מזל טוב לי!!! אני עובר מ P3 לאטלון XP - עמוד 2 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מזל טוב לי!!! אני עובר מ P3 לאטלון XP

huber

Recommended Posts

דבר ראשון, מה הבעיה שלך לצטט כמו בן אדם נורמלי ולא כמו פרזיט ?!!!

עכשיו לשטויות שלך... (וכן, אני עצבני מאוד.)

קודם כל טוב שקנית NFORCE ואל תתן לאנשים לשכנע אותך שVIA 266A יותר טוב.אומנם הוא יותר מהיר (כן........ ב0.25%) אבל NFORCE הרבה יותר אמין ולא כולל כל מיני "דרעקים" של VIA..... בעיות שכל הזמן צצות).

WTF ?!

אין לך שום מיידע על כך שה- nFORCE הוא צ'יפ-סט יותר אמין מזה של VIA, אתה מסתמך על דברים שלא קיימים ולא רק זה אלא שאתה אומר של- VIA יש "דרעקים" בלוחות שלה. כמו שכבר כתבתי יש לו שלוש אפשרויות הרבה יותר טובות מללכת על לוח מבוסס nFORCE.

חבל לו לשלם סתם כסף על דברים שהוא לא יעשה בהם שימוש (אני מדבר על כרטיס המסך והקול של ה- nFORCE, אין לו שימוש בכרטיס המסך כי הוא אפילו לא יכול להשתמש בו ככרטיס נוסף למסך כפול ואין לו שימוש בכרטיס הקול כי יש לו כבר אחד...!)

בקשר לזיכרון, בסדר גמור. אם בא לך להשקיע עוד איזה 200-300 ש"ח קח שני זכרונות 256MB של חברת MUSHKIN מסידרת High Pref. CAS 222 המהירים.

ביזבוז כסף...

זה לא יעזור לך בכלל (ואתה ממש, אבל ממש לא תראה את ההבדל בעין שלך).

בקשר לכרטיס מסך, לכרטיס של אסוס יש פילטרים גרועים. תשלם 100-200 ש"ח יותר וקח את GeForce 3 Ti500 של ELSA. קוראים לו דגם 921 אני חושב....... הוא מהיר בדיוק כמו הכרטיס של אבל הוא יותר איכותי מבחינת התמונה. ELSA... וזה בגדר _חייב_ להחליף. או שתיקח את הכרטיס GeForce 3 Ti500 של Hrecules כמו שמישהו אמר פה כי הוא פשוט הכי טוב..(וגם הכי זול כי הוא בא בארץ רק בOEM ולא באריזה עם כל הדיסקים והשטויות ששמים לך שם. הכי עדיף הרקולס, אם לא אז ELSA.

so... NOT !

אכן הכרטיס של הוא ממש לא הכי מומלץ אבל אין לו פילטרים גרועים, למה לעעזל שהבן אדם ירצה לשלם עוד על אותו הדבר כשהוא קונה את ה- Elsa Gladiac 921...?! הכרטיס של Hercules עולה 400 ש"ח פחות ומגיע אילך בגרסת ה- Retail (גרסה מלאה הכוללת את כל השטויות הלא חשובות...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א אתם מכירים מישהו שבאמת משתמש לאורך זמן במשקפיים התלת מימדיות שמגיעות עם הדלוקס של

אסוס?

אני מכיר איזה 10 אנשים איתם ואצל כולם אחרי היום הראשון הם "איפשהו במגירה".

כן, יש קטע של התלהבות בימים הראשונים (בייחוד כשהמשקפים מגיעות גם עם מחשב חדש לגמרי, ואז השמחה אפילו יותר גדולה...), אבל אחרי כמה זמן ההתלהבות מהמחשב מפסיקה, וכך גם ההתלהבות מהמשקפיים, שגם ככה עושות כאב ראש אחרי רבע שעה..

מה שכן, הרבע שעה הזאת בהחלט נחמדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מבזבזים יותר מידי אנרגיה בויכוח... שתי הפיתרונות טובים... וזהו.

אין טעם להתווכח על הפרטים הטכניים הקטנים ביותר כשההבדל בין אחד לשני קרוב לכלום

ולמעשה אין חשיבות כ"כ גדולה...

עכשיו - ה היה בשוק כבר מספיק זמן כדי שיגלו לו את כל האי-תאימויות והתקלות...

אני לא נתקלתי באף מאמר באי תאימויות - להיפך, שיבחו את הדרך שהוא מתמודד עם מוצרים

כמו שב Device Manager הכל מופיע תחת תפריט של ה באופן מסודר... ואך Reviewיר לא נתקל

בבעית תאימות עם החומרה שהותקנה עליו...

לכן מבחינתי ה ציפסט בטוח... אני לא יודע מה כולכם חושבים שיהיו בעיות תאימות. באופן כללי

ציפסטים חדשים מתמודדים יפה עם כל חומרה למשל ל SIS 735 ו 640 שנחשבו לציפסטים הראשונים

בהרבה זמן של SIS ששווים משהו לא נתקלו בבעיות יציבות או תאימות... ככה שזה לא בגלל שזה חברה בשם

nVidia שמשכנע אותי שלא יהיו בעיות תאימות קשור.

... VIA זו החברה היחידה שאני יכול לחשוב עליה שבאמת יש לה בעיות רציניות עם ציפסטים שהיא מוציאה (תקנו אותי עם אני טועה...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מבזבזים יותר מידי אנרגיה בויכוח... שתי הפיתרונות טובים... וזהו.

אין טעם להתווכח על הפרטים הטכניים הקטנים ביותר כשההבדל בין אחד לשני קרוב לכלום

ולמעשה אין חשיבות כ"כ גדולה...

עכשיו - ה היה בשוק כבר מספיק זמן כדי שיגלו לו את כל האי-תאימויות והתקלות...

אני לא נתקלתי באף מאמר באי תאימויות - להיפך, שיבחו את הדרך שהוא מתמודד עם מוצרים

כמו שב Device Manager הכל מופיע תחת תפריט של ה באופן מסודר... ואך Reviewיר לא נתקל

בבעית תאימות עם החומרה שהותקנה עליו...

לכן מבחינתי ה ציפסט בטוח... אני לא יודע מה כולכם חושבים שיהיו בעיות תאימות. באופן כללי

ציפסטים חדשים מתמודדים יפה עם כל חומרה למשל ל SIS 735 ו 640 שנחשבו לציפסטים הראשונים

בהרבה זמן של SIS ששווים משהו לא נתקלו בבעיות יציבות או תאימות... ככה שזה לא בגלל שזה חברה בשם

nVidia שמשכנע אותי שלא יהיו בעיות תאימות קשור.

... VIA זו החברה היחידה שאני  יכול לחשוב עליה שבאמת יש לה בעיות רציניות עם ציפסטים שהיא מוציאה (תקנו אותי עם אני טועה...)

איזה יופי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"אמין? איך אמין? מאיפה אתה יודע שהוא אמין? מה אתה מקשקש לך שם שטויות?

למה אמין? בגלל ש"זה nvidia" ?

oh, well... אנשים שאומרים (או סתם חושבים..) משפטים כמו "זה nvidia, זה חייב להיות הכי טוב" ו-"זה אינטל, זה חייב להיות הכי טוב", אלא לא האנשים שאפשר ככל הנראה לדבר איתם בהיגיון...

אני יכול להסביר לך עד מחר שאין לך שום יסוד להאמין של- לא יהיו מיליון בעיות תאימות, להיפך, כבר בימיי ההשקה הראשונים מצאו אצלו באג באחד מחריצי הזיכרון..

אבל לא... "זה nvidia, זה חייב להיות הכי טוב"... לא ככה?

אני יכול לחזור על זה מיליון פעם, זה לא יעזור... "

גם לך וגם ליוב יוב.מ אף אחת מהביקורות לא מצאה באגים בNFORCE חוץ מבאג הזיכרון שזה לא ממש באג, כבר פירסמו לכל לוח מה הדים (DIMM) שעושה אצלו איטיות כך שאפשר להמנע מזה. אצל VIA כל חצי שנה מגלים בעיה חדשה, פעם בכרטיסי קול של קרייטיב, ועוד שטויות. אל תתפסו אותי במילה ותתחילו להגיד שלא כי אתם יודעים שזה כן נכון. למי יש כח כל שניה להתקל בבעיות. אז נכון שKT266A מהיר אבל כשזה VIA אי אפשר לדעת. גם בPcPRO הם אמרו שהם בחרו לוח מבוסס כי הוא אמין. הוא היה מספיק זמן בשוק כדי להוכיח את עצמו. אם אתם כל כך רוצים שהוא ייקנה VIA, אז שייקנה VIA.

בקשר לאסוס, אני מכיר אחד שקנה כרטיס שלהם ועד היום משחק עם המשקפיים... מה מיוחד בהם ? זה באמת משנה משהו במשחק ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחת מהביקורות לא מצאה באגים בNFORCE

"באגים" ובעיות תאימות לא מגלים בביקורות, וחבל שזה מה שאתה חושב.

אצל VIA כל חצי שנה מגלים בעיה חדשה

זה בדיוק הרעיון, שה- אפילו לא קיים חצי שנה. לך תדע כמה בעיות ימצאו בו.

נכון, יכול להיות שלא יהיו לו בעיות. אבל בדיוק באותה מידה יכול להיות שהוא יהפוך להיות הפאשלה הכי גדולה של nVidia בעשור האחרון.

הכל יכול להיות, אף אחד לא יכול לדעת מה יהיה בעתיד.

אבל לבוא ככה ולקבוע "עובדה" שה- הוא אמין? זה הרי גובל בטימטום..

גם בPcPRO הם אמרו שהם בחרו לוח מבוסס כי הוא אמין. הוא היה מספיק זמן בשוק כדי להוכיח את עצמו. אם אתם כל כך רוצים שהוא ייקנה VIA, אז שייקנה VIA.

"גם בPcPRO" ? למה מה, הם אלוהים או משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

encoder אתה בתסביך VIA רציני... למה שנחשוב שיש בעיות אם ציפסט שעדיין לא מצאו בו כאלה?

כל ציפסט נורמאלי (לא VIA) מספר בעיות התאימות שלו קטן מאוד... כל ציפסט של: , , SIS, ALI (לא VIA)

שיצא בשנה שנתיים האחרונות שתגלו בו מספר מעט מאוד של בעיות... מפה ולהגיד שהציפסט דווקא של (לא VIA)

יהיו בו בעיות תאימות בכמות גדולה (כמו במקרה של VIA) זה פשוט מגוחך... אני לא מבין למה בכלל לחשוב מראש שלציפסט

יהיו בעיות תאימות קשות כי זה פשוט לא קורה (חוץ מבמקרה של VIA) זה לא כאילו צריך להוריד דריוורים עבור הציפסט (חוץ מבמקרה של VIA).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה פה זה שבתסביך רציני, שנובע מ-Hype מטורף שעשו ל- (בעיקר בארץ), שהתפוצץ לך בפרצוף...

אני לא אמרתי שיהיו ב- עוד בעיות תאימות. בסה"כ אמרתי שאתה לא יכול לדעת שלא יהיו!

ותפסיק לקפוץ על VIA. התקנה חד-פעמית של VIA 4IN1, ואין לך שום בעיות what so ever.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, לא הייתי כאן כמה ימים, אני רוצה להגיב לכמה קווים כללים שהתגלו כאן בדיון.

לגבי המעבד, כמובן שעדיף את הXP1600+, כי לא יהיה שיפור ביצועים נחוץ כ"כ לעומת ה1800 וה1700. עדיף לחסוך כאן ולהשקיע בדברים אחרים.

לגבי כרטיס המסך, אני אמר כזה דבר, לדעתי, המשתמש צריך לשקול ולעשות עצמו חושבים האם הוא באמת הוא יצטרף את כל כח העיבוד של הTi500, יכול להיות שTI200 יספיק בהחלט, היות ושני הכרטיסים נותנים ביצועים מעולים של מעל 100FPS ברזולוציה של 1024*768*32 ואפילו ברזולוציות גבוהות יותר הם נותנים ביצועים מעולים, כך שיכול מאוד להיות שרב המשתמשים כלל לא צריכים את העוצמה של TI500, ומבחינת איכות תמונה שני הצ'יפים שווים אחד לשני. לכן, צריך לשקול אם בכלל הTI500 שווה את ההשקעה. לגבי הASUS או ההרקולס, אני הייתי נותן עדיפות לכרטיס של הרקולס כי, לדעתי ולדעת רבים אחרים, הוא כרטיס איכותי מאוד בעל איכות תמונה מעולה ומחיר לא יקר בכלל. מצד שני, אם הייתי צריך כרטיס שמאפשר לי לכידת וידאו בסיסית או צפיה בטלוויזיה תוך כדי שימוש במחשב הייתי הולך על האסוס. שימו לב, המשקפייים התלת-מימדיות הם דווקא פרט שולי, לעומת יכולות הלכידה הבינוניות של הכרטיס, שהן לדעתי יותר חשובות ושימושיות ממשקפי תלת-המימד.

לגבי לוח האם, ועכשיו אני הולך לכות בברזל כשהוא חם:

אני לא מבין מה הקטע של מספר אנשים פה נגד לוחות-אם של VIA, נראה לי שאת הידע שלהם הם מבססים על דעות קדומות, שמועות ונסיון עבר רחוק מאוד(אני מדבר על צ'יפסטים שVIA היו עושים למעבדי פנטיום1). הצ'יפסטים של VIA הם צ'יפסטים מעולים מאז הKT133A לא היו שום בעיות מיוחדות עם הצ'יפסטים שלהם, כל הבעיות שתמיד יש על "התנגשויות" בין חלקים וכו' - כלה אלה בד"כ קוראים כתוצאה משגיאות משתמש ולא בגלל צ'יפסטים דפוקים. אני מכיר הרבה אנשים שעבדו עם SB Live וצ'יפסטים של VIA ולא היית להם שום בעיה, ולמה? כי אם הם לא הבינו משהו הם שאלו אותי או שהם פשוט מאוד פתחו את החוברת של לוח האם והסתכלו בטבלת שיתוף הIRQים כדי לראות מה משתף עם מה ואיפה כדאי לשים כל כרטיס, ואגב זה דבר ממולץ מאוד גם בלוחות מבוססי אינטל. ולזה שאמר האינטל מייצרים צ'יפסטים מעולים, להזכיר לך משהו שנקרא i820???!?!?! או אולי I815, וזה אינטל לא עושה רעש מהשגיאות שיש בצ'יפסט שלו, אבל היא בהחלט אמרת ומדווחת של "שגיאות אקראיות בזמן תפקוד שוטף שנובעות מISSUE(שימו לב לא באג!) מסויים בחלק מהצ'יפסטים". אגב, אתה ניסית פעם להריץ לוח עם צ'יפסט של אינטל שצריך דרייבר לחלונות בכדי לתפקד? קודם תנסה למצא את המקום המסודר שמורידים דרייברים מאתר של אינטל, אחרי זה לנסות ולהפעיל אותם ולגרום לחלונות לזהות את הצ'יפסט זה כבר סיפור אחר, שלא נדבר על לגרום לו לתת ביצועים שפויים.

לגבי הצ'יפסט של nVidia, הצ'יפסט הזה הוא צ'יפסט חדש מאוד ואני לא מצפה ממנו, כצ'יפ הראשון שחברה הוציאה לתחום הזה לתפקד 100 אחוז, עשו הרבה רעש סביבו אבל בסוף הוא התברר כנפל אחד גדול עם הרבה רעש. ממש כמו מתאור שנשחק ונעשה קטן כשהוא נכנס לאטמוספירה. אני לא רואה שום סיבה לשלם את מחיר הפרמיום בשביל הצ'יפסט הזה, בעיקר כשלא עושים שימוש בכרטיס המסך המובנה שיש לו(אפשר לחשוב MX400 מוחלש), עם כותב ההודעה המקורית היה אמר שהוא מעוניין גם בכרטיס המסך המוכלל הייתי מבין, אבל ברגע שלא משתמשים בכרטיס המסך המובנה הצ'יפסט הזה הופך להיות ממש לא חסכוני ולא משתלם. צריך גם לקחת בחשבון את הבאגים שהצ'יפסט הזה סובל מהם שעוד יתגלו במהלך השימוש הסדיר של המשתמש. דוגמא נוספת לכך אפשר לקחת את הA7A של אסוס(מבוסס צ'יפסט של ALI), בReviewים הוא קיבל מחמאות לא קטנות בשביל הצ'פסט העלוב הזה ודיווח על תקלות שקיוו שיתוקנו בעתיד ע"י ביוסים ודרייברים של ALI. והפלא ופלא גם עם הביוס הכי חדש אני מכיר משהו שמתמש בלוח הזה והוא מצטער על הרגע שהוא קנה אותו, וALI לא מוציאה דרייברים.

עכשיו לדברי החכמים של "צוות PcPRO":

לוח אם (מבוסס NFORCE) בחירתנו בלוח מבוסס עשויה להראות מוזרה לחלק מן הקוראים המכירים את שוק החומרה. מדובר בצ'יפסט חדש יחסית ולוח חדש אף יותר, ואם זאת אנו מרגישים ביטחון מספיק בביצועיו ויציבותו בכדי להמליץ עליו. השיקול העיקרי שעמד בפנינו בבחירתנו לוח מבוסס על פני לוחות המבוססים על צ'יפסט ה-KT266A המצוין, איננו ביצועים (לשני הלוחות ביצועים כמעט מקבילים במרבית ההשוואות), אלא דווקא הפיצ'רים הנוספים המגיעים עם ה-, ובעיקר כרטיס הקול המובנה והאיכותי, המאפשר לנו לחסוך מאות שקלים, אשר לולא כן היו מוקצים לרכישת כרטיס קול חיצוני כדוגמת הקריאטיב אודג'י.

טוב, עכשיו בדיקה קטנה בפלונטר:

ASUS

A7N-266E/L

1195 ש"ח, כולל מע"מ.

בוא נראה כמה עולה KT266a עם SoundBlaster Audigy, שזה הדבר האמיתי ולא איזה משהו מוכלל:

Gigabyte

GA-7VTXH

584 ש"ח כולל מע"מ.

Creative

AudigyLive5_1 <- אגב, הכרטיס קול הזה מקביל לAudigy Player האירופי מבחינת כל הBundle זו פשוט גרסת אסיאתית.

597 ש"ח כולל מע"מ.

טוב, אנשים יודעים שאני לא מתימטיקאים דגול, אבל לקחת את Calculator של אני מסוגל ולחשב.

584+597=1181

אני לא טועה בחשבון, ובדקתי עת עצמי שלוש פעמים. אז עכשיו, משהו פה מוכן לומר לי, בעיקר מצוות PCPRO, איפה בדיוק החסכון של "מאות שקלים", שאמור לבוא לביטוי? אני רואה דווקא חסכון של משהו כמו 10 שקלים לכיוון ה"דבר האמיתי" והיציב....

I rest my case,

athlon.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב ,אז אחרי כל התגובות שלכם (וד"א תודה) החלטתי לנסח את השאלה כך:

אם נצא מנקודת הנחה שאני לא אוברקלוקר ושאני מחפש לוח יציב שיתן את המירב ביחס עלות/תועלת, מה הכי כדאי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם נצא מנקודת הנחה שאני לא אוברקלוקר ושאני מחפש לוח יציב שיתן את המירב ביחס עלות/תועלת, מה הכי כדאי?

זה בכלל לא קשור לאוברקולוקינג!

זה קשור בעיקר למהירות,יציבות ואמינות!

לדעתי לוח עם KT266A ייתן לך את כל אלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Gigabyte

GA-7VTXH

584 ש"ח כולל מע"מ.

ולסיכום:

KT266A עדיף על הNFORCE.

נ.ב.

אטלון מה זה הנאומים האלה?  ;)

אני פשוט אוהב להבהיר את עצמי היטב.

עריכה: חכה, אתה כנראה לא מסתובב הרבה בפורומים בחו"ל שם תמיד יש מספר נאומים של כמה אנשים ברצף אחד אחרי השני כשיש ויכוח על משהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...