אמא שלי גרפיקאית והיא מחפשת מק משומש - איזה מק היא צריכה? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אמא שלי גרפיקאית והיא מחפשת מק משומש - איזה מק היא צריכה?

Component

Recommended Posts

היא עובדת בעיקר עם פריהנד ופוטושופ, ויוצרת כל מני מודעות ועלונים. כמו כן, חשוב שתהיה דרך לציצור רשת בינו לבין פיסי, ולחלוק דרכה מהיר.

על איזה אתם ממליצים (התקציב לא גבוה)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(אני פשוט יודע שפרוג יגיד לי אחרי זה "חזרת לדרך המוטב אמיר..." אבל anyway)

טוב, קודם כל עד שלא נדע את התקציב, לא ממש נוכל לענות, אני מניח שבתקציב נמוך יהיה לך מאוד קשה למצוא מק שיתחרה בPC באותו מחיר. ממש קשה. אם בכל זאת אתה מתעקש תוכל למצוא פאואר מק G4 533 או 500 בבערך 1000דולר במצב בסדר. תשדרג (SDR פשוט) ואתה דיי מסודר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פז"ם כמו שלך בפורום ולא למדנו כלום? יש גם פוטושופ ופריהנד לפיסי, עם בדיוק אותו ממשק הפעלה כמו במק, כזה שגם אנשים מקובעים יכולים להפעיל. לא יעשה את אימא שלך גרפיקאית יותר טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פז"ם כמו שלך בפורום ולא למדנו כלום? יש גם פוטושופ ופריהנד לפיסי, עם בדיוק אותו ממשק הפעלה כמו במק, כזה שגם אנשים מקובעים יכולים להפעיל. מק לא יעשה את אימא שלך גרפיקאית יותר טובה.

התכוונת "עם בדיוק אותן תכונות כמו במק".

ממשק ההפעלה שונה לחלוטין. מקיצורי המקלדת של המערכת דרך קיצורי המקלדת של התוכנה וכלה ב-look&feel השונה לגמרי (למשל שורת תפריטים גלובאלית ב-Mac מול שורת תפריטים נפרדת לכל חלון ב-Windows).

לא שהדברים האלה מונעים מגרפיקאי לעבוד על PC, אבל אם לאמו של Component יש הרבה נסיון עם מק, יהיה לה יותר קל ופשוט לרכוש מק. זה כמובן לא יהיה הצעד הכי משתלם, אבל יש אנשים שמסכימים לשלם על האפשרות לגשת ישר לעבודה בלי ללמוד דברים חדשים.

בשביל ליצור כל מיני הודעות ועלונים מספיק מק ממש ישן, אבל הביצועים יהיו מוגבלים בהתאם. הנה דרישות המינימום של Macromedia Freehand 10:

· PowerPC Processor

· OS 9.1 or OS X

· 32 MB of available (64 MB recommended)

· 70 MB of free hard disk space

· Color monitor capable of 800 x 600, 256-color display (1024 x 768, millions of colors recommended)

· CD-ROM Drive

אם יש לה כוונה לעבוד עם OS X, אז מאוד לא כדאי שהיא תקנה מחשב חלש יותר מזה שאמיר הציע.

אבל עם OS 9.x היא יכולה לעבוד גם עם PPC מלפני עידן ה-G3 (ידועים גם כ-"Old World Macs"). מחשבים משומשים כאלה אמורים לעלות בסביבות ה-1000 עד 2000 ש"ח (כולל מסך).

ולמי שההצעה הזאת נראית דימיונית, אני מציע לשאול גרפיקאי מקצועי עם איזה הוא עבד לפני 5 שנים (ועל קצת יותר מ-"כל מני מודעות ועלונים") :smoke:

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כלמיני G3 begie שראיתי בארץ בסביבות ב400 דולר למעבד 400 חמוד.

באמת עדיף לך os 9.2, בגלל שבתקציב שלך (המשוער) X זה אוברקיל רציני.

וWinDax, זה שאתה אישית לא אוהב מסיבות כאלו ואחרות לא אומר שלאחרים אסור להשתמש בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה הבהרות:

א. אני יודע שפיסי יותר טוב ממק באותו מחיר.

ב. אמא שלי אמורה לקבל איזה עבודה גדולה, עם Database במק. אנחנו בכל מקרה צריכים עוד מחשב, אז אמא שלי כבר הציעה שנקנה מק.

ג. אמא שלי יודעת לעבוד גם על מק וגם על .

ד. לגבי התקציב, הוא עוד לא ידוע, אבל הוא נמוך, אז אם תוכלו לכתוב פה מהוא המינימום ממחשב כזה, ואיזו מערכת תחשב ממוצעת, אני אודה לכם.

ה. בכל מקרה, אמא שלי עבדה עד לא מזמן גם במפעל למדבקות, ושם היא עיצבה מדבקות על , אז אני אבקש ממנה לברר את המפרט של המק שעליו היא עבדה ,כי היא אמרה שהוא טוב ומהיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נגיד ויש לך בסביבות 1000 דולר (יש?) תוכל למצוא משומשים לא רעים בכלל, חסרי מסך. אני ראיתי שמישהו מוכר G4 450, 10G, 128 עם צורב בלי מסך בכ890 דולר. הוא בטוח לא היחידי. תחפש. עוד דבר זה שתמורת 250 (!!!!) דולר ישלחו לארץ חברת powermax כל מק שתבקש. יש להם מחירים מעולים על מקים משומשים. למשל ב750 דולר יש לך G3 400, עם חצי ג'יגה , ו9 ג'יגה HD. אני יודע שזה לא הפתרון הכי טוב אבל... (כמו כן תוכל לשלוח למכר בארה"ב, והוא ישלח לך, יעלה ב70 דולר במבוטח.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי כמה שזכורים לי בע"פ, אבל יש את www.powermax.com. (מחירים מעולים, מבחר בהחלט מדהים, משומשים במצב מעולה, ניסיון רב אתם ורק דברים טובים. למשל לחבר שלי נשרפה בטריה של הPB שלו, בגלל מטען שהוא קנה מהם. הם שלחו לו שתי בטריות.)

הזמנתי דרכם לוג'יק בורד לאיימק, ועוד כמה שטויות (טראק בול, זכרון) יצא לי מחיר טוב מאוד.

יש את שרב שזה נדמה לי shervesystems.com, לא בטוח.

תחפש בגוגל ריסלרס או בסיווגים של יאהו.

שוב, אלא עם יש לך איש קשר בארה"ב, יהיה קשה מאוד להביא אותם ארצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחיל מכאן.

אני רק מציע לך לבדוק קודם את המחירים של אותם מחשבים במכירות של . אין שום הגיון שתשלם הרבה יותר על קניה של אותו מחשב בדיוק רק בגלל שהמוכר ממוקם בארץ.

כמובן שרק אתה ואמא שלך תוכלו להחליט כמה אתם מסכימים להוסיף כדי שתוכלו לראות את המחשב מול קניה מרחוק דרך האינטרנט.

מכיוון שהשוק למק בארץ מאוד קטן, זאת משימה קשה להפטר מ-G3 משומש או PowerMac ישן אחר במחיר סביר, דבר שעשוי לעמוד לטובתך בשלב המיקוח.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(בסופו של דבר, כנראה שהמחשב הנוסף יהיה בכל זאת פיסי)

תודה לאל!

אני מסתכל על התראד הזה כבר כמה ימים ואני בשוק טוטאלי איך נמכרים מחשבים ישנים(ואני לאו דווקא מתכון מבחינת גיל) במחירים של 1000$ (בלי מסך!).

ב 1000$ (בלי מסך) אתה יכול לקנות מערכת מחשב x86 (PC) שמהירה יותר(שהביצועים שלה טובים יותר) ממערכות ה "Pentium Crasher G4" האחרונים של .

עוד משתמש אחד שעשה את ה Switch לצד הנכון!

יום אחד והפלטפורמה הנחותה/סגורה/קינינית/הוסף אחר/ והחברה המנפולטיבית/שקרנית/תאוות בצע/הוסף אחר/ תעלם מהאדמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...