האם האבולוצייה באדם עצרה? - עמוד 5 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם האבולוצייה באדם עצרה?

overload

Recommended Posts

אז זהו, שזה לא ללמוד נוסחה חדשה. המוח צריך לשנות את הכימייה וסידור הניורונים כדי שתבין את המשמעות של הדברים האלה...

וזה שהמחשב יודע לעבד מידע חדש זה כן שידרוג במובן מסויים...

זה לא שאני מדבר על יד שלישית שצריכה לצמוח... אני מדבר על שינוי קטן יחסית שיכול לעשות הבדל גדול יחסית...

יש לך מקור אמין לזה?

אני חושב שאתה טועה.

המוח לא הפך למתאים יותר להבנה של דברים "מורכבים" יותר.

זה השפעה של הסביבה על האדם הספציפי.

קח מישהו בן 40 מחברה מערבית מתקדמת והוא לא יפול מהכיסא כשתספר לו שהיקום יכל להיות מקביל (או משהו טיפשי כזה..)

תיקח איש בן 40 שנולד באפריקה או משהו כזה (ויודע עיברית :P), תספר לו את זה, סביר להניח שהוא לא יקלוט את זה כי התיסה שלו מצומצמת מדי.

השניה היא שנגיע למצב מושלם שבו הסביבה כבר לא משנה כי אנחנו יכולים לעמוד בהכל ואז לא יהיו יותר מחלות, פגמים מולדים וכו'...

אנחנו כבר שם.

זה שכל פעם מגיעות מחלות שונות לא אומר שהסביבה קובעת היום איך נתפתח (אי אפשר להיות עמיד למחלה שעוד לא הגיע אלנו).

בקשר לגובה, TEA TIME צודק.

וגובה הוא עניין תורשתי אבל אין לגנים של אנשים גבוהים שום סיבה להשתמר יותר טוב. כל עוד הגובה הממוצע לשולחן אוכל הוא 80 ס"מ~ ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 86
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הגנים השולטים בגובה שנותנים את הגובה הכי גבוה+ הסביבה שתספק את הגובה הכי גבוה=גובה מקסימלי בבני אדם

רק מוטציות יכולות לשנות את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך מקור אמין לזה?

אני חושב שאתה טועה.

המוח לא הפך למתאים יותר להבנה של דברים "מורכבים" יותר.

זה השפעה של הסביבה על האדם.

קח מישהו בן 40 מחברה מערבית מתקדמת והוא לא יפול מהכיסא כשתספר לו שהיקום יכל להיות מקביל (או משהו טיפשי כזה..)

תיקח איש בן 40 שנולד באפריקה או משהו כזה (ויודע עיברית Tongue), תספר לו את זה, סביר להניח שהוא לא יקלוט את זה כי התיסה שלו מצומצמת מדי.

המקור שלי הוא כמה פרופסורים שדיברו באיזה סרט (what the @#$% do we know). לכן ציטוט אני לא יכול לתת לך, וגם לא להגיד לך עד כמה התפיסה שלהם מקובלת בעולם המדע, אבל כל פרופסור הוא מקור מידע מספיק אמין בשבילי, גם אם הוא לא כתב את הדברים שהוא אומר.

זה נכון שהסביבה משפיעה על התפיסה, אבל את הבסיס אנחנו מקבלים "בירושה"... נולדים איתו, וקשה מאוד לשנות אותו.

המערבי אולי ידע על קיום הטיאוריה של היקומים המקבילים, אבל הוא לא ידע להסביר אותה... כי גם הוא לא מבין מה זה בדיוק אומר. וכדי שנוכל להבין לעומק את המשמעות של כל הטיאוריות האלה, המוח צריך להשתנות... (זה כבר מסקנה שלי מהסרט... תראה אותו ותחליט לבד אם היא הגיונית או לא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לי לחשוב על משהו שאני לא יכל לחשוב עליו...

אולי בגלל זה אני לא מבין מה יכל להיות כל כך מורכב בתאורייה שאנחנו לא יכולים להבין היום שנוכל רק עוד מיליון שנה.

אני חושב שאם יסבירו לי מספיק טוב אני יוכל להבין גם את הרעיון מאחרי כל תאורייה. כי זה בסך הכל מילים שמתארות את זה אז למה שאני לא יבין את זה?

אם כן היתה התפתחות כזאת כמו שאתה טוען, אז אולי היא התרחשה במעבר מההומו ספיאנס להומו הומו ספיאנס (זה המונח נכון?) .

שזה הגיוני כי הומו ספיאנס באמת לא יכל היה להבין דברים כאלה, ובעקבות ההתפתחות של המוח כנראה זה התאפשר.

אבל אז אנחנו חוזרים לנקודה הראשונה בדיון - אין סיבה שההתפתחות תמשיך.

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האבולוציה אינה מפסיקה לעולם . אין סיבה שהיא תפסיק . השינוי מתבטה בשני מצבים והם שינוי סביבתי ( + הזמן ) והתערבות חיצונית ( כגון מוניפילציה גנתית ע"י האדם ) דוגמאות : למקרה הראשון כולם מכירים את איי גאלפגוס דרווין גילה שם 13 סוגי פשושים באיים בעליי אותם תנאיים אבל מה שגרם לדבר זה מחסור באוכל מה שגרם לריבוי הזנים של אותו מין ציפורים . למקרה השני הכלב, הכלב נוצר ע"י זיווג 2 כלבים אם תכונות שהבעלים רצה לעודד . לכן כול עוד 1 מהתנאים מתקיים אין סיבה שהאבולוציה תפסיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר שללו את שני האפשרויות האלה, תקרא את הדיון.

אם שללו אז אני חוזר מדברי וטוען שאין יותר שינוי אבולציוני. אבל עדיין יש מחקרים רפואיים שמנסים לטפל במחלות גנטיות ע"י מניפולציה גנטית(ע"י הזרקת וירוס שיחליף חומר גנטי במצב עוברי ואפילו באדם מבוגר ) כרגע זה רק תאורטי אבל אין זה מין הנימנה שזה יגיע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מהתערבו גנטית ישירה, שלא רואים אותה בעין יפה כרגע בעולם, אין כמעט אבולוציה

גם בארצות הכי נחשלות, כל אדם יכול להתרבות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ בקשר למי שהזכיר בלונד:

מבחינה אבולוציונית זה נוצר כדי למשוך את הזכרים לנקבות הבלונדיניות (ונראה לי גם ההפך עם גברים) בתקופה של חוסר .

ועכשיו יש שפע, ובלונדינים יש רק במדינות מערביות, ככה שאין שום סיבה שזה יתפתח שוב - אבל אפשר לשמר את זה על ידי זיווג של בלונדינים ליותר מ-4-5 דורות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסביבה לא משתנה??? אם לא שמתם לב אנחנו הורסים את הכוכב שאנו חיים בו... כיום אנחנו חשופים להרבה (ואני לא חושב שאני בכלל צריך להסביר פי כמה) יותר קרינה מלפני אפילו 300 שנים... ולא צריך להיות גאון גדול בשביל להבין שזה כן משפיע עלינו... בקשר לקטע שאנחנו משנים את הסביבה לצורכנו... באופן עקרוני זה נכון... אבל בהתחשב בעובדה שאי אפשר לחיות עם מזגן צמוד (למרות שאני מכיר לא מעט אנשים שמתקרבים לזה) ובהתחשב בעובדה שיש הרבה יותר גורמים מחום וקור (כמו שהתחלתי... קרינה... זיהום אוויר... אפילו אחוז החמצן באוויר)

ואנחנו לא קרובים אפילו להיות יצורים מושלמים................................. אני לא מאמין שמישהו אפילו העלה את זה....................... :s07:

והגובה אומנם קשור לתזונה אבל ממש לא מבחינה גנטית... רק מבחינה התפתחותית... לא ממש טרחתי לבדוק למה אנו נעשים גבוהים יותר... אבל זה בהחלט יכול להיות בגלל שזה יותר מושך כלפי המין השני... (למרות שבד"כ רואים אנשים מטר 90 עם בחורה מטר וחצי :P)

והצבע הבלונדיני בשיער דווקא לא נועד למשוך את המין השני... הוא בידיוק כמו צבע עור לבן, פיגמנטציה, עקרונית זה אומר להיות שבמקומות יותר קרים הצבע עור ושיער יהיה יותר בהיר... (בימים עברו זה גם היה נכון...)

ודווקא ג'נג'י לא אומר להעלם בקרוב... (לא ממש יודע למה) אבל זה מוטבע בגנים של המון אנשים אז אין לך מה לדאוג ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MBN. להתחממות כדור הארץ אין קשר להתקדמות המין.

גם אם עוד 5000 שנה יהיה ממש חם ואנשים מסוימים ימותו ואחרים ישרדו בגלל גנים שונים, שום דבר לא ישתנה, לא נהיה חכמים יותר זה בטוח.

וגם כי (מה שיותר הגיוני) אם בעוד 5000 שנה יהיה פה ממש חם, כבר ימצאו פתרון לזה עד אז, ואנשים לא ימותו סתם בהמונים פתאום.

דבר שני לגובה אין שום קשר ליכולת ההתרבות, תתפלא אבל גם אנשים נמוכים כולים למצא אישה.

טוב אפשר לנעול את הדיון?

או שהוא ימשיך עד לעד כי כל פעם מישהו אחר אומר את אותו דבר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן! :P אני רק רוצה לחזור שוב על זה שאבולוציה היא לא בהכרח להיות "טובים" יותר... ממש לא קשור לחוכמה!!!

זו גם לא היכולת להתרבות... (שעם השנים יורדת ברמה רצינית) ואף אחד לא אמר שאנשים נמוכים לא יכולים למצוא אישה... אבל תחשוב על זה כמו אצל אחרים... בד"כ הגדול יותר הוא חזק יותר ולכן הוא יזכה בנקבה... אפשר לעשות חפיפה מסויימת לאדם... אומנם הרבה פחות אבל אי אפשר להגיד שזה לא משפיע בכלל... וגם לא ממש אמרתי שזו הסיבה שנעשים גבוהים יותר... מישהו אחר אמר אני רק ציינתי שזה הגיוני...

קיצר אבולוציה זו התפתחות... ואין מה לעשות אנחנו מתפתחים ע"פ הסביבה שלנו... והסביבה זה המון דברים!

וזהו אני לא אחזור שוב על אותם דברים ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...