מה אתם חושבים על עשירים שמדברים על עוני? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אתם חושבים על עשירים שמדברים על עוני?

stone cold

Recommended Posts

הם לא... לרובם אין ביטוח , רוב דירות השכירות שם די מעפנות, הם חיים כדי לעבוד, יותר גרוע ממה שהייה הרוסיה הקומוניסטית.... ואני לא מדבר על העשירים...

דוד שלי עובד 6 ימים בשבוע, רצוף כמה שנים (בלי חופשות) כדי שיהייה לו שבועיים חופש מצתבר להגיע לארץ לביקור...

הרבה אנשים לא קונים דירה בגלל חוסר הביטחון הכלכלי. יכולים לפטר אותך בכול רגע נתון, ובלי לפרט יותר מידי... והעבודה הבאה שלך יכולה להיות בקצה השני של העיר- שעתיים נסיעה בערך, או בעיר אחרת ביכלל... ככה שתעדיף להשכיר דירה קרוב יותר לעבודה

אגב, בארץ יש די הרבה אנשים שמעקלים להם את הדירות בגלל חובות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 257
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

היו גם כמה אנשים ששרדו את השואה בלי למות ברעב... זה לא הופך אותם לעשירים. בין להיות רעב לבין לא למות מרעב יש הבדל.

אולי דיי לדמגוגיה?

תתחיל להסתכל על המצב מנקודת מבט רחבה יותר.

בשואה המצב היה נורא קשה, מה שגרם להמון אנשים למות מרעב.

זה שהיו כמה ששרדו, לא אומר שהמצב לא היה קשה כי אלה ששרדו היו בסך הכל טיפה בים.

פה לעומת זאת אין אף אחד שמת מרעב, מה שאומר שהמצב לא כזה גרוע כמו שהליצן הזה(פרץ) מתאר אותו

הם לא... לרובם אין ביטוח בריאות

כל מי שעובד שם במקום עבודה מסודר מקבל ביטוח מהמעסיק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחלק הראשון: זה נכון שאף אחד לא מת מרעב, אבל זה שאנשים רעבים זה פשוט עובדה! כמה אנשים מחפשים אוכל בפחים? לכמה אנשים יש מקרר ריק בבית?

פרץ אולי מגזים, כמו כל פוליטיקאי, אבל אמת חלקית יש בדברים שלו בכול זאת.

לחלק השני: וכמה כבר עובדים במקומות מסודרים עם ביטוח בריאות? (השבח"ים, אלא שעובדים שחור, המובטלים... הם אחוז די גבוה במשק האמריקקי...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי אתם משווים את הארץ העשירה בעולם לישראל :lol:

וחוץ מיזה בארצות הברית יש הרבה ארצות ויש הרבה הבדלים בינהם ככה שניו יורק לדוגמה זה לא כל ארצות הברית

ונכון שבניו יורק הרבה מאוד אנשים משכירים דירה ומשלמים על זה הרבה מאוד כסף אבל הם גם מרויחים הרבה

יש מקומות בארצות הברית שהבתים זולים ועשוים מעץ אולי גם את זה אתם רוצים להשוות לישראל :lol:

דרך אגב אחותי היתה שם לא מיזמן בטיול ואמרה לי שעובד ברשתות מהיר שם מרויח 18 דולאר לשעה ככה שבמיקרה שזה נכון

ההשווה לישראל מאוד דבילית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה את חושבת? עם כ- 250,000 מובטלים וכ- 1,500,000 עניים, סביר להניח שרוב העניים עובדים (או לפחות שהם במשפחה בה יש לפחות מפרנס אחד). אבל זו לא השאלה הנכונה - השאלה היא מה הסיכוי שמשפחה תהיה ענייה. ואת התשובה לשאלה הזו הצגתי:

65.8% אם אף אחד במשפחה לא עובד,

18.6% אם אחד עובד

ורק 3% אם שניים עובדים.

הסיכוי של משפחה בה אף אחד לא עובד להיות ענייה גדול פי יותר משלושה מהסיכוי של משפחה עם מפרנס אחד ויותר מפי עשרים מהסיכוי של משפחה עם שני מפרנסים. כלומר מי שעובד, הסיכוי שלו להיות עני נמוך יותר.

כבונוס, הסיכוי של מי שיש לו ארבעה ילדים או יותר להיות עני גדול פי 2.5 מהסיכוי של מי שיש לו ילד אחד עד שלושה.

זה די ברור: מי שיש לו מעט הכנסות, הסיכוי שלו להיות עני גדול יותר. מי שיש לו הרבה הוצאות (ילדים זה שמחה, אבל גם הרבה כסף), הסיכוי שלו להיות עני גדול יותר.

אז מה עושים כדי שיהיו פחות עניים? אפשרות אחת היא להגדיל את ההכנסה שלהם באופן מלאכותי, כלומר לתת להם יותר קיצבאות. ניסינו את זה בשלושים השנים האחרונות וזה לא עובד. האפשרות השניה היא לשלוח אותם לעבוד (רק 3% מהמשפחות בהן יש שני מפרנסים עניות!) ולעודד אותן לצמצם את מספר הילדים.

אין לי שום התנגדות אבל יש לך מושג כמה אנשים עובדים בשחור כי לא מסכימים לתת להם שום עבודה נורמאלית? עולים חדשים למשל, או נכים או קשישים שמנסים להרוויח עוד קצת בנוסף לקצבה המגוכחת. הרבה פעמים מעכבים שכר או מורידים ואין לאן לפנות כי העבודה לא הכי חוקית.

הגיוני שהסיכוי שתהיה עני אם איש מהוריך איננו עובד (בהנחה שהיית ילד), אבל בינתיים גם משפחות בהן 2 ההורים עובדים במשרה מלאה גם כן מוצאות את עצמן עמוק בזבל. זה לא הגיוני, זה לא בסדר, צרייך לטפל בזה אחת ולתמיד וצרייך לטפל בבתי-עסק שמעסיקים עובדים בצורה לא חוקית ומשלמים "שחור" ומרמים ולא משלמים ביטוח עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי שום התנגדות אבל יש לך מושג כמה אנשים עובדים בשחור כי לא מסכימים לתת להם שום עבודה נורמאלית? עולים חדשים למשל, או נכים או קשישים שמנסים להרוויח עוד קצת בנוסף לקצבה המגוכחת. הרבה פעמים מעכבים שכר או מורידים ואין לאן לפנות כי העבודה לא הכי חוקית.

הגיוני שהסיכוי שתהיה עני אם איש מהוריך איננו עובד (בהנחה שהיית ילד), אבל בינתיים גם משפחות בהן 2 ההורים עובדים במשרה מלאה גם כן מוצאות את עצמן עמוק בזבל. זה לא הגיוני, זה לא בסדר, צרייך לטפל בזה אחת ולתמיד וצרייך לטפל בבתי-עסק שמעסיקים עובדים בצורה לא חוקית ומשלמים "שחור" ומרמים ולא משלמים ביטוח עובד.

אני חושב שיש 2 בעיות גדולות במדינה שגורמות לעוני ליגדול וליגדול

1-מחיר הדירות האסטרונומי אפילו דירות קטנות ליד כביש ראשי יקרות מידי

2-המיסים גבוהים כל כך וזה גורם להרבה אנשים לעבוד בשחור והרבה אחרים לא מרוויחים מספיק בנטו ביגלל המיסים האלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Vitnir:

שוב, לאט: נכון, יש משפחות שבהן שני ההורים עובדים והן עדיין עניות. 3% מהן במצב הזה. אבל 97% מהמשפחות האלו אינן עניות. כלומר רק חלק קטן מאוד מהמשפחות בהן שני ההורים עובדים הן עניות. מה לא ברור כאן?

אנשים עובדים "בשחור" כי לא נותנים להם עבודה נורמאלית? כן, בטח. עבודה חוקית נורמאלית אין, עבודה לא חוקית נורמאלית יש? מי שמוכן לעבוד "בשחור" והמעסיק דופק אותו, יכול להלין אך ורק על עצמו. זה דומה לסוחר סמים שמישהו גנב לו את הסחורה - מי אשם בכך שהוא לא יכול להתלונן במשטרה?

אנשים שעובדים "בשחור" בד"כ מופיעים בסטטיסטיקה כמובטלים עניים, הרי הם לא ידווחו שהם עובדים באופן לא חוקי. וזה עוד פרט מעניין מנתוני הלמ"ס: בעשירונים התחתונים, ההוצאה החודשית למשפחה כמעט כפולה מההכנסה החודשית למשפחה. איך זה יתכן? זה לא יכול להיות האוברדרפט, הרי אחרי כמה חודשים כאלו החשבון יוגבל. אז מה זה? או שחלקם מספרים לסוקרים על הוצאות שהם לא הוציאו (למה להם?) או שהם לא מספרים על כל ההכנסות שלהם.

האם אני יודע כמה אנשים עובדים "בשחור"? יש לי מושג לא רע. בפיילוט של "תוכנית ויסקונסין", שנועדה לטפל בגרעון הקשה של המובטלים, אנשים שזמן רב לא מצליחים למצוא עבודה ומתקיימים כביכול אך ורק מקיצבת הבטחת הכנסה, מבין 18,000 האנשים שזומנו 2,000 בכלל לא טרחו להגיע למוקדי התוכנית. 2,000 איש שכשאמרו להם "בואו לקבל שכר מינימום במקום קיצבת הבטחת הכנסה", ענו "לא רוצים". למה שמישהו יעשה את זה? התשובה פשוטה: כי הם עובדים "בשחור" והמשכורת שלהם גבוהה משכר המינימום. לו הם היו מצטרפים לתוכנית, הם היו מאבדים את העבודה הקיימת שלהם תמורת עבודה בשכר נמוך יותר. לכן עדיף להם שישללו להם את קיצבת הבטחת ההכנסה ולהישאר בעבודה הלא מדווחת שלהם.

stone cold:

סליחה? כדי לשלם מיסים גבוהים, ההכנסה שלך צריכה להיות גבוהה. מי שמקבל שכר מינימום בקושי משלם מס. חצי מהעובדים במשק נמצאים מתחת לסף המס ולא משלמים גרוש למס הכנסה. ביטוח לאומי ומס לוקחים רק כמה אחוזים בודדים מהשכר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד, אתה יודע איך מוגדר קו העוני?

ההכנסה שמגדירה אותו כול כך נמוכה שגם מי שמרוויח 1K ש"ח יותר (למישפחה...) עדין חי בעוני, למרות שהוא לא מוגדר ככזה רישמית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סורי, כואב לי הראש אבל אל תצפו ליותר מדיי תגובות ענייניות ממני... (כן, אני עובדת במשרה מלאה, 13ש').

מחירי הדירות אכן יגרמו למשפחה להשתעבד למשכנתה עד סוף ימיהם, ומה עם האוטו? ומה עם ילדים? כמה עולה להביא ילד? וכמה עולה להחזיק את ה-3.2? תחשבו כמה תשלומים צרייך זוג הורים לשלם בחודש... משכתה, תשלומי אוטו, תשלומים לבי"ס, ארנונה, מים, חשמל... כמה נראה לכם משפחה ממוצעת בת 5 נפשות מוציאה כל שבוע בסופר על אוכל וחומרי ניקוי? בסביבות ה-800 שקלים, כן כן. המשפחה שלי מוציאה בת 4 נפשות ואנחנו מוציאים 350 בערך (ופלא למה אני הבחורה היחידה שאני מכירה שלא דואגת לדייטה...).

זה הרבה חורים קטנים כאלו בארנק, כל התשלומים האלו, שדרכם בסוף בורח כל הכסף עד שבסוף החודש יוצאים גם עם מינוס קטן... או לא כל כך.

בואו נתחיל מזה שה"חינוך חינם" בארצינו, הוא לא באמת חינם... כמה נראה לכם מוציאה משפחה ממוצעת על ספרים וכלי כתיבה כל שנה? אז יופי שיש ספרים משומשים, אבל גם מחברות משומשות? וכלי כתיבה? וכל שאר השיט שרוצים שהילד יביא לביס? תיקיה ואלבום ציור, צבעי פנדה, חלילית ועוד עכשיו הם רוצים תלבושת אחידה כי הם לא קולטים שבשביל אותם ילדים עניים זאת עוד הוצאה (לקנות חולצה עם הדפס) כך שבעצם הם לא עשו כלום ב"שוויון" הזה שלהם. והטיולים? טוב, אז לא נמות בלי טיולים אבל פאק, כמה הם דורשים?? פעם טיול לא עלה כלום, ממש מחיר סמלי של האוטובוס, מביאים את האוהל הצבאי שאבא "השאיל" מהמילואים ואוכלים פיתות עם חומוס וחמוצים. היה רע? כנראה שכן כי החלטנו לשדרג לבתי-מלון מפוארים באילת (סתם, לא באמת מפוארים אבל לוקחים כסף כאילו זה היה הפאקינג "ריץ"). מה שכן, שכל שנה זה נהיה רק יותר ויותר גרוע. הספרים נהיים יותר יקרים ועם תכנית הלימודים המפגרת שכל שנה משתנה, הרבה פעמים יוצאים ספרים חדשים שאי אפשר לקנות אותם משומשים. מה עושים אז? משאילים מהספריה? הצחקתם אותי. עם כל הכסף שדוחפים לבי"ס, אין להם כסף לקנות ספרים חדשים. בבי"ס שלי ספרי הלימוד הכי מעודכנים היו מ-79! ואם יש לך ילד היפרקטיבי או עם ליקויי למידה? וואי וואי! רק האבחון יעלה לך בין 12 ל-16 אלף שקל! אחרת, מזמן הייתי עושה... ואם הפסיכיאטר חייב את הילד שלך על ריטלין? עוד הוצאות. ואם הוא ממש ירד חזק בלימודים ומאיימים להשאיר אותו (עוד) כיתה? מורה פרטי? כן, 50-70 שקל לשעה... בבקשה. ואתם יודעים איך זה ילדים... רצים, נופלים, מטפסים, נופלים, הולכים מכות, שוברים ת'ראש, אוכלים עם ידיים מלוכלכות ומקבלים שילשולים... ברכותיי - פתחו את הארנק עוד פעם - הפעם בקופ"ח. אז יופי שיש לך "כללית מושלים", ייקרו את התרופות, חצי הוציאו מסל הבריאות, ואם אתה רוצה לראות רופא אורטופד מומחה, כי יש לילד שלך עקמת, אז תשלם עוד תשלום רבע שנתי של 17 עד 30 שקלים (תלוי ברופא). ורופא שיניים? יש לך מושג כמה עולה לעשות "גשר" (בעצם קוראים לזה פלטה, גשר זה כמו תותבת...)? אבל מה? תתן לילד שלך להסתובב כשיש לו חיוך יותר מפחיד משל "מלתאות"?

וזאת רק ההתחלה רבותיי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים איתה בכל מה שהיא אמרה כרגע

ובנוגע לתוכנית ויסקונסין זה מגוחך אף אחד לא אמר שאין נוכלים ובטלנים בארץ אבל התוכנית איך שהיא היום לא פוטרת תבעיות האמיתיות של

הענים האמיתים מה שהיא עושה זה לעקשות על הנוכלים ובטלנים וזהו-וליפעמים התוכנית הזות פוגעת בניזקקים האמיתים

ובקשר לעוני תיראה מיבחינתי שבן אדם בריא וצעיר בלי ילדים ובלי לבזבז הרבה כסף שעובד בעבודה נורמלית צריך ליבחור בין עוני ללגור בדירה של ההורים

הרבה שנים עד שיהיה לו כסף לדירה זה מצביע על עוני ונכון זה לא עוני של אפריקה וזה לא נחשב לפי הממשלה שלנו עוני אבל מיבחינתי זה כן עוני

ובקשר למיסים חלקחם לא מבינים שפחות מיסים אומר יותר כסף למעסיקים וזה אומר או יותר עובדים או יותר שכר מה שעוזר גם לענים

וזה גם אומר מחירים יותר טובים ותחרות יותר טובה של עסקים ישראלים בשוק העולמי

הבעיה שהממשלות אף פעם לא באמת עוזרות לרוב הציבור וביגלל זה זה אף פעם לא יקרה-בקושי הורידו קצת מהמס ערך מוסף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובקשר למיסים חלקחם לא מבינים שפחות מיסים אומר יותר כסף למעסיקים וזה אומר או יותר עובדים או יותר שכר מה שעוזר גם לענים

וזה גם אומר מחירים יותר טובים ותחרות יותר טובה של עסקים ישראלים בשוק העולמי

ופחות מיסים גם אומר מערכת פחות טובה ומערכת חינוך פחות טובה

כסף זה לא משהו שאפשר להמציא

אם אתה נותן כסף פה, אתה תיקח אותו ממקום אחר.

ישנן דרכים לשפר את איכות החיים אבל לזרוק ססמאות כמו שכר מינימום או להוריד מיסים זה פשוט בולשיט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ופחות מיסים גם אומר מערכת פחות טובה ומערכת חינוך פחות טובה

כסף זה לא משהו שאפשר להמציא

אם אתה נותן כסף פה, אתה תיקח אותו ממקום אחר.

ישנן דרכים לשפר את איכות החיים אבל לזרוק ססמאות כמו שכר מינימום או להוריד מיסים זה פשוט בולשיט

שכר מינימום זה בולשיט להוריד מיסים שהם גבוהים מידי זה לא-אתה יודע כמה אנשים עובדים היום בשחור או לפחות חלקית שחור?

אתה חושב שבגובה מיסים נורמלי ובענישה הרבה יותר קשה לעובדים בשחור יהיו כל כך הרבה שיעבדו בשחור?

כך תכסף מיזה שאנשים יפסיקו לעבוד בשחור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...