שאלה שתמיד הציקה לי - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה שתמיד הציקה לי

Recommended Posts

הרי תמיד אומרים ש"מקינטוש זה מחשב לגרפיקאים", למה?

כי באותו מחיר מפלצתי שבו נמכרים המקינטושים החזקים, אני יכול לקנות מחשב pc רגיל עם מפרט הרבה יותר חזק, שיוכל להחזיק את אותן התוכנות בקלות.

עכשיו אני מסתכל על המפרט של הpower g5, שעולה בארץ כמעט 16 אלף ש"ח, והמפרט שהוא מציע הוא לא כ"כ מזהיר.

אז מה כ"כ מתאים בו לגרפיקאים יותר ממחשב עם מפרט זהה, שעולה בערך חצי מהמחיר של המחשב הזה?

אני שואל את זה כי חבר שלי לומד כרגע בשנקר, וכל הזמן מזיינם להם את השכל שהם צריכים לקנות מחשב מקינטוש יקר אם הם רוצים לעבוד כמו שצריך, ולי זה נראה ממש מוזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

מחוסר התגובות בדיון הזה אני יכול להסיק שת'כלס אין שום יתרון במק יקר ע"ג רגיל בעריכת תמונות סטטיות? (לא מדבר על עריכת , שלמק יש כלים מאוד ייחודיים בשביל עבודה זו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום יתרון בחומרה של מק על פיסי רגיל

מי שאומר לך אחרת הוא קשקשן

אבל וזה אבל חשוב:

מערכת ההפעלה של מק יציבה הרבה יותר מווינדוס

+קלות העבודה והמעבר בין התוכנות+עריכת ווידאו וקול נעשית על תוכונות שמלחתחילה נעשו למק(אפילו שיש גירסאות לפיסי)

בגרפיקה למעט הנ"ל אין שום הבדל לראיה השינוי של לכיוון ה"מייןסטרים"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

נו ו? מה הקשר?

בPC אתה יכול לקנות לוחות שתומכים ב16GB.

אבל הקטע פה שה-windows לא תומך עד 16GB (בעצם 4GB עד שתגיע ה-VISTA), וה- os x כן תומך ב-8.

אז זה לא משנה גם אם יש לוח שנותן לשים 100GB, זה לא יעזור לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הקטע פה שה-windows לא תומך עד 16GB (בעצם 4GB עד שתגיע ה-VISTA), וה-mac os x כן תומך ב-8.

באמת?

Windows XP Professional x64 Edition supports up to 128 gigabytes (GB) of RAM

http://www.microsoft.com/windowsxp/64bit/facts/top10.mspx

מה הכוונה? מבחינת תוכנה או חומרה? (אני מנחש שתוכנה..)

כן, התוכנות עריכת וידאו הכי טובות מיוצרות ע"י .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אבל הקטע פה שה-windows לא תומך עד 16GB (בעצם 4GB עד שתגיע ה-VISTA), וה- os x כן תומך ב-8.

שים לב - וינדוס היא לא המערכת היחידה שמתפקדת על X86

יש הבדל בין התמיכה של הארכיטקטורה לבין מה שמערכת ההפעלה תומכת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד לפני בערך 5-6-7 שנים , היה באמת עדיף לגרפיקה

הפיסי התקדם כ"כ מאז, שכל מי שאומר לך שמק יותר טוב לגרפיקה - הוא בן אדם שתקוע בעבר

אין שום יתרון למק על פיסי בקטע של גרפיקאים , עורכי וכו'.

גם תחנות ישנות של סיליקון גרפיקס מתו ממזמן לטובת פיסי חזק

ומבחינת תוכנה, אמנם ה GUI של תוכנות למק הוא חביב, אבל לא חסרים כלים חזקים לפיסי רגיל...

מק היום זה כמו - אלטרנטיבה לוינדוס, רק שזה לא חינמי :)

לינוקס נותנת קוד פתוח ודינמיות

מק נותן לך GUI מרהיב ויציבות, וקלות בעבודה לאנשים שמפחדים ממערכות הפעלה אחרות... לא צריך להבין הרבה במק.

זאת דעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרי תמיד אומרים ש"מקינטוש זה מחשב לגרפיקאים", למה?

כי באותו מחיר מפלצתי שבו נמכרים המקינטושים החזקים, אני יכול לקנות מחשב רגיל עם מפרט הרבה יותר חזק, שיוכל להחזיק את אותן התוכנות בקלות.

עכשיו אני מסתכל על המפרט של הpower g5, שעולה בארץ כמעט 16 אלף ש"ח, והמפרט שהוא מציע הוא לא כ"כ מזהיר.

אז מה כ"כ מתאים בו לגרפיקאים יותר ממחשב עם מפרט זהה, שעולה בערך חצי מהמחיר של המחשב הזה?

אני שואל את זה כי חבר שלי לומד כרגע בשנקר, וכל הזמן מזיינם להם את השכל שהם צריכים לקנות מחשב מקינטוש יקר אם הם רוצים לעבוד כמו שצריך, ולי זה נראה ממש מוזר.

סליחה שאני עונה לך מאוחר, אבל כנראה שפיספסתי את הת'רד. :kopfpatsch:

אז ככה...

אני במקצועי גרפיקאי, בעבודה אני על ובבית על פיסי, מנסיון אני אתן לך כמה נקודות שיקול.

אגב: החבר שלך מודע לזה שאפל עברו לאינטל?

1. המק יציב יותר. בולשיט! המק סובל מנפילות לא פחות מחלונות.

2. למק אין , כי המערכת מאובטחת יותר. נכון ולא נכון, העדר במק מהסיבה לתפוצה הנמוכה שלא בעולם,

לפני כמה חודשים איזה האקר יצר "תולעת" למק רק כדי להוכיח אחרת.

3. החומרה במק יותר איכותית. שוב בולשיט, רוב החלקים במק משותפים מאותם יצרנים עבור הפיסי.

בקיצור המק זאת דת, אז תגיד לחבר שלך (פוטושופ, פריהנד, ואינדיזיין, הם בדיוק אותם התוכנות) כפיש :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ הכל :xyxthumbs:חוץ מהנפילות

גם אני עבדתי על מק שנים(היום פיסי לגמרי) יש פחות נפילות os מאשר win xp

אגב האחרון בהחלט שינה את התמונה אבל עדיין יש יותר ב win

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשכח שאתה משווה שתי מערכות הפעלה שונות, ולכן יתכן שחומרה נחותה משפיעה הרבה פחות...

לראיה, אני מריץ על המחשב שלי thinkpad t42 M 735 (1.7g) שתי מערכות הפעלה, הראשונה OSX השניה וינדוס מן הסתם...

אם לומר לך את האמת, הופתעתי לטובה מהמערכת הפעלה של אפל, היא רצה הרבה יותר מהר מאשר וינדוס,

והכי חשוב לציין שהוינדוס שמותקן אצלי במחשב הוא וינדוס בתול, אפילו לא מותקן עליו !

וכן עדיין OSX רצה הרבה יותר מהר... זמן הטעינה של המערכת מצחיק, פחות מעשר שניות מלחיצה על כפתור הפעלה עד הרגע שאני יכול להשתמש במערכת.

אז נכון, אין לזה קשר לגרפיקה, אבל למה אני מספר לך את זה ? רק כדי להמחיש שלמרות שהחומרה של המחשב שלי נחותה (והיא מאוד מאוד נחותה ! רדאון 7500 מוביליטי מסריח בתור כרטיס גרפי עם זיכרון של כפית חלודה זה לא ממש מרשים, הא ?) ועדיין המערכת רצה בצורה מאוד מאוד מהירה.

למרות הממשק הגרפי שנראה כבד למדי...

בקיצור, למרות שהחומרה נראית לך נחותה תנסה לבדוק מבחני השוואה בין התוכנות כשהן רצות בכל אחת ממערכות ההפעלה...

(רק שים לב שמדובר בגרסאת Unibin כלומר, גרסא שקומפלה בצורה כזו שתוכל לרוץ על מעבדי במקינטוש ללא אמולציה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...