פינוי עמונה: מי התבזה יותר בעיניכם? - עמוד 15 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פינוי עמונה: מי התבזה יותר בעיניכם?

Vega

מי אשם בביזיון עמונה?  

91 הצבעות

1. 1. מי אשם בביזיון עמונה?

• המדינה שלא מנעה ממתנחלים להגיע 24 שעות לפני והמשטרה שנקטה באלימות
    • המתנחלים שעברו על החוק, סרבו להתפנות והתעמתו עם שוטרים
    • כולם ביחד, לרבות הח"כים מהימין

Recommended Posts

צעיר או לא

אני יודע את העובדות

ואני לא הייתי בבית חאנון ואני אומר "כולם טועים כולם טועים אני יודע הכי טוב כי אני באותו זמן הייתי בבית חנון ולא ראיתי 100 מטר מסביבי"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 261
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נכון...מה שומע את עצמו?הייתי שם.אני יודע את העובדות...תבדוק מה היה בתקופה של סוף 2004...

צעיר...

הנה הכותרת שלך:

http://news.walla.co.il/?w=//610557

צה"ל פועל מזה שבועיים בבית חנון, מרחיב את הפעולה לבית להיה - והקסאמים ממשיכים לנחות בשדרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שנפלו.אבל לא כששלטנו על בית חנון,ג'אבליה ובית להיה...וגם אז זה היה רק לשטחים מתים כשהיכולות המבצעיות של המחבלים נפגעו בצורה דרסטית...

ולמשהו אחר:על זה בדיוק אני מדבר:יאיר לפיד פירט,ב' מיכאלי ציין,סימה קדמון ציטטה...

אין לכם דעה משלכם?מה אתם מושפעים מהעיתונות?אין לכם חיים?צאו מהבועה שלכם.תפסיקו לגבש עמדה על פי התקשורת,זה שטויות...

לכו תראו אותם,תסעו לשבוע לבית אל או לאפרת...ואז תגבשו עמדה...אתה כל כך מכונסים בעצמכם...

איזה "עיוור" אחד פה אומר לי על ששוטר מפוצץ מתנחל בן 15 וצועקים ברקע לא עשינו לכם כלום למה אתה מרביץ לנו,"מתנחלים מפוצצים שוטרים מכות ולהפך"

תצאו מהסרט שלכם...תתעוררו...אחרת יהיה מאוחר מידי...איך אתם מעיזים לרחם על הערבים כשאין לכם רחמים על העם שלכם?

אני לא מבין איך אפשר להיות כל כך אטומים.זה תמיד המתנחלים אשמים,הדתיים אשמים,החרדים אשם...אני לא רוצה להזכיר לכם מתי נשמעו אמירות כאלה ומה קרה אחר כך...

את כל זה הסקת על סמך זה? וואו. יפה מאוד.

א. יש לי דעה משל עצמי. זה לא אומר שהיא לא יכולה להיות דומה לשל אנשים אחרים (נראה לי שכל העניין של בחירות ודמוקרטיה מתבסס על הקטע המוזר הזה, פחות או יותר).

ב. אני מגבש דעה על סמך מידע שאני מקבל מקבל מהתקשורת, בין היתר. אני לא רואה משהו פסול בכך. כל מידע נוסף תמיד מועיל.

ג. אין לי רחמים על פורעי חוק. לא מעניין אותי מה הם ומי הם. אף אחד לא אמר שהמתנחלים תמיד אשמים- אבל במקרה הספציפי של צפצוף על רצון הרוב ועל אכיפת החוק במדינה- הם כן. והחרדים באמת תמיד אשמים, מה לעשות. מבחינת החילונים במדינה הם תמיד אשמים בכפיה דתית, זרימה בלתי פוסקת של כספים אל אנשים שלא מועילים לכלכלת המדינה, לא משרתים בצבא (חלקם) ועוד. מותר לאנשים להאשים אותם בזה. דמוקרטיה. למזלנו איכשהו יש פה קבוצת אנשים שמצליחה לשמור על זה.

ד. מתי נשמעו אמירות כאלה? ומה קרה אחר כך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מעניין, "מגנים בחירוף נפש על אדמת ארץ ישראל"...בהתחשב בכך שמיטב לוחמי צה"ל שומרים על המאחזים הבלתי-חוקיים שלהם במקום לעצור את המתאבד הבא.

התגובה הזאת בנוסף לכל ההודעות על המתנחלים "פורעי החוק " ה"סחטנים" ושאר כינויים חסרות כל שחר.

ראשית אלימות המתנחלים שאינה מוצדקת היא נגזרת של אלימות השוטרים ולא כמו שניסו לומר ההפך...האלימות כבר התחילה במחסומים וכבר שם "זכו" רבים לפיצוח גולגלות ומכאן התחיל הזעם של חלק מהנוער שבא לידי ביטוי בזריקת אבנים אבל איך אתם מצפים מנוער להוט יצרים לנהוג באיפוק שהשוטרים והיסמניקים(חיות אדם) שהתכוננו למשימה התנהגו בצורה חייתית ומזוויעה שחוצה את כל גבולות החוק שבשמו הם באו (את התמונות לא תוכלו לראות כי בתוך הבתים כל המצלמות נופצו פרט לעדות אחת נוראה שנשארה). ממתי החוק התיר פגיעה באזור האשכים?? ויש עשרות ממתי כוח סביר קיבל את המשמעות של אלה בראש?? ממתי אכיפת החוק היא לשסות ילד שכוב על הרצפה כאשר הוא כבר חסר הכרה?? המציאות עולה על כל דמיון. היסמניקים הם פשוט קבוצה של עבריינים בשירות ה"חוק".

אני חוזר ומדגיש אני נגד כל גילויי אלימות אבל אם אנחנו כבר מתחילים להאשים צריך לעשות את זה בצורה שווה ולא לנקוט באיפה ואיפה.

עכשיו ההנגדה של מיטב לוחמי צה"ל לציבור המתחלים היא פשוט אינה נכונה בלשון המעטה המתנחלים(כפי שציבור זה מתקרא בפי התקשורת אבל בעצם ציבור זה הוא אנשים מכל הארץ שמאמינים בדרך) הוא עצמו מיטב לוחמי צה"ל ראה ערך אחוזי קצונה אחוזי שירות ביחידות קרביות הנוער הזה מוכן לוותר על נוחות ועל העצמיות בשביל הכלל. חברי הקרובים על משפחותיהם(דתיים לפי התקשורת מתנחלים) נמצאים בכל היחידות הקרביות המובחרות ובינהם טייס קרב לשעבר (אלוף משנה) אבא של אחד מחברי שלדג שייטת פלס"ר גולני מגלן עורב גבעתי הרבה בצנחנים דוד שלי סמג"ד במגב לפני קידום(קיבל צל"ש מהנשיא) חבר שלי שהיה בפינוי בעמונה אביו הוא סגן ניצב במשטרה חבר שפגשתי אותו אתמול סיים את קורס קצינים האחרון במשטרה צבאית(אבא שלו היה אלוף משנה גם) וכן על זו הדרך ציבור המתנחלים משרת בכל היחידות הקרביות. לכן לפני שאתם זורקים נתונים לחלל רצוי שתבדקו אותם ואל תהי ניזונים מהתקשרות שכל מטרתה קידום הקמפיין של אולמרט. המתנחלים הם החוסן הלאומי שלנו בדור שרפיון וחלישות הדעת שולטים בו ובלעדיהם כבר מזמן החזית יכלה להיות הבית שלך.

יום טוב לכולם ושנזכה לחיות בשלום אחד עם השני ללא המראות שראינו. צו פיוס חובת השעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקווה שפרקת את כל מה שרצית להגיד, כי חצי מזה לא קשור להודעה שלי.

דבר ראשון, ממש לא מעניין אותי באיזה מצב היה אותו נוער "להוט יצרים" כששני הצדדים הפגינו ברוטאליות בלתי-נתפסת.

כמו שלא חסרות של מתנחלים נרמסים ע"י סוסים, כך קיימים צילומים של שוטרים סופגים בלוקים.

בסופו של דבר מה שקובע הם המספרים, והמספרים בעמונה מדברים על למעלה מ200 פצועים כש90 מתוכם הם אנשי כוחות הבטחון.

אז מבחינת מה שהתרחש אני מסתייג משני הצדדים, אבל מוסיף שכל האלימות הזאת הייתה נמנעת - גם במחסומים - אם המתנחלים היו נמנעים מכניסה לשטח צבאי סגור כפי שנדרש מהם מראש.

דבר שני, אני מודע לייצוג הבולט של המתנחלים בצמרת הצבא, אבל זה לא נותן להם את הלגיטימציה לצאת להרפתקאות בשטחים ולצפות לגיבוי מלא של כוחות הבטחון. בתור משרתים פעילים בצה"ל הם אמורים לדעת שיש לו משימות חשובות בהרבה משמירה על קרוואן וחצי.

ולא רק זה, עכשיו מפונים רבים מאיימים שלא יתגייסו לצבא וזה פשוט מרתיח אותי. כי זה מבהיר לי שכל אותו זמן הם מילאו את חובתם האזרחית רק בגלל שהיא תאמה את דיעותיהם הפוליטיות, וברגע שהמדינה הפסיקה להתכופף בפני הגחמות שלהם - הם החליטו לשבור את הכלים. אז לא תודה, באמת לא צריכים טובות, אתם מוזמנים להסתדר בעצמכם מול הפלסטינים עם "גדודי הנוער הכתום" שהקמתם לא מזמן.

have fun

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חצי מההודעה באמת לא קשורה להודעה שלך ספציפית אלא בכלל לרוח שהייתה פה בפורום.

מי שמתכוון לא להתגייס זה קומץ קטן שאינו מייצג והראיה לדוגמא אני מתגייס במרץ הקרוב לצנחנים (אע"פ שהיו לי אפשרויות הרבה יותר טובות בתחום המחשבים).

דבר שני המספרים שנתת הם היו של התקשורת אבל המספרים הסופיים הם(פורסם או בידיעות או במעריב אני לא זוכר בדיוק) 220 פצועים שמתוכם 45 מכוחות הביטחון וזה כולל רק את הפצועים שהלכו לבית החולים וטופלו במקום לפי מה ששמעתי קיים בית חולים בעפרה(ישוב ליד) ואליו הובלו פצועים אני שמעתי שמדובר בכמה עשרות(אני רק צריך עדיין אימות) והם לא נכללים במספר הזה וכמו כן פצועים רבים עם מכות יבשות שבכלל לא הלכו לבית החולים. כמובן שדרגות הפציעה בכלל לא משתוות ובעוד השוטרים מפונים מבית החולים נשארים שם עוד ציבור רב מהמתנחלים כי חלק מהשוטרים שלא היו זקוקים לטיפול רפואי נצרכו אליו בשביל ליצור מאזן כוחות.

הדוגמא הכי טובה זה אחרי שנפצע אחד מהמתנחלים באורח קשה ואז הודיעו על שוטר שנפצע קשה המעניין הוא שהכתבת של ב מבית החולים ששאלו אותה על הנעשה דבריה היו בערך באופן הבא "הוא נמצא כרגע ביחידת טראומה והוא בהכרה אבל ממה שאני מבינה מהרופאים המצב שלו אינו קשה" וכמובן שהקריין לא יותר מדי התייחס לכתבת והמשיך לשדר על השוטר שפצוע "קשה" ותוך כמה ימים שוחרר (זה מזכיר לי את הפצוע אנוש במואסי ששוחרר תוך יום). מה למדנו .....שלא כל מה שהטלויזיה אומרת זה אמת בד"כ זה שקר או הוצאת דברים מפרופורציות.

אני לא בא להקל במה שהתרחש ואני חוזר ואומר שאני מתנגד לכל זריקת אבן אבל אני רק אומר שלתקשורת יש חלק גדול בניפוח של הדברים והכל כמובן בצורה שהולכת לקו שמתאים לה...

יום טוב לכולם ושנדע רק טוב ושירבה המאחד על המפריד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבלים.

המתנחלים באו לשם מראש בשביל להתנגד באופן אלים. הם הכינו מראש ציוד ודיברו על כך ששם "לא יהיה כמו בגוש קטיף".

אלות הם כוח סביר לשימוש נגד פורעי חוק שמנסים להראות שלשטון החוק בישראל אין שררה והוא לא יכול להשפיע עליהם. אני דיי בטוח שאף שוטר לא בא לילד שישב בצד ודפק לו אלה בראש, אז בוא נהיה רציניים (ואם זה קרה- ישנה מח"ש שאני מקווה שעשה איתו מה שדרוש).

וממתי יש בחירה בין "תחום המחשבים" לבין צנחנים? אם יש לך פרופיל גבוה מ 64 הבחירה לא בידך (אלא אם כן במהלכים "לא יפים")- אתה חייב להיות קרבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה הכותרת שלך:

http://news.walla.co.il/?w=//610557

צה"ל פועל מזה שבועיים בבית חנון, מרחיב את הפעולה לבית להיה - והקסאמים ממשיכים לנחות בשדרות.

תודה על הכותרת,והנה הציטוט שרציתי להראות לך:

"הרקטות נחתו בשטח פתוח מחוץ לעיר, ולא הסבו נזק."

פעם הבאה תקרא את מה שאתה מביא...

פרץ...זה קצת מוכיח לך?וזאת בדיוק התקופה שאני מדבר עליה...

אלות הם כוח סביר לשימוש נגד פורעי חוק שמנסים להראות שלשטון החוק בישראל אין שררה והוא לא יכול להשפיע עליהם. אני דיי בטוח שאף שוטר לא בא לילד שישב בצד ודפק לו אלה בראש, אז בוא נהיה רציניים (ואם זה קרה- ישנה מח"ש שאני מקווה שעשה איתו מה שדרוש).

"כוח סביר",תגיד אתה חתיכת אהבל?

אתה יודע מה זה לקבל אלה בביצים?אתה רוצה לנסות?

אתה אטום כמו נעל...תראה את הסרטון שהבאתי לפה...זה סרטון שהמתנחלים צלמו ולא התקשורת האובייקטיבית שלך,דופקים שם מכות למתנחלים שצועקים לא עשינו לכם כלום,והשוטר שם עובר אחד אחד,ודופק שם מכות לאנשים...

אתה מודע לעובדה שסוס שרומס בן אדם יכול להרוג אותו?תשאל כל מדריך סוסים מה סוס שדוהר ישירות לתוך בן אדם יכול לעשות,וגם זה מופיע בסרטון...

מרוב שאתה עמורעל אתה מסרב להאמין לדברים שאתה רואה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבלים.

המתנחלים באו לשם מראש בשביל להתנגד באופן אלים. הם הכינו מראש ציוד ודיברו על כך ששם "לא יהיה כמו בגוש קטיף".

וממתי יש בחירה בין "תחום המחשבים" לבין צנחנים? אם יש לך פרופיל גבוה מ 64 הבחירה לא בידך (אלא אם כן במהלכים "לא יפים")- אתה חייב להיות קרבי.

יכול להיות שהיה קומץ שזאת הייתה ההצהרה שלו וכמובן שתיעדו את זה בתקשורת אבל רוב רובו של הציבור לא בא לחטוף מכות אלא למחות נגד הריסת הבתים שמשום מה העיתוי והבחירה הספציפית יצרו אצל רבים זעם רב.

דבר שני פגיעה באשכים מנוגדת לחוק ויש עשרות אז אתה יכול לבוא ולהגיד שבעינך זה כוח סביר אבל החוק סובר אחרת. עכשיו אל תהיה בטוח בערכיות שלטון החוק שוטרים דפקו סתם אלות בתוך הבתים שכל מה שמניע אותם זה יצר האלימות כן גם לאנשים שהתחננו לצאת והתנגדו בצורה פאסיבית בלבד.

דבר שלישי מח"ש הוא גוף משטרתי ורוב רובו 95 אחוז (לפי הרדיו -אפשר לבדוק) הם יוצאי המשטרה ולכן הם שומרים על המערכת ראה ערך ניסו שחם שבינתיים רק קיבל קידום ולכן הציבור איבד את האמון בגוף הזה כבר ממזמן.

קיבלתי זימון שהנני מתאים לתוכנית ברקים ואין לי ספק שאם הייתי רוצה הייתי מתקבל בנוסף לכך גם עם שליחת פקס למדור המתאים אפשר להתקבל.

מהלכים לא יפים לא באים אצלי בחשבון למרות שהייתה אפשרות(קצין שיבוצים). בכל אופן זה לא העניין.

יום טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הכותרת,והנה הציטוט שרציתי להראות לך:

"הרקטות נחתו בשטח פתוח מחוץ לעיר, ולא הסבו נזק."

פעם הבאה תקרא את מה שאתה מביא...

כן, זה ממש מעודד את תושבי שדרות.

אני בטוח שהם רוקדים על הגגות בכל פעם שהקסאמים מחטיאים אותם.

בקיצור, רצית הוכחה שאי-אפשר למנוע ירי קסאמים באופן הרמטי? קיבלת אותה, ותפסיק להתחמק.

יכול להיות שהיה קומץ שזאת הייתה ההצהרה שלו וכמובן שתיעדו את זה בתקשורת אבל רוב רובו של הציבור לא בא לחטוף מכות אלא למחות נגד הריסת הבתים שמשום מה העיתוי והבחירה הספציפית יצרו אצל רבים זעם רב.

דבר שני פגיעה באשכים מנוגדת לחוק ויש עשרות אז אתה יכול לבוא ולהגיד שבעינך זה כוח סביר אבל החוק סובר אחרת. עכשיו אל תהיה בטוח בערכיות שלטון החוק שוטרים דפקו סתם אלות בתוך הבתים שכל מה שמניע אותם זה יצר האלימות כן גם לאנשים שהתחננו לצאת והתנגדו בצורה פאסיבית בלבד.

דבר שלישי מח"ש הוא גוף משטרתי ורוב רובו 95 אחוז (לפי הרדיו -אפשר לבדוק) הם יוצאי המשטרה ולכן הם שומרים על המערכת ראה ערך ניסו שחם שבינתיים רק קיבל קידום ולכן הציבור איבד את האמון בגוף הזה כבר ממזמן.

קיבלתי זימון שהנני מתאים לתוכנית ברקים ואין לי ספק שאם הייתי רוצה הייתי מתקבל בנוסף לכך גם עם שליחת פקס למדור המתאים אפשר להתקבל.

מהלכים לא יפים לא באים אצלי בחשבון למרות שהייתה אפשרות(קצין שיבוצים). בכל אופן זה לא העניין.

יום טוב.

מחאות אפשר לארגן גם מול הכנסת.

העובדה שהמפגינים הגיעו עד עמונה כשברשותם בלוקים וצבע, מבהירה מעל לכל ספק שהם לא באו בשביל מחאה ולא בשביל התנגדות פסיבית. הם באו לחפש מכות והם קיבלו את מה שרצו. גם חלק מהשוטרים הפעילו נגדם אלימות חסרת-פרופורציה, אבל כשאתה קופץ מהגג אל תאשים את כוח-המשיכה.

בכל מקרה אני מקווה שוועדת החקירה תורכב מגוף חיצוני בלתי-תלוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחאות במדינת אי אפשר לארגן מול הכנסת מכיוון שתתפלא לדעת שהפגנות מהימין לא זוכות לסיקור ובעוד שעשרות מנוער מרץ שייקמו הפגנה תשמע על זה בחדשות 8 ואלפים שיגדשו מנוער הימין יקבלו כותרת משנה בחדשות. אני שוב שוב חוזר ואומר שהנוער(רוב רובו של הנוער) לא בא בכוונה תחילה לזרוק אבנים אלא זה התפתח לכך עקב אלימות במחסומים לעומתם נוער השמאל במחאה על הגדר זורק כל הפגנה שלו אבנים וזה לא מקבל תיעוד תקשורתי.

באשר לוועדת חקירה אני מצטרף לתקוות שלך...

יום טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזאת בדיוק הבעיה בתפיסה של הימין, "עד שאנחנו לא בחדשות אנחנו לא קיימים". מבחינת המתנחלים זה לא מספיק למחות נגד השלטון במופגן, הם חייבים שכל המדינה תשמע על זה, וכדי לזכות בפרסום הם מוכרחים ליזום פרובוקציות. הם חייבים לשפוך מסמרים על הכבישים, והם חייבים להסתנן לשטח צבאי סגור, והם חייבים לצעוק עד השמיים כדי לשכנע את כולנו שציבור של 4% מכלל האוכלוסיה בעצם מהווה רוב. ועובדה שזה הצליח. מספיק ימנים כבר השתכנעו שאוטוטו יווצר "קרע בעם". כן, בטח.

והנה עוד משהו מעניין, שבוע שעבר פתחתי והפגנת "אולמרט רע ליהודים" זכתה לסיקור תקשורתי בכל הערוצים. איך אתה מסביר את זה? יכול להיות שלא צריך להיות פורע-חוק אלים כדי שיקשיבו לך? מספיק לנאום על במה וכאלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כזה ילד...אתה א רואה שהתקשורת נוטה שמאלה?

ברור שאין סיקור של הימין...וגם אם יש זה רק אם זה מאורע ענק...

עזוב,אתה כולך מושפע מכל דבר שזז...

ולזה שאמר ש"כן אני גם מגבש את הדעה שלי על פי התקשורת",זה רק אומר שכל החיים שלך תמשיך לרבוץ מול הטלוויזיה ולעשות מה שאומרים שם(למרות שהעובדות שהם מספקים שוות לתח*)...אני מניח שאתה גם מאלה שיצביעו קדימה כי התקשורת חושבת שזה מה שצריך להיות...ובעצם כל החיים שלך יראו ככה...אין לך דעה ובסופו של דבר גם אופי לא יהיה לך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כזה ילד...אתה א רואה שהתקשורת נוטה שמאלה?

ברור שאין סיקור של הימין...וגם אם יש זה רק אם זה מאורע ענק...

עזוב,אתה כולך מושפע מכל דבר שזז...

רק מחזק את מה שאמרתי - המתנחלים מארגנים פרובוקציות כדי שהתקשורת תתעניין בהם.

לדוגמא, אתה באמת מאמין שלפני ההתנתקות הם חסמו כבישים למטרה מסוימת? לא, הם סתם רצו לעשות כותרות.

וכתובות הנאצה על המסגד היום? אותה סיבה.

בקיצור אנשים משועממים שלא מעניינים אף-אחד ומחפשים פרסום בכוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חסימת הכבישים היא מרי אזרחי דבר שמקובל בכל מדינה דמוקרטית כאשר כל הדרכים ע"פ החוק נוסו ללא הצלחה עקב העריצות השלטונית וכאשר הממשל הדמוקרטי מאבד את הדמוקרטיה והופך לדיקטטורה במסווה הדמוקרטיה הציבור מרגיש מרומה ומבצע מרי אזרחי.

יום טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...