עריכה 2 : התלבטות אחרונה, איזה כרטיס קול עדיף ? (פרטים בפנים, בבקשה כנסו !) - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עריכה 2 : התלבטות אחרונה, איזה כרטיס קול עדיף ? (פרטים בפנים, בבקשה כנסו !)

yamedi

Recommended Posts

כיום רוב המשחקים לא תומכים בדולבי דיגיטל (שלא לדבר על DTS שזה רק לסרטים) *וזה אומר שבשביל לשמוע סראונד ברסיבר במשחקים תהיה חייב לחבר אותו למחשב בצורת 5.1CH אנלוגית!*

היום שאני מחבר את הכרטיס קול ה- ONBOARD שלי לרסיבר באמצעות חיבור דיגיטלי,

אני שומע במשחקים סראונד מלא, משחקים כגון FEAR , QUAKE 4 , 3 , OBLIVION וכו'

אז למה אני אצטרך לחבר את הכרטיס קול שאני אקנה בחיבור 5.1 אנאלוגי ?

מסקנות:

*אם חשוב לך לשמוע את כל האפקטים במשחקים ולחסוך מאמץ מהמעבד תקנה את הX-FI (היחידי אם איני טועה שתומך בEAX5).

*אם חשוב לך לשמוע מוסיקה בצורה איכותית קנה כרטיס קול אחר שייעודו הוא מוסיקה.

*גם דרך חיבור דיגיטלי (אופטי או קואקסילי) הכרטיס קול משפיע על איכות הצליל. המקרה היחידי שבו הכ.ק לא משפיע על איכות הצליל זה אם פורמט השמע הוא דולבי דיגיטל (AC3) או DTS. נדירים רסיברים אשר יכולים לפענח פורמטים נוספים וגם לא תמיד המפענחים שברסיבר איכותיים יותר מכרטיס קול איכותי.

בקשר לכוכבית הראשונה - סבבה :xyxthumbs:

בקשר לכוכבית השנייה - סבבה (פחות חשוב לי) :xyxthumbs:

בקשר לכוכבית השלישית - אז עדיף לחבר אותו בצורה דיגיטלית, נכון ? ועדיין המשחקים ישתמשו בכל מה שיש לכרטיס להציע (כמו ה-EAX5), נכון ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כי יש כרטיסים שמהיציאה הדיגיטלית שלהם במשחקים אפשר לשמוע רק בסטריאו (כמו אצלי למשל :()

אני שומע סראונד מלא מהיציאה הדיגיטלית שלי,

הבעסה היחידה זה התקיעות. :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לכוכבית הראשונה - סבבה :xyxthumbs:

בקשר לכוכבית השנייה - סבבה (פחות חשוב לי) :xyxthumbs:

בקשר לכוכבית השלישית - אז עדיף לחבר אותו בצורה דיגיטלית, נכון ? ועדיין המשחקים ישתמשו בכל מה שיש לכרטיס להציע (כמו ה-EAX5), נכון ?

1. האם על הרסיבר שלך (יעזור אם תגיד איזה יש לך) ישנו חיווי של "Dolby Digital" בזמן שאתה מפעיל משחקים בסראונד דרך החיבור הדיגיטלי? - אם אין אז זהו אינו סראונד אמיתי אלא אמולציה של הרסיבר (PL II או DTS NEO:6) - כלומר זה לא שווה הרבה...

בדקתי את העניין: צריך כרטיס קול שתומך בDolby Digital Live על מנת לשמוע סראונד אמיתי דרך חיבור דיגיטלי, וגם כרטיס שתומך בEAX5 כדי לשמוע את כל האפקטים במשחקים.

אם תקנה X-FI זה יפחית מהעומס על המעבד וגם אתה תשמע יותר צלילים בגלל התמיכה בEAX5.0 ויתכן שתקבל צליל איכותי יותר במעט.

לגבי העניין עם ההמרות מדיגיטלי לאנלוגי ובחזרה - צריך להבין איך העניין עובד:

יש לך סאונד דיגיטלי (דיסק, וכו'..) כשהוא בפורמט דיגיטלי אתה לא יכול לשמוע אותו אתה חייב מתישהוא להמיר אותו לאנלוגי, בשביל לעשות את זה ישנו רכיב שנקרא DAC משמע Digital to Analog Converter (ממיר מדיגיטלי לאנלוגי) ויש גם ADC שעושה בדיוק ההיפך (ממיר מאנלוגי לדיגיטלי).

עכשיו אתה צריך להחליט באיזה DAC להשתמש... באחד שנמצא בכרטיס קול שלך? או באחד שברסיבר שלך?

אם יש לך כרטיס קול איכותי הוא עשוי להיות טוב יותר מהDAC שברסיבר שלך...

כשאתה משתמש בחיבור דיגיטלי ומעביר DD/DTS אתה משתמש רק בDAC שברסיבר שלך בלבד וכל מה שהכ.ק עושה זה להעביר לו את הנתונים איך שהם (PASSTHROUGH), כשאתה שומע DD/DTS דרך חיבור 5.1 אנלוגי אתה משתמש בDAC שבכ.ק שלך.

עכשיו כשמדובר במשהו שהרסיבר לא יודע לפענח (Audio CD, וכו'..), ישנם כרטיסים רבים (ביניהם הLive! הAudigy2ZS והX-FI ועוד הרבה כאלו קיימים) שעושים עיבוד לכל מה שעובר דרכם:

נגיד אתה מנגן דיסק מוסיקה (דיגיטלי ב44.1KHz) -> הצלילי מעובד ע"י הכ.ק , מומר לPCM ועובר resampling (דגימה מחדש) ל48KHz, עובר לרסיבר ואז הרסיבר ממיר לאנלוגי. חשוב לציין שהצליל תמיד עובר עיבוד מסויים בכ.ק כאלו, גם אם הצליל במקור הוא 48KHz, העיבוד שהכ.ק עושה פוגע באיכות ולכן מי ששומע מוסיקה (כמעט תמיד נדגם ב44.1KHz) עדיף לו לקנות כ.ק איכותי שלא עושה resampling ל48KHz ולא מחיל עליו עיבודים, למשל כ.ק של EMU...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנאדם,

אני לא יודע מהיכן אתה שואב את האינפורמציה שלך.

כאשר אתה מוציא את דיגטלי על כבל קואסקיאלי או אופטי לרסיבר תומך, לא מתבצעת שום המרבה מדיגיטל לאנלוג וחזרה לצורך הסימפול ל PCM 48.1KHZ.

המידע נשאר בצורה דיגיטלית כל הזמן, ולכן האות כלל לא יושפע מאיכות הרכיבים על הכרטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. האם על הרסיבר שלך (יעזור אם תגיד איזה יש לך) ישנו חיווי של "Dolby Digital" בזמן שאתה מפעיל משחקים בסראונד דרך החיבור הדיגיטלי? - אם אין אז זהו אינו סראונד אמיתי אלא אמולציה של הרסיבר (PL II או DTS NEO:6) - כלומר זה לא שווה הרבה...

יש לי רסיבר של YAMAHA דגם RX-V357, ובזמן שאני משחק יש לי Dolby Digital 6.1

אני מניח שזה סראונד אמיתי, ולא אימולציה, לא ? (תקנו אותי אם אני טועה)

כאשר אתה מוציא את דיגטלי על כבל קואסקיאלי או אופטי לרסיבר תומך, לא מתבצעת שום המרבה מדיגיטל לאנלוג וחזרה לצורך הסימפול ל PCM 48.1KHZ.

המידע נשאר בצורה דיגיטלית כל הזמן, ולכן האות כלל לא יושפע מאיכות הרכיבים על הכרטיס.

אבל מה קורה עם סאונד שהרסיבר לא יודע לפענח ? הרסיבר לא מכיר את הפורמטים שמתמשים בהם משחקים, או יותר פשוט,

פורמט ה- או OGG, אלה פורמטים שנדחסו על ידי תוכנה אז איך יכול להיות שהרסיבר מקבל משהו מהמחשב בלי שזה עבר עיבוד מסויים ?

איך הרסיבר ידע לתרגם את זה לסאונד ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הפורמטים האלה יהפכו בעזרת תוכנה לזרם נתונים בפורמט PCM ויועברו לרסיבר.

התוכנה תהפוך את המדיה הלא מזוהה (MP3) לזרם נתונים,

אבל אני מניח שהתוכנה משתמשת במעבד AUDIO בשביל לבצע זאת,

וכנראה זה יהיה במעבד שעל כרטיס הקול, לא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כששמעתי מוזיקה דרך היציאה הדיגיטלית של הכרטיס הקול המובנה על הלוח, היא לא נשמעה טוב מספיק.

החזרתי את ה SB Live, וחיברתי אליו את הכבל של היציאה הדיגיטלית, ואכן נשמע שיפור לטובה. (המוזיקה

ששמעתי הייתה בביטרייט גבוה).

מסקנה:

כששומעים מקודדת (לא בפורמט דיגיטלי, כמו Dolby) איכות הכרטיס משפיעה על איכות הסאונד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנאדם,

אתה צודק לגבי זה, ולא אמרתי אחרת, זה נשאר דיגיטלי אבל הכ.ק עדיין מעבד את הנתונים ומסמפל אותו ל48KHz וזה לא נכון שהאות לא מושפע, גם העיבוד וגם הסימפול מורידים מהאיכות, למרות שזה מתבצע בתהליך דיגיטלי!

תחשוב על זה ככה, כמו שכשאתה ממיר מMP3 לOGG (אפילו בביט רייט יותר גבוה) זה מוריד מהאיכות וזה למרות שזה תהליך דיגיטלי, כך העיבוד שעושה הכ.ק מוריד מהאיכות.

גם הDAC שמפענח את האודיו (ברסיבר) משפיע על האיכות וייתכן מצב שבו הDAC שבכרטיס קול איכותי דייו יהיה איכותי יותר מהDAC שברסיבר ואז עדיף לחבר את הכ.ק לרסיבר בצורה אנלוגית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אנשים,

אני רוצה לומר שביצעתי מחקר ארוך בנושא ויש לי כמה הארות/הערות (לי הם היו הארות ::))

אז ככה יש משהו שנקרא DOLBY DIGITAL LIVE, ורק אם הכרטיס קול תומך בזה,

אז יהיה אפשא לשמוע את הסאונד של המשחקים (EAX) בסראונד, אני לא מדבר על AC3\DTS כי זה עובר

ישר לרסיבר והרסיבר יודע לפענח את זה.

(מה שהתברר, שהכרטיס קול שעל הלוח אם שלי תומך ב-DDL :lol:, ובגלל זה שמעתי קול מהמשחקים)

וסידרת ה-XFI של קריאטיב לא תומכת ב-DDL כלומר על מנת לשמוע עם רסיבר ורמקולים חיצוניים

סראונד ממשחקים צריך לחבר אותם בחיבור אנאלוגי עם הכבלים האלה :

http://us.creative.com/products/product.asp?category=13&subcategory=55&product=14309

מה שכן, מצאתי למשל את הכרטיס קול הזה :

http://www.auzentech.com/products_xplosion.html

שכן תומך ב-DDL וכאן באמת אפשר לחבר כבל דיגיטלי (אופטי/קוקסל) לרסיבר

ושומעים סראונד גם ממשחקים, והכל רגיל, תענוג !

יש עוד משהו שצריך לציין :

סידרת ה-XFI כבר תומכת ב-EAX5 שאין היום הרבה משחקים שתומכים בזה אבל בעתיד יהיה.

והכרטיס קול ה-X-Plosion (שהבאתי לו לינק למעלה) תומך רק ב-EAX1 וב-EAX2.

רוב המשחקים יש להם גם תאימות לאחור, כלומר משחק שיש לו תמיכה ב-EAX5

סביר להניח שיהיה לו גם תמיכה ב-EAX קודמים כל שלא צריכה להיות בעיה.

עכשיו אחרי כל ההרצאה הזאת, אני רוצה לדעת מה אתם חושבים

שאתם עונים, תצאו מנקודת הנחה מה הכי טוב יהיה בשביל משחקים, ומוזיקה בסדר הזה !

1. האם כדאי ללכת על כרטיס קול מסדרת ה-XFI ולחבר אותו לרסיבר שלי עם חיבור אנאלוגי ?

2. האם כדאי ללכת על ה-X-Plosion (מישהו מכיר אותם ? בתור חברה ? איכות ?) ולחבר אותו לרסיבר שלי עם חיבור דיגיטלי ?

מה יהיה יותר טוב מבחינת

איכות ?

מבחינת עבודה יותר קלה ל-CPU (קצב FPS יותר טוב) ?

הנה עוד פרטים על ה-DDL :

http://www.dolby.com/consumer/technology/dolby_live.html

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...