מטוסי קרב - כמה שאלות - עמוד 8 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מטוסי קרב - כמה שאלות

mrsph666

Recommended Posts

תסתכל על החתימה שלו, נראה שהאנגלית גרוע יותר מהעברית...

או שפוט שלך עוד יותר גרועה אם אתה חושב שיש שם טעויות....ואם אתה חושב ככה ולא יוצר סתם ספאם אז איפה יש שגיעה בדיוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 265
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יש כבר מכ"מים שתופסים חמקנים או מתיימרים לזאת, גם B2 לא בלתי נראה לגמרי יש לו חתימת מכ"מ מאוד קטנה.

אל תשכח שהוא לא שובר/בולע כל קרן א"מ אחרת הוא היה בלתי נראה. ;) אלא רק טווח תדרים מסויים. סתם דבר משעשע לדעת שהקסדה של הטייס מהווה את רוב חתימת המכ"מ של הF117, אחד הדברים ששברו את הראש כאשר תכננו את החמקנים זה מאיזה חומר לעשות את הזכוכית ואיך לעצב את הקוקפיט כדי לצמצם זאת. :smile1:

ד"א 117 הופל מעל בוסניה ע"י בשנת 1999.

ע"י מי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טיל כתף סרבי, סתם מזל שהצילחו להנעל על המטוס כשתא ההפצצה שלו פתוח

זו עדיין הבעיה המרכזית של כל החמקנים, כשתא הפצצות נפתח החתימה גדלה בהרבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה השטות הזאת שהקרצת שה MIG 29 יותר טוב מה F-16 ??? זה ממש לא ככה ואני לא ממש יכול להגיד לך איך אני יודע אבל ה F-16 הרבה יותר טוב מהמיג 29 ויש לזה הוכחות.

בתור אחד שעבר על הת'ראד הזה וקרא את מה שכתבת חבל שאתה לא מכיר את המטוס ME262 כי זה אבן היסוד של כל המטוסי סילון שקיימים היום - אם הגרמנים היו מסיימים את הפיתוח שלו כמו שצריך הם לא היו מפסידים ,בעיית כני נסע גרמה לכל הבעיות שלו ולגרמנים לא היה מספיק זמן כדי לפתור את הבעיה הזאת וזה מה שאפשר לפגוע במטוס הזה ,ראוי לציין שהמפתחים של המטוס הזה פיתחו את רוב מטוסי הסילון באותה תקופה רק שהם פיתחו אותם אצל האמריקאים הרוסים והבריטים .

לכל חובבי המטוס הסעודי שטוענים שהוא יותר טוב - המצב ממש אבל ממש לא כזה השיפור באוויניקה שהכניסה הוא כל כך עצום שפשוט אי אפשר להסביר עד כמה המטוס מתקדם למרות הבלוק ה"נחות" לעומת הסעודים ,זה שהוא טיפה יותר יפה בתא הטייס זה לא אומר שהוא יותר יעיל - עדיפה ההשקעה בציוד אוויניקה מאשר במסך צבעוני נוסף מי יישמע מחברים לשם PS2 לטיסות שלא ישעמם לטייסים .

חוץ מה"פיצ'ר" של "טיסה על חוט" או איך שהוא לא נקרא, ולמערכות אלקטרוניות קצת יותר מתקדמות, הF16 נחות מבחינת המהירות שלו והמשקל שהוא יכול לשאת.

זה שהוא יכול לעשות "גילגול חבית" מהר יותר מהמיג לא אומר שהוא יכול להאיץ מהר יותר או לטפס מהר וגבוה יותר... אם אני זוכר נכון (אין לי כוח לבדוק...) אז תקרת השירות של המיג גבוהה יותר ב15Kft מתקרת השירות של הF16, והמהירות שלו בגבהים האלה נמוכה בצורה משמעותי.

יכולת התמרון של המיג 29 דומה לזו של הF15 (זה שנועד לעליונות אווירית... לא החדשים שקצת יותר מסורבלים ונועדו בעיקר להפצצה...), והוא יותר זריז מהF16 בפניות חדות.

הF16 מגיב מהר יותר לפנייה בגלל הגילגול לצד (הרי הפנייה נעשת ע"י גילגול לצד של המטוס ועלייה למעלה, כשלמעלה זה כיוון הפנייה...), אבל זווית הפנייה קהה יותר, מה שאומ שהוא מסתובב לאט מידי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מה"פיצ'ר" של "טיסה על חוט" או איך שהוא לא נקרא, ולמערכות אלקטרוניות קצת יותר מתקדמות, הF16 נחות מבחינת המהירות שלו והמשקל שהוא יכול לשאת.

זה שהוא יכול לעשות "גילגול חבית" מהר יותר מהמיג לא אומר שהוא יכול להאיץ מהר יותר או לטפס מהר וגבוה יותר... אם אני זוכר נכון (אין לי כוח לבדוק...) אז תקרת השירות של המיג גבוהה יותר ב15Kft מתקרת השירות של הF16, והמהירות שלו בגבהים האלה נמוכה בצורה משמעותי.

יכולת התמרון של המיג 29 דומה לזו של הF15 (זה שנועד לעליונות אווירית... לא החדשים שקצת יותר מסורבלים ונועדו בעיקר להפצצה...), והוא יותר זריז מהF16 בפניות חדות.

הF16 מגיב מהר יותר לפנייה בגלל הגילגול לצד (הרי הפנייה נעשת ע"י גילגול לצד של המטוס ועלייה למעלה, כשלמעלה זה כיוון הפנייה...), אבל זווית הפנייה קהה יותר, מה שאומ שהוא מסתובב לאט מידי...

לטפס גבוה יותר כן ,להאיץ הם שווים פחות או יותר - הטעות שלך היא: לF-16 מערכות הרבה אבל הרבה יותר מתקדמות ולמיג יש ההנדסת אנוש גרועה .

היכולת תמרון של ה F-16 לא נופלת מאף מטוס זה שהמכ"ם שלו בעל טווח קטן יותר זאת הבעיה העיקרית שלו לא שום דבר אחר , אני אישית השתתפתי בפריסות שבהם היו גם F-14 ו F-18 ולהגיד לך משהו ה F-16 בקרבות אוויר אוויר קרובים פשוט עשה להם בית ספר הבעיה זה מטוס שנועל עלייך מ80 קילומטר בערך ומשגר טיל כמו ה F-14 .

מה שכן הפלוס של המיג על ה F-16 זה ההיגוי הוקטורי שלו חוץ מזה פנתר אחד והמיג לא יהיה קיים יותר אז אין פה בכלל מה לדבר.

אני לא צופה קרבות אוויר אוויר ב20 שנים הקרבות שאנחנו נהיה שותפים בהם ככה שכל מה שנאמר פה טוב על הנייר לא מעבר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פנתר זה טיל אויר אוויר לטווח קצר- בינוני, לא?

בכול מקרה, טיל כזה וגם F16 לא יהייה, אז זה לא גורם השוואה.

אני מסכים שבקרבות צמודים, אם המטוסים לא יתנגשו אז לזמן קצר (עד שהמנוע שלו יפסיק לסחוב) לF16 יהייה יתרון, אבל במרחקים בינוניים, כשצריך לטפס מהר ולעשות פניות חדות, ומסחוט את המנוע למשך זמן ארוך יחסית, אין לי ספק שהמיג יהייה עדיף על הF16.

לפי מה שאני זוכר, הF16 תוכנן מההתחלה שלו לתת מענה למטוסי קרב קטנים וזריזים (מיג 19, 21, 23...) שקרעו את התחת של מטוסי הקרב הגדולים והמגושמים יחסית שהיו לאמריקקים בשנות השישים (אלא עם הרבה כוח אש אבל בלי שום יכולת תימרון... "מצודות מעופפות" קראו להם אם אני לא טועה...) אז זה יהייה רק טבעי שבטווחים קצרים הוא יהייה עדיף על שתוכננו לעליונות אווירית ולהפצצה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב זכרוני, ה- F-16 תוכנן במטוס קטן וזול לקרבות אוויר הדוקים, אחרי שה- F-15 התגלה כיקר מידי. כרגיל אצל האמריקאים, העמיסו על ה- YF-16 עוד ועוד דרישות עד שבסוף התקבל מטוס קטן ויקר לקרבות אוויר הדוקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...