סקר: כמה מכם משתמשים במק? - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר: כמה מכם משתמשים במק?

Shmoe

Recommended Posts

אני לא מבינה בכלל כך שאין לי מה לאמר מידע אישי. אולם ....

לפני כמה חודשים החלפתי מחשב והתייעצתי עם אנשי מחשב מביני דבר, אם זה הזמן לעבור ל- (בוגדת שכמותי).

התשובה שקבלתי הייתה (אחרי רוב מחמאות ל - PC). "זאת לא אותה הידידות - השארי עם מק".

שאלתי בעל חברה העוסק שנים בכל הקשור באינטרנט ובהוצאה לאור מה דעתו.

התשובה הייתה שבכל הקשור לאינטרנט הוא אישית מעדיף , ובכל הקשור להוצאה לאור עדיף לו המקינטוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי מקניטוש ענתיקה בן מליון, שהראה צבעים היו לו עכבר מקלדת, מסך צבעוני 14"...

עכשיו אתם בטח שואלים את עצמכם מה כאב לו?

כשרצחתי אותו בדם קר, כאב לו מאוד, אני בטוח.

זה התחיל מזה שהכבל חשמל שלו(שהיה בן מליון) פתאום עשה קצר בכל הדירה. העונש של המק היה שהצלפתי בו עשרים וחמש מלכות על הגב כעונש... אז הכונן הקשיח שלו התחיל להשמיע רעש משונה עד שהנחתתי אגרוף על המארז והוא סתם(היה לו מארז ממש ממש דק, לא היה לו סידירום, משהו בעובי של שתי קופסאות סיגריות).

אחרי זה בא תורו של העכבר, לקחתי אותו מהחלק של החיבור שלו(המקלדת הייתה מתחברת למחשב והעכבר למקלדת, לכו תבינו מקים) והתחלתי להרביץ למקלדת עד שכל המקשים שלה התחילו לצאת ממנה.

אחרי זה פתחתי את הקופסא של המק, הדלקתי אותו פתוח, והיה לו איזה מאורר באמצע המארז מעל כל הלוח, אז התחלתי לשפוך עליו מים והיית מזרקה יפה. כשפתחתי אותו הבחנתי במספר דברים: היה איזה צ'יפ על הלוח האומללל בפנים שיוצר ע"י ב1988, הוי לו שני סלוטים של ישן כמו של 386ים, וזכרון אחד שאפשר להכניס בו EDO(היית חתיכה של ארבע מגה), והיה SCSI של QUANTUM...

התחלתי לעקור לו את הפינים עם פלייר, כולל את סוללת הביוס המתוסבכת שלו, שנראת כמו סוללת AA רק קצרה יותר וטיפה יותר שמנה... הכונן הקשיח המשיך לעשות רעשים אז הכנסתי לו לטמה עם מפתח שבדי, והוא רק הגביר את הרעש. עוד דבר מעניין שהבנחתי, שהיה לו ספק של ASTEC(זו לא שגייה באיוט) של 125 וואט, שהיה מחובר ללוח באמצעות חיבור שנראה כמו חיבור של לוח של 4 לספק...

כיוון שלא היו ברגים לספק, שהייתה לו צורה מלבנית שטוחה, התחלתי לדפוק עליו עם פטיש עד שהוא נפתח, והופתעתי לגלות שאין שם בכלל מאורר בפנים(זה היה שהחולירה היה כבר כבוי, כלומר בהרדמה כללית).

אחרי זה ראיתי שלפלופי שלו, שנראה כמו אחד רגיל שלPC אין כפתור בכלל אז ניסיתי גם לפתוח אותו באמצעות מברג שטוח בכח, אבל לא הצלחתי... אני עדיין מחפש דרכים לפתוח אותו...

המסך עבר התעללות עוד יותר קשה, הצלפתי בו עם הכבל של החשמל שלו עד שנשבר לו הפלסטיק החיצוני, והפסקתי כי פחדתי לשבור לו את הקיניסקופ ולגרום לזכוכויות לעוף עלי...

זהו, זאת החוויה שהיית לי עם שלקחתי אותו מאיזה משרד פרסום של קרובים שלי...

וזה מביא אותי לנושא הבא... מה כ"כ מושך מעצבים גראפים למק? , פרי הנד וכל הדברים האלה כבר מזמן יוצרו למחשבי PC!!! כמו עוד תוכנות רבות, אז מה כואב להם בכלל?

את'לון - אתה גדול !!!

יא דפוק אחד( :saint:)...אני באמצע העבודה,קורא להנאתי בפורום ומגיע להודעה שלך...התחלתי להקרע מצחוק - בקול רם - מול המסך שלי ...כשכל הבוסים מסביב !!! מפגר כמעט פיטרו אותי....(בוא נגיד שבעבודה שלי ש-ו-ם דבר לא מצחיק ובטח לא במחשב...)

גדול , גדול !! אני עושה להודעה הזו FRW לחברים ! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זוכרים את המקינטושים הישנים שהמסך והמקלדת היו יחידה אחת והוא עשה boot רק מדיסקטים גדולים?

תאמינו או לא עד לפני 3 שנים היו כאלה בבית הספר שלי. אז החליפו אותם למחשבים חייתיים 486 ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם מק משנת 1984 ולמרות שיש בסביבה ויש לי אמולטור לפי סי שאני חייב אותו כי אין אופיס בעיברית

(וזה אמור להיפתר בחודשים הקרובים)

אין שום סיבה להחזיק פי סי. המקים שהיו לי מעולם לא התקלקלו. כל אחד מהם היה פעיל שנתיים שלוש ויש לי

שלושה שרתי מקינטוש שאחד מהם בן חמש, השני בן ארבע והחדש חוגג שנתיים. באף אחד מהם לא

התקלקל שום דבר מעולם ופרט להחלפת דיסק קשיח בגדול יותר או תוספת זיכרון המחשבים עובדים בלי הפסקה

במשך שנים.

אני מסתובב עם מקינטוש נייד נפלא שמאז שהותקנה עליו מערכת הפעלה היא רק שודרגה ולא היה צורך מעולם לפרמט

(המחשב לא פורמט מאז הקנייה) מחדש כמו מה שקורה בפי סי

אני מוכר אלפי (ויותר) מחשבי פי סי בשנה והמעבדה שלנו מתקנת ובונה אבל אני מעדיף אישית את המרצדס

של שוק המחשבים. המק יותר מהיר. יותר אמין. וקצת יותר יקר.

נכון שאין משחקים כמו ל אבל בשביל זה המציאו PSX או CUBE.

שמתם לב שאף אחד לא עושה MODING למק ? פשוט כי לא צריך ?!

זהו. לא באתי לשכנע אלא רק לספר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי, מרענן לשמוע "פלונטר מן" שאתה חובב . מצאתי פה בנתיים (אם לא טעיתי) שלושה וחצי משתמשים.

1 עם כל הנסיון שודאי צברת אולי תוכל לענות לי על שאלתי (שזכתה ל0- תגובות) בנושא: כל מערכות ההפעלה

איך נפטרים מקבצים דפוקים במק שהתיישבו לי על הדסקטופ. ---> מפורט בת'רד.

2 האם קיים פורום רציני של מקינטוש בעברית? האחרים לא תומכים בבעיות של סיסטם עברית.

3 באיזו תוכנה אתה גולש? יש לי בעיה במוזילה. כל פעם שאני מנסה לקצר ציטוטים או למחוק שורות בעת שליחת הודעות התוכנה נתקעת ומחייבת force quit

תוכל לעזור במשהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קבצים דפוקים על המכתבה הכי טוב לנסות לבנות את הדסקטופ מחדש (לא בסיסטם 10) וכלים כמו נורטון דיסק דוקטור ואחרים SPEED DISK בדרך כלל מנקים את הסוררים שנשארו.

בלי לפגוע בכבודה של המוזילה אני לא ממש התרשמתי ממנה ו VIRTUAL PC 5 ביחד עם אקספלורר PC נתן לי את כל הכלים הדרושים לאתרים עבריים.

לאתרים בחו"ל מוזילה או אקספלורר מק.

אני חושב שהמוזילה נפלא אבל מה לעשות שעיברית שפה מפגרת (מבחינת השוק העולמי כמובן). מקווה שמוזילה ישתפר או שסיסטם 10.2 יאפשר לאקספלורר X לעבוד בעיברית נקי ? (השמועה אומרת שאופיס X יעבוד עיברי בצורה סבירה ויותר מזה).

הפורום המעניין היחידי בארץ (למקינטוש כמובן) יושב ב WWW.ORT.ORG.IL ויש שם יותר משלושה כמונו.

לידיעתך (ולהעלאת המורל) השרתים שעל גבייהם רצה פלונטר הינם מקינטושים

פלונטר G4 500

פלונטר גרמניה G3 450

ביי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן עלה לי המורל - שרתי מקינטוש הללויה

באשר לצרות שלי. חוץ מנורטון שאין לי כרגע ניסיתי הכל. בניית מכתבה, זפינג, לעלות מסיסטם נוסף , לעלות מה-cd המקורי, פירסט אייד,

יוק !!!

הציעו לי לפרמט מחדש. לא קיצוני?? >:(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הציעו לי לפרמט מחדש. לא קיצוני?? >:(

בשלב הזה? עדיין לא ;D

בואי ננסה לשמור על הדיון הזה On-Topic (להזכירך "כמה מכם משתמשים במק?").

הגבתי בנושא הבעיה הזאת בדיון המקורי. עדיף שנמשיך שם.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...