איך לעזעזל מותחים כבל בתשתית הקיימת בבית? (הקמת רשת) - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך לעזעזל מותחים כבל בתשתית הקיימת בבית? (הקמת רשת)

Ido.G

Recommended Posts

היי

אני רוצה למתוח כבל בין חדרי לבין חדרו של אחי.

כרגע יש לי אלחוטית- אבל אחוז התעבורה עומדים על 45-55 אחוז בממוצע. לא משהו.

הגעתי למסקנה שרשת חוטית עדיפה.

בכל מקרה- בין חדרי לחדר של אח שלי ישנו מסדרון באורך של כ 5-6 מטרים.

כמו יש ישנה תעלת מזגן.

שקלתי לקנות כבל ולהעביר דרכם.

אבל מה שרציתי לדעת מעבר לכך- זה איך לעזעזל מעבירים כבל בתשתית הקיימת בבית? (למשל דרך התעלות של הטלווזיה)

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כבל מיוחד של חשמלאים באורך של 20 מטר והוא מאוד מאוד קשיח ופשוט מחברים לקצה שלו את הכבל שאתה רוצה להעביר ואז אתה פשוט דוחף אב בכל פנימה והכל עובר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כבל מיוחד של חשמלאים באורך של 20 מטר והוא מאוד מאוד קשיח ופשוט מחברים לקצה שלו את הכבל שאתה רוצה להעביר ואז אתה פשוט דוחף אב בכל פנימה והכל עובר

אממ בוא נחדד קצת את הדברים... מאחר ואני עובד לאחרונה בחשמל אז אני מבין את העסק...

אותו ה"כבל" המדובר נקרא סטילבנד, והוא משמש להשחלת חוטי נחושת בתוך צינורות תשתית החשמל הנמצאים בבית. (בקירות בריצפה בתיקרה - לא משנה).

על גבי תשתית החשמל הנוכחית שיש לך בבית אין סיכוי שתצליח להעביר כבל רשת:

א. אתה מנסה להעביר כבל שיחבר בין שני חדרים - לא קיימת תשתית כזו כלל.

ב. כבל הוא כבל עבה יחסית ואני בספק אם תוכל להעביר אוו בתוך הצינורות הקיימים, מאחר שאלו כבר מכילים חוטים.

ג. אני לא יודע אם זה מדויק, אבל אני חושב שיכולות להיווצר הפרעות תקשורת בגלל החשמל שעובר בקרבת הכבל.

שורה תחתונה - השחלת כבל דרך תשתית החשמל אינה אפשרית.

יכול להיות שתצליח להעביר את הכבל על גבי תשתית הטלפון מאחר ושם עובר רק כבל אחד, והצינורות הם אותם צינורות של תשתית החשמל, אבל אז תצטרך כבל רגיל ללא תקעים בקצוות וכמובן לקנות שקעי שהחיווט שלהם הוא מוזר לאללה ונעשה עם מכשיר כזה מיוחד.

אם יש לך שקע טלפון ליד המחשב שלך וליד המחשב בחדר של אח שלך יכול להיות שהרעיון יכול להתבצע, אבל תצטרך לבדוק את העניין יותר לעומק.

מה שמותיר לך את אופציית תעלות המיזוג - אפשרות ברת ביצוע בהחלט, אם כי יכול להיות שתצטרך לזחול בתוך הבוידם או איפה שהן עוברות.

אפשרות שניה היא להעביר את הכבל בצמוד לפינות הקירות ע"י שימוש בתופסנים כאלה לבנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תעביר כבלי תקשורת בצינורות חשמל, מהסיבות שהועלו קודם וגם בגלל שלא מערבים תקשורת עם 220v. זה לא בריא.

טיפ קטן: אם הכבל נתקע באמצע הצינור, שפוך פנימה קצת מים עם סבון כלים. ילך חלק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או בתעלת אצבע

נראית קצת יותר טוב מאשר תופסנים

אכן. היא בהחלט יותר אסתטית מאשר התופסנים המדוברים.

אך איני יודע אם זה כדאי כי צריך לקנות תעלות - בערך 10 מטר לפי מה שהוא אומר, ובנוסף צריך לקחת בחשבון שצריך להתחיל לקדוח בכל הבית בשביל לקבע אותן למקום (אפשרי גם להדביק עם סיליקון אבל אז תהיה בעיה להוציא אותן) - אם אין לך את הציוד והידע (אפילו שאלה ממש בסיסיים) זאת יכולה להיות בעיה נוספת כי הוא יצטרך להזמין מישהו שיעשה את זה בשבילו.

הוא צריך לעשות את השיקולים שלו עכשיו. לדעתי העברת הכבל בתוך תעלות המיזוג היא הרעיון הכי טוב כאן, אבל זו כבר החלטה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, נשמע מסובך מדי.

להתחיל לחבר את הקצוות של הכבלים? אין לי את הידע הטכני לכך, למרות שאני בטוח שזה לא מסובך.

נראה לי שאני אלך על השיטה המסריחה- דרך המסדרון.

או שאני אקנה עוד כרטיס רשת וזהו.

יש לכם שיטה להגברת הקליטה או משהו (חוץ מבנית ה"מגבר"הביתי שיש פה מדריך אליו)?

בקשר להעברה דרך תעלת המיזוג- זו גם בעיה. הכבל עצמו בטוח יתקע בדרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיבור שקעים זה פתרון טוב ויחסית נוח. אני השתמשתי בזה די בקלות...

חוצמזה גם ביליתי שבת מאובקת בזחילה בגג, משיכת סטילבנדים וחיווטים.

רשת קווית זה חיווט אין הרבה שטיקים- בעיקר עבודה.

יש את הטריק הזה של על הנחושת של ה 220 אבל אני לא ניסיתי את זה

מישהו ניסה בכלל ? ומה עם בעיות אבטחת מידע על כזאת ?

בנושא ההעברה עם החשמל ...

כבלי סטנדרטים (cat5) מכילים סיכוך שנועד למנוע השפעות של שדות חשמליים.

בגדול לא צריך להיות בעיה עם סמיכות לרשת 220 , כמובן שמומלץ להמנע אבל AFAIK אין עם זה בעיה נוראית.

כבלים רצינייים יותר מ cat 5 גם מסוככים יותר, ומן הסתם גם יקרים יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי בעיה דומה להעביר כבל דרך 3 קומות - בנתיים אני פשוט נמצא יוצא מהדלת שלי[וחוסם את הסגירה שלה] יורד שלוש קומות על המדרגות ומגיע למרתף

מחפש פיתרון יותר אסטטי לבית בעל 3 קומות

חשבתי על נקודות כבלים האם זה אפשרי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד עדיף להשתמש בתשתית קיימת- בבתים פרטיים בדרך כלל יש כזאת

אולי כדאי להתייעץ עם חשמלאי או משהו כזה.

אם זה 3 קומות אפשר למתוח את הכבל בחוץ (אם זה בכלל אופציה במקרה שלך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשמל, כבלים(או יס), טלפוניה, מים, מיזוג, מערכת פנאומטית אם אתה על אי :xyxthumbs:

בגדול

מה שיש לו שקעים עובר בצינורות בקיר. שזה ברוב הבתים - חשמל וטלפון,

אצלי נניח משכתי כבלים מהקומה התחתונה אל הגג דרך התשתית שקיימת מהמרכזיה של הטלפון בגג לקומה התחתונה.

מהגג ירדתי לכל אחד מהחדרים גם דרך התשתית של הטלפוניה\חשמל.

סגרתי את הכבלים עם שקעים

וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...