איזה תצורה תיתן סאונד יותר טוב ? : למבינים בלבד ! - עמוד 3 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה תצורה תיתן סאונד יותר טוב ? : למבינים בלבד !

yamedi

Recommended Posts

אתה רציני או מה?! :s07:

רוב האתרים עושים צחוק אחד גדול מכל הביקורות אודיו שלהם. בתור אחד שמבין דבר או שתיים, ואפילו יצא לי לכתוב קצת בנושא (ביקורת על ה-Medusa 5.1 באתר) קורה לא פעם ולא פעמיים שאני עובר על ביקורות של אתרי חומרה שנחשבים מהשורה הראשונה, ואני פשוט מתבייש לקרוא את הדברים שרשומים. שטויות כמו "טוויטר הטיטניום לא מסתדר עם האודיג'י". מזה השטויות האלה? ואם הוא לא היה מטיטניום הוא היה מסתדר טוב יותר? העובדה שהוא מטיטניום לא נובע ממנה שעם האודיג'י הוא ישרוק. בקיצור, עזוב שטויות. בתור כרטיס לגיימרים יש לו שדרוגים לעומת האודיג'י. אבל שידרוג שלא מתקרבים לקרסול של מה שהחברה הבטיחה. בכל הנוגע לאודיו נטו, הכרטיס הזה לא מתקרב לביצועים של כרטיסים אחרי שעולים פחות ממנו ומיועדים לאודיו נטו.

Anatoli.

אני לא יודע מה הקשר עכשיו לטויטר טיטניום... זה בטח לא מה שיוכיח לי שאתה יותר "גבר" מכתבים אחרים בעולם . כולם עושים טעויות, בנוסף, אף אחד לא מקריץ כתבות הזויות מהשרוול. אני מאמין שיש בסיס לכל כתבה בתחום, גם אם היא לא 100% מקבילה למציאות.

הבחור לא ביקש המלצה לכרטיס שמיועד ל"אודיו נטו"... הוא עושה עוד דברים עם המחשב, אתה יודע...

אם כבר נכנסנו לזה, אז מה זה בדיוק אודיו נטו מבחינתך ? על איזה כרטיס "זול יותר" שנשמע הרבה יותר טוב אתה מדבר בדיוק וכיצד מתבטאים ייתרונותיו על ה-X-FI ?

צריך להעמיד ברים על מקומם ולא לתת לכל אחד שפעם ראשונה בחיים שלו שומע משהו מעבר לקופסאות אשל מנגנות (רמקולים של מחשב) להתלהב ולספר לכולם שהכרטיס שלו הכי טוב בעולם.

מי אתה בכלל שתקרא לי בור? אתה לא מכיר אותי. אז מה אם כתבת כתבה בנושא , זה לא עושה אותך יותר חכם מאחרים.

אני עובד עם כבר שנים. הוצאתי אלבום טראנס, טראקים לאוספים, תיקלוט וכו'... אתה באמת חושב שאני שומע עם "רמקולים של מחשב"?

לא אמרתי "שיש לי את הכרטיס הכי טוב בעולם", רק שיבחתי את הכרטיס וזה מגיע לו. לאזעזאל אתכם אנשים!! יש לך את הכרטיס בכלל שאתה מדבר?

רוסי קמצן ומתנשא שמחפש "אודיו נטו" במחיר מופחת לא עושה עלי רושם... אה וכן, אתה יודע לכתוב כתבות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

א: :lol:

ב:

אני עובד עם כבר שנים. הוצאתי אלבום טראנס, טראקים לאוספים, תיקלוט וכו'
איזה גבר! זה אומר שאתה מבין משהו? זה רק אומר שאתה ילד שיושב מול המחשב ומשחק באיג'יי, קיובייס, לוג'יק וכו'.

ג: הקשר של הטוויטר טיטניום הוא להסביר לך עד כמה כל האתרים שנחשבים כביכול איכותיים לא באמת יודעים להוציא ביקורות על אודיו.

ד: תסתכל על הצ'יינטק 710. כרטיס של פחות מ-100!!! שקל. תומך ב-7.1 ערוצים. נשמע מעולה, וכל זה בעשירית מהמחיר של הכרטיס שלך.

ה:

רוסי קמצן שמחפש "אודיו נטו" במחיר מופחת זה כל מה שאתה...
מה הקשר אחד לשני?!?! במקום להיות נוב שחוץ מלקרוא פרסומים וכתבות שכבר ידועות המסקנות לפני שהאנשים שמעו את הכרטיס, וכל זה בגלל הגב הכלכלי של היצרן וקונה מה שנראה יפה ויקר, אני באמת משקיע בדברים ששווים משהו.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום ילדים!

היום נלמד שיעור חשוב בהבנה ובניית טיעון. לשם כך נשתמש בידינו היקר Jack כדי להמחיש עקרונות אלה.

עכשיו ננסה ביחד לנתח את ההודעה ולראות באיזה אלמנטים משתמש ידינו בטיעון שלו:

אני לא יודע מה הקשר עכשיו לטויטר טיטניום... זה בטח לא מה שיוכיח לי שאתה יותר "גבר" מכתבים אחרים בעולם . כולם עושים טעויות, בנוסף, אף אחד לא מקריץ כתבות הזויות מהשרוול. אני מאמין שיש בסיס לכל כתבה בתחום, גם אם היא לא 100% מקבילה למציאות.

קודם כל, מוּצָא מהקשרו הטיעון של האדם עימו מתכווכחים(במקרה הזה בצורת דוגמא), ואז מציגים את הטיעון המעוות בתור הטיעון העיקרי של הצד עימו מתווכחים(טכניקת "איש הקש").

שלב שני, זה הצגת הדברים באופן מעורפל ועיוות הפרטים. למשל האמירה כנגד הטענה שכביכול הועלתה בנוגע ל"הקרצת כתבות הזויות מהשרוול"- דבר שבחיים לא נטען.

בשלב שלישי, נעשת זריקת אמירות ריקות כגון "לכל כתבה יש בסיס גם אם לא כל דבר שנאמר מדוייק", בזמן שלא נטען בכלל אחרת; הטענה נגד הכתבות הייתה על אי הדיוק והשטויות החלקים מסויימים, ולא ניתוק מוחלט מהמציאות.

הבחור לא ביקש המלצה לכרטיס שמיועד ל"אודיו נטו"... הוא עושה עוד דברים עם המחשב, אתה יודע...

אם כבר נכנסנו לזה, אז מה זה בדיוק אודיו נטו מבחינתך ? על איזה כרטיס "זול יותר" שנשמע הרבה יותר טוב אתה מדבר בדיוק וכיצד מתבטאים ייתרונותיו על ה-X-FI ?

המטרה של כרטיס הקול, היא כפי שמרמז שמו: לקול(אודיו).

כאשר קונים כרטיס קול עם יעוד מעבר לֶיֶצִרַת באיכות מקסימלית, בזאת בעצם מבזבזים את הכסף על דברים אחרים. וככל שמתרכזים ביותר דברים, מזניחים את הסאונד לטובת כל מיני שטויות, דוגמאת ה"טכנולוגיות" שקריאטיב דואגת להמציא כל פעם מחדש ולשלם הרבה כסף לאנשי קופירייטינג ומעצבים שייעבדו על לוגואים ושמות מגניבים.

מי אתה בכלל שתקרא לי בור? אתה לא מכיר אותי. אז מה אם כתבת כתבה בנושא , זה לא עושה אותך יותר חכם מאחרים.

אני עובד עם כבר שנים. הוצאתי אלבום טראנס, טראקים לאוספים, תיקלוט וכו'... אתה באמת חושב שאני שומע עם "רמקולים של מחשב"?

לא אמרתי "שיש לי את הכרטיס הכי טוב בעולם", רק שיבחתי את הכרטיס וזה מגיע לו. לאזעזאל אתכם אנשים!! יש לך את הכרטיס בכלל שאתה מדבר?

רוסי קמצן ומתנשא שמחפש "אודיו נטו" במחיר מופחת לא עושה עלי רושם... אה וכן, אתה יודע לכתוב כתבות...

בחלק זה, שלב א' נקרא טיעון על בסיס אישי: כלומר, שום דבר שמשרת את הויכוח אינו נאמר, וכל המטרה היא לשכנע או\ו לעצבן ולתפוס מקום על שרת האתר.

השלב השני יוצר אנלוגיה בין דברים שלא קשורים; כלומר, בין זה שהקלטת אלבומים, לבין ההבנה בסאונד איכותי אין שום קשר ישיר. רמז: דווקא אלה שעובדים עם ציוד "מקצועי" ברוב המקרים מבינים פחות באיכות מאנשים עם ציוד אודיופילי.

וכמובן לסיום, איך אפשר בלי תקיפה אישית, ממולץ להגיש חם עם קוֹרְט גזענות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

applejack-

כמה טעויות אצלך-

א. על זה שאתה חושב כמו טמבל ממוצע

ב.לא כל מה שעולה יקר ונראה טוב הוא באמת כזה

ג.שאתה פוגע באנשים שמנסים להסביר לך שטעית

הערה קטנה: כאשר אדם משמיץ אדם אחר זה שאתה ממשמיך זה אומר שאתה יורד לרמה שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Alechko, העלת לי חיוך רחב עם הניתוח שעשית לי, באמת כל הכבוד, אפילו קלעת כמה פעמים :xyxthumbs:

בקשר לטראנס, אני ממש לא מסכים אתכם. עבודה עם cubase ומגוון ציוד וירטואלי (אני לא עשיר אחרי הכל) מחייבת ידע בתחום.

מי שלא שומע טראנס פסיכודאלי איכותי פשוט לא מבין שמדובר בסגנון מבין המתוחכמים שקיימים, הן מבחינת מבנה והן מבחינת .

כשאתה משקיע את רוב הזמן ביצירת הסאונד עצמו אתה צובר המון ידע בכל הקשור לאיכות הסאונד ומעבר.

אם כבר מדברים על יצירה , X-FI מספק ASIO2 ב-1ms Latency. לא כל כרטיס מסוגל לזה...

בלי קשר, מאז ומתמיד היתה לי שמיעה חדה במיוחד (טפו-טפו), תחומי הרצים גבוהים במיוחד מתקבלים בברכה אצלי "בקופסא". אני שם לב לכל "פיפס"... פרפקציוניסט לא קטן.

המון אנשים ,למשל, לא יבדילו בהבדלי איכות (kbps) של ... אני די בקלות יבדיל בין 128/160/190 ומטה ;)

כל זה לא במטרה להשתחצן, אלא בכדי שלא תמהרו לשלול את השמיעה שלי ותזלזלו בפומבי.

מספיק להכנס לקטנות, אולי באמת הגבתי לא כל כך לעניין, אבל זה נבע רק מהתסכול הרגעי. כשאתה בא לעזור למשהו (ולא במטרה להשוויץ עם הכרטיס שלך) ואז ישר קופצים עליך אנשים עם הצהרות שאתה לא יודע מהחיים שלך ומנסים להראות שהם יותר טובים, זה מעצבן! אפשר גם לעשות את זה אחרת. הפורום קיים בכדי שכל אחד יביע דעתו, גם היא לא נראית מספיק טובה למשהו אחר. אומנם נסחפתי לביזיון, אבל לא אני התחלתי את זה.

זה לא שאני מנסה לדחוף למשהו איזה כרטיס זבל במלא כסף. מה יצא לי מזה? ולא, פסיכולוגיה בשקל כגון - "שאני ירגיש טוב עם זה שיש לי כרטיס מגניב" לא עובדת עלי. אני מביע את דעתי ע"פי התרשמות אישית, מי שרוצה לקבל את זה שיהנה, מי שלא - שיגיב בהתאם. לא צריך ללכלך.

applejack-

כמה טעויות אצלך-

א. על זה שאתה חושב כמו טמבל ממוצע

ב.לא כל מה שעולה יקר ונראה טוב הוא באמת כזה

ג.שאתה פוגע באנשים שמנסים להסביר לך שטעית

הערה קטנה: כאשר אדם משמיץ אדם אחר זה שאתה ממשמיך זה אומר שאתה יורד לרמה שלו

aquarius,

א. אתה יורד לרמה שלי?

ב. מחיר הוא לא מדד לאיכות המוצר, אתה לא מגלה לי את אמריקה.

ג. אני פוגע במי שפוגע בי. הסבר מכובד הייתי מקבל בהבנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ראיתי שמישהו פגע בך, אם היו בעיות שנפגעת, לטעמי היה כדאי לפנות קודם בפרטי ולברר ואז רק לרדת לרמה הזו.

בכל אופן, אני מבטיח לך שאני שומע פסיכודאלי (יחד עם קלאסית, ג'אז, בלוז, פלמנקו, מטאל, רוק ועוד עשרות ז'אנרים) וזה לא עושה אותי מבין בציוד. העובדה שאני מתעסק עם ציוד לא יום ולא יומיים (עם ציוד אודיופילי ומקצועי גם כן) הם אלה שנותנים לי את הגב בתחום.

בככל אופן, בנוגע להצהרה של 1מילי שנייה, אל תיקח ברצינות. האודיג'י הבטיח 2מילי שניות. קנית את זה באמת? בשביל יצירה עם סינטיסייזרים וקונדנסרים אתה צריך יותר מה-ADC שיש לך בכרטיס שלך. אלא אם כן אתה עושה את זה סתם לכיף, ואז אין טעם להשקיע.

בכל מקרה, אם יש משהו שלא מתאים לדיון, ואתה רוצה לומר. אתה מוזמן לפנות בפרטי. ורק כד"א, אני תמיד אמרתי שאלכס שלנו גאון. מטורלל, אבל גאון :).

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למעשה, אין בכלל דבר כזה "סרט ב-7.1".

הסרטים מקודדים ב-DolbyDigital או DTS, וזה פורמט 5.1 - 6 ערוצי קול נפרדים.

שני ערוצי הקול הנוספים ב-7.1 אינם "אמיתיים", אלא וירטואלים שנוצרים ע"י לוגריטמים של המפענחים השונים. פחות או יותר (לא ממש, אבל בערך..) כמו דולבי pro-logic שיוצר 5.1 משני ערוצי קול בודדים בסטריאו..

היום קיימים פורמטים שמספקים 6.1 ואפילו 7.1 אמיתי,

לדוגמא dts ES שנותן 6.1 או Dolby Digital EX שנותן 7.1 בסרטים תומכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, תהיה בטוח שלא קניתי את הכרטיס בשביל ה-1ms, העלתי את זה כדרך אגב.

למען האמת, קניתי את ה-X-FI כשדרוג לכרטיס ה-Onboard המחורבן שהיה נכנס ללופים במשחקים ומוריד ביצועים בדרך...

וכמובן חרא של אפקטים. (ה-Audigy שלי יושב במחשב הקודם שעבר לחדר אחר)

העובדה שהייתי תקוע עם onboard למשך חודש-חודשיים כנראה גם תרמה להערכה שלי ל-X-FI. בכל מקרה אני עדיין חושב שזה כרטיס מעולה.

שמעתי עליו דברים טובים (וגם רעים). לקחתי סיכון ובסך הכל אני לא יכול להיות יותר מרוצה היום.

שאני חושב על זה, אם הבנאדם היה מסתפק במוזיקה, או "אודיו נטו" - כמו שהצגת את זה, הוא לא היה צריך יותר מ-onboard. כל כרטיס יודע להשמיע, ואף כרטיס קול לא יתן נוראי כלכך למשתמש הממוצע.

אז אתה אומר audigy 2, בשביל המשחקים? סבבה, אחלה בחירה.

אני אומר X-FI, בשביל משחקים עתידיים לבוא. (אחרי ששמעתי את ההבדל עם battlefield2 אני פשוט לא מסוגל לחשוב אחרת)

וכבר התחלתי לחשוב שאני ממש לא בענינים. Milford סתר אותי לחינם :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאני חושב על זה, אם הבנאדם היה מסתפק במוזיקה, או "אודיו נטו" - כמו שהצגת את זה, הוא לא היה צריך יותר מ-onboard. כל כרטיס יודע להשמיע, ואף כרטיס קול לא יתן נוראי כלכך למשתמש הממוצע.

בן אדם, אחרי משפט כזה, אני כבר לא יכול להתייחס אלייך בתור מישהו שבאמת מבין במוזיקה ובאודיו. ההבדלים באויו נטו גדולים עוד יותר מאשר במשחקים!!! מספיק שתשמע את ה-1212M שלי, ותבין מזה כרטיס קול אמיתי.

לידו כל הכרטיסים של קריאטיב הם צעצועים (בכפל משמעות ;)).

(למקרה שלא הבנת כראוי, הכוונה לא להעליב, אלא להסביר לך עד כמה ההבדל גדול. אודיו זה הדבר היחיד שבו קריאטיב הייתה צריכה ועדיין צריכה לשפר בשביל להשיג את המתחרים. במשחקים הם החברה היחידה שמשקיע בפיתוח (ועדיין לא תמיד הובילה).

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, התבלבלתי עם 6.1.

התכוונתי שהפורמטים האחרונים מספקים 6.1 ערוצים, וה-7.1 הוא רק הדמיה (הוא פשוט לוקח את הסנטר האחורי ומפצל אותו לשני , בהדמיה).

ולא, אין אף פורמט שמספק 7.1 אמיתי.

וכבר התחלתי לחשוב שאני ממש לא בענינים. Milford סתר אותי לחינם :pissed:

LOL

איזה סתום.. :lol:

לא סתרתי אותך לחינם, חומד...

לא חידשת לי שום דבר, לי אישית יש רסיבר "7.1" בבית עם כל הפורמטים האחרונים, ואפילו סרט אחד ב-6.1 (אפקט הפרפר, אם זה מעניין אותך..), כך שאני בהחלט יודע מה יש, ומה אין...

פשוט התבלבלתי בין 5.1 ל-6.1... זה לא שינה את העובדה שאין דבר כזה 7.1.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Anatoli, למקרה שלא שמת לב... ציטוט שלי:

"...ואף כרטיס קול לא יתן נוראי כלכך למשתמש הממוצע"

לא כל אחד אודיופיל שמתעסק בסאונד... אני לא רואה בנאדם ששואל מה כדאי לו לקנות (למשחקים ומוזיקה) ילך על ה- 1212M הזה :sleep:

אם אתה מתכוון להמליץ על כרטיס עוד היום, זה הזמן לעשות את זה.

לדעתי, זה די והותר מבחינת איכות, בהתחשב במערכות ביתייות (לחדר) שאנשים מרשים לעצמם לרכוש.

אז אולי הם מתעסקים הרבה בכל מה "שמסביב", אבל תאמין לי, למסביב הזה יש מה להציע.

Milford , התבלבלת - הטעת אותי. זה הכל. הפסקא השנייה מיותרת לחלוטין. >:(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Milford צודק הפעם, המקסימום ערוצים אמיתיים שניתן לשמוע הינו 7, כלומר 6.1.

תוספת קטנה שלי לגבי הנושא:

אדם שמעוניין בכרטיס קול בשביל "סאונד נטו" לא כדאי לו לקנות , ישנם כרטיסים איכותיים יותר אפילו בפחות כסף, אבל הם לא מיועדים כמעט בכלל למשחקים.

מה שמיוחד בCreative שמסתבר שהאודיופילים לא מייחסים לה חשיבות רבה היא שרק הכרטיסים שלהם מאפשרים למשתמש לשחק משחקים כמו בנאדם, עם כל האפקטים ומבלי להוריד 15FPS מהמשחק רק בשביל הסאונד ועם זאת הם נותנים איכות צליל דיי טובה (ברמה בינונית).

לדעתי השילוב הכי טוב גם לגיימר וגם לאודיופיל זה לקנות 2 כרטיסי קול: Audigy וכרטיס אחר שמיועד ל"סאונד נטו" ולא למשחקים.

הX-Fi מתומכרים יקר מידי לטעמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף כרטיס קול לא יתן סאונד נוראי כלכך למשתמש הממוצע

מי פה בדיוק המשתמש הממוצע? המשתמש הממוצע לא צריך בכלל את ה-X-Fi.

רוצה שילוב טוב? קח את האודיג'י 2, יחד עם איזה צ'ינטק 710 (כרטיס של 20$). הצ'יינטק הזה נשמע הרבה יותר טוב מאודיג'י בסרטים ובמוזיקה, ולמשחקים האודיג'י מספיק לכל . ככה תקבל אותו הדבר שיש לך, במחיר נמוך יותר.

אני עדיין חושב את הדבר שאמרתי כבר מזמן. ה-X-Fi לא מתקרב לקרסול של ההבטחות שהחברה פזרה. הוא לא מתקדם מהאודג'י בהרבה, ולא שווה הכפלה במחיר ואף יותר מזה. הייתרון היחיד לגיימרים הוא התמיכה ב-EAX 5.0, שכיום רק משחק אחד תומך בה. ובקצב הזה תוך שנה לא יהיו יותר מ-5 משחקים שיתמכו בה.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...