עזרה בביצוע אוברקלוק למעבד 805D עם לוח MSI 945P PLATINUM - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בביצוע אוברקלוק למעבד 805D עם לוח MSI 945P PLATINUM

kwan

Recommended Posts

שלום לכולם ,

בשעה טובה קיבלתי היום את המחשב החדש .

מעבד 805 + קירור AVC HEATPIPE .הבנתי מאיזה אתר בחו"ל שהוא יותר חזק בהרבה מקירור סטוק של אינטל וזה גם מה שהיה במחיר שיכולתי לתקצב בינתיים.

לוח אם MSI 945P PLATINUM

זיכרונות OCZ 667 1 GIGA KIT ( שני סטיקים של זיכרון) . הגיע מחובר סטיק על DIMM1 CHA ו- DIMM3 CHB (לא יודע מה זה אומר...)

מארז CHENBO BOMB וספק 350W TRUE WATT עם 18A על מסילה אחת של 12V

* יש לי בעייה שכשאני מפעיל את המחשב , מופיע לי הזיכרון רק במהירות 553 ולא 667 .. מישהו יודע מה הסיבה ומה עושים

** העלתי את ה-FSB ל-166 דרך התוכנה של שנקראת CORECENTER ומגיעה עם הלוח . המעבד עדיין נשאר על 2475MHZ ויש נתון נוסף..נראה לי זה המכפלה ...124MHZX20

*** כמה אני צריך להגדיר את מהירות ה-FAN של המעבד ? הטמפ' עכשיו על 29 מעלות כשכמה תוכנות פתוחות ברקע .

**** צריך לעדכן ביוס ? איך עושים ?

מישהו כאן יכול לעזור לי עם הכוכביות שציינתי ?? אני ממש חדש בקטע של ...יש מצב בכלל שאני אוכל לעשות אפילו מתון ?

אם צריך פרטים נוספים אני אעביר .

עריכה : אני עם כרטיס X1300PRO ATI , אז לא נראה לי שהספק יגביל אותי .

תודה מראש למי שעוזר !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כי הבאס של ה805 הוא 133 והוא ביחס של 1:1 לזיכרונות אז הם עובדים על 533MHZ...

ככול שתעלה תבאס יותר ככה תתקרב יותר לתדר ה"מקורי" של הזיכרונות...

ולא העלת את באס (FSB) אלה הורדת אותו המכפלה סטוק היא 133X20=2660MHZ כמו שאתה אומר אצלך היא 124X20=2480MHZ ככה שהורדת תבאס..

תעלה אותו בחזרה..

ולגבי המהירות של המאוורר תשאיר אותה מנוטרת לפי הטמפ' מהביוס....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב , אז ככה ..

אני כרגע משתמש רק בתוכנה של שבאה עם הלוח (נכנסתי לביוס ואני לא מבין שם כל כך...)

בתוכנה שיניתי את ההגדרות למה שציינת . 166X20 = 3320 .

האם להשאיר כך ?

הפעלתי 3 תוכנות ערכית מוזיקה + הרבה דפי וזה עובד חלק . מרגישים שיפור משמעותי בביצועים .

הטמפ' בתוכנה מראה על 47 מעלות טמפ' מעבד ..זה גבוה ? הגדרתי בתוכנה גם את מהירות RPM של המאוורר ל-2000 (בברירת מחדל היה 1500) .

אפשר להרים יותר את מהירות המאוור על 4500 . מה עושים ? לא רוצה לעשות נזק כלשהוא .

יש שם גם אפשרויות בתוכנה של שינוי כל הקונפיגורציות של ה-VCORE , מתח למעבד ,מתח זיכרונות .

עוד משהו , איך אני יכול לראות טמפ' של המעבד דרך הביוס כפי שציינת ? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נצל"ש

אם הזכרונות הם 667 והוא/אני מעלה את הבאס ל166 מ133 אז הוא מנצל 667, מה יקרה מעבר לזה? לדוגמא אם אני אעלה לבאס 180? האם הזכרונות יעבדו?

האם הם ירוצו יותר מהר? (או ישארו ב667)

אני יודע שהמעבד ירוץ יותר מהר, אבל מה עוד יושפע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

180 זה בכלל לא קיטי הם יעמדו בזה בכיף מה שכן אולי יהיה צריך לשחרר תזמונים אני לא בטוח איך זה ב DDRII

אבל שלי על של 70 מגה הרץ בערך ( BH-5 ) קינגסטון מלפני 4 שנים עם 2.7 וולט לא מתחממים לא כלום ;D

כמובן שכל הציוד ג'נרי - בכל מקרה יש לחך אוברקלוקר מעולה! רק אל תשכח לבדוק יציבות אחי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

180 זה בכלל לא קיטי הם יעמדו בזה בכיף מה שכן אולי יהיה צריך לשחרר תזמונים אני לא בטוח איך זה ב DDRII

אבל שלי על של 70 מגה הרץ בערך ( BH-5 ) קינגסטון מלפני 4 שנים עם 2.7 וולט לא מתחממים לא כלום ;D

כמובן שכל הציוד ג'נרי - בכל מקרה יש לחך אוברקלוקר מעולה! רק אל תשכח לבדוק יציבות אחי!

ג'נרי ? .. למה הכוונה ?

איך אני מנטר טמפ' מעבד דרך הביוס ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

180 זה לא כזה קריטי נכון אבל אתה לא יכול לדעת מה תהיה ההשפעה יש זיכרונותש אתה לא יכול לעלות להם אפילו 1MHZ...

ג'נרי זה "כינוי/שם" למוצרים מחברות לא מוכרות (ובדרך כלל פחות אכותיות..וכו)..

בביוס יש לך אפשרות לראות תטמפ' (תחפש משהו עם MONITOR כול ביוס זה שונה אבל תחפש קצת תמצא)..

ויש לך אפשרויות של שיוני המהירות של המאוורר ביחס לטמפ' או באחוזים..וכו

שוב זה משתנה מביוס לביוס תבדוק איך זה האצלך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

180 זה לא כזה קריטי נכון אבל אתה לא יכול לדעת מה תהיה ההשפעה יש זיכרונותש אתה לא יכול לעלות להם אפילו 1MHZ...

ג'נרי זה "כינוי/שם" למוצרים מחברות לא מוכרות (ובדרך כלל פחות אכותיות..וכו)..

בביוס יש לך אפשרות לראות תטמפ' (תחפש משהו עם MONITOR כול ביוס זה שונה אבל תחפש קצת תמצא)..

ויש לך אפשרויות של שיוני המהירות של המאוורר ביחס לטמפ' או באחוזים..וכו

שוב זה משתנה מביוס לביוס תבדוק איך זה האצלך...

כן זה אני יודע שג'נרי זה לא ממותג .אבל מה שלא הבנתי , זה למה הוא ציין שהמפרט שלי ג'נרי ? ...טוב , לא משנה כרגע .

טאוטאו , האם כדי לדעת טמפ' של מעבד , אני אצטרך להכנס כל פעם לביוס ? זה כרוך בהפעלה מחדש מן הסתם , או שזה בגלל שזו האינדיקציה הכי נכונה לטמפ' ??

כנ"ל לגבי מהירות המאוורר של המעבד .. זה נשמע לי קצת מסובךך...

אגב , תודה על התגובות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...