סקר: כמה מכם משתמשים במק? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר: כמה מכם משתמשים במק?

Shmoe

Recommended Posts

[poll]

[opt] מקדונלדס?? [/opt]

[opt] מעולם לא ראיתי במציאות [/opt]

[opt] ראיתי, אבל לא השתמשתי [/opt]

[opt] שיחקתי אצל חבר [/opt]

[opt] אני משתמש במק מדי פעם בעבודה או בלימודים [/opt]

[opt] אני משתמש במק לעיתים קרובות בעבודה או בלימודים [/opt]

[opt] יש בבעלותי - הוא מעלה אבק (או שהיה לי בעבר) [/opt]

[opt] יש בבעלותי - הוא בשימוש פעיל [/opt]

[opt] יש בבעלותי - הוא בשימוש בלעדי [/opt]

[/poll]

OK, אני מניח שיש כאן מספיק אפשרויות בחירה... ;)

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש - ולא חסרות סיבות!

אני לא גרפיקאי ולא מוזיקאי- ואני לא בא מתחום השמור להוצאה לאור, אני משתמש פשוט מהשורה

שגולש ומשחק בדיוק כמו רוב האנשים.

למה מק?

כי זה כיף - וזה קל - ולא צריך לרדוף אחרי אתרים עם - או אתרי תמיכה!

המק הוא יצור יפה וכל מי שבא אלי נדלק.

הוא לא יקר יותר מ אבל בהחלט הרבה יותר זריז.

הקיצר - נמאס מה- כי הוא: מכוער! איטי (P-III 800 עם 512MB )- כל היום תמיכה ופירמוטים והתקנות ואין כבר כוח!.

אז אני אומר: לכו על או לכו ל....

;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש - ולא חסרות סיבות!

אני לא גרפיקאי ולא מוזיקאי- ואני לא בא מתחום השמור להוצאה לאור, אני משתמש פשוט מהשורה

שגולש ומשחק בדיוק כמו רוב האנשים.

ספר לנו איך אתם '>מתמודדים עם אתרים בעברית לוגית??

ואיזה מבחר של משחקים יש לך? אם איזה כרטיס מסך אתה עובד, ואם אפשר, כמה שילמת?

למה מק?

כי זה כיף - וזה קל - ולא צריך לרדוף אחרי אתרים עם - או אתרי תמיכה!

כמה הוא "קל" כתבתי בפירוט בהודעה mp;num=1002209230'>הזאת...

המק הוא יצור יפה וכל מי שבא אלי נדלק.

ייאמר לזכותם של המחשבים של אפל שהם אכן נראים מצויין. זה בהחלט הטיעון הכי חזק שיש להם מול עולם ה- ;)

הוא לא יקר יותר מ אבל בהחלט הרבה יותר זריז.

הוא פי כמה יותר יקר. כשחנות הרשת של "ידע מחשבים" תקום סוף סוף לתחיה, אפרסם את המספרים האמיתיים. זה יהיה כואב :AR15:

לגבי זריזות, כל במחיר זהה למק, ייתן תמיד ביצועים טובים יותר. בחלק מהמקרים ההפרש יהיה קטן (Photoshop) וברב המקרים זאת תהיה שחיטה :bash:.

הקיצר - נמאס מה- כי הוא: מכוער! איטי (P-III 800 עם 512MB )- כל היום תמיכה ופירמוטים והתקנות ואין כבר כוח!.

חווית ה-PC שלך רחוקה מאוד ממה שאני מכיר. נשארנו עם המראה... אם תרצה אני אוכל לעזור לך למצוא מארז ומסך מעוצבים, נכון שזה לא יהיה , אבל איכות החיים שלך תשתפר ללא היכר. מבטיח :smoke:

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:AR15:

רוב אנשי הפיסי ש"יודעים" כמה מק עולה לא ראו מק מימיהם לא עבדו על מק ואין להם מושג ירוק מה זה בכלל. נכון מק יקר יותר מפיסי אבל רק מפיסי שנבנה בחצר האחורית של החנות השכונתית שלכם והוא אינו יקר או אינו יקר בהרבה ממחשב שיש לו אבא או אמא בקנה מידה של .

ככו גם בחשבון שבניגוד לפיסי שלאחר חודשיים מאבד מערכו כל כך שכל מה שנותר לעשות איתו זה לתרום אותו למוסד צדקה )לא שזה רע( המק שומר על ערכו, לי יש מק בן שנתיים וערכו היום בשוק הוא 1200$

נכון נוח יותר לגלוש באינטרנט בעברית עם פיסי אך זה בהחלט ניתן גם עם מק עובדה ניכנסתי לפורום שכתוב בעיברית לוגית קראתי בשקיקה את ההודעות ואף השארתי הודעה משלי והכל, לא יאומן על מק, מדהים!!

עכשיו לנושא המהירות זה מאוד תלוי עם איזו תוכנה בודקים את העניין אם התוכנה עברה אופטימיזציה למעבד G4 אז חבל על הזמן המק יותר מהיר. אם לא אז או שהמק ישתווה בביצועיו לפיסי או שיהיה יותר איטי.

עכשיו ליתרונות האמיתיים של המק, הייתי מגדיר זאת במילה אחת, תחזוקתיות.

מה הכוונה, קודם כל המק סובל הרבה פחות מהפיסי מהתנגשויות מערכת שנובעות מהתקנות של תוכנה או חומרה, התקנת נמשכת כ 10 דקות )כמה זמן לוקח להתקין Win2000 ?

אני יכול לגבות את מערכת ההפעלה ע"י כך שאני יעתיק אותה לדיסק נוסף או למחיצה אחרת ובכל רגע נתון אני יכול להפעיל את המחשב מהדיסק\המחיצה האחרת כלומר על כל ניתן להתקין מספר מערכות פעלה כמיספר הדיסקים שברשותך. כך שאם אתה סובל מקריסת דיסק )מה שלא קרה לי מעולם( כל שעליך לעשות הוא להפעיל את המחשב מהדיסק האחר ותמשיך לעבוד.

יש אין ספור דוגמאות כאלו שמסתכמות בכך שהמק הופך אותי ליותר פרודוקטיבי רק מעצם זה שאני עוסק הרבה פחות בבעיות מחשב ממשתמש פיסי ממוצע.

אה כן משחקים, אם אתה רוצה לשחק במשחקים קנה פיסי...

ותמשיכו לפרמט את הדיסקים שלכם בחדווה ובאושר כמו שרק אני פיסי יכולים אני פשוט צריך לעבוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:AR15:

רוב אנשי הפיסי ש"יודעים" כמה מק עולה לא ראו מק מימיהם לא עבדו על מק ואין להם מושג ירוק מה זה בכלל. נכון מק יקר יותר מפיסי אבל רק מפיסי שנבנה בחצר האחורית של החנות השכונתית שלכם והוא אינו יקר או אינו יקר בהרבה ממחשב שיש לו אבא או אמא בקנה מידה של .

לאונרדו, אני מציע לך לשאול כאן בפורום ובכל פורום רציני אחר, מה הדעה של מי שמבין על כל אותם פראיירים שקונים דל, קומפק, ומחשבי מותג אחרים... ;)

ככו גם בחשבון שבניגוד לפיסי שלאחר חודשיים מאבד מערכו כל כך שכל מה שנותר לעשות איתו זה לתרום אותו למוסד צדקה )לא שזה רע( המק שומר על ערכו, לי יש בן שנתיים וערכו היום בשוק הוא 1200$

יכול להיות שאם אתה רוצה רהיט או פריט אספנים עדיף לך לקנות מק, אבל אנחנו, משתמשי ה- קונים מחשב כדי להשתמש בו.

ובאספקט הזה ה-Offering של לא ממש עוזר לנו.

אגב, אני לא רוצה לחשוב על הפראייר שהיה קונה ממני ב-1200$ (5200 ש"ח) 2 -300 מה"צ בן שנתיים, או לצורך העניין כל גרוטאה אחרת- כן, גם אם יש עליה לוגו צבעוני של פרי עסיסי  ;D

נכון נוח יותר לגלוש באינטרנט בעברית עם פיסי אך זה בהחלט ניתן גם עם עובדה ניכנסתי לפורום שכתוב בעיברית לוגית קראתי בשקיקה את ההודעות ואף השארתי הודעה משלי והכל, לא יאומן על , מדהים!!

כן, עם שלא תומף בג'אווה, ב-CSS ובעוד כמה דברים... אגב, ניסית לעשות את זה עם OS X? לא? חשבתי ככה... ;D

עכשיו לנושא המהירות זה מאוד תלוי עם איזו תוכנה בודקים את העניין אם התוכנה עברה אופטימיזציה למעבד G4 אז חבל על הזמן המק יותר מהיר. אם לא אז או שהמק ישתווה בביצועיו לפיסי או שיהיה יותר איטי.

בולשיט. נקודה.

PC מודרני מנגב את הרצפה עם המק הכי "מהיר" שתמצא.

לא מזמן ראיתי השוואה שמראה את הפנטיום 4- 2 ג'יגהרץ מחסל את ה-G4 867 מה"צ בכל מבחן אפשרי, אני כבר מחפש את הלינק כדי שתיווכך בזה בעצמך.

עכשיו ליתרונות האמיתיים של המק, הייתי מגדיר זאת במילה אחת, תחזוקתיות.

מה הכוונה, קודם כל המק סובל הרבה פחות מהפיסי מהתנגשויות מערכת שנובעות מהתקנות של תוכנה או חומרה, התקנת נמשכת כ 10 דקות )כמה זמן לוקח להתקין Win2000 ?

התקנתי הרבה מאוד מערכות הפעלה, בינהן מגוון גרסאות של MacOS ואני חייב לציין שהזמן שציינת הוא אופטימי at best, למק יש מקום באמצע ליד מערכות .

ההתקנות של BeOS ו-QNX-RTOS מהירות בהרבה ממק ומחלונות. והתקנת ההפצות האחרונות של מתבצעת באופן חכם ומודרני בהרבה.

גם ההתנגשויות שהזכרת הן נחלת העבר. רואים שהרבה זמן לא התקנת שום דבר ב-.

אני יכול לגבות את מערכת ההפעלה ע"י כך שאני יעתיק אותה לדיסק נוסף או למחיצה אחרת ובכל רגע נתון אני יכול להפעיל את המחשב מהדיסק\המחיצה האחרת כלומר על כל ניתן להתקין מספר מערכות פעלה כמיספר הדיסקים שברשותך. כך שאם אתה סובל מקריסת דיסק )מה שלא קרה לי מעולם( כל שעליך לעשות הוא להפעיל את המחשב מהדיסק האחר ותמשיך לעבוד.

אפשרי לחלוטין ב-. בנאדם, תבדוק את המקורות שלך... :smoke:

יש אין ספור דוגמאות כאלו שמסתכמות בכך שהמק הופך אותי ליותר פרודוקטיבי רק מעצם זה שאני עוסק הרבה פחות בבעיות מחשב ממשתמש פיסי ממוצע.

תקרא את mp;num=1002209230&start=0'>הדיון השני בפורום ותראה שהמצב הוא בדיוק הפוך. ממשק המשתמש של נוח, ידידותי ואינטואיטיבי בהרבה משל מק.

אה כן משחקים, אם אתה רוצה לשחק במשחקים קנה פיסי...

ידידי, זה לא רק אני. כמעט כל מי שרוכש מחשב רוצה שתהיה לו את האפשרות לשחק משחקים.

ובטוח שהרבה יותר אנשים רוצים מחשב שמסוגל לספק את הסחורה מאשר אחד שרק נראה יפה. אם המצב היה הפוך היו הרבה יותר מחשבי מק בשטח.

ותמשיכו לפרמט את הדיסקים שלכם בחדווה ובאושר כמו שרק אני פיסי יכולים אני פשוט צריך לעבוד

פירמוט דיסקים והתקנה מחדש היא מומחיות של משתמשי מק. פרטים a&rnum=14'>כאן ו-=20&hl=en&lr=lang_en&group=comp.sys.mac.*&rnum=27&selm=38903

293.7300%40triton.net'>כאן ובעוד ;hl=en&lr=lang_en&btnG=Google+Search&meta=group%3Dcomp.sys.mac.*'>אלפ

י דיונים אחרים בפורומים בעולם (פשוט דפדף באינדקס, אני מבטיח לך שתמצא סיפורים רבים שסותרים את מה שאתה טוען).

זהו לבינתיים,

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוויכוח הוא באמת חסר תועלת!

אם הוא דת אז אני אדם דתי!

אין דבר שיחזיר אותי לPC גם לא משחק ממש טוב כי בסופו של דבר הוא מגיע גם למק.

בינתיים תמיכה בעיברית אכן שווה לתחת - אבל גם זה יסתדר עוד כמה זמן (ולא הרבה)

אני עבדתי המון עם ואני מכיר את המערכת על כל חלקיה - ואני חייב לציין שעד שלא ראיתי ואת המערכת הפעלה חשבתי שאני יודע איך אפשר לעבוד.

WINDOWS היא מערכת כ"כ בעיתית מכמה סיבות - אבל הגדולה שבהן היא הנטיה להשמנה.

קיבצי DLL.* שנתצאים בSYSTEM או ב-SYSTEM32 לא נעלמים משם בטעות. ה-REGISTRY משמין ככל שהזמן עובר ומערכת שהתקנת לפני חודש שונה באופן מוחלט ממה שיש מולך היום! (איטית ורגישה)

ה-DEVICE MANAGER הוא עוד דרך של מייקרוסופט לעשות כסף מתמיכה על שטויות של משתמשים!

למה צריך את זה?? למה המודם והפאלם הולכים לאותו COM ? ולמה הכרטיס קול רוצה IRQ של הכרטים מסך!

ולמה דרייבר מגירסה 2.2.34A לא יכול לעבוד עם XMS MANAGER ??

על זה אני מדבר שאני אומר אינטגרציה.  וזה לPC אין !!! ולעולם לא יהיה!!! (אלה אם אתה קונה COMPAQ או או )

למה יש את ה REGISTRY ????  תן לי סיבה טובה אחת!  ולמה אין מקביל ב- לEXTENRION MANAGER שיש במק?

יש עוד כ"כ הרבה סיבות - ואפילו מוצרים של מייקרוסופט למק - נראים ועובדים הרבה יותר טוב מאשר על .

לי יש IMAC ממש ישן rev. B 233MHZ עם 96MB .

ממש תולעת??? לא לא ולא ! - הוא מריץ את OSX ממש חלק (10.1)

וכנל משחקים - (טומב ריידר 4 - סטאר קרפט ןכו)

בקשר לייציבות - WIN98 לא יציבה וזו עובדה! OS9 יותר יציבה בכל המיקרים.

OSX יציבה יותר מ-WIN2000

אתם יכולים להגיד לא נכון עד מחר.

תודה

ינון.  ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ינון,

כפי שכתבתי קודם, הפואנטה של שנינו הובנה וכדאי לתת לפורום הזה להתקדם לדיונים שמעבר ל-Mac vs. PC, כמו למשל הדיון בנושא mp;a

mp;num=1002396902'>טיפים לשימוש במק והת'רד שבו אנשי מק מוזמנים להוסיף mp;a

mp;num=1002398598'>תמונות מסך של הדסקטופ שלהם.

אם אתה מתעקש, אשמח כמובן לענות על כל אחת מהנקודות, אבל אני מעדיף לעבור הלאה לדברים חיובים יותר.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

אי אפשר להשוות בן מק לפי.סי. זה כמו להשוות בן נושאת לצוללת שניהם כלי שיט אבל אין אפשרות להשוות אותם. צוללת נועדה לשאת נשק ולהיות חסויה (ובגלל זה נוהגים לשים בו נשק גרעיני/לא קובציונלי) ונושאת נועדה לחסוך בבעיות מרחק של למרות שתוכל לשים שם אותו כמות בנשק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי מקניטוש ענתיקה בן מליון, שהראה צבעים היו לו עכבר מקלדת, מסך צבועי 14"...

עכשיו אתם בטח שואלים את עצמכם מה כאב לו?

כשרצחתי אותו בדם קר, כאב לו מאוד, אני בטוח.

זה התחיל מזה שהכבל חשמל שלו(שהיה בן מליון) פתאום עשה קצר בכל הדירה. האונש של המק היה שהצלפתי בו עשרים וחמש מלכות על הגב כעונש... אז הכונן הקשיח שלו התחיל להשמיע רעש משונה עד שהחתית אגרוב על המארז והוא סתם(היה לו מארז ממש ממש דק, לא היה לו סידירום, משהו בעובי של שתי קופסאות סיגריות).

אחרי זה בא תורו של העכבר, לקחתי אותו מהחלק של החיבור שלו(המקלדת הייתה מתחברת למחשב והעכבר למקלדת, לכו תבינו מקים) והתחלתי להרביץ למקלדת עד שכל המקשים שלה התחילו לצאת ממנה.

אחרי זה פתחתי את הקופסא של המקד, הדלקתי אותו פתוח, והיה לו איזה מאורר באמצע המארז מעל כל הלוח, אז התחלתי לשפוח עליו מיים והיית מזרקה יפה. כשפתחתי אותו הבחנתי במספר דברים: היה איזה צ'יפ על הלוח האומללל בפנים שיוצר ע"י ב1988, הוי לו שני סלוטים של ישן כמו של 386ים, וזכרון אחד שאפשר להכניס בו EDO(היית חתיכה של ארבע מגה), והיה SCSI של QUANTUM...

התחלתי לעקור לו את הפינים עם פלייר, כולל את סוללת הביוס המתוסבכת שלו, שנראת כמו סוללת AA רק קצרה יותר וטיפה יותר שמנה... הכונן הקשיח המשיך לעשות רעשים אז הכנסתי לו לטמה עם מפתח שבדי, והוא רק הגביר את הרעש. עוד דבר מעניין שהבנחתי, שהיה לו ספק של ASTEC(זו לא שגייה באיוט) של 125 וואט, שהיה מחובר ללוח באמצעות חיבור שנראה כמו חיבור של לוח של פנטיום 4 לספק...

כיוון שלא היו ברגים לספק, שהייתה לו צורה מלבנית שטוחה, התחלתי לדפוק עליו עם פטיש עד שהוא נפתח, והופתעתי לגלות שאין שם בכלל מאורר בפנים(זה היה שהחולירה היה כבר כבוי, כלומר בהרדמה כללית).

אחרי זה ראיתי שלפלופי שלו, שנראה כמו אחד רגיל שלPC אין כפתור בכלל אז ניסיתי גם לפתוח אותו באמצעות מברג שטוח בכח, אבל לא הצלחתי... אני עדיין מחפש דרכים לפתוח אותו...

המסך עבר התעללות עוד יותר קשה, הצלפתי בו עם הכבל של החשמל שלו עד שנשבר לו הפלסטיק החיצוני, והפסקית כי פחדתי לשבור לו את הקיניסקופ ולגרום לזכוכויות לעוף עלי...

זהו, זאת החוויה שהיית לי עם שלקחתי אותו מאיזה משרד פרסום של קרובים שלי...

וזה מביא אותי לנושא הבא... מה כ"כ מושך מעצבים גראפים למק? , פרי הנד וכל הדברים האלה כבר מזמן יוצרו למחשבי PC!!! כמו עוד תוכנות רבות, אז מה כואב להם בכלל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוצח אכזר !!!

בסוף תשלם את המחיר !!! בגילגול הבא שלך תהיה מעבד של שסובל מהמהרה קיצונית עד שתמות !!!

לאחר שתישרף תיוולד מחדש בתור אדם נורמלי ששילם את חובו על מעשיו לחברה !!!

ואז אני מציע לך לא לרצוח מחשבים ובטח לא אנשים ולחזור בתשובה שלמה !!!

מי יודע של של מי היתה הנשמה במחשב שרצחתה !!!

שורט מאוד נכון ?

:saint: :saint: :saint:

דן

cwm39.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

תנו לי להוציא אותכם מהאשליה:

זה לא כאילו אפשר לעשות אופטימזציות לתוכנות ופתאום הם יקרע כל מחשב PC.

כל התוכניות שמורצות על ידי מקינטוש - קומפלו בשבילו ובשביל מערכת ההפעלה שלו...

הדבר היחיד - יחיד שמעבד מוטורולה G4 יותר טוב בו מכל מעבד PC הוא PhotoShop!

וזה לא בגלל ש PhotoShop נבנה בשביל המעבד - זה בעיקר בגלל שהמעבד נבנה בשביל התוכנה!

היתרון של מעבדי G4 שיש להם 4 יחידות נקודה צפה(FPU) לחישובים עשרוניים אלקטיבים... זה יותר מכל מעבד PC אחר

ומאפשר לבצע הוראות מאוד מאוד מורכבות בהרבה פחות זמן...

אבל אין פה שום יתרון... רק ביצוע של כל מיני פילטרים בפוטו-שופ וכו' יכולים לנצל את היתרון הזה

כיוון שעדיין אפשר לבצע רק פקודה אחת בו זמנית - רק פקודות נורא מורכבות ינצלו את כל 4 יחידות ה FPU האלה

כמובן שאפשר בעיקרון לכתוב מחדש את הקוד של כל תוכנה שתריץ על כדי שגם היא תנצל את היתרון הזה

- אבל זה עד גבול מסויים... כי באמת רק ישומים אינטנסיבים מאוד צריכים 4 יחידות FPU כדי לבצע פקודה אחת

כמעט כל ישום אחר בעולם לא צריך את זה. וזה למה הביצועים של ה די גרועים בכל הקשור לעבודה משרדית, משחקים

וכו'... ולכן המקינטוש מתאים לקומץ של אנשים שיש להם שימוש ביכולת המעבד ובין אלא נרשמים גראפיקאים אנשי דפוס וכו'

אם אתה רוצה לגלוש באינטרנט ולשחק משחקים... מקינטוש זה לא בשבילך.

אלא אם אתה ממש לא יכול להסתדר עם PC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המקינטוש למיניהם בכלל מיועדים למולטימדיה והם חזקים בוידאו וסאונד שאלה התחומים החביבים עלי למשל ובכל זאת אני לא מתכוון לקנות מק כי בקטע הזה של מחשבים עדיף להישאר עם ה-MAINSTREAM ולקנות משהו שיש אפשרות סבירה למכור אותו ביד שניה אח"כ ואין מגבלה של תוכנות שהן ל- בלבד שאולי לא עובדות בכלל על מק.

ועוד לא הזכרתי פה בעיות עם עברית במערכות הפעלה שהן לא .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתרון של מעבדי G4 שיש להם 4 יחידות נקודה צפה(FPU) לחישובים עשרוניים אלקטיבים... זה יותר מכל מעבד אחר

ומאפשר לבצע הוראות מאוד מאוד מורכבות בהרבה פחות זמן...

OK, עכשיו אני מבין מאיפה nice-1 לקח את זה...

iib, כדאי שתקרא את הדיון הזה, נראה לי שיהיה לך מה להוסיף... ;)

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...