שרת לינוקס ביתי קל, לשימוש כראוטר וסמבה - תכנה וחומרה - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שרת לינוקס ביתי קל, לשימוש כראוטר וסמבה - תכנה וחומרה

maCr0T

Recommended Posts

בBSD היתרון העקרי הוא ומהירות. בעיקר.

דביאן גם ידועה באבטחתה, ולדעתי אין יתרון ממשי. (גם לRH אין הרבה חסרונות כאלו).

IPtables זה מערכת פיירוואל ללינוקס. דיי מסובך, אבל קיים. והיא פיירוואל מעולה, ששווה להתעמק בו. (מדריך מעולה בפינגווין, "מבוא לIPTABLES" ) כמו כן קיימת גם IPCAHINS המאוד דומה.

IProuting2 היא עושה פעולה זהה לICS בווינדוס, רק שהיא חזקה יותר, בעלת הרבה הרבה יותר אפשרויות, נוחה יותר, גמישה יותר, מסובכת יותר. ובשילוב עם סקוויד (לא זוכר בדיוק איך זה עובד) זה מערכת PROXY + ROUTING מעולה. ישנו גם IPMASQ, שעושה גם ניתוב כמדומני. (תקנו אותי אם אני טועה)

אשמח מאוד אם תוך כדי התקנת המערכת שלך תפרט את השלבים וכו (לא מדריך התקנה, אלא חוות דעת וכו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

פרוקסי זה לא בשבילך. למה? כי יש לך חיבור איטי שהוא רק שלך, ופרוקסי לא יתן שום יתרון. לא יתרון ששווה את ההאטה בגלישה שנוצרת (מזערית עד לא קיימת, אבל גם השיפור כזה).

כמובן שIPMASQ הוא חלק מIPtables אך זה לא חשוב כרגע. יש מספר דרכים לעשות NAT (ואתם לא רוצים לשמוע בכלל את העדיפה עלי...)

מדריכים? למה בדיוק? לIPT (טייבל'ז.) יש בפינגווין. וכל השאר תמצא בLDP..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

www.tldp.org

www.linuxdocs.org

nat == network adress translation

(בעיקרון שיתוף חיבור אינטרנט)

ועכשיו שאלה, הלוחות אם האלה, האם אפשר לקנפג אותם כך שהכרטיס מסך יקח רק לדוגמה רק שתי מגה (במקום 64)?

(פשוט אין לי שום נסיון עם מובנים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבתי פעמיים במוזילה תגובה עם כל ההסבר על NAT וPAT ואיך זה עובד ומה זה LDP אבל אז נסגר לי הדפדפן הארור, אז אני כותב מקונקרר שובר העינים. :o וזה ככה לי כי אני מתפלא, אלא מתאמץ לקרוא.

אני רואה שכבר TB ענה, אז נסתפק בתשובתו שבטח הבנת בניגוד למה שאני כתבתי שזה בגדר שגוע שכל.

בכל הלוחות אתה יכול להקצות כמה שאתה רוצה, לי היה אחד שהיה 4 מגה (זה בחזקות 4, 4/8/16/32/64 ובחלק מבלוחות יש גם 12 מגה ו24 מגה.) הלוחות הללו מצוינים. גם חשבתי לעצמי על המארז השוכב של AOPEN עם ספק 300 ג'נרי, CD חמוד קטן ופלופי, יחד עם דיסק 8G ששוכב לי כאן. סטיק של 256 מגה של SDR אני כבר יכול להרים טלפון ולקנות, 40 דולר, עוד 64 מגה יש לי ואשים אותם "שיהיה" כן, יהיה נחמד מאוד. הבעיה זה שיש רק שני PCI, אחד אני תופס עם כרטיס , ואם אני רוצה עוד אחד אני שם, וזהו.... בניגוד ללוח הנוכחי שלי שאליו אפשר לדחוף 6 כאלו....

לבעלי האמצעים בנינו, אפשר לקנות את הלוח ללא המעבד של GB, ולזווג לו דיורון 1.2, ולו יש שלושה PCI, שזה שיפור חשוב, למה? אני יודע, למודם 56 לגיבוי, או לכרטיס לADSL (אם מישהו מחלק את הבית שלו לשני סגמנטים. לא? זה רק השגעון שלי? טוב...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה?.. טוב... (אז אולי הVIA עם המעבד בילט אין? שקט מאוד אפשר לשים)

פרוקסי זה דבר שלוקח את האתר שביקרת בו, ומוריד אותו אליו, ופעם הבאה שתגש אליו הוא יראה לך את הדף..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כעקרון, לא רק זה.

ישנם שרת פרוקסי אנונימים שאם אתה מתחבר דרכם, אתה תבקש מהפרוקסי מידע, הפרוקסי יבקש מהשרת ממנו אתה ביקשת בתחילה, השרת יחזיר לפרוקסי שיחזיר לך את המידע שביקשת.

הדבר הזה יוצר בעצם אנוניזם, כי בעצם אף אחד לא יודע (אלא אם כן מסתכלים בלוג של הפרוקסי) שאתה ביקשת את המידע אלא הפרוקסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט "קליל" לניובי המוחלט.

הלוח הזה שכולל VIA C3, עם הכל OB

HD 20G 5400

some cd

floppy

old case

יוצא כ1400 שקל להערכתי. (השאלה היא ההבדל במחיר בינו לבין הדיורון)

מערכת רדהאט 7.2, מותקנת עם IPMASQ, וIP tables, שתתן NAT וחיבור ע"פ סקריפטים (כמו אלו של thezal ו mulix)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...