Pimp My Car (need help here) - עמוד 3 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Pimp My Car (need help here)

Moty_p

Recommended Posts

אני חייב לציין משהוא,

משני חיבורים (פלוס ומינוס) צריך לחבר ולא יעזור מה

וצריך שממנו יוצרים משהוא כמו 20 חוטים זה חובה כדי לחבר את הלוח האם

אתם לא יכולים שלא להשתמש עם זה חובה והבעיה היא שאין של 12 V (או במקרים שונים 24V)

בגלל זה כל הפרויקט לא יצא לאור

חוץ מזה שאני לא מביא למה אבל אני חשבתי לחבר מחשב חדש לאותו 4 שעליו יעבוד הויסטה עם 64 ביט

(שאת הכסף הזה אני יקבל מצה"ל)

בגלל זה, זה ממש בעיה לחבר מחשב ברכב

מה גם שאתם לא יכולים לחבר את המחשב של האותו למי שיש למחשב המדיה

פשוט לא יכולים

ואיך בדיוק אתם רוצים לחבר חיישנים למחשב??? זה דורש כרטיס ביציאת PCI או משהוא

ואת זה אני לא מאמין שאתם יכולים לעשות זה נקרה כבר להנסד חומרה

ואני חייב לציין שספק זו היא חומרה נורא פשוטה ומצד שני תופסת די הרבה מקום אז מה שאני מתכוון זה שלקחת את הכניסה במקום 220V לעשות 12-14 נניח אפילו 24V במיקרה של מסעית ובמקום הממירי מתח שיש לספק הכוח של המחשב 220V TO 12V לקחת ישר 12 ולהוסיף מספר רכיבים אשר תופסים הרבה פחות מקום אשר ימירו את זה ל12 יציב ו 5 יציב, אפשר גם לעשות את הספק בי פולרי ולהוציא אפילו 1000 יציאות (אבל אני בספק שהמצבר יתן מספיק חשמל)

בשביל מה לעשות ולהסתבך אם כל האלקטרוניקה?

כי זה תופס הרבה פחות מקום

כי זה מבזבז את המצבר פחות - בכל רכיב בכל חוט יש חלק מהאנרגיה שמועברת מבזובזת לאנרגיות שונות כגון תנועה אנרגיית חום קול וכו' ככל שיש פחות רכיבים כך אנחנו מנצלים את החשמל יותר נכון.

לגבי הPCI, מה הקשר?

אמרתי שאני הולך, אם אני אוציא את הפרוייקט לפועל, לחבר ליציאת LPT או COM כי היא קיימת ואין מה לחבר אליה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למוטי:

אתה לא מחבר את הפלוס והמינוס ישירות ללוח אם...

אתה מחבר פלוס ומינוס מהמצבר לממיר כוח שיש לו שקע כמו בבית את הספק האורגינל של המחשב אתה מחבר לממיר...

ואת החוטים של הספק שלך אתה מחבר ללוח אם כמו בבית...

מחשב 4 ממש אבל ממש לא מתאים לרכב הרכיבים שם רגישים מידי ובנוסף זולל חשמל...

צריך מחשב ישן שמסוגל להריץ XP (בשביל תמיכה בחומרה טובה יותר) סרטים ובשביל הפאן משחקים ישנים לרגעים של פקקי תנועה...

מחשב מסוג 2 ו-3 גם זולל בפחות חשמל מהחדשים וגם לא אמור להיות לך אכפת ממנו אם משהו ישתבש...

לגבי החיישנים אני לא ממש מאמין שהוא יצליח להמציא חיישנים חדשים...

בכל יש חיישנים שמעבירים למחשב נתונים כמו מצב מצערת, חום מנוע, לחץ שמן ועם נתונים אלו הרכב יודע לדוג' האם להכניס יותר דלק או אוויר האם להפעיל את מאוורר הרדיוטור וכו'...

יש רכיב שנקרא OBD2 אשר עם תוכנה מתאימה מראה לך את נתוני הרכב LIVE עליו אפשר להתחבר עם חיבור מיוחד הבעיה היא שקצת יקר...

מוטי פרויקט כזה הוא אפשרי מאוד ישנם עשרות אתרי מהעולם עם תצלומי פרויקטים והסברים

הבעיה בארץ היא רכיבים בגלל שנושא זה אפילו עוד לא בחיתוליו בארץ הכל צריך להזמין מחו"ל ואם יש בעיה עם רכיבים זה סיפור...

פרויקט כזה לא אמור לעלות יותר מ 1500 שקל כולל מסך טאץ סקרין...

"לגבי החיישנים אני לא ממש מאמין שהוא יצליח להמציא חיישנים חדשים..."

להמציא? מי אמר להמציא? אמרתי לקחת לקנות חיישנים ולחבר אותם למחשב

את הפרוייקט הזה כל בן אדם שסיים 5 יחידות אלקטרוניקה יכול לעשות ... :nixweiss: (אין לי אולי 5 יחידות אלקטרוניקה אבל קראתי את כל הספרים שהם בעיקרון אמורים ללמוד ע"פהם.. ויותר...)

יווו איזה שטויות אתה מדבר חיבור מיוחד? אז זה כבר לא אלה פשוט חיבור מיוחד חחח

בכל מיקרה החיבור נימצא די קרוב לנהג ומוגן ע"י מין פלסטיק - גומי כזה (לפחות במכונית שלי , אצלי הוא ליד הכיסא נידמה לי)

בכל מיקרה אם אתה מתחבר ומתחבר אם תוכנה "לא נכונה" אתה מסכן את כל המכונית שלך ויכול לשרוף הרבה דברים...

בקיצור אם אתה לא בטוח מה מי מו אל תעשה את זה

אני מדעיף לעשות את זה לבד... אם דברים שאני בטוח לא יזיקו

ובוא נחשב כבר עכשיו איך זה לא עובר את ה1500:

200$ אמרתה עולה מסך טאץ' סקריין נמיר את זה לשקלים: נניח ודולר 4.5 ולא נחשב את דמי העברה לדולרים + המשלוח מחו"ל 900 שקל...

נישארו לנו 600 שקל על שאר הפרוייקט:

הקבל שאתה מספר עליו + התוכנה שלו עולים בערך 100$ לפחות נכון? 450

נישארו לנו 150 שקל

מאיפה בדיוק תביא מחשב P2-3 שיהיה חזק מספיק להריץ XP?

מאיפה תביא ציוד לאמרטיזציה של המחשב?

האא וכמעט שכחתי מאיפה אתה מביא כסף לממיר מתח? שד"א עולה בין כ300 שח לאחד נורמאלי (שקל לוואט בערך)

ועכשיו ניסתכל מה אני רוצה לעשות:

מחשב מסודר 300 שח (למראות שיש לי כבר זה סתם בשביל החשבון)

חיישנים: בערך 200 שח אולי 300

מסך דק קטן - 300 שח

אמרטיזציה עוד נניח 300

סה"כ 4 דברים כל אחד 300 חחח = בערך 1200...

ד"א שוב פעם אני אומר שאנילא יודע מתי אני אוציא את זה לפועל, ויש מצב גדול שאני אתחיל רק שנה הבאה החופש הגדול - אם יהיה לי לפני הצבא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי...

1500 ש"ח אמרתי לא כולל הכבל USB המיוחד...

מסך 900 ש"ח

מחשב יצאתי מנק' הנחה שיש לך מחשב ישן ולי יש P-3 550 שמריץ XP בצורה מעולה...

ב 600 ש"ח אתה קונה ממיר כוח ואת הבקר ובעודף קונה כבל חשמל עבה לרכב (8-9 מילימטר)

אבל לפי מה שאתה רושם אתה רוצה לתכנן מחשב שרק יראה נתונים אז בשביל כזה מחשב באמת לא צריך טאצ'

אבל אם כבר הכנסת מסך ומחשב אז לא חבל אתה יכול לשמוע MP3 לראות MP4 ובשביל זה לא חייב אבל עדיף מאוד שיהיה לך טאצ' סקרין...

ותוסיף לזה את כל התוכנות היעודיות שהם ממש ממש מגניבות...

ואם תרצה בעתיד או אינטרנט זה פשוט להוסיף...

אם אתה שואל אותי הרבה יותר מקצועי זה לקנות את הכבל הזה מאיבי צריך להיות בסביבות ה100$ תלמד את הנושא עד שתמצא את מה שאתה צריך...בנוסף אם תחליף רכב הכבל הולך איתך מבלי לפרק חיישנים וכו'...

בנוסף ברגע שיש לך את הבסיס אז אתה תמיד יכול להוסיף עליו ואם אתה רוצה לחסוך במסך אז אח"כ תתבאס שלא קנית טאצ בשביל כל מיני אפליקציות...

אחרי שלמדתי את הנושא הגעתי למסקנה שהמע' צריכה להיות בנויה ככה..

מחשב עם (עבור תמיכה בחומרה)

מסך טאצ' (פרקטי עבור מחשב מולטימדיה)

USB HUB בדשבורד לחיבור כל מה שאתה רוצה בUSB

ממיר כוח ל220V

בקר אשר יודע לנתק את הממיר והמחשב מהמצבר (למניעת ריקון מצבר)

מע' סטריאו ברכב עם חיבור AUX או צנגר (יש להכין מעקף צינגר כך שישמש כAUX במע' שאין להם AUX)

במידה ואין לא AUX ולא צינגר קניית משדר FM שישדר בעצם לרדיו ברכב מהמחשב

חיוט חשמל איכותי עם כבל 8-10 מילמטר

ואני חושב שזהו...

על מע' כזו אפשר להרכיב הכל מבלוטוס עד לGPS ולרדיו לויני מצלמת רוורס מצלמת גנבים ותאמת שאין לזה סוף...

אם אמרת שאת הקטע של החשמל אתה יודע להכין ספק עם מייצבים וכו' שלא ישרפו אז וואלה שיחקת אותה (לי אין ידע בשיט באלקטרוניקה)

ואני ישמח אם אחרי שתכין לעצמך ותוכיח שזה עובד לרכוש אחד ממך!

שיהיה לך בהצלחה !

אני לא התכוונתי לבאס אותך פשוט אני "לומד" את הנושא כבר כמה חודשים בכל מיני אתרים מחו"ל ואין כבר סוף לכל השיטות חיבור של המחשב לרכב (לי היתה רק בעיה עם חשמל)

ומכל מורי רק השכלתי והבנתי שזאת השיטה היחידה שעובדת (מה שכתבתי למעלה)

ורציתי רק לשפוך לך אור על הנושא ולתת לך כמה נקודות מחשבה...

אני את הפרויקט שלי יעשה בשיחרור בעזרת השם עוד שנה אם יהיה קיצור!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכווין לדעתי לא כלכך נכוןץ

1) בקשר לספק .יש מוכנים בסביביות 100 דולר.אבל צריך לדעת מה החומרה

http://store.mp3car.com/SearchResults.asp?Cat=2

(מקור אתר MP3CAR.COM מכירות.ספקים.דף שני)

זה המוצר היחיד בו כדי לקנות כנויי בגלל הבעיות שהיזכירו למעלה המחירים בהחלט סבירים !

2) לבנות את המחשב לפי הספק מעל הכול : אני חושב שניתן לתכנון מחשב חזק (יחסית בשביל אותו) בפחות ב 90 W .

אתה יכול לבנות את המחשב בבית והלרכיבו ולמדוד מתח זרם ולחשב את הספק הנכחי שמחשב דורש יחד עם הפרפריות השונות ..

http://www.intel.com/design/intarch/prodbref/272713.htm

(מקור אתר אינטל מעבדי אימבדד)

3) אחרון והכי חשוב זה האתר שיכול להסביר לך את כל האפשריות מפכינת צריכת אנרגיה

http://www.tomshardware.com/2005/07/13/the_amd_and_intel_energy_crisis/index.html

(מקור אתר tomshardware השוואות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי...

1500 ש"ח אמרתי לא כולל הכבל USB המיוחד...

מסך 900 ש"ח

מחשב יצאתי מנק' הנחה שיש לך מחשב ישן ולי יש P-3 550 שמריץ XP בצורה מעולה...

ב 600 ש"ח אתה קונה ממיר כוח ואת הבקר ובעודף קונה כבל חשמל עבה לרכב (8-9 מילימטר)

אבל לפי מה שאתה רושם אתה רוצה לתכנן מחשב שרק יראה נתונים אז בשביל כזה מחשב באמת לא צריך טאצ'

אבל אם כבר הכנסת מסך ומחשב אז לא חבל אתה יכול לשמוע MP3 לראות MP4 ובשביל זה לא חייב אבל עדיף מאוד שיהיה לך טאצ' סקרין...

ותוסיף לזה את כל התוכנות היעודיות שהם ממש ממש מגניבות...

ואם תרצה בעתיד או אינטרנט זה פשוט להוסיף...

אם אתה שואל אותי הרבה יותר מקצועי זה לקנות את הכבל הזה מאיבי צריך להיות בסביבות ה100$ תלמד את הנושא עד שתמצא את מה שאתה צריך...בנוסף אם תחליף רכב הכבל הולך איתך מבלי לפרק חיישנים וכו'...

בנוסף ברגע שיש לך את הבסיס אז אתה תמיד יכול להוסיף עליו ואם אתה רוצה לחסוך במסך אז אח"כ תתבאס שלא קנית טאצ בשביל כל מיני אפליקציות...

אחרי שלמדתי את הנושא הגעתי למסקנה שהמע' צריכה להיות בנויה ככה..

מחשב עם (עבור תמיכה בחומרה)

מסך טאצ' (פרקטי עבור מחשב מולטימדיה)

USB HUB בדשבורד לחיבור כל מה שאתה רוצה בUSB

ממיר כוח ל220V

בקר אשר יודע לנתק את הממיר והמחשב מהמצבר (למניעת ריקון מצבר)

מע' סטריאו ברכב עם חיבור AUX או צנגר (יש להכין מעקף צינגר כך שישמש כAUX במע' שאין להם AUX)

במידה ואין לא AUX ולא צינגר קניית משדר FM שישדר בעצם לרדיו ברכב מהמחשב

חיוט חשמל איכותי עם כבל 8-10 מילמטר

ואני חושב שזהו...

על מע' כזו אפשר להרכיב הכל מבלוטוס עד לGPS ולרדיו לויני מצלמת רוורס מצלמת גנבים ותאמת שאין לזה סוף...

אם אמרת שאת הקטע של החשמל אתה יודע להכין ספק עם מייצבים וכו' שלא ישרפו אז וואלה שיחקת אותה (לי אין ידע בשיט באלקטרוניקה)

ואני ישמח אם אחרי שתכין לעצמך ותוכיח שזה עובד לרכוש אחד ממך!

שיהיה לך בהצלחה !

אני לא התכוונתי לבאס אותך פשוט אני "לומד" את הנושא כבר כמה חודשים בכל מיני אתרים מחו"ל ואין כבר סוף לכל השיטות חיבור של המחשב לרכב (לי היתה רק בעיה עם חשמל)

ומכל מורי רק השכלתי והבנתי שזאת השיטה היחידה שעובדת (מה שכתבתי למעלה)

ורציתי רק לשפוך לך אור על הנושא ולתת לך כמה נקודות מחשבה...

אני את הפרויקט שלי יעשה בשיחרור בעזרת השם עוד שנה אם יהיה קיצור!!!

להקשיב לWINAMP או מדיה או BS אתה יכול להפעיל אם העכבר רגיל ולשמוע רשימה של עשרות של שעות....

אמרטיזציה זה הבעיה העיקרית בכל העסק

הבקר והממיר יחלפו לספק בעלות מקסימאלית היתי אומר 200 שקל אבל אני משאר שזה לא יעבור את ה 100

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכווין לדעתי לא כלכך נכוןץ

1) בקשר לספק .יש מוכנים בסביביות 100 דולר.אבל צריך לדעת מה החומרה

http://store.mp3car.com/SearchResults.asp?Cat=2

(מקור אתר MP3CAR.COM מכירות.ספקים.דף שני)

זה המוצר היחיד בו כדי לקנות כנויי בגלל הבעיות שהיזכירו למעלה המחירים בהחלט סבירים !

2) לבנות את המחשב לפי הספק מעל הכול : אני חושב שניתן לתכנון מחשב חזק (יחסית בשביל אותו) בפחות ב 90 W .

אתה יכול לבנות את המחשב בבית והלרכיבו ולמדוד מתח זרם ולחשב את הספק הנכחי שמחשב דורש יחד עם הפרפריות השונות ..

http://www.intel.com/design/intarch/prodbref/272713.htm

(מקור אתר אינטל מעבדי אימבדד)

3) אחרון והכי חשוב זה האתר שיכול להסביר לך את כל האפשריות מפכינת צריכת אנרגיה

http://www.tomshardware.com/2005/07/13/the_amd_and_intel_energy_crisis/index.html

(מקור אתר tomshardware השוואות)

הספקים ב MP3CARS ענקי!! ואני לא הכי מבין למה - המערכת היא די פשוטה...

לבנות מחשב מ 0 זה כבר מוגזם , עוד לא סיימתי אונ' חחחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספקים ב MP3CARS ענקי!! ואני לא הכי מבין למה - המערכת היא די פשוטה...

לבנות מחשב מ 0 זה כבר מוגזם , עוד לא סיימתי אונ' חחחח

,תקרא שם תראה שזה לא כלכך פשוט ...

1) מתח כניסה לא יציב באף אחד מהמצבים

2) ספק צריך להתמודד נגד מספר מצבים של המכונית (מנוע סגור,מנוע דלוק,התנעת מכונית בזמן מחשב דלוק,הפסקת מנוע בזמן מחשב דלוק,עבודה מול מצבר שהולך להיגמר ) זה הרבה מודים ...לא פשוט בכלל.

3) לא תאמין אבל כאשר אתה קורא לזה יצור מ-אפס יש כאלה שאפילו את המעבד הם תיכננו (: שזה ממש פחות מאפס לפי האומדן שלך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשוב לא לחסך בזה כסף (ספק)

1) עדיף לא להעשות המרות מיותרות כגון 12V ל 220AV וחזרה ל 12DC + 5DC = ביזבוז+חום+רעש+תקלות.

2) אם אתה לא רוצה מכונית שתכבה מנוע בזמן נסיעה או תסחוט הספק תשדל לקחת את הספקים (אנרגיה) כאחד מהנושאים העיקרים כאשר אתה מתכנן

3) נראה לי שבסוף המבחנים אני ישקול להתחיל לבנות מחשב כזה (מאוד קטן+MICRO ATX+CELLRON+LCD+מבוסס FLASH לא HD )

4) כיום ניתן לקנות FLASH במחיר זול מאוד !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם יודעים...

השירשור הזה כבר הפך להזוי יותר מידי

והאמת שמצתי פתרון הרבה יותר טוב ובלי הרבה רעש

האמת שראיתי את זה בתוכניות של pimp my ride

הם חיברו רגיל בפגש ו חיברו

מסך טאץ לצורך שליטה במחשב מקדימה (איפה שהמערכת הסטריו הישנה שהם הוציאו)

והיה לה גישה מלאה מקדימה למחשב שנמצא מאחור

איך הם חיברו את המחשב הנייד ל אותו (חשמל) זאת שאלת השאלות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא

יש המון שנאים ללפטופ, כך שתוכל לחבר אותם לרכב..

זה לא חדש בכלל

בקשר לחיישנים - נסה להשיג חיישני PT100, הם יותר עמידים (תעשייתיים)

נייד זה טוב, הוא לא תופס הרבה מקום, וקל למקם אותו, כנ"ל לוח MINI ITX (אם אתה יכול לעמוד בתקציב- יש אפילו "מיני ספקים, שמתחברים ישירות ל12V, כלומר לרכב, ומהם המתחים מתפצלים לרכיבי המחשב, כמובן - בחו"ל..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

,תקרא שם תראה שזה לא כלכך פשוט ...

1) מתח כניסה לא יציב באף אחד מהמצבים

2) ספק צריך להתמודד נגד מספר מצבים של המכונית (מנוע סגור,מנוע דלוק,התנעת מכונית בזמן מחשב דלוק,הפסקת מנוע בזמן מחשב דלוק,עבודה מול מצבר שהולך להיגמר ) זה הרבה מודים ...לא פשוט בכלל.

3) לא תאמין אבל כאשר אתה קורא לזה יצור מ-אפס יש כאלה שאפילו את המעבד הם תיכננו (: שזה ממש פחות מאפס לפי האומדן שלך .

בוא נתחיל מהסוף להתחלה

בני כמה הם? איזה השכלה יש להם? והכי חשוב כמה עלה להם היצור של המחשב וכמה עולה מחשב חדש כיום :s07:

לא משנה מה

2V לפה לשם לא יזיזו למייצבים! אבל מה שכן אם לחשוב על זה באמת כמות המייצבים שאמורה להיות כאן ענקית! כמות המתחים (3: 3.3,5,12) כפול 30-40 מייצבים שכל אחד עולה 3-5 (אם לא יותר כי יש גם את הרכיבים ההקפיים שאמורים להיות) שקל בערך =\ לכל אחד מהמתחים =\ הסכום הגיוני מאוד

ולגבי לבדוק מצבר אני אישית מתכנן לעשות אם תוכנה... יותר נוח לעשות כיבוי אוטומטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם יודעים...

השירשור הזה כבר הפך להזוי יותר מידי

והאמת שמצתי פתרון הרבה יותר טוב ובלי הרבה רעש

האמת שראיתי את זה בתוכניות של pimp my ride

הם חיברו רגיל בפגש ו חיברו

מסך טאץ לצורך שליטה במחשב מקדימה (איפה שהמערכת הסטריו הישנה שהם הוציאו)

והיה לה גישה מלאה מקדימה למחשב שנמצא מאחור

איך הם חיברו את המחשב הנייד ל אותו (חשמל) זאת שאלת השאלות

צודק לפטופ זה פיתרון קל אבל הוא נוח? יש לך 10 אלף להוציא על מחשב כזה?

ראיתי לא מזמן P2 מוצע למחירה במחיר של 1800 שקל ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WONS ...תמיד אפשר לבנות לבד ..יש לך מליון + 2 אתרים שמסברים את זה ..

2) הFORM שלהם מלא וכל אחד נבדק בקפדונות אפשר לראות את תגובות\המלצות שלהם .

הכינוי הוא SNOW כמו שלג, פשוט היו קצת בעיות בהרשמה =\

למה צריך אתרים אם זה אחד הדברים הפשוטים ביותר שאתה יכול לדמיין?

ולגבי 2 על מה אתה מדבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתוכנית שמוטי דיבר עליה הם גם שמו 2 טרה בייט. 4 דיסקים קשיחים. וחוץ מזה הם שמו MAC G5. כל זה עלה בסביבות ה3000$ אם לא יותר. ושלא לדבר על המסך שהם שמו בדש בורד. ניראה לי הם שמו איזה ממיר או משהו. ואיך בכלל 2TB אמורים לעבוד כשהרכב זז וקופץ והכל?

וגם אלמוג, זיכרון פלאש של 2ג'יגה זה לא יקר.. אבל של 20+? לא זול.

בקיצור לדעתי זה מיותר לחלוטין מחשב בתוך רכב. אם כ"כ רוצים אז קונים לפטופ זול כמו שאמרו פה P2. וזהו. הוא מראה סרטים ומנגן מוזיקה. לא מסובך.

ולגבי האמרטיזציה, איך למשל בכל הנגנים כמו IRIVER, ועוד יש דיסקים קשיחים והכל עובד בלי בעיות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...