איך אני הופך שאני מפעיל את המחשב ההיה לי אפשרות לבחור בלינוקס? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אני הופך שאני מפעיל את המחשב ההיה לי אפשרות לבחור בלינוקס?

ElEmEnt

Recommended Posts

אני התקנתי העלתי את זה אבל דרך דיסק האיתחול זה עובד 10 איזה יפה זה..

מחר אני ישב על זה. אני יכול להפעיל את הלינוקס רק דרך דיסק האיתחול אני לא יודע איך לשנות את זה..

עזרה..

דרך אגב תודה לכל מי שעזר לי באשכול הקודם :-*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט מאוד.

אתה צריך להתקין מנהל איתחול כלשהו

האפשרויות בלינוקס הן: LILO או GRUB.

אני רגיל ללילו ולכן ממליץ עליו.

תריץ:

/sbin/lilo

אחרי שאתה בטוח ש:

/etc/lilo.conf

מכוון כראוי, כלומר יש בו רשומות לחלונות ולינוקס (ולמעשה לכל מערכת הפעלה שמותקנת במחשב וכו'), ושההתקנה (השורה של boot=) תתבצע על ה mbr, אם יש לך דיסק IDE (סביר להניח אם אתה לא יודע שיש לך SCSI) אז:

boot=/dev/hda

אח"כ שאתה מעדכן את השינוים (אם יש כאלה ב /etc/lilo.conf) אתה מריץ את לילו ( /sbin/lilo) מאתחל את המחשב וזה אמור להכנס לפעולה.

המלצה ראשונה: לפני שאתה מתקין את לילו, תיצור דיסקט אתחול של , למקרה ומשהו לא ילך חלק, ולא תדע איך מתקנים מלינוקס את המצב (למרות שזה מאוד פשוט).

מקווה שזה יעזור לך, בכל מקרה, יש מדריכים באתר הפינגווין גם לנושא הזה, מומלץ שתציץ שם, וכמובן ב tldp.org יש מדריכים (באנגלית) לנושאים של לילו ואני חושב שגם ל grub.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ת'אמת לא, אף אחד לא הסביר לי עדיין מה זה קונסול... אני די הבנתי לבד מה זה, רק בהתחלה כאשר עזרו לי קצת וקודים לא הייתי בטוח איפה לשים אז שאלתי לביטחון...

חוץ מזה, אם באמת היית מתאמץ ורוצה לדעת היית קורא מדריכים ומחפש מה זה הקונסול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ת'אמת לא, אף אחד לא הסביר לי עדיין מה זה קונסול... אני די הבנתי לבד מה זה, רק בהתחלה כאשר עזרו לי קצת וקודים לא הייתי בטוח איפה לשים אז שאלתי לביטחון...

חוץ מזה, אם באמת היית מתאמץ ורוצה לדעת היית קורא מדריכים ומחפש מה זה הקונסול.

אני קראתי וראיתי באיזה מדריך ככה זה נראה .. 3d96e8b237579314.jpg

אבל אני לא רואה את זה אצלי....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בKDE ישנים יותר. היום אני לא זוכר איך עושים Kill X (בית"ר, תושיע אותי?)

קונסול זה המממשק הטקסטואלי של , זה בעצם האמיתית, הממשק שלרוב בטעות קוראים לו דוס.... תקרא קצת, ואז נדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בKDE ישנים יותר. היום אני לא זוכר איך עושים Kill X (בית"ר, תושיע אותי?)

קונסול זה המממשק הטקסטואלי של , זה בעצם האמיתית, הממשק שלרוב בטעות קוראים לו דוס.... תקרא קצת, ואז נדבר.

טוב בקיצור אני רוצה לקנות ספר יש לך אולי איזה ספר להמליץ לי ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

0_o

ספר?!

אתה מרגיש טוב תגיד לי?!

יש באינטרנט מאות ואלפי מדריכים בחינם ואתה קונה ספר?!

מה אני יעשה אני לא מבין מה שאתם אומרים אתם לא מסבירים לי מספיק טוכדי שאני יבין אולי ספר זה ההיה משהו טוב בשבילי חבל שאני צריך לקנות אותו אבל זה מה שיש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תדאג, שום ספר לא יותר מעודכן ממני, מלבד הDOCS שמתעדכנים כל הזמן....

זה פשוט בזבזנות. רוצה ללמוד? יש אתר מעולה, מושלם כמעט, בעברית, בשם פינגוין, שלינק אליו יש באחד הסטקים בפורום, גם אני נעזרתי באתר לא פעם. תנסה. תשמור על כספך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...