[ציניות] למי שעוד היה ספק כמה מסכן ה P-D 805 במשחקים [ציניות/] - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

[ציניות] למי שעוד היה ספק כמה מסכן ה P-D 805 במשחקים [ציניות/]

Nemesis

Recommended Posts

• תגובות 161
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ממתי TDP זה צריכה ממוצעת?

טעות מסוימת מבחינתי, זאת כמובן לא פליטה ממוצעת אלא מן מושג לא מוגדר היטב "thermal solution design targets.":

"Thermal Design Power (TDP) should be used for processor thermal solution design targets. The TDP is not the maximum power that the processor can dissipate"

מקור: עלוני המידע שמגיעים עם מעבדי אינטל

http://www.silentpcreview.com/article169-page3.html

בכל מקרה, זאת בפרוש לא הפליטה המקסימלית! אצל ה TDP הוא כן הפליטה המרבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שכתוב שזאת המטרה לקירורים לא אומר דבר וחצי דבר על האם הצריכה המקסימלית היא יותר נמוכה או גבוהה.

באופן הגיוני הצריכה יותר נמוכה מהמטרה לקירור, כי אחרת אתה בבעיית קירור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא היית קונה כלום אם היה כתוב עליו אינטל בגלל שאתה FANBOY . המעבד הזה הוא הקניה הטובה ביותר היום וב 3.3 גיגה, באוברקלוק מתון שכל ספק ממוצע מחזיק, הוא קנייה הרבה יותר טובה מכל מעבד של באותו המחיר. לכן, צריך להיות מטומטם שלא לקנות אותו במחיר שלו או לחילופין FANBOY שזה עוד יותר גרוע.

א. כרגע (וכבר יותר מ 6 שנים אחורה) אני הבעלים הגאה של פנטיום 3 600, בתקופה ההיא קניתי רק מעבדי אינטל כולל לוחות אינטל מקוריים.

ב. אם מעבדי ה 65 ננו מטר של יהיו נחותים באופן משמעותי מאלה של אינטל ואני אצטרך לקנות מחשב חדש אני אקנה מעבד של אינטל.

ג. יחד עם זאת, רע ומר יהיה המצב אם לאורך זמן אינטל תיקח את כתר ההובלה בשוק המעבדים (נייד, שולחני, שרתים).

ד. תמיד ישנה האפשרות שאני מטומטם.

זה שכתוב שזאת המטרה לקירורים לא אומר דבר וחצי דבר על האם הצריכה המקסימלית היא יותר נמוכה או גבוהה.

באופן הגיוני הצריכה יותר נמוכה מהמטרה לקירור, כי אחרת אתה בבעיית קירור

זאת בדיוק הבעיה, הצריכה/פליטה המקסימלית היא נתון גבוה יותר, רצוי שתקרא את המקור יותר ביסודיות.

בכל מקרה ה TDP שאינטל מציינת הוא נתון נמוך יותר מהפליטה המקסימלית, כך שבכל מקום שאינטל מציינת TDP צריך להוסיך עוד כמה וואטים לפני שמשווים עם מעבדי .

באופן כללי כדי לערוך השוואות רצוי להתעלם מנתונים יבשים ולהיסתכל על סקירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב. אם מעבדי ה 65 ננו מטר של יהיו נחותים באופן משמעותי מאלה של ואני אצטרך לקנות מחשב חדש אני אקנה מעבד של .

ואם הם יהיו נחותים אבל לא באופן משמעותי? אתה תקח מעבד נחות בכלל שכתוב עליו AMD?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם הם יהיו נחותים אבל לא באופן משמעותי? אתה תקח מעבד נחות בכלל שכתוב עליו AMD?

אם ההבדל קטן/לא משמעותי (בשיקול הכולל של כדאיות הקניה) אני נותן עדיפות ל , בפרוש - אתה לא? אתה לא רוצה לעודד תחרות בשוק שאתה צרכן בו? אחוז בודד של ביצועים לכאן או לשם לא זה לא משנה לי יותר מידי, זאת לפחות התיאוריה. אם ההפרש לא זניח אני בפרוש קונה אינטל.

יש לקוות שזה לא יהיה המצב משום שהמשמעות תהיה העלאת מחירים מיידית מצד אינטל, כל עוד לא היתבססה ומעמדה מובטח כדאי מאוד לכולנו שהיא תהיה המובילה מבחינת טכנולוגית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחחחחחחחחחחחח דיי הפאןבויס פה פשוט נהיו ממש עלובים.

הביאו לכם דוגמה שמעבד ב850 שח עושה הפרש של 10 FPS בטוק ממעבד שעולה, כמה? 4K?

ותעשו לי טובה, 85 או 95 FPS זה באמת כבר פלמנות וזה ממש לא משנה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ההבדל קטן/לא משמעותי (בשיקול הכולל של כדאית הקניה) אני נותן עדיפות ל , בפרוש - אתה לא? אתה לא רוצה לעודד תחרות בשוק שאתה צרכן בו? אחוז בודד של ביצועים לכאן או לשם לא זה לא משנה לי יותר מידי, זאת לפחות התיאוריה. אם ההפרש לא זניח אני בפרוש קונה אינטל.

יש לקוות שזה לא יהיה המצב משום שהמשמעות תהיה העלאת מחירים מיידית מצד אינטל, כל עוד לא היתבססה ומעמדה מובטח כדאי מאוד לכולנו שהיא תהיה המובילה מבחינת טכנולוגית.

זה כבר שונה ממה שרשמת קודם.

אם ההבדל זניח, אני אלך לפי המחיר (ויכולות האוברקלוק והשדרוג בעתיד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ההבדל קטן/לא משמעותי (בשיקול הכולל של כדאית הקניה) אני נותן עדיפות ל , בפרוש - אתה לא? אתה לא רוצה לעודד תחרות בשוק שאתה צרכן בו? אחוז בודד של ביצועים לכאן או לשם לא זה לא משנה לי יותר מידי, זאת לפחות התיאוריה. אם ההפרש לא זניח אני בפרוש קונה אינטל.

כן FANBOY או לא, המשפט הזה נכון. אני גם אתן עדיפות ל אם ההפרש בביצועים יהיה קטן לטובת . בינתיים זה רק לא נראה באופק, אם לסמוך על המבחנים ל ES של הקונרו.

ועומרי, יכולות OC של 805 גדולות יותר משל האופטי שאני עובד איתו, ועדיין העדפתי אותו, הרבה בכלל צריכת חשמל נמוכה יותר וטמפ' נמוכה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ההבדל קטן/לא משמעותי (בשיקול הכולל של כדאיות הקניה) אני נותן עדיפות ל , בפרוש - אתה לא? אתה לא רוצה לעודד תחרות בשוק שאתה צרכן בו? אחוז בודד של ביצועים לכאן או לשם לא זה לא משנה לי יותר מידי, זאת לפחות התיאוריה. אם ההפרש לא זניח אני בפרוש קונה .

כן ירבו כמוך צרכן חכם , עלה והצלח :yelclap: הבן אדם צודק , אנחנו לא צריכים לתת יד למונופולין ששמו ( בהינתן הנסיבות המפורשות לעיל

ע"י חברינו sr440bx )

:xyxthumbs: צריך לעודד צרכנות חכמה ותחרות בשוק שכן אנחנו נהנים מזה בטוח הרחוק :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את התחרות צריך ליצור היצרן ולא הצרכן

(לכל אלו שיעדיפו מוצר פחות טוב בשביל ליצור תחרות)

בעולם אופטימלי הייתי מסכים.

בעולם שלנו צרכנים יכולים להטות את כף המאזניים לטובת יצרנית אחת ולנסות להשפיע על השוק ועל הלך הרוח.

בארץ אין לכך הרבה מודעות, אבל אם תקרא קצת חדשות בארה"ב תראה שמרד צרכנים כנגד מונופולים מצליח בצורה יפה.

כמובן שכל זה מתבטל אם מסתכלים על המבחנים של הקונרו מול האין-משהו-חדש-באופק של , ככה שכל אלו דיבורים באוויר עד עוד שנה מהיום, כשהשוק יתבהר יותר.

עריכה:

להזכיר לך את ההייפ שהיה סביב האופטרונים לפני חצי שנה? היום ההייפ התחלף עם ה805, ועוד מעט יתחלף לקונרו. דברים באים והולכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...