איזה תצורה תיתן סאונד יותר טוב ? : למבינים בלבד ! - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה תצורה תיתן סאונד יותר טוב ? : למבינים בלבד !

yamedi

Recommended Posts

שלום לכולם !

אני מתכוון לרכוש מחשב חדש,

על הכל החלטתי, אני רק מתלבט על החלק שקשור לסאונד,

אני כנראה אקח את הלוח אם הזה :

http://www.giga-byte.com/MotherBoard/Products/Products_Spec_GA-8I955X%20Royal.htm

עכשיו השאלה שלי היא :

האם ללכת על :

1. כרטיס קול - http://www.creative.com/products/product.asp?category=1&subcategory=208&product=14066&nav=1

רמקולים - http://www.creative.com/products/product.asp?category=4&subcategory=113&product=10321&nav=2

2. רסיבר - http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=40545

רמקולים - http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=30972

אם אני אקח את האופציה השנייה, אז אני אחבר את זה עם היציאה אופטית/דיגיטלית מה שלא יהיה

איך אני אשמע יותר טוב ?

ומבחינת ביצועים האם התצורה הראשונה תהיה יותר טובה כי הכרטיס קול שם הוא עם מעבד עליו ?

תודה מראש

לכל העוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

האפשרות הראשונה עדיפה.

האפשרות השניה (כלומר, רסיבר ורמקולים אמיתיים) ברמת העיקרון כמובן טובה יותר, אבל לא בתקציב הזה. הרסיבר של ימאהה, בהעדר מילה מתאימה יותר, פשוט ע-ל-ו-ב למוזיקה, והרמקולים במילא לא משהו בכלל.

תוסיף לזה את העובדה שאותה אפשרות שניה תהיה גם גרועה במשחקים - לא יהיה לך סראונד בכלל, אלא רק בחיבורים אנלוגיים לכ. קול (שאין לך..)

האפשרות הטובה ביותר, though, היא לא הראשונה. אלא הראשונה, אבל עם כרטיס קול נורמלי - Audigy (הגירסה האחרונה שלו היא 4, אאל"ט..), ולא השטות היקרה והמיותרת הזאת שבחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת ביצועים עדיף לך כרטיס קול שלא יהיה onboard שהמעבד לא יצטרך להתעסק בחרא של הסאונד..

אני אומר קנה

audigy 2 zs ורמקולים טובים ויהיה לך סבבה.. (או כרטיס קול יותר טוב חח..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור משתמש X-FI אני חייב לציין שזה אכן הדבר הבא של !

אם אתה משחק, שכח מכרטיס Onboard !! הרי אתה בכל מקרה תקנה כרטיס קול כשתבין זאת. (ואתה תבין די מהר מנסיון)

אם אתה משחק, לעולם אל תחבר בחיבור דיגיטאלי (SPDIF) - יהיה סראונד רק אם יש תמיכה ב-Dolby Digital. ואין את זה במשחקים\מוזיקה... יש רק בסרטים DVD

X-FI eXtremeMusic עולה היום 780 ש"ח בנועה. אבל אתה לא יכול לחבר לו [אוזניות ביחד עם קדמיים] או [מקרופון ביחד עם יציאה\כניסה דיגיטאלית]

אני אישית בניתי ממתג שיאפשר לי להחליף בין קדמיים לאוזניות (אותה היציאה), ועדיין אני צריך להחליף במיקסר (דריבר) בין השניים.

לא תוכל לחבר יציאות של המארז אל הכרטיס (פנימית) ! ראה הוזהרת (תקנו אותי אם אני טועה)

X-FI עם מגירה פנימית\חיצונית יעשה את כל זה בשבילך.

סתם עוד זבל של קריאטיב.

הרבה הייפ וחרא כרטיס.

אפשר לדעת על מה אתה מבסס את זה ? יש לך את הכרטיס ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ה-X-FI יותר טוה מה-Audigy 4 ?

קצת הלכתי לאיבוד, אפשר לעשות סדר בבאלגן,

יש לכם איזה דגמים ספציפים לכרטיס קול ורמקולים (7.1) שאתם ממליצים עליהם ?

אני רוצה את זה לסרטים/משחקים/מוזיקה בסדר הזה

שיתמוך בכל הקטע של הסראונד 7.1

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור ל-yamedi

כמו שאתה מבין כדי לדעת מה עדיף בשבילך עליך ראשית להגדיר מה הצרכים שלך ממערכת הסאונד?

משחקים, סרטים, .. מה יותר ומה פחות.

בנוסף, שמעת פעם 7.1 ? כי גם אין כמעט תכנים שמקודדים בשביל 7.1 וגם היתרון שלו על 5.1 כמעט ולא מורגש.

אתה בטוח שאתה מעוניין להשקיע במערכת כזו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-X-FI הוא הכי טוב שיש היום ל- (ומי שמתלונן על כל הפיצ'רים והפילטרים שלו תמיד יכול לכבות אותם)

יש לו כח עיבוד עצום, וסאונד נקי ומדוייק. הוא מריץ פילטרים אדירים כמו סראונד מלא לאוזניות , סראונד איכותי מאוד לרמקולים, אופציות לשיפור סאונד למוזיקה ב- למשל.. וכו'.

על אני לא יכול להמליץ - לא מכיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לדעת על מה אתה מבסס את זה ? יש לך את הכרטיס ?

אפשר לדעת על מה אתה מבסס את זה שהוא כרטיס טוב?

על סמך זה שקנית אותו ואתה לא רוצה להרגיש פראייר, אולי ?

עשית איזושהי השוואה בינו ובין ה-Audigy, או בינו ובין כרטיסי קול אחרים, לא מבית קריאטיב?

AppleJack, כל מה שכתבת בהודעה הנ"ל שלך הן מילים מפוצצות וסיסמאות מונפצות ללא אחיזה במציאות וללא שום ביסוס רציני (מה זה "איכותי מאוד"?)

אני אשאל גם אותך:

עשית איזושהי השוואה בינו ובין ה-Audigy, או בינו ובין כרטיסי קול אחרים, לא מבית קריאטיב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצרכים שלי הם ככה :

סרטים

משחקים

מוזיקה

בסדר הזה !

עכשיו אני מבין מכל הדיון פה

שהכרטיסים עצמם (X-FI או Audigy - אני עדיין לא יודע איזה עדיף ?!)

תומכים ב-7.1, אז למה לא לקחת רמקולים שתומכים כבר בתקן זה,

סך הכל אין הרבה הבדל במחיר ובאיכות, אז כדאי כבר 7.1 (אם אני טועה תקנו אותי בבקשה)

וכמובן אני מניח שעכשיו יצאו יותר תכנים לתקן זה.

אז אחרי שהגדרתי את הצרכים שלי,

מה ההמלצות ? (כרטיס קול + רמקולים)

דרך אגב מצאתי איזה בדיקה בין שני הכרטיסים (X-FI ו- Audigy) :

בתחתית העמוד יש טבלת הבדלים בין שניהם (אני אישית לא מבין מזה מה יותר טוב אבל אולי אתם תוכלו לומר)

http://www.xbitlabs.com/articles/multimedia/display/creative-soundblaster-xfi_10.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AppleJack, כל מה שכתבת בהודעה הנ"ל שלך הן מילים מפוצצות וסיסמאות מונפצות ללא אחיזה במציאות וללא שום ביסוס רציני (מה זה "איכותי מאוד"?)

אני אשאל גם אותך:

כן עשיתי השוואות, אני לא איזה נוב עם הרבה כסף או משהו... אל תזלזל. לפני שאני קונה משהו אני "הופך" את האינטרנט עד שאני מקבל את כל התשובות.

"איכותי מאוד" זה SNR (יחס אות לרעש) גבוה, בין היתר... אני לא יכנס לפרטים יותר מדי, אבל אם אתה היית קורא קצת ביקורות לא היית צריך לשאול אותי.

תמיד היו לי כרטיסים של קריאיטיב, Sound Blaster Pro / 16 , AWE32, LIVE5.1, Audigy.

קפצתי מ-audigy 1 ל-X-FI ותאמין לי שיש הבדל גדול. לא שמעתי Audigy 2/4 אז אני לא יכול להתייחס אליהם.. בשביל זה יש ביקורות.

אם xbitlabs יכולים לרשום ביתרונות : Excellent sound quality אז גם אני יכול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לרמקולים, רק למקרה שאתה לא יודע, 5.1 זה 3 קדמיים, 2 אחוריים וסאב.

7.1 זה 3 קדמיים, 2 צידיים, 2 אחוריים וסאב.

אם אתה רוצה עוד 2 רמקולים בצדדים קח 7.1. אם אני לא טועה כמעט כל הסרטים היום תומכים בזה.

אני אישית מסתפק ב-5.1

בקשר לכרטיס... זה מאוד תלוי בדרישות שלך ובאוזניים שלך. אני הלכתי על הדגם הפשוט של הסדרה הכי טובה - X-FI eXtremeMusic ואני מאוד מרוצה.

אני בטח לא הייתי מתאכזב מ-Audigy 2 , אבל אם כבר אז כבר...

היום רק איזה משחק - שניים תומכים במקסימום היכולות של ה-X-FI ... למשל 2, ואני חייב לומר שיש הבדל גדול (מבחינת דיוק הסראונד, פירוט הסאונד ושיפור ביצועי המערכת).

אתה חייב לשמוע בשביל להבין. אני לא רוצה שתבוא אלי בטענות במקרה שלא תשים לב להבדלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה עוד 2 בצדדים קח 7.1. אם אני לא טועה כמעט כל הסרטים היום תומכים בזה.

למעשה, אין בכלל דבר כזה "סרט ב-7.1".

הסרטים מקודדים ב-DolbyDigital או DTS, וזה פורמט 5.1 - 6 ערוצי קול נפרדים.

שני ערוצי הקול הנוספים ב-7.1 אינם "אמיתיים", אלא וירטואלים שנוצרים ע"י לוגריטמים של המפענחים השונים. פחות או יותר (לא ממש, אבל בערך..) כמו דולבי pro-logic שיוצר 5.1 משני ערוצי קול בודדים בסטריאו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...