עצומה לשינוי כללי טוהר הנשק של צה"ל - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עצומה לשינוי כללי טוהר הנשק של צה"ל

Milford Cubicle

Recommended Posts

זה לא עניין של לקחת דוגמא.

זה נאיבי מצדך לחשוב שכולנו עולם אחד שלם וגדול וכולנו חברים אחד של השני.

זה פשוט שטויות וזה לא עובר את מבחן המציאות גם אם אנחנו ממש רוצים בכך.

תבין - אנחנו לא עשינו את ההפרדה. אבל ברגע שמישהו מפריד אותנו ומנסה להשמיד אותנו, אז אין לנו ברירה אלא להפריד אותו ולהילחם בחזרה.

אני מקווה שהכנסתי לך קצת פרספקטיבה לחיים. כי ניראה לי שעד עכישו היית חיי בעולם ורוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה לא עניין של לקחת דוגמא.

זה נאיבי מצדך לחשוב שכולנו עולם אחד שלם וגדול וכולנו חברים אחד של השני.

זה פשוט שטויות וזה לא עובר את מבחן המציאות גם אם אנחנו ממש רוצים בכך.

תבין - אנחנו לא עשינו את ההפרדה. אבל ברגע שמישהו מפריד אותנו ומנסה להשמיד אותנו, אז אין לנו ברירה אלא להפריד אותו ולהילחם בחזרה.

אני מקווה שהכנסתי לך קצת פרספקטיבה לחיים. כי ניראה לי שעד עכישו היית חיי בעולם ורוד

זה אולי נכון, ואולי בגלל זה לא אכפת לך מבנאדם שנהרג במדינת X כי בחיים לא היית רואה אותו ויש מיליארדים כמוהו.

אבל גם נגיד ישראלי נהרג איכשהו, הרי שרוב הסיכויים שלא שמעת תא השם שלו לפני כן, לא ראית אותו וגם בעתיד לעולם לא היית פוגש אותו או יודע על קיומו - עד שהוא נהרג לא ידעת שהוא קיים בכלל. אז גם הוא לא חבר שלך, גם הוא לא חלק מה"אנחנו" שלך. אז למה אכפת לך ממנו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההפך - אתה מתחמק.

מה קשורים עכשיו 120 המושחטים האלה?

אני(והאמנה) טוען שהמדינה אמורה לדאוג לשלום בניה ולא לשים קצוץ על חיי האוייב. זה שבפועל זה לא קורה כי יש לנו חרא הנהגה זאת בדיוק הבעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההפך - אתה מתחמק.

מה קשורים עכשיו 120 המושחטים האלה?

אני(והאמנה) טוען שהמדינה אמורה לדאוג לשלום בניה ולא לשים קצוץ על חיי האוייב. זה שבפועל זה לא קורה כי יש לנו חרא הנהגה זאת בדיוק הבעיה

(מושחתים).

אמרת שלך לא אכפת, אבל למדינה כן. שאלתי אותך מי זה המדינה. לא ענית. המדינה זה אנחנו, האזרחים. ואם אין סיבה שלך לא יהיה אכפת גם אין סיבה שלאזרחים אחרים יהיה אכפת, אלא אם זה נוגע לאינטרסים שלהם איכשהו. מה שאני אומר זה שאולי אתה מודאג כי אם אזרח ישראלי נהרג, ואתה לא מכיר אותו, אכפת לך כי במידה דומה זה יכל להיות מישהו שאתה מכיר. באזרח של מדינה אחרת הסבירות יורדת. אכפת לך מאזרחים ישראלים כי פגיעה בהם מרזמת על סיכוי יותר גדול לפגיעה אפשרית בך או בקרוביך, לא? אבל במצב בו זה לא קורה, מה ההבדל בין אזרח ישראלי לבין אזרח מקסיקני למשל שנהרג מבחינתנו?

ואתה לא קולט שאי שימת קצוץ על חיי האויב פירושה גם אי שימת קצוץ על חיי אזרחי האויב, שהם, כמו אזרחי , צד פסיבי למדי במלחמות. הגישה שאתה מציג מובילה לתוצאות של המלחמות בקוסבו,סודאן,בוסניה וכו' אם אתה לא מצדיק את מה שקרה שם, הרי שאתה אמור להבין מה לא בסדר בצהרה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרת שלך לא אכפת, אבל למדינה כן.

תיקון - כאמרתי שאולי לי לא איכפת, לא דיברתי עליי ספציפית כי לי כן איכפת. דיברתי עליך למשל או כל בן אדם אחר.

גם אם לא איכפת לך ספציפית מאותו אדם, עדיין צריך להיות לך איכפת מזה שנהרג אדם מהעם שלך/מהמדינה שלך.

אכפת לך מאזרחים ישראלים כי פגיעה בהם מרזמת על סיכוי יותר גדול לפגיעה אפשרית בך או בקרוביך, לא?

לא רק

ואתה לא קולט שאי שימת קצוץ על חיי האויב פירושה גם אי שימת קצוץ על חיי אזרחי האויב, שהם, כמו אזרחי , צד פסיבי למדי במלחמות.

אני קולט את זה טוב מאוד. על הז*ן שלי אזרחיי פלסטין.(מסיבה פשוטה מאוד - אני לא נכלל בהגדרה הזאת)

אתה הוא זה שחיי בסרט שאין הבדל בין חיי אזרח ישראלי וחיי אזרח כל מדינה אחרת.

אתה פשוט צריך לענות לעצמך על שאלה פשוטה - מי היית מעדיף שימות? הבן שלך או הבן של השכן.

תענה לעצמך על זה(ובכנות) ואולי תבין מה עומד מאחוריי ההצהרות שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...