#התייעצות!מה ללמוד!? תנו דעתכם.......# - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

#התייעצות!מה ללמוד!? תנו דעתכם.......#

adidas8

Recommended Posts

היי!

אני מניח שלא כולם פה כבר בגיל הזה אבל אולי חלק שמעו סיפורים או איכשהו יכולים להגיב מנסיון הסובבים אותם....

לאחרונה אני בסערת מוחות אדירה!אני צריך לבחור כבר משהו ללמוד ולהרשם [כי אני כבר בן 24],ואני לא יכול להחליט!

יש בי את הצד הטכני,אך גם צד יצירתי.

קיבלתי המלצה ללמוד הנדסת תעשיה וניהול "כי זה מקצוע טוב ויש לו ביקוש",אבל עדיין לא הצליחו להסביר לי מה זה בכלל אפילו.

לימוד המקצוע נשמע די משעמם וקשה...הרבה מתמטיקה סטטיסטיקה ופיזיקה...

שזה לא בשמיים...אבל לא בדיוק ה cup of tea שלי...

המליצו לי ללכת על זה בגלל שיש ביקוש והמשכורות טובות[?]...אבל אני מהסס..

אני לא יודע אם אוכל לסחוב 4 שנים במקצוע שאני לא הכי נמשך אליו... אולי אוכל לעבור ולהתמודד איתו אבל לא יודע אם הוא יספק אותי ויעניין אותי...

העניין שלי יותר בצד הפחות טכני כמו תקשורת.

אני עורך ,רואה הרבה ומדמיין את עצמי לוקח חלק ביצירת סדרות או פרסומות כלשהן.

הלימודים-עושה רושם-מושכים ומעניינים, אך לפי ההתרשמות שלי כולם שמה תפרנים.יש מלא תחרות וזהו מקצוע לא הכי יציב...

המחשבה על לימודים של משהו שאני לא בטוח אתחבר אליו פשוט מעציבים אותי,אבל המציאות הישראלית והרצון שלי להרוויח משכורת מכובדת בעבודותיי בעתיד מתנגשות עם הרגשות!

מה לעשות?

ללכת עם הלב או עם השכל?

האם המשפטים הוורודים והדביקים האלה כמו "לך על מה שאתה אוהב" או "אם אתה טוב-אתה תצליח" הם נכונים?

או האם להיות מציאותי ופשוט ללכת על מה שמבטיח עתיד כלכלי טוב יותר?

תודה למגיבים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

קח בחשבון שזה לא רק ארבע שנים,

זה מקצוע לחיים.

אני לא הייתי הולכת על משהו שלא רוחי בגלל משכורת,

ואח"כ מתעוררת כל בוקר בהרגשה שלא בא לי,

ומבזבזת את רוב שעות היממה בעיסוק מיגע.

(תוקן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודקת,רק שזה נראה שכל מה שמעניין אותי-דינו-קבצנות...

או שכולם מציגים את זה כתחום שקשה מאוד להיכנס אליו,וגם כשנכנסים המשכורת לא משהו.ואני באמת רוצה להשתכר כמו שצריך.זה מאוד מאוד חשוב!

יש הרבה מקרים של אנשים שמחליטים שלמדו משהו שלא אוהבים והם לא מסופקים ולכן עושים הסבה..

אבל יש גם הרבה אנשים שהתואר שלהם לא פרקטי ולכן לא מוצאים עבודה!או עבודה שמשלמת גרושים!

אז איפה מוצאים את האיזון הזה,זו השאלה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

99% מהאנשים שמתחילים ללמוד לא ממש יודעים מה הם רוצים ללמוד.

אני, תוך כדי הלימודים (אלקטרוניקה ) הגעתי למסקנה שאני רוצה יותר ללמוד תיכנות.

זה עניין בעייתי. בשביל זה יש את היום הפתוח בכל אוניברסיטה. הכי חשוב זה ללמוד מקצוע לחיים שבסופו של דבר ישים לך לחם על השולחן ובכבוד.

בהצלחה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לעשות?

ללכת עם הלב או עם השכל?

האם המשפטים הוורודים והדביקים האלה כמו "לך על מה שאתה אוהב" או "אם אתה טוב-אתה תצליח" הם נכונים?

או האם להיות מציאותי ופשוט ללכת על מה שמבטיח עתיד כלכלי טוב יותר?

תודה למגיבים!

אני יכול להבטיח לך שאתה בשום מקרה לא תשרוד במקצוע שאתה שונא אותו.

לא משנה כמה ישלמו לך, אתה פשוט תרגיש אתה "מת" מבפנים.

צודק מי שאמר לך שרוב האנשים לא יודעים מה באמת מעניין אותם כשהם מתחילים ללמוד.

אבל כאשר אתה בתוך מסגרת הלימודים אתה נחשף לכל הדברים שיש לעולם הזה להציע בצורה שונה מאשר מי שעדיין לא התחיל ללמוד.

חוץ מזה, תמיד אפשר להחליף לתואר בתחום שונה.

עריכה:

תשאל את עצמך שאלה פשוטה, מה יותר חשוב לך?

להרוויח הרבה כסף אבל להיות אומלל בכל פעם שאתה הולך לעבודה.

או שאתה מעדיף משכורות ממוצעת אבל להיות מאושר (כמעט) כל יום כשאתה הולך לעבודה.

אין פה תשובה פשוטה, ואני לא מאמין שאת התשובה תמצא אצל אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מאמין וחסיד גדול של הדבר שנקרא "יום פתוח"...

זה פשוט יום שכולו "ערוץ הקניות" בשביל המוסד הלימודי שזה פשוט דוחה...

הייתי בכמה כאלה והימים האלה לא ממש עזרו לי להבין מהי מהות המקצוע.... [מה שכן הבנתי זה הלך הרוח באותו מוסד וזהו].

הרעיון,או התוצר הסופי של לימודים שקשורים במדעים והנדסה כן קוסם לי.... אני כן הייתי רוצה לדמיין את עצמי בעבודה מסודרת באיזו חברת היי טק או משהו כזה

עם מכונית מהעבודה ומשכורת שיכולה לפרנס משפחה במדינתנו הקשה והמטורפת....

יש בי צד טכני [אמנם שקשור יותר בעניין הפיזי כמו לתקן דברים וכמו חומרת מחשב ופחות תיאורטי ותכנות לדעתי]...

אבל יש בי צד יצירתי מאוד וקשה לי לחשוב על עבודה שצריך תמיד ללכת בה לפי הספר... עבודה "מרובעת" שכל אחד נמצא מול המחשב ולא באינטראקציה עם אנשים.

אבל פשוט אין כזה דבר באמצע! זה שחור או לבן! לפחות אני לא מצאתי!

אגב...המעבר מאלקטרוניקה לתכנות אמנם שונה אך לא ממש בטירוף....שניהם מקצועות קשים מאוד! כל הכבוד!

מה קרה שם בדיוק ומתי הבנת שאתה צריך לעשות הסבה? לא התבאסת? זה בזבוז של זמן וכסף... לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול להבטיח לך שאתה בשום מקרה לא תשרוד במקצוע שאתה שונא אותו.

חוץ מזה, תמיד אפשר להחליף לתואר בתחום שונה.

יש משהו במה שאתה אומר.

מה שהורג אותי זה למרות האמרה הזו,איך יש עדיין אנשים שהולכים ללמוד הנהלת חשבונות?או ראיית חשבון? זה באמת מושך אותם?זה כל כך מעניין?

אולי זה נשמע מזלזל אבל אני ממש לא מבין את השיקול חוץ מזה שהוא כלכלי....

לגבי מה שרשמת שתמיד אפשר להחליף בתחום שונה....

זה קצת בעייתי במקרה שלי...

אני בן 24....כל זמן שעובר יהיה קשה לי יותר לעשות הסבה.הרי מתישהו צריך לעזוב את הבית...יש אשה ...ילדים....

זה למה אני משתדל שלא לעשות טעויות בשלב כה קריטי זה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכל אחד מהתחומים האלה גם קשה בטירוף!

צריך להיות גאון הדור בשביל ללמוד את המקצועות האלה...

אולי זה למה זה גם נהפך למשעמם....ברגע שלא מבינים....

זה פשוט לא אנושי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכל אחד מהתחומים האלה גם קשה בטירוף!

צריך להיות גאון הדור בשביל ללמוד את המקצועות האלה...

אולי זה למה זה גם נהפך למשעמם....ברגע שלא מבינים....

זה פשוט לא אנושי...

אני חושב שהגזמת , היתי אומר שצריך להיות בעשירון הראשון של רמת הגאוניות ולא באלפיון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש משהו במה שאתה אומר.

מה שהורג אותי זה למרות האמרה הזו,איך יש עדיין אנשים שהולכים ללמוד הנהלת חשבונות?או ראיית חשבון? זה באמת מושך אותם?זה כל כך מעניין?

אולי זה נשמע מזלזל אבל אני ממש לא מבין את השיקול חוץ מזה שהוא כלכלי....

לגבי מה שרשמת שתמיד אפשר להחליף בתחום שונה....

זה קצת בעייתי במקרה שלי...

אני בן 24....כל זמן שעובר יהיה קשה לי יותר לעשות הסבה.הרי מתישהו צריך לעזוב את הבית...יש אשה ...ילדים....

זה למה אני משתדל שלא לעשות טעויות בשלב כה קריטי זה....

אתה רק בן 24.. אל תהפוך את עצמך לסבא.

אני מכיר אנשים שעשו הסבה בגיל כפול משלך!

ולהחליף מקצוע אחרי לימודי השנה הראשונה זה דבר די נפוץ בתחומי ההנדסה דרך אגב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה: מה אתה מעדיף?

כימיה?

פיסיקה?

תיכנות\ מערכות מידע\ מחשבים?

באופן כללי, יש את המכונים האלה שעושים בדיקות התאמה למקצוע, אבל אני אישית לא הייתי מבזבז על זה כסף...

אני מציע לך להתחיל ללמוד מקצוע שנראה לך מעניין. אחרי שנה אתה כבר תדע מספיק על המקצוע ועל מקצועות אחרים (תוכל לדבר עם מרצים כדי לדעת מה עושים תאכלס עם המקצוע) ותוכל לבחור את הכיוון שלך. אתה יכול לנסות לדבר עם מרצים ממחלקות שונות (רצוי בתאום מראש...) לפני תחילת הלימודים, אבל קרוב לוודאי הם לא בדיוק ינדבו מידע ויותר ונסו "למכור" את המקצוע. אתה יכול גם לעבור על סילבוסים של קורסים במחלקה שמעניינת אותך ולראות מה לומדים, למרות שבד"כ לא תבין הרבה מהשמות של ראשי הפרקים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה: מה אתה מעדיף?

כימיה?

פיסיקה?

תיכנות\ מערכות מידע\ מחשבים?

באופן כללי, יש את המכונים האלה שעושים בדיקות התאמה למקצוע, אבל אני אישית לא הייתי מבזבז על זה כסף...

אני מציע לך להתחיל ללמוד מקצוע שנראה לך מעניין. אחרי שנה אתה כבר תדע מספיק על המקצוע ועל מקצועות אחרים (תוכל לדבר עם מרצים כדי לדעת מה עושים תאכלס עם המקצוע) ותוכל לבחור את הכיוון שלך. אתה יכול לנסות לדבר עם מרצים ממחלקות שונות (רצוי בתאום מראש...) לפני תחילת הלימודים, אבל קרוב לוודאי הם לא בדיוק ינדבו מידע ויותר ונסו "למכור" את המקצוע. אתה יכול גם לעבור על סילבוסים של קורסים במחלקה שמעניינת אותך ולראות מה לומדים, למרות שבד"כ לא תבין הרבה מהשמות של ראשי הפרקים...

תכלס....כימיה ופיסיקה לא מעניינים אותי...[אולי רק ברמה של להבין חוקים וכו'...אבל לא נוסחאות אמפיריות וכל מיני תרגילי חשבון מסובכים...]

לגבי מחשבים ותכנות-אופי העבודה נשמע לי לא לטעמי....להיות רוב הזמן מול מחשב ..לנסות למצוא אלגוריתמים וכו'. אני מעדיף עבודה יותר מול אנשים...

לגבי מערכות מידע אני לא ממש בקיא בנושא...

[נראה לעיתים שכולם בפורום של HWZONE שוחרי מדע ויוצאי 5 יחידות פיזיקה... הה? ;D תהיו בריאים ... :]

בכלליות,אני לא יודע עד כמה בנאדם "חוקר" אני.

אני אמנם אוהב מחשבים אבל יותר את הקטע ה FUN שלהם. כלי מיני תוכנות ומולטימדיה. לא נראה לי שללמוד 0 1 0 1 ו C++ כל היום -זה יעניין וימשוך אותי...

אז יש את הקטע של העניין ויש גם את הקטע של יכולת. יש לי ראש לדברים טכניים.אבל נראה לי שזה יצריך ממני EXTRA מאמץ להשיג תוצאות סבירות.אולי אני לא בטוח בעצמי לגבי היכולות שלי [גם מפני שאני לא יודע בדיוק מה מחכה לי במקצועות אלו].

חוצמזה...היום יש את כל הקורסים האלה של שנה שמעניקים תעודות....זה לא אותו דבר...אבל נראה לי שאנשים מוצאים עבודות לאחר סיום קורס רשתות לדוגמא ..או משהו דומה.

ועם כסף טוב...לא?

תכלס אם אתה מדבר על מעניין...אז אותי לא הכי מושך כל המקצועות שדיברת עליהם.... אני יכול לנסות אולי להתמודד איתם...אבל זה לא ה CUP OF TEA שלי...

אני עורך לאחרונה ועשיתי כמה סרטונים שמאוד התלהבו מהם כמתחיל.גם תמיד יש לי ביקורת על מה שיש בטלוויזיה כי אני חושב שאני מבין בזה.... ואולי פה ושם יש לי רעיונות טובים לפרסומות...

אני סתם זורק כל מיני תכונות שלי...

יש לי גם אנגלית מצויינת,גם מבחינת דיבור ומבטא. אולי אפשר להשתמש ביתרון שכזה במציאת מקצוע מסויים?...

חבל שאין בארץ תעשיית משחקי מחשב,אולי זה היה נותן סיבה ללמוד משהו מדעי...

קיצור,איך שזה תמיד נראה לי-לא תמיד חלמתי על תואר-אבל צריך ללכת "עם הזרם" ולעשות אחד.אחרת אתה NOBODY...

תואר בתקשורת בטח יתרום לי כבנאדם... אבל נראה שכל המקצועות הפחות מדעיים ויותר יצירתיים או הומניים-לא הולכים בשוק....

זו אשכרה חברה שרק מקצועות מדעיים הולכים בה טוב מבחינת משכורת? ...

או שזה רק ככה בישראל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שלא תלך באמת לימים פתוחים, כפי שכבר הוצע לך. מסבירים לך שם כל מה שאתה רוצה לדעת על כל פקולטה במוסד שם זה נערך. אתה יכול גם לטלפן למוסדות שונים ולשאול אותם על החוגים השונים שהם מציעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...