התשובה של AMD לקונרו היא...? - עמוד 7 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התשובה של AMD לקונרו היא...?

IG

Recommended Posts

• תגובות 175
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם זכרוני איננו מטעני (ויש סיכוי סביר מאוד שהוא כן)

Waffer עולה כ3500 דולר .

שעה אחת על OSX ? זה בערך הזמן שלקח לי למצוא בגוגל איך צורבים ISO של דרך OSX ... שמישהו יסביר לי למה עושים את זה דרך המנהל התקנים של הדיסקים הקשיחים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הם כן יצליחו, Fab36 בדרדזן אמור להיות יריית הפתיחה של ה-65 ננו

אז אחי לפי מה שאתה אומר אינטל לא עוקפת בכלל את כי לפי מה שנראה 2 המעבדים יושקו באותו הזמן ואם אתה אומר שה65 ננו יצא מרבע הרביעי אז אין פה בכלל בעיה לamd

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK... זה נכלל ברווח של החברה, לא?

אני דיברתי על עלות הייצור של הפרוסה...

זה ממש לא נכלל ברווח של החברה.

המו"פ הוא השקעה(הוצאה היום לשם ייצור רווחים בעתיד), והשקעה כבדה מאוד לרוב, והמוצרים בהתחלה נמכרים ומכסים את ההשקעה. לא תמיד היצרן מגיע לנקודה המיוחלת של רווח נטו לכל מכירת יחידה (מלבד עלויות הייצור עצמן כמובן).

הנקודה היא - אתה לא יכול להתעלם מעלויות המו"פ. כי הן עצומות.

יחסית אליהן - עלויות הייצור בטלות בשישים לרוב.

:-\

נקודה צפה?

(אני כבר די מזמן לא בעניינים של עולם המעבדים :P)

יש שני סוגי חישובים בסיסיים - שלמים ונקודה צפה (Integer ו-Floating points).

אלו שני טיפוסי ערכים - מספרים שלמים ומספרים עשרוניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK... זה נכלל ברווח של החברה, לא?

אני דיברתי על עלות הייצור של הפרוסה...

עריכה: מה זה הK8L שמישהו הזכיר פה?

זה לא רווח, זה עלות.

זה נכלל בעלות ייצור של הפרוסה בגלל שבלי המו"פ אתה לא תוכל לייצר שום פרוסה חוץ מאשר פרוסת לחם.

K8L זה אמור להיות הרחבה למעבדי ה-K8 (שהם AMD64) ואמור להביא את הביצועים קרוב / שווה לקונרו, או בקיצור זה אמור להיות התשובה של לקונרו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK, הבנתי (פחות או יותר...) מה זה הנקודה הצפה... תודה...

לגבי העלות- התכוונתי שאת העלות של הפיתוח משקיעים מתוך הכסף שהם מקבלים מהמכירה של המעבד... אני התייחסתי רק לעלות הייצור של הWAFFER...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העלות של המו"פ נכנסות לחישוב במחיר המעבד

אם אתה מדבר על חומרים נטו אז מעריכים שיוצא בסביבות 25-20 דולר למעבד בודד (20 דולר זה בפרוסה של 300 מ"מ)

אבל שוב, זה הערכות, כי חברות המעבדים השונות מאוד לא רוצות לחשוף שום מידע שקשור לעלות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא הנושא!

אבל רק כדי למנוע המשך של זה: אז לא, זה לא 20$, כי ה1K$ זה רק הפרוסה אחרי הליטוגרפייה, זה לא המעבד. ובחישוב לא נכנס הרווח של החברה, ושל השיווק, ושל עוד גורמים שאני לא יודע מספיק כדי לפרט עליהם.

תרגע זאת היתה בדיחה!!!! JEEEEEZ

וזה יוצא 20 דולר למעבד על חומרים זה מה שאמרתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההדגשה לא הייתה על הרעיון לקנייה משותפת, אלא על ההתייחסות למחיר המעבד...

בכול מקרה, כבר התדרדרנו לנושא הזה, אז רצוי לסיים את הדיון עליו כמה שיותר מהר... וזה לא על חומרים, אלא על כל שלבי הייצור (סיליקון, ליטושים, איכול כימי, "הדבקה" של מגעים חשמליים...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...