של היהדות על פי האם ולא על פי האב היא בגלל שבימי הביניים נהגו להתעלל ביהודים (כמו תמיד), ובין השאר אנסו נערות יהודיות. לא כל כך היו אמצעי מניעה אז (לפני או אחרי :P) ולכן הרבה יהודיות נכנסו להריון וילדו. עכשיו - לא יודעים מיהו האב ומה דת הולד ולכן החליטו שבגלל זה היהדות נקבעת על פי האם ולא על פי האב. אגב, היא המדינה היחידה שבה הדת נקבעת על פי האם :P אם אמא יהודיה ובא נוצרי באנגליה, נגיד, אז על פי ההלכה היהודית - הילד יהודי, על פי ההלכה הנוצרית והחוק - הילד נוצרי. יש פה התנגשוץ וזו אחת הבעיות עם נישואי תערובת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיה יותר גדולה כשהאב יהודי והאם נוצריה / מוסלמית

ואז אף דת לא מכירה בילד

אבל זה לא בעיה הוא בלי דת ומקסימום הוא יכול להתאסלם או להתנצר

נ.ב.

הנצרות והאיסלם לא עוברת בירושה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...