מה זה משאבי מערכת ? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה זה משאבי מערכת ?

fire15

Recommended Posts

מה זה משאבי מערכת כי המחשב שלי אחרי כמה זמן רשום 7% משאבי מערכת ויש לי 512 MB ורשום 220 MB פנויים אז מה זה

משאבי המערכת זה מונע מימני להפעיל תוכנות אז מה אני עושה בקשר לזה? ו(וכרגע יש לי WIN98SE)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משאבי מערכת זה הזכרון שיש לך כללי, זאת אומרת פיזי וויטואלי (נראה לי)

עכשיו תסביר מה זה 7%? 7 אחוז פנוי או 7% תפוסים...

בכל מקרה, ניהול הזכרון של 98, הוא לא משהו, כך שעם הזמן משאבי מערכת פנויים ילכן ויקטנו אפילו שלא תעשה שום דבר.

כדאי לזגור תוכניות מיותרות ברקע, למרות שעם 512 מגה מפתיע אותי שיש לך בעיות, תבדוק שאף תוכנית לא מתחליה להשתולל ושאין memory leak .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסברתי את הנושא הזה בעבר, בפורום PcPro.co.il:

ציטוט:

למה, יש לך 64MB RAM?

מה צריך את זה?

WIN קורס בכל מקרה, בלי קשר לכמות המשאבים שלו.

ידידי, תתכונן לאכול את הכובע :D

זה אולי עומדת להיות ההודעה הכי ארוכה שכתבתי אבל היא יכולה לעזור לכל מי שעובד על Win9x, הגיע הזמן לעשות סדר.

בואו נתחיל,

אין שום השפעה לגודל הזכרון על משאבי המערכת.

בין אם מדובר ב-4 או ב-512 מגה, פשוט אין השפעה. נקודה.

מדובר במספר סיגמנטים בזיכרון, בעלי גודל קבוע, 64 קילובייט אם לדייק.

המצב הזה הוא אולי טוב יותר מ-Win3.11 (שם ישנו סיגמנט בודד) אבל עדיין בעייתי ביותר.

שטחי הזכרון האלה משמשים את Win9x למגוון של מטרות:

רכיב ה-USER.EXE, הוא ה-Input Manager מחזיק שם נתונים על פתוחים, תורי הודעות של המערכת, קלט מהמקלדת והעכבר ועוד.

הרכיב השני הוא GDI.EXE או ה-Interface Manager. הוא משתמש בהם כדי לצייר את המימשק שאתם רואים מולכם- אייקונים, , ביטמפים וכל השאר האובייקטים הגראפיים.

המיגבלות האלה לא קיימות ב- NT4 ולא ב-Windows2000 אבל לא לכל אחד יש אפשרות להתקין אותן.

כמובן שכל שאר המערכות הרציניות האחרות חופשיות גם הן מהבעיה הזאת. וזה כולל את , *BSD, BeOS, QNX, OSX ואחרות.

ברגע שמשאבי המערכת יורדים מתחת לסף מסויים, אין אף פתרון חוץ מלסגור ותוכנות. >:(

למי שלא מודע לזה מחכה התרסקות נוספת מלווה בעוד כמה קללות ביל גייטס. :-[

יש דרך מבוקרת להתמודד עם הצרה הזאת, מריצים את מד-משאבי המערכת, ה-Resource Meter באופן קבוע.

היישום הקטן הזאת אמנם לא פותר את הבעיה, אבל מאפשר לבקר בזמן אמת את חומרתה.

למי שהיה מספיק חכם להתקין אותו הוא יחכה ב-Start Menu\Programs\Accessories\System Tools

אם הוא לא שם אפשר פשוט להוסיף אותו ע"י ה-Add/Remove Progeam ובחירתו בכרטיסיית Setup.

מומלץ להוסיף קיצור דרך לתיקיית C:\WINDOWS\Start Menu\Programs\StartUp כדי שירוץ אוטומטית אחרי כל איתחול.

מרגע ההפעלה הוא יופיע ב-System Tray משמאל לשעון.

השימוש בו פשוט. ברגע שהצבע שלו הופך לצהוב כדאי להתחיל להיות עירניים וברגע שהוא נהיה אדום (כ-15% משאבים) *חייבים* להתחיל לסגור או תוכנות, אחרת אותו מסמך חשוב שלא הספקתם לשמור עומד להיות נחלת העבר... :-/

שם המשחק במקרה הזה הוא עירנות וזריזות.

ראוי לציין שלא כל התוכניות כתובות כהלכה ומחזירות את כל המשאבים למערכת ברגע שהן נסגרות, ישנן כאלה שדולפות כמו כיור ישן... Explorer לדורותיו "מקפיד" להכנס לרשימה הזאת.

זאת הסיבה שכדאי לאתחל את המחשב מדי פעם.

איך שלא תסתכלו על זה, בשיטה הזאת יגדל ה-Uptime של המחשב באופן משמעותי.

פרט נוסף שמומלץ להקפיד עליו הוא לבטל תוכניות שרצות ברקע ללא צורך.

דרך קלה לאתר אותם היא ע"י Start>>Run>>msconfig.

בכרטיסיה האחרונה (Startup) אפשר להגדיר למערכת לא להעלות תוכניות מסויימות בזמן האיתחול הבא. רק צריך להקפיד להסיר מהרשימה רק דברים מוכרים, אחרת אי-אפשר לצפות את האפקט של הפעולה.

למי ששרד עד לסוף ההודעה הזאת יכולה לחכות חווית Win9x משופרת.

8)

מילה שלי. ;)

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...