אמא שלי גרפיקאית והיא מחפשת מק משומש - איזה מק היא צריכה? - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אמא שלי גרפיקאית והיא מחפשת מק משומש - איזה מק היא צריכה?

Component

Recommended Posts

אני מסתכל על התראד הזה כבר כמה ימים ואני בשוק טוטאלי איך נמכרים מחשבים ישנים(ואני לאו דווקא מתכון מבחינת גיל) במחירים של 1000$ (בלי מסך!).

כנראה שלא הסתכלת מספיק טוב על הת'רד, מכיוון שההמלצה שלי הייתה ללכת על משומש ("ישן") ברבע מהמחיר שבו נקבת, הנה:

אבל עם OS 9.x היא יכולה לעבוד גם עם PPC מלפני עידן ה-G3 (ידועים גם כ-"Old World Macs"). מחשבים משומשים כאלה אמורים לעלות בסביבות ה-1000 עד 2000 ש"ח (כולל מסך).

זה מה שנקרא ראיה סלקטיבית... ::)

אגב, בפעם האחרונה שבדקתי, דולר אחד היה שווה קרוב לחמישה שקלים.

בכל מקרה, כל הדיון לא רלוונטי מכיוון שמתברר שאמו של Component כן יודעת לעבוד על PC ולכן כל ההצעות שעלו כאן די מיותרות.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסתכל על התראד הזה כבר כמה ימים ואני בשוק טוטאלי איך נמכרים מחשבים ישנים(ואני לאו דווקא מתכון מבחינת גיל) במחירים של 1000$ (בלי מסך!).

כנראה שלא הסתכלת מספיק טוב על הת'רד, מכיוון שההמלצה שלי הייתה ללכת על משומש ("ישן") ברבע מהמחיר שבו נקבת, הנה:

אבל עם OS 9.x היא יכולה לעבוד גם עם PPC מלפני עידן ה-G3 (ידועים גם כ-"Old World Macs"). מחשבים משומשים כאלה אמורים לעלות בסביבות ה-1000 עד 2000 ש"ח (כולל מסך).

בכל מקרה, כל הדיון לא רלוונטי מכיוון שמתברר שאמו של Component כן יודעת לעבוד על PC ולכן כל ההצעות שעלו כאן די מיותרות.

Prog.

לא נכון. אמרתי מערכות מחשב ישנות ב 1000$. לא אמרתי מערכות מחשב מאוד מאוד ישנות ב 1000$.

כמו כן לא שללתי כלום - רק אמרתי "נמכרים מחשבים ישנים... ב 1000$".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לזה דווקא לא התכוונתי, אבל דיי, להרגע, מק זה לא כזה חטא. יש אנשים שמעדיפים אותו.

כן בטח שיש אנשים שמעדיפים אותו. אחרי ש מצהירה בפירסום שלה שה "Pentium Crasher G4" מהיר יותר ב 50-90% ממערכות מבוססות פנטיום 4. ואחרי שהם מפרסמים בנצמארקים סלקטיבים באתר שלהם ללא פירסום ספסיפיקציות בדיקה/מערכת. ואולי בגלל שבניגוד לכל חברה שאני מכיר שמוכרת פלטפורמות כגון אלה לא מפרסמת את ביצועי המוצרים שלה ולא מגישה תוצאות מבחני ביצועים לגופים כמו SPEC - Standard Preformance evaluation corporation. בניגוד לאינטל/AMD/SUN/IBM/HP/COMPAQ/SGI וכו' וכו' שעושים זאת גם כשהמוצרים שלהם לא מבריקים ביחס לחברות אחרות (ויש הרבה מיקרים כאלה).

אנשים תובעים את אינטל על פירסום שקרי של ביצועי הפנטיום 4, למרות שבאתר החברה היו ויש בנצמארקים שמשווים אותו למעבדים קודמים של החברה וכמובן שאינטל מגישה תוצאות מבחני ביצועים לגופים כמו SPEC, ואף אחד לא תבע עדיין את על הפירסום השקרי הברור כל כך של החברה שלא תורחת לעשות כל אלה.

כמובן שיש את האחוז שמעדיף רק כיוון שזה מה שהוא עבד עליו עד כה. אני מקבל זאת, זאת הסיבה שלא התערבתי בדיון עד כה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Prog.

לא נכון. אמרתי מערכות מחשב ישנות ב 1000$. לא אמרתי מערכות מחשב מאוד מאוד ישנות ב 1000$.

1000 דולרים קונים לך G4 533, עם כונן 12 ג'יגה, חצי ג'יגה ראם, מסך, וכונן קומבו, וכל זה בישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Prog.

1000 דולרים קונים לך G4 533, עם כונן 12 ג'יגה, חצי ג'יגה ראם, מסך, וכונן קומבו, וכל זה בישראל.

אוקי, זה אולי יבוא לך כשוק טוטאלי אבל זה ה שאתה יכול לקנות ב 1000$ (עם מסך) וכל זה בישראל(פנדה):

מעבד: Duron 1300Mhz

לוח אם: K7N420 (עם GeFroce 2 MX וכרטיס קול 5.1 איכותי של nVidia).

זכרון: שני סטיקים של Micron 256mb 266mhz -SDRAM (חצי גיגה ביחד).

דיסק קשיח: Maxtor 40Gb 7200RPM ATA133 (12Gb :lol)

צורב: LITE-ON 40x/12x/48x

כונן די.וי.די: BenQ x16.

מקלדת: keyboard.

עכבר: Explorer Optivcal (יש לו יותר מלחצן אחד! יש 4! וגלגלת! והוא אופטי!)

מארז: Task TK3001.

מסך: CTX PR705F (שזה המסך 17' שקיבלתי עליו הכי הרבה המלצות עד כה).

מחשב מודרני שמצויד בכל טוב. (עם DDR! :lol:)

או עגלה ישנה עם HD של 12Gb.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ו-1000 שקל קונים לך שמסוגל לעבוד גם עם וגם עם פריהנד וברמה שמספיקה לדרישות המדוברות ("מודעות ועלונים").

לעבוד איתו לא יהיה תענוג גדול, ועדיף כמובן להתקין גרסאות יותר ישנות של התוכנות הללו, אבל בשורה התחתונה זה אפשרי וזה מה שהיה סטנדרט לפני כנה שנים.

אגב, עבור עוד כמה מאות שקלים אפשר גם להוסיף מסך משומש.

Prog.

נ.ב

אמיר, אין צורך בציטוט כל כך ארוך. שני המשפטים האחרונים היו מספיקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(מצטער על הציטוט)

ידוע לי שמישהו קנה בארץ משומש G3 266 (הבאג'י שאני כ"כ אוהב, בגרסא הכי מגניבה שלו, הדסקטופ) ב800 שקל. זה מחשב מעולה, שלשדרג אותו זה כמו לשדרג . (כרטיס 2, ופיירוויר ב89 דולר! רוצה עם זה ATA133? אין בעיה, עוד 80 דולר. HD? בכיף. בקר סקאזי? כבר יש.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ו-1000 שקל קונים לך שמסוגל לעבוד גם עם וגם עם פריהנד וברמה שמספיקה לדרישות המדוברות ("מודעות ועלונים").

לעבוד איתו לא יהיה תענוג גדול, ועדיף כמובן להתקין גרסאות יותר ישנות של התוכנות הללו, אבל בשורה התחתונה זה אפשרי וזה מה שהיה סטנדרט לפני כנה שנים.

אגב, עבור עוד כמה מאות שקלים אפשר גם להוסיף מסך משומש.

Prog.

נ.ב

אמיר, אין צורך בציטוט כל כך ארוך. שני המשפטים האחרונים היו מספיקים.

צודק, לא יהיה כיף בכלל לעבוד עליו.

אני עובד עכשיו על מחשב בעל נתונים לא גבוהים במיוחד (P3 450Mhz, WD 30GB).

הוא בסדר וטוב.

אבל אני משקיע את כל המשכורת הקרובה שלי - בפשוט - מחשב שכיף לעבוד עליו. כי זה כל העבודה שלי. ואם לא כיף לי בעבודה אז זה לא פשרט שולי בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(מצטער על הציטוט)

ידוע לי שמישהו קנה בארץ משומש G3 266 (הבאג'י שאני כ"כ אוהב, בגרסא הכי מגניבה שלו, הדסקטופ) ב800 שקל. זה מחשב מעולה, שלשדרג אותו זה כמו לשדרג . (כרטיס 2, ופיירוויר ב89 דולר! רוצה עם זה ATA133? אין בעיה, עוד 80 דולר. HD? בכיף. בקר סקאזי? כבר יש.)

בו נראה. כרטיס USB2 - 89$ ופירוויר בקר - ATA133 80$.

169$.

לוח אם מודרני שיש לו את שלושתם והרבה יותר - 550ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמא שלי היא כמה רמות מעל כל האידיוטיות שמסיימות קורס גרפיקאיות של משרד העבודה (ולא רק בגלל שהיא אמא שלי ;D), העבודות שלה מורכבות קצת יותר מהמודעות שאתה רואה במקומונים. אם אתה רוצה אני יכול לסרוק כמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

בעקבות בקשתו של Prog. אני מעדכן את הת'רד:

אמא שלי החליטה לקנות חדש בסוף, בגלל יתרונותיו הידועים, ובגלל שהחנות נמצאת פה בערד. לגבי ה-Database, העסק כרגע בהקפאה, וגם אם ייצא מזה משהו בסוף, רוב הסיכויים שלאמא שלי תהיה גישה למקינטוש. ד"א, ה-Database היה מאגר של טלפונים ב-Pagemaker, שאמור להיות חלק מאיזשהו ספר טלפונים פרטי, שאמא שלי אמורה לעצב. מן הסתם אפשר להמיר מ-Pagemaker לפיסי, אבל אמא שלי לא טרחה ממש להתעסק עם זה, מכיוון שכנראה לא יצא מהעבודה הזו משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

אפשר לבדוק את נושא ההמרה בלשכות שרות לגרפיקאים, רוב הסיכויים שאפילו אם הם לא מסוגלים לעשות זאת בעצמם, הם ידעו מי כן.

אגב, מנסיונה של אימך עם שתי הפלטפורמות, מה היא מעדיפה לצרכים של עיצוב גראפי?

רוב הסיכויים שהיא מעדיפה את המחשב שעליו למדה בעבר, ורוב הסיכויים שבארץ זה . חלק גדול מנתח השוק של המק בתחום העיצוב מבוסס על משתמשים שרגילים לפלטפורמה הזאת ולא מוצאים סיבה מספיק חזקה כדי לבצע את ה-switch ;)

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...