בעיות עם הדלקת המחשב - האם יש קשר למעבד? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיות עם הדלקת המחשב - האם יש קשר למעבד?

the_admor

Recommended Posts

אז ככה מדובר במחשב שעבר איזה שהיא מכה חשמלית רצינית ששרפה את הספק ואת לוח האם,

הרכבתי ספק חדש ולוח אם מהאריזה (PC Chips M758LMR, לא להיבהל זה לא בשבילי...) וגם זכרון חדש, אך יש משהו מוזר הלוח לא נדלק, כלומר כאשר אני לוחץ על ה POWER הספק לא נדלק ואין כלום, בדקתי את הספק במחשב אחר והוא עובד FIX, כנ"ל ה Power Switch עובד תקין, השאלה האם יש מצב שבו המעבד נדפק (CELERON 600, שוב זה לא מחשב שלי...) ולא נותן ללוח להידלק, שכן הספק אמור להידלק גם כאשר אין בכלל מעבד ו/או מורכבים, הוא פשוט לא מגיב, אנה עיזרו...

ועוד שאלה - המעבד של איסטרוניקס, במידה והוא נשרף הם יחליפו לי אותו? (הרי כבר אין יותר מעבד כזה בעולם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם יחליפו בלי שום בעיה.

תבדוק את הכוונים של הלוח במקרה ויש לו ג'מפרים, אולי הוא מכוון לבאס של 100 או 133 (אמור להיות 66).

תנסה גם לאפס את הביוס שלו עם הג'מפר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבטריה נועדה לשמור על הגדרות הביוס והשעון, בעקרון אין בכלל צורך בבטריה במחשב והוא יעבוד יפה בלעדיו.

בקשר לספק - לא כל מחשב ידלק עם המעבד לא תקין (תלוי בלוח והמעבד).

תנסה את המעבד במחשב אחר לבדוק עם הוא תקין.. תכלס מעבד כזה היום זה 140 שקל מחיר שוק.. לא רציני :P

עם אמרת שהספק/לוח/זכרון תקינים.. בעקרון לא צריכה להיות בעיה.

נב. תנסה לנתק _הכל_ חוץ מהזכרון/לוח/ספק/מעבד/רמקול פנימי. תנתק גם את הכרטיס מסך. עם זה יצפצף שמדליקים, זה זה תקין.

לפעמים שמחברים את הכבל IDE לא טוב, או אחד הג'ימפורים על הלוח (ושוב, תלוי איזה) אז המחשב לא ידלק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבטריה אמנם לא נחוצה בשביל להדליק את הלוח אבל בטריה חצי ריקה כן יכולה לעשות בעיות!

אפשר להוציא אותה בכלל ולנסות בלי להחליף, זה עדיף מבטריה צולעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...