עצומה לשינוי כללי טוהר הנשק של צה"ל - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עצומה לשינוי כללי טוהר הנשק של צה"ל

Milford Cubicle

Recommended Posts

טוב מקומם אותי מה שכתבתם

1) הבן אדם הוא עורך דין מה הוא יודע בכלל ....זה לא תואר צבאי ...(זה סתם ספין כדי לפרסם ולקשר את שמו)

2)אני לא ממש יכול להגיד לכם ממה הכישלונות היתחילו אבל זה לא בהחלטה הצבאית!

3)הכדור כנראה מופנה למודעין שכשל לנתח את מפת לבנון ולתת אינפורמציה מוטעית - (שזה חמור מ-לא לתת אינפורמציה בכלל)

נקודות קריטיות לאינפורמציה מוטעית

א) מתקדם שהיה להם שבאו מסוריה ורוסיה.ידgנו לקראת סוף הלחימה.

ב)משגרי טילים כמות שלא מביישת בינוני.עדיין לא יודעים.

ג)חוסר אפשרות לבדיקות מפות לוויניות ולזהות סכנות מידיות (מבני מלכודת דבש,משגרים,רכבים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אם כבר, המודיעין הוא ההצדקה היחידה לא להפוך כפר לעפר לפני שנכנסים לשם. תפיסת מבנה שבו יש חדר בקרה של הארגון, יכול לתת הרבה מבחינה מודיעינית ואולי אף לחסוך חיי חיילים. זאת ההצדקה היחידה שאני יכול לחשוב עליה למה לא להרוס כפר לפני שנכנסים אליו, כי הרי זה יכול להציל חיילים, בסופו של דבר - ולייעל את הלחימה. אבל כמובן את זה צריך לבדוק מבחינה מקצועית ולא באוויר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובני אדם הם יצורים רגשיים, ופחות הגיונים.

זאת הסיבה שאני לא אצליח לשכנע אותך :smile1:

באמת? איך? :o

הממ... טוב, נו... :nixweiss:

בני אדם הם יצורים רגשיים, ופחות הגיוניים.

לכן (ואך ורק מסיבה זאת) לא נצליח לשכנע אותך שאתה טועה, למרות שזה נכון... ::)

(אגב, רק בגלל שאתה לא עושה רושם של טיפש גמור באופן כללי, אני מניח שהתכוונת לשאלה בציניות, נכון? אבל עדיין :) ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו באמת, מה - אני צריך לכתוב שאני ציני? זה לא יהיה קצת פתטי? :kopfpatsch::nixweiss: ואמרתי את זה כי ההערה שלך לגבי הטיעון שהעלתי מן הסתם הייתה מיותרת לחלוטין. זה כמו שאני אגיד ש-5+7=12 ואז אתה תבוא ותגיד - "ברור לך שגם 7+5=12, נכון"? מה, לא להגיב על זה בציניות?

ובגלל שבני אדם יצורים רגשיים תוכל לשכנע אותי שאני טועה, אבל לא באמצעים לוגיים (אפשר, קשה מאוד). כמובן שאם מי שאתה מנסה לשכנע אותו מודע לכך שזה מה שאתה הולך לעשות הוא יתכונן ויגונן על דעותיו במודע, את השכנוע קל יותר לעשות כבדרך אגב, לא ישירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם צריכים את תעודת הזהות שלך כדי לוודא שלא המצאת בן אדם. אמנם עדיין, אתה יכול להמציא מספר תעודת זהות, אבל לכל הפחות זה מוודא שאתה לא נרשם פעמיים אם אתה מאוד לא מתוחכם ::)

אני מסכים איתך שסבירות גבוהה שאף אחד לא שם על זה, אבל עדיין... זה לא כזה מסובך לחתום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע... לא הבנתי את העצומה.

כשסורייה תתקיף אותנו אתם תגידו להם שלמחוק את תל אביב זה בסדר לפני שהם נכנסים רגלית כדי לחסוך בחילים סורים (הרי מרכז הפיקוד הוא בת"א)?

או שרק לישראלים מותר להגן על החילים שלהם על חשבון אזרחים של האויב?

חילים הם חילים ולא משנה כמה אתם אוהבים אותם כי הם ישראלים, ואזרחים הם אזרחים, לא משנה כמה אתם שונאים אותם. כל מי שחתם על העצומה הזאת בעצם מצדיק שימוש בנשק כלפי אזרחים למען מטרה\מצדיק טרור...תראו מה אתם עושים מצה"ל.

ההפרדה היא לא בין יהודים לפלסטינאים, ההפרדה היא בין אזרחים לחילים.

מי הם אזרחים ומי הם חילים פלסתינאים זה קצת קשה לקבוע אבל אפשרי מאוד, בשביל זה צה"ל נכנס, מוצא ומוריד את מי שצריך. במלחמה כמו במלחמה יש גם אבדות ולחשוב שפטרון יפה נפש כמו מחיקת שכונות הוא ריאלי זה להיות בבועה עם הראש בעדמה.

ostrich2.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשסורייה תתקיף אותנו אתם תגידו להם שלמחוק את תל אביב זה בסדר לפני שהם נכנסים רגלית כדי לחסוך בחילים סורים (הרי מרכז הפיקוד הוא בת"א)?

בוודאי. אם הם יעשו אחרת הם מטומטמים.

מן הסתם אנחנו בתור ננסה למנוע את זה, אבל ברור שזה מה שהם צריכים לעשות מבחינה צבאית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם חיים במלחמת העולם השנייה ?... למה שהם יהרסו את תל אביב כדי להגיע לקריה...

מטוסים תוקפים עם פצצות שרמת הדיוק שלהם במטרים היא חד ספרתית

אפילו לתותחים יש דיוק של 50 מטר.

ברור שאם הם יתקפו את תל אביב במטחים של טילי סקאד אז הם גם יחטיאו את הקריה ויפגעו בתל אביב

אבל אף אחד לא כותש היום עיר כדי לפגוע במתחם של כמה מאות מטרים בתוכה.

תנו לי להגיד לכם שאתם חיים בסרט ישן...

זה לא מלחמת העולם השניה... לא עושים מתקפה אווירית על ערים כדי לגבות מחיר... היום יש מודיעין זמין לכל דורש

אפשר להוציא מטרות איכות על ישראל מ earth. חברות מסחריות בשני הצדדים מוכרות הדמאות

לווין ברזולוציה גבוהה. יש הרבה יותר יעדים והחימוש הרבה יותר מדויק...

בניגוד לא כל מי שכותב פה כנראה מחוויות שהוא זוכר מסרטים... אני יודע איך מתנהלת היום מלחמה... ולא ברמה של חי"רניק.

אני עסקתי בדברים האלה כל השירות שלי וכשסיימתי אותו לאחרונה קראו לי לעשות 43 ימי מילואמים במלחמה הזאת וכנראה

יקראו לי לעוד כדי לתחקר אותה...

עכשיו חזרה לדיון המקורי

אני מקווה שאני לא באמת צריך להעיר אותכם ללמה שאם אפילו "שווה" לבזבז מאות פצצות על כפר

כדי להוריד מספר מצומצם של פעילים יש מספיק סיבות לא לעשות את זה:

א. יש בכפרים האלה גם אזרחים. יפה נפש או לא תקרית קשה של פגיעה באזרחים מקצרת את המלחמה ולא משנה מי ראש הממשלה ושר הביטחון.

ב. לאלפי אנשים לא יהיו בתים לחזור אליהם. זה יוצר כמה בעיות לישראל בטווח הקצר וגם בטווח הרחוק יותר.

ג. הדרך היחידה "לנצח" את החיזבאללה באמת היא רק מדינת לבנון עצמאית והחלשת הכוח הפוליטי של החיזבאללה ואני חושב שלפגוע באלפי אזרחים ללא הבחנה לא יקדם אותנו לשם.

ד. שוב פעם - בזבוז - אז פעם הבאה הם לא יערכו בכפרים - הם יערכו בשטח... תאמינו לי שהם יודעים לפעול בשטח... והלוואי שכל ירי שלהם היה ממבנים זה היה יותר קל לפגוע בהם... לצערנו... אנחנו אלה שפעלנו מתוך מבנים.

אם מישהו יכול לתת טיעונים יותר טובים מול כל הטיעונים האלה אני מזמין אותו... אין ספק שההתנהלות הקרקעית הייתה גרועה - אבל זה בגלל אופי הפעלת

הכוחות - ולא בגלל שאף אחד לא חשב על פיתרון הקסם הזה או חסך בהפעלת גורמי אש.... מי שלחם שם יודע שהכוחות הופעלו בצורה לקויה ומספר הכשלים היה גדול ואלו כשלים שניתן לפתור בלי להוסיף להיגרר לסעיפים א' עד ד'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. לפני שאנחנו יורדים על כפר אנחנו מוודים שכל התושבים מודעים ונותנים להם זמן לעזוב, מי שנישאר זה בשביל להגן על החיזבאללה, אם זה המטרה שלו שימות.

ב. לא אכפת לי.

ג. אנחנו וארה"ב תומכים ומקדמים את מדינת לבנון, זה לא סותר את העובדה שאם החיזבאללה מתקיף צריך להפיל אותו. בלי קשר שמהנסיון שלנו תמיד האיסלם הקיצוני יהיה בעל השפעה, בלי התערבות חודשית מצד ארה"ב האחים המוסלמים ממזמן היו שולטים במצרים.

ד. היום מחיר חיי חייל בעניי מדינת זה הרבה מאוד מליונים.. כמה שיותר לחסוך בחיילים.

בלבנון אין שום בעיה לעשות הכול עם חיל האוויר - אין להם נ"מ בכלל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. לפני שאנחנו יורדים על כפר אנחנו מוודים שכל התושבים מודעים ונותנים להם זמן לעזוב, מי שנישאר זה בשביל להגן על החיזבאללה, אם זה המטרה שלו שימות.

ב. לא אכפת לי.

ג. אנחנו וארה"ב תומכים ומקדמים את מדינת לבנון, זה לא סותר את העובדה שאם החיזבאללה מתקיף צריך להפיל אותו. בלי קשר שמהנסיון שלנו תמיד האיסלם הקיצוני יהיה בעל השפעה, בלי התערבות חודשית מצד ארה"ב האחים המוסלמים ממזמן היו שולטים במצרים.

ד. היום מחיר חיי חייל בעניי מדינת זה הרבה מאוד מליונים.. כמה שיותר לחסוך בחיילים.

בלבנון אין שום בעיה לעשות הכול עם חיל האוויר - אין להם נ"מ בכלל..

א. החיזבאללה כפה על אזרחים להישאר. יש אזרחים שאין להם איך ולאיפה ללכת בדומה למצב בישובי הצפון אצלנו. ושוב זה לא משנה מה הסיבה שבגללה תהרוג מאות אזרחיים... אם תפעל ככה ללא הבחנה ארה"ב תפסיק למכור לך פצצות.

ב. טוב שאתה לא מנהל את המדינה... לא שלא עשינו את הטעויות האלה בעבר. פגיעה באזרחים מאיפה התארגנויות טרור ומחנות פליטים הם המקום להתארגנות לאומית/איסלמית אנטי ישראלית/יהודית ראה ערך הפליטים הפלשתיניים... שהם מה שהתחיל את כל הסכסוך בלבנון ומלחמת לבנון והכיבוש בלבנון הוא שהוליד את חיזבאללה...

ג. מה הקשר? התמיכה של ארה"ב במצריים היא תמיכה חיובית לא שלילית... וארה"ב לא ממש תומכות בלבנון לפחות לא בצורה ישירה. ראה את התשובה בסעיף ב' ההיסטוריה מוכיחה שפגעיה באזרחים חפים מפשע ללא הבחנה מאיצה התארגנויות טרור....

ד. כנראה שחיל האוויר לא הצליח לעצור ירי של 150+ רקטות קצרות טווח ביום ... וזה לא כאילו הפעילו אותם מתוך ערים וזה למה נמנענו מלפגוע בהם. וגם לא חסכו בחימוש... אז כנראה שאי אפשר לעשות הכל עם חיל האוויר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בניגוד לא כל מי שכותב פה כנראה מחוויות שהוא זוכר מסרטים... אני יודע איך מתנהלת היום מלחמה...

אמרת הכל... תעמולה זולה...

נכון, עמוסה ביהירות מתנשאת ובזלזול - אבל עדיין, תעמולה זולה.

כל התגובה שלך מקבלת את "כוחה" המפוקפק מהשורה העלובה הזאת. אני לא רואה הרבה טעם להגיב, אבל בכל זאת משהו קטן.

לא צריך לבזבז ופצצות חכמות על הרס כפר. בשביל זה יש MLRS.

הרס כפרים, זה רק בהקשר של מניעת מוות חיילינו בכניסה לכפרים האלה... ת'כלס הבעיה האמיתית היתה הבונקרים שבאופן כללי לא היו ממוקמים בתוך כפרים והבעיה היתה טכנית בפיצוץ שלהם מהאוויר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...