משחה תרמית לא אחידה - כמה רע זה? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

משחה תרמית לא אחידה - כמה רע זה?

eyalben

Recommended Posts

טוב,

כחלק מהפראנוית חימום של המחשב שלי אני אספר את הסיפור המלא...

שמתי סנסור חיצוני והנה הממצאים:

1. ההארד דיסק מגיע ל44 מעלות (הסנסור שלו טוען 46, לא קריטי) במאמץ

2. הסנסור של המעבד דפוק, הוא טועה רק ב20 מעלות, למטה, כלומר, הסנסור מראה 30 מעלות, המעבד על 50 מעלות

עכשיו הנה הדבר המרגיז,

אבא (כל המהנדסים האלו אוף :-( ) החליט שהוא מנסה לראות איפה הסנסור אולי אפשר להזיז אותו, אמרתי לו שלא, שאני בספק, בכל אופן, הוא הרים את הגוף קירור.

ברגע שהוא הרים את הגוף קירור, רוב המשחה התרמית עלתה איתו, וחלק קטן ממנה נשאר על הלוח אם, קצת פחות קריטי אם מחזירים את הגוף קירור בדיוק לאותו המקום.

ואז אבא הסתכל וחשב לעצמו: "הממ משחה תרמית" ונגע בה .

לא נגיעה רצינית, אבל בהתחשב בכמות שיש שם (כלום!) הייתי מהמר שהוא לקח על האצבע כ5-10% מהמשחה.

עכשיו סגרנו את המחשב והכל, המעבד חם יותר במעלה או שתיים, לא יודע למה ליחס את זה (שוב בהתחשב בעובדה שהוא היה כבוי רק חצי שעה, ולא התקרר רציני).

ואני נמצא בדאגות מאוד גדולות שמא המעבד ישרף :-( .

לפי האתר של אינטל, המעבד יהרס ב62 מעלות, 62-20 = 42 מעלות, ובהתחשב בעובדה שאני לא רחוק מזה בכלל זה ממש מרגיז אותי (כלומר 32+20 = 52 כלומר 10 מעלות נוספות והמעבד הלך)

המעבד זה D 915 .

כמה אני צריך להתחיל לדאוג מהאיזור שאין בו משחה תרמית מדויקת?

עריכה: אין לי מאוור INTAKE מקדימה, אלא בצד המחשב (מול הCPU), ומאוורר OUTAKE מתחת לספק, מאחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן !

אני ממליץ לך לקפוץ בהזדמנות הראשונה לחנות מחשבים ולקנות AS-5 או MX-1, לנקות היטב את הגוף והמפזר חום של המעבד מהמשחה הישנה ולמרוח שכבה אחידה ודקה של משחה חדשה ע"ג המעבד.

עריכה: תנקה את המשחה הישנה עם כהל 70% ומעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ לך על ZALMAN STG1 שכיום היא הכי טובה בארץ ועולה 40 ש"ח בנועה מחשבים.

65 שקלים למען האמת:

http://www.noacomp.co.il/product.asp?productid=5614

איזה חומר אתם ממליצים?

איך זה:

http://www.noacomp.co.il/product.asp?productid=4406

הMX-1?

אין לי נסיון במריחת חומרים כאלו, ואני מעוניין בחומר שלא מוליך ואני מבין שהMX-1 לא מוליך, ככה שזה יותר בטוח לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו הנה הדבר המרגיז,

אבא (כל המהנדסים האלו אוף :-( ) החליט שהוא מנסה לראות איפה הסנסור אולי אפשר להזיז אותו, אמרתי לו שלא, שאני בספק, בכל אופן, הוא הרים את הגוף .

הסנסור לא בנוי לתוך המעבד?

בקשר למריחת המשחה, אתה פשוט שם גוש קטן על מרכז המעבד וכשאתה מרכיב את גוף הקירור החומר מתפזר יפה בלי מאמץ מיוחד מצדך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...