עריכה 2 : התלבטות אחרונה, איזה כרטיס קול עדיף ? (פרטים בפנים, בבקשה כנסו !) - עמוד 3 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עריכה 2 : התלבטות אחרונה, איזה כרטיס קול עדיף ? (פרטים בפנים, בבקשה כנסו !)

yamedi

Recommended Posts

ואללה הייתי בטוח שהXFI תומך בDDL

לדעתי עדיף לך לקנות X-FI ולחבר אנלוגית, פחות בעיות ואתה תהנה יותר מהצליל כי ישנו הבדל משמעותי מאוד בין EAX2 לEAX5, חוץ מזה שישנו delay קטנטן כשמשתמשים בDDL, לפי מה שקראתי.

Nemesis אתה צודק שהמחשב את ההמרה (וזה עדיין פוגע באיכות הצליל וגם מאמץ את המעבד) אך המחשב אותו בגלל שהכרטיס תומך רק ב48KHz, אם הכרטיס היה תומך ב44.1 המחשב לא היה המרות... בכל אופן עדיין הכרטיס עיבוד מסויים לצליל וזה בלי קשר לתדר דגימה, וזה גם מוריד מאיכות הצליל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אם המעבד את ה Resampling בכל מקרה, מה זה משנה איזה כרטיס קול יש לך?

תעשה ניסוי קטן:

קח כרטיס קול אחד, תפעיל Winamp ותגדיר את פלט ה Directsound שיצא לקובץ WAV בפורמט המתאים.

קח כרטיס קול אחר, ותעשה אותו דבר. הקובץ אמור להיות זהה לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא זה לא נכון, המעבד לא את הResampling בכל מקרה, הוא אותו רק כאשר הכרטיס קול לא תומך בתדר הדגימה של הקובץ (הדרייבר דואג לכך).

אם הכ.ק תומך ב44.1KHz המחשב לא היה שום המרות הסברתי את זה כבר בתגובה הקודמת.

לגבי הניסוי, זה דבר בדוק כשHardware Acceleration מופעל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התופעה השלילית של ה-resampling היא משהו שיחודי לכרטיסים גרועים.

(בעיקר של קריאטיב אגב).

שמתעקשים להוציא את האות מהמחשב בקצב מסויים,

ומבצעים בשביל זה resampling(בחלק מהקריאטיב גם מתדר מסויים לאותו תדר, וזה כי הם -- גרועים(כבר אמרתי)).

הריסאמפלינג מתרחש בד"כ על השבב של הכרטיס, ובד"כ על ידי אלגוריתם שהורס קצת את הסאונד בדרך(כדי להעלות קצב דגימה צריך "להמציא" מידע, ואפשר לעשות את זה בדרכים לא סימפטיות בכלל).

אחד הפיצ'רים שקריאטיב מתגאה בהם ב-X-FI היא היכולת לבצע את האינטרפולציה הזאת בצורה מתוחכמת למדי.

אגב, בקשר לכרטיסים שתומכים בDDL, בארץ ניתן להשיג את ה-X-Mystique(דומה ל-X-Plosion רק בלי ה-DTS Connect) ב-660 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ביררתי את זה והResampling מתבצע בעזרת כוח העיבוד של הCPU שבמחשב ולא ע"י השבב שעל הכרטיס קול אבל הוא מתבצע ע"י ההוראות שבדרייבר של הכ.ק, ובשיטה שלו.

זה לא שמבצע את הResampling אלא הדרייבר ועל כן זה תלוי בדרייבר של הכ.ק, זאת אומרת שבסופו של דבר זה כן תלוי בכרטיס קול.

אני אומר בשנית, עדיף לך לקנות כרטיס קול שתומך בEAX5.0 ולחבר אנלוגית!

אתה תפסיד המון אפקטים אם לא תהיה לך תמיכה בEAX5.0!!

מה יותר חשוב לך? להנות מהאפקטים שהמשחק מציע או לחסוך בחוטים??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל עובדה שבהחלט ישנו השפעה, בין אם זה בגלל הרכיבים שבכרטיס, ובין אם בגלל הדרך שבה הדרייבר ממיר את הסאונד ומתייחס אליו.

הדרייבר זה "רק" פיסת תוכנה אבל הדרך שבה היא ממירה ומתייחסת לצלילים שהיא מקבלת ומעבירה אותם הלאה הינה קריטית.

תוספת קטנה:

לדוגמה - בקרת הטון בLive! - השימוש בחיבור דיגיטלי ממש לא עוקף אותו ותאמין לי שהוא משפיע על הצליל גם כשהוא בדיוק באמצע.

אם עדיין יש פה כאלו שחושבים שמוסיקה מהיציאה הדיגיטלית בכרטיס Genius מעפן תציג אותה איכות כמו כרטיס M-AUDIO למשל, אז מה אני אגיד לכם חוץ מזה שאתם פשוט טועים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה יותר חשוב לך? להנות מהאפקטים שהמשחק מציע או לחסוך בחוטים??

אין לי בעיה שיהיו יותר חוטים !,

אחרי שקראתי את התגובות פה וביקורות ברחבי הרשת,

ומאחר שבראש וראשונה אני GAMER,

אני כנראה אלך על X-Fi Fatality FPS ואחבר אותו בצורה אנאלוגית.

רק עוד דבר אחד :

אבל מה בקשר לסרטים, האם פה אני יפסיד מבחינת האיכות ?

שהחיבור הוא אנאלוגי ולא דיגיטלי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסרטים (פס קול DD או DTS) אתה יכול לחבר בצורה דיגיטלית בכל כרטיס קול שיש לו יציאה כזאת.

במקרה שכזה באמת אין שום הבדלים בין כרטיסי הקול ביציאה הדיגיטלית מכיוון שכל מה שהכרטיס קול עושה זה מעביר את מידע הפס קול ישירות לרסיבר (PASSTHROUGH)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם עדיין יש פה כאלו שחושבים שמוסיקה מהיציאה הדיגיטלית בכרטיס Genius מעפן תציג אותה איכות כמו כרטיס M-AUDIO למשל, אז מה אני אגיד לכם חוץ מזה שאתם פשוט טועים?

אולי לא גיניוס,

אבל היציאה הדיגטלית של ה-AV710, של צ'ינטק(נמכר ב25$ בארה"ב) ידועה כטובה בדיוק כמו כול ה-M-AUDIO למינהם.

(בעיקר בגלל שהכרטיסים משתמשים בשבב דומה - ה-ENVY24).

ביציאה האנלוגית, ה-M-AUDIO מביס את הצ'יינטק.

אגב, זה ממש בושה שהכרטיס הזה לא נמכר בארץ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי,

הדבר הנכון ביותר לעשות הוא,

בגלל שאני GAMER אז אני הולך על ה-XFI ואני אחבר אותו בצורה אנאלוגית לרסיבר,

ובגלל שאני רואה אני גם אחבר אותו בצורה דיגיטלית לרסיבר,

וכך אני אוכל להנות משני העולמות,

ברגע שאני משחק אני אעביר את הרסיבר למצב שיקלוט מהחיבורים האנלוגיים,

ובדרייבר של הכרטיס קול גם שיעבד את הסאונד בצורה אנאלוגית, וכך כל המשחקים יעבדו כמו שצריך עם EAX וכל השטויות שלהם :D

ושאני רואה אני אעביר את הרסיבר למצב דיגיטלי וגם את הדרייבר לדיגיטלי, וכך בעצם הרסיבר יעבד את בסאונד בעצמו :D

אני יכול לבצע את זה, נכון ? (תקנו אותי אם אני טועה)

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן , זו הצורה לעבוד למי שיש ציוד טוב (אתה כמובן צריך כניסת 6 ערוצים נפרדים ברסיבר שלך).

רק צריך לוודא שהכרטיס תומך בשידור דיגיטלי ואנלוגי באותו הזמן. האודיגי1 לדוגמה לא עושה את זה, האודיגי 2 וה 4 כן עושים את זה. כמובן שבשביל זה צריך שלא יהיו יציאות משותפות עם היציאה הדיגיטלית. אני מניח שגם הXFI עושה את זה אבל לא יודע בוודאות.

מה שכן תבדוק בכמה כסף אתה יכול להשיג כל כרטיס כי ההבדלים הם לא ענקיים מהאודיגי 2 ומעלה, גם בEAX וגם בסאונד.

לגבי DDL - צריך לזכור שזה מוריד את האיכות ככה שאין הרבה הגיון להישתמש בו רק בשביל האיכות כשיש יציאות אנלוגיות טובות שיספקו איכות טובה יותר. מי שרוצה איכות גם ככה סביר שיש לו רסיבר עם כניסת 6 ערוצים נפרדים , ככה שאת הסאונד הרגיל עדיף להשאיר לא דחוס דרך היציאה הדיגיטלית ואת המשחקים דרך הכניסת 5.1 האנלוגית. בשביל האיכות במשחקים כדאי כרטיס עם ממירים טובים כמו האודיגי.

בכל מיקרה - למי שבאמת אכפת ממשחקים אין הרבה הגיון לקנות כרטיס לא של קריאטיב (לצערנו) פשוט החוויה הרבה יותר טובה כשמפעילים EAX 3 ומעלה , וזה כמובן בהנחה שיש מערכת (סראונד) טובה , בלי זה חבל לקנות כרטיס קול.

ולגבי יציאה דיגיטלית - האיכות בין הכרטיסים לא שווה , לא משנה באיזו יציאה משתמשים , כל כרטיס יוצר אופי אחר של (תחשבו על ווליום שיוצא שונה בין כרטיסים בכדי להבין) ועובר עיבודים שונים במעבד. קל מאוד לראות את זה למי שיש שני כרטיסים דיגיטלים מחברות שונות על אותו המחשב (זה כמובן לא כולל AC3 וDTS שבכלל לא מטופלים על ידי כרטיס הקול בחיבור דיגיטלי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה אחרונה, אחרונה חביבה : :xyxthumbs:

אני מתכנן ללכת על הכרטיס קול הזה X-Fi Fatal1ty,

אבל היציאה האופטית שלו נמצאת בפאנל שמתלבש בקדמת המארז ולא בגב הכרטיס עצמו,

אז רציתי לשאול, אם אני לוקח את הכבל הזה :

Sound Blaster Digital I/O Module

לינק למוצר : http://us.creative.com/products/product.asp?category=1&subcategory=16&product=1780&nav=technicalSpecifications

ומחבר את הכבל הנ"ל לגב הכרטיס קול,

ואת הכבל האופטי מהרסיבר אליו.

אז רציתי לדעת האם הכבל הזה יוריד לי את האיכות של הסאונד ?

כלומר האם יהיה עדיף כבר לקחת את הכרטיס היותר חזק ה- X-Fi Elite Pro,

שהפאנל שלו חיצוני והיציאה האופטית מאחורה ?

האם זה עד כדי כך משפיע, או שהכבל הזה לא יפריע לאיכות הסאונד ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...