האם האבולוצייה באדם עצרה? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם האבולוצייה באדם עצרה?

overload

Recommended Posts

אבולוצייה היא השרדות בעלי התכונות הנדרשות להשרדות, משמע מי שלא ניכן בתכונה כזו או אחרת שנדרשת לשרוד, יכחד. וישארו רק גנים "מוצלחים" במאגר הגנים של אותו מין.

אם אני לא טועה, זה אומר שכל עוד אין איזה שינוי דרסטי מאוד שיביא להכחדת חלק ספציפי מהמין האנשוי, אין שום סיבה שמשהו ישתנה בגן האנושי?

אין סיבה שנהיה חכמים יותר עוד 2000 שנה (או הרבה יותר), או חזקים יותר, או שתהיה לנו בוהן שנייה למשל בכל יד.

כי היום לסביבה אין השפעה על ההשרדות שלנו, אפילו איש טיפש\מוגבל פיזית יכל לשרוד ולהתרבות, שלא כמו בטבע ששם הוא היה נכחד, מה שהיה משאיר רק את המוצלחים להתרבות.

התאורייה הזאת נכונה?

ומכן עולה השאלה האם אנחנו חכמים יותר ממה שהינו לפני 1000 שנה? או רק מפותחים טכנולוגית יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 86
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

פיתוח טכנולוגי זו לא חוכמה? זה סתם הגיע?

ובכל זאת, המצרים הקדמונים ולא רק הם, כל העתיקים האלה כגון פיתגורס, תלס, גיאוס וכדומה היו הרבה יותר חכמים והרבה יותר אינטליגנטיים מאשר היום.

תראה לאיזה הישגים הם הגיעו - פירמידות, פרתנון ושאר המבנים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיתוח טכנולוגי זו לא חוכמה? זה סתם הגיע?

זה הגיע, במשך ה1000 שנה. זה שעברנו מכרכרות למכוניות לא אומר שהפכנו לכמים יותר, פשוט צברנו ידע ויכולות טכנולוגייות עם הזמן.

בדיוק כמו שאתה אומר, המצרים והיוונים, היו כחמים מאוד (לא יודע בקשר ליותר מהיום..).

אז האם בעוד 2000 או מיליוון שנה נהיה חכמים יותר?

כי אני לא רואה סיבה.

נכון למצב הזה אין לנו סיבה להתפתח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האבולוציה עובדת לאט לאט. 2000 שנה זה כלום. ההומו סאפיינס סאפיינס קיים רק כ- 100,000 עד 200,000 שנים.

אבל נראה כאילו הוצאנו את עצמנו מחוץ לטווח השגתה של האבולוציה. לאנשים בעלי מגבלות אבולוציוניות יש בממוצע את אותו מספר ילדים כמו לאנשים בעלי יתרונות אבולוציוניים, למעט במקרה הקיצוני של המגבלות. אינטיליגנציה עובדת הרבה יותר מהר מאבולוציה.

בנוגע לאבותינו - הפוטנציאל השכלי שלנו ושל, נאמר, היוונים הקדמונים, זהה. אותו מוח בדיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צבירת ידע היא חוכמה!

לא.

אני מדבר מבחינה מדעתי.

אם אני יספר לך עכשיו ש1+1=2.1 המוח שלך לא יהיה "טוב" יותר, אתה רק תדע יותר.

מה שיביא עם הזמן לפיתוח של טכנולוגייה.

אין קשר ליכולות שכליות.

בנוגע לאבותינו - הפוטנציאל השכלי שלנו ושל' date=' נאמר, היוונים הקדמונים, זהה. אותו מוח בדיוק.

[/quote']

זאת דעתך או שזה בדוק מדעית?

אם זה בדוק מדעית, מישהו יודע לפני כמה שנים הפסיקה התפתחות המוח?

אניי מנייח שעם המעבר מאדם קדמון למה שנרא האדם המודרני.

אבל מתי זה היה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שבדוק מדעית. מתי? אמרתי - לפני 100,000 עד 200,000 שנה, עם הופעת ההומו סאפיינס סאפיינס. אנחנו הומו סאפיינס סאפיינס. טוב, אני כזה, בכל זאת, אני בספק בנוגע לחלק מהמשתתפים האחרים בפורום 8). גולגלות של הומו סאפיינס סאפיינס בנות שנה, אלף שנה ומאה אלף שנה נראות בדיוק אותו דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה, זה כל מה שרציתי לדעת :xyxthumbs:

לא היתי בטוח בנושא.

עדיין, מוזר לחשבו על זה שאנחנו לא מתקדמים עם הזמן, וסביר להנייח שגם בעוד 200 אלף שנה כתחבורה תתבצע במהירות האור וההבדל בין מכונה לאדם יעלם עדיין יהיו לנו שערות על הרגליים.

:)

חשבתי על זה ביום השואה האחרון, בקשר להשבחת הגזע הנאצית.

אני לא רוצה להישמע רע אבל.. יש בה הגיון מסוים מאחורי החולניות שבה, היא יכולה להיות הדרך האפשרית היחידה לקדם את המין האנושי מבחינה אבולוציונית, אם היתה מבוצעת נכון לפי יכולות שכליות למשל ולא סטריוטיפים ומדע לא מדויק. אבולוצייה מלאכותית.

יש בזה הגיון?

עריכה: חשבתי על זה עוד קצת, ואין בזה הגיון כי דילול מאגר הגנים יוצר אחידות ואחידות= חולשה.

ויש דברים חשבוים אחרים חוץ מיכולות שכליות שאי אפשר למדוד במבחנים, מהם נוצרת תרבות וחברה.

אז לא אין בזה הגיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי זה הגיוני אולי לא, מה שכן, מי אמר שהגזע הארי הוא הגזע המושלם? זה שהיטלר טוען כך זה לא אומר שזה כך ::)

אין מושלמים ולכן התיאוריה הזו פסולה!

בייגל, לא רואים את התמונה.

אין שם כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...