איך אני הופך שאני מפעיל את המחשב ההיה לי אפשרות לבחור בלינוקס? - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אני הופך שאני מפעיל את המחשב ההיה לי אפשרות לבחור בלינוקס?

ElEmEnt

Recommended Posts

אל תדאג, שום ספר לא יותר מעודכן ממני, מלבד הDOCS שמתעדכנים כל הזמן....

זה פשוט בזבזנות. רוצה ללמוד? יש אתר מעולה, מושלם כמעט, בעברית, בשם פינגוין, שלינק אליו יש באחד הסטקים בפורום, גם אני נעזרתי באתר לא פעם. תנסה. תשמור על כספך...

תודה רבה על זה שאתה מוכן לעזור..

אבל על השאלה הזאתי איך אני מגיע לקונסול בrh 7.3 לא ענו לי אולי זה יפתור את רוב הבעיות כי ממה שאני הבנתי רוב הפעולות בלינוקס

הם שם..

ורוב הבעיות שלי אפשר לפתור אותם דרך זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי לפי ההוראות פה ויש לי בעיה...

פשוט מאוד.

אתה צריך להתקין מנהל איתחול כלשהו

האפשרויות בלינוקס הן: LILO או GRUB.

אני רגיל ללילו ולכן ממליץ עליו.

תריץ:

/sbin/lilo

אחרי שאתה בטוח ש:

/etc/lilo.conf

מכוון כראוי, כלומר יש בו רשומות לחלונות ולינוקס (ולמעשה לכל מערכת הפעלה שמותקנת במחשב וכו'), ושההתקנה (השורה של boot=) תתבצע על ה mbr, אם יש לך דיסק IDE (סביר להניח אם אתה לא יודע שיש לך SCSI) אז:

boot=/dev/hda

אח"כ שאתה מעדכן את השינוים (אם יש כאלה ב /etc/lilo.conf) אתה מריץ את לילו ( /sbin/lilo) מאתחל את המחשב וזה אמור להכנס לפעולה.

המלצה ראשונה: לפני שאתה מתקין את לילו, תיצור דיסקט אתחול של , למקרה ומשהו לא ילך חלק, ולא תדע איך מתקנים מלינוקס את המצב (למרות שזה מאוד פשוט).

מקווה שזה יעזור לך, בכל מקרה, יש מדריכים באתר הפינגווין גם לנושא הזה, מומלץ שתציץ שם, וכמובן ב tldp.org יש מדריכים (באנגלית) לנושאים של לילו ואני חושב שגם ל grub.

שאני רושם את

/sbin/lilo

אני מקבל את זה..

/etc/lilo.conf:no such filr or directory

ניסיתי גם בתור root

וגם בתור משתמש רגיל....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלילו לא מותקן. זה מה שזה אומר. תוריד את לילו ותתקין. (ואני יודע שאתה לא יודע איך, תוריד, תחפש, תמצא, ואז תחזור עם גרסא ונסביר לך איך להתקין)

אבל יש את זה בדיסק זה השם של הקובץ..

lilo-21.4.4-14.i386.rpm

זה זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם התקנתה REDHAT 7.3 אין סיכוי שאין לך או LILO או GRUB מותקנים, כי אתה לא יכול להשלים את ההתקנה של הלינוקס ללא התקנת BOOT MANAGER. אם אין לך לילו אז כהרא שהתקנת GRUB שזה די סביר כי זה ברירת המחדל שך REDHAT.

עכשיו להגיד GRUB אני לא יודע אז אולי אנשים אחרים יסבירו לך .........

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...