בעיה עם חיבור ה-DVI בכרטיס מסך - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה עם חיבור ה-DVI בכרטיס מסך

aviadp

Recommended Posts

ב-VGA אתה מתכוון לחיבור אנלוגי?

דרך אגב...עם הדרייבר החדש אני מצליח להעלות את הווינדוס במצב VGA (המצב שבתפריט ה-F8)

ואז זה עובד על 640X480 אבל ברגע שאני מנסה להעלות רזולוציה..המסך מת..נהיה שחור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טוב.. אז ככה,

יש לי בשורה רעה ובשורה רעה עוד יותר:

קצר וקולע: * רעה: מה שאתה רואה הוא טעות! * רעה עוד יותר: לעולם לא תוכל לראות בעזרת ה-DVI הזה! *

הסבר: הכרטיס שיש לך הוא כרטיס שיוצר עבור IBM או HP (אני לא זוכר מי מהם) למחשבים שהם מוכרים כתחנות עבודה (NVIDIA קבלו היתר למכור גם לשוק הכללי). IBM (או HP) ניסו למכור אפשרות גם למסכי LCD כאשר הם היו מאוד, מאוד (מאוד...) יקרים וחדשים. אם מישהו זוכר (בערך שש/שבע שנים), כבר אז דיברו על החיבור "החדש"(אז - רגיל היום) - DVI. הבעיה היא ש-NVIDIA השתמשה בשיטת חיבור הפינים , שלפי זכרוני, נקראת DVI-D ובה כיום לא משתמשים, אלה ב:DVI-I. אני לא יודע על כל פתרון חומרתי, תוכנתי, פלאג או כל דרך אחרת. פתרון כללי: קנה כרטיס חדש יותר (ה- FX 5200 גם זול ויש לו יכולות DX9 קלות) כך גם תוכל להשתמש בדרייברים החדשים יותר מבית NVIDIA.

בהצלחה...

נ.ב. הסיבה שבגללה/בעבורה אתה רואה את המסך בזמן ה- (טקסט) הוא, כי המערכת, למעשה, עובדת באנלוגי. כאשר יש לך את הדרייברים ה"חדשים" הם מודעים ל-DVI ומשנים את צורת עבודת הכרטיס מאנלוגי ל-.DVI (לפי זיכרוני הדרייברים שבאים עם עבור הכרטיס הזה לא מודעים להיות ה-DVI ולכן לא משנים אותו לצורה השונה אלה משאירים אותו כאנלוגי).

שוב, בהצלחה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צר לי - אתה טועה.

אין לי מושג למי הכרטיסים האלו תוכננו, אבל אין לכך שום קשר לנושא ה DVI-D מול DVI-I.

DVI-I הוא סה"כ DVI-D + DVI-A.

מסכי ה LCD משתמשים בסיגנל ה DVI-D, וכל עוד כרטיס המסך מעביר DVI-I או DVI-D המסך אמור לעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אתה צודק. בכל מקרה הטעות היא בשם הפרוטוקולים ולא בבעיה עצמה. אני עבדתי עם הכרטיס הנדון והבעיה אכן מוכרת לי - חיבור ה-DVI שלו לא תואם לתקן הקיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אם הדרייבר של MS הוא אומר שעובד לו מצויין.

כנראה לא ראית את ה"נ.ב." שלי - הדרייברים המקוריים של מיקרוסופט ל-Riva TNT (כלשהו 1/2...) הם אנלוגיים לחלוטין. בשביל שכרטיס יעבוד נכון במצב DVI הדרייבר נותן פקודת שינוי צורת עבודה (זה PC לא ולכן הדרייבר הרבה עובודה חוץ מ"רק" לתאר את החומרה).

חג שמח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. לגבי הקטע עם ..אתה צודק..הכרטיס באמת מגיע ממחשב של IBM

ב. האם כבל אחר יכול לפתור את הבעיה?

ג. אז איך אתה מסביר את זה שכרגע כשאני עובד עם הדרייבר המקורי של שלטענתך הוא אנלוגי, המסך כותב לי שהוא במצב DIGITAL?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף לשאלות ששאלתי:

4. אז אתה רוצה להגיד לי שבעצם עדיף לי לשים את המתאם בחזרה, להתקין את הדרייבר הכי עדכני ולעבוד באנאלוג כי גם ככה זה עובד באנלוגי ורק כותב לי DIGITAL במסך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...