האם צה"ל מוסרי מדי? - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם צה"ל מוסרי מדי?

WhiteLen

האם צה"ל מוסרי?  

1361 הצבעות

1. 1. האם צה"ל מוסרי?

• מוסרי במידה מוגזמת
    • מוסרי במידה הראויה
    • פוגע ביותר מדי בחפים מפשע
    • צבא כובש ואכזר

Recommended Posts

שאלה מצויינת שאף אחד לא יכול לענות עליה, אבל אני מניח ששיעור האזרחים שיהרגו (שהם לאו דווקא חפים מפשע) יעלה הרבה יותר.

בדיוק, אבל מישהו צריך לקבוע עד כמה מרחיקים, ובאיזה מחיר פוגעים במחבלים. אני חושב שהמצב כרגע הוא טוב, למרות שכמו שאמרתי, אני לא פוסל על הסף החרפה של הפעולות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 146
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

:s05: ::)

לא. אני אפנה לרשויות החוק של המדינה, ואם הם לא יעשו שום דבר, אני אפנה לרשויות השילטון, ואם גם זה לא יעזור אני עובר לצ'כיה (או קנדה, למרות שצ'כיות הרבה יותר כוסיות).

אין לך תשובה לשאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך תשובה לשאלה.

למה?

אני לא יודע אם יש דברים כאלה בשטח, אבל מה אם נניח שאתה לא תומך בטרור, אבל פעילי טרר כן נכנסו לישוב שלך, ולך אין דרך למנוע מהם לפעול. תוותר על הבית שלך סתם כך?

לא. אני אפנה לרשויות החוק של המדינה, ואם הם לא יעשו שום דבר, אני אפנה לרשויות השילטון, ואם גם זה לא יעזור אני עובר לצ'כיה (או קנדה, למרות שצ'כיות הרבה יותר כוסיות).

= אני לא אוותר על הבית שלי "סתם כך", אני אעשה כל מה שאפשר כדי לסלק את המחבלים, ואם אני לא אצליח, אז אני אוותר על הבית.

החיים שלי ושל המשפחה שלי שווים מבחינתי יותר מהחיים של כל הערבים בעולם, כולל הבתים שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן! האוייב לא צריך לסבול פגיעה בשטח\ אזרחים\ חיילים שלו, ויש לו זכות להגן על עצמו.

ואחרי שה"אוייב" הייה מגרש את המחבלים מהישוב שלי, אני הייתי יכול לחזור לשם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Component,

שוב אתה מתעלם מהדילמה המרכזית.

החיזבאללה הביא צואה מסריחה לאזורנו.

אתה יכול לבחור:

1) לבלוע את כל הצואה וגם לבוא וללקק קצת בדרום לבנון, כדי שחפים מפשע לא יסבלו, חלילה.

2) לנסות לוודא שכמה שפחות מאותה הצואה יגיע אליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IG:

אני לא חושב שדבריך יעמדו בעינם במציאות. ולחזור לאן? לא היתי נשארת אבן על אבן בישוב שלך.

:bla

אין שחור ולבן, וכתבתי את דעתי בנושא.

הדיון מוצה מבחינתי, אז ברשותכם אני אקח הפסקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

IG:

אני לא חושב שדבריך יעמדו בעינם במציאות. ולחזור לאן? לא היתי נשארת אבן על אבן בישוב שלך.

אז להקים אוהלים ולאט לאט לבנות את היישוב מחדש (בסיוע הממשלה, במימון גורמים זרים, אני מניח).

בית ניתן לשחזר. חייל מילואים עם אישה ו-3 ילדים שנהרג, לא. :(

ולאחר מכן לחשוב פעמיים ואפילו שלוש, לפני שמתירים לגורם טרור להיכנס לכפר, שעשוי לגרום להחרבתו שוב (וכנראה גם למוות של חפים מפשע, או חפים מפשע לשעבר שהורעלו ע"י גורמי הטרור).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתייחס לנושא בצורה קרה. "נזק לרכוש" = הרס בתים. מה היית עושה אם ביתך היה נהרס, על כל הרכוש שבפנים, אין לך כסף לבנות או לשכור בית חדש (כי עבדת בישוב וכל הישוב נהרס), ופיצויים היו מגיעים במקרה הטוב אחרי כמה חודשים?

וקרא בבקשה את הפוסט הקודם. כמו שאמרתי אני לא פוסל מיד הריסה של כפרים.

אההמ...גוש קטיף...אההמ.

זה בדיוק מה שעשו לתושבי גוש קטיף.

בזה שוב הוכחתם את מה שחז"ל אומרים: "מי שמרחם על אכזרים (ערבים), סופו שיתאכזר לרחמנים (יהודים טובים)."

לצביעות השמאלנית אין גבולות. פשוט אכזריות לשמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתייחס לנושא בצורה קרה. "נזק לרכוש" = הרס בתים. מה היית עושה אם ביתך היה נהרס, על כל הרכוש שבפנים, אין לך כסף לבנות או לשכור בית חדש (כי עבדת בישוב וכל הישוב נהרס), ופיצויים היו מגיעים במקרה הטוב אחרי כמה חודשים?

וקרא בבקשה את הפוסט הקודם. כמו שאמרתי אני לא פוסל מיד הריסה של כפרים.

לפי מה שהבנתי אתה שמואלני אז תגיד איפה היתה בהתנתקות? :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי כוח לקרוא את כל העמודים אבל יש לי דבר אחד להגיד - "מוסר זה מיתוס"

אין דבר כזה מוסר אבסולטי.

מה שמוסרי בעיניי לאו דווקא יהיה מוסרי בעינייך.

מה שמוסרי היום, לאו דווקא יהיה מוסרי מחר.

מה שמוסרי בארצות ערב, לאו דקווא יהיה מוסרי בישראל.

בקיצור אין טעם לנסות להיות מוסריים. צריך לחשוב על טובתינו וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז להקים אוהלים ולאט לאט לבנות את היישוב מחדש (בסיוע הממשלה, במימון גורמים זרים, אני מניח).

בית ניתן לשחזר. חייל מילואים עם אישה ו-3 ילדים שנהרג, לא. :(

ולאחר מכן לחשוב פעמיים ואפילו שלוש, לפני שמתירים לגורם טרור להיכנס לכפר, שעשוי לגרום להחרבתו שוב (וכנראה גם למוות של חפים מפשע, או חפים מפשע לשעבר שהורעלו ע"י גורמי הטרור).

אתה באמת חושב שהחיים שחור ולבן? לא יודע אם שמעת אבל היה מחקר של צה"ל על הרס הבתים בעזה של משפחות מחבלים וההשפעה על נטיית האוכלוסיה לאחר מכן להצטרף לארגוני טרור או לתמוך בהם. לפי המחקר הרס הבתים לא גרם לפלשתינאים לסלוד מארגוני טרור ולהוקיע אותם מתוכם אלא תרם לעלייה בפופולריות ארגוני טרור כאשר חלק די נכבד מהמצטרפים החדשים לארגוני הטרור היו קרובי משפחה של המחבלים שנהרגו ושביתם נהרס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...