מה אתם חושבים על עשירים שמדברים על עוני? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אתם חושבים על עשירים שמדברים על עוני?

stone cold

Recommended Posts

באמת? אני לא זוכר שביבי אמר את זה. יש לך קישור? וקישור נוסף לסטטיסטיקה לא יזיק.

עריכה: קצת שיעמם לי, אז הלכתי לחפש את הסטטיסטיקה בעצמי.

לפי דו"ח העוני לשנת 2003 של המוסד לביטוח לאומי, 19.3% מהמשפחות בארץ מוגדרות כעניות. 65.8% מהמשפחות בהן אף אחד לא עובד היו עניות, 18.6% מהמשפחות עם מפרנס אחד היו עניות ורק 3% מהמשפחות בהן שני מפרנסים היו עניות.

אגב הדו"ח, עוד כמה נתונים מעניינים: תחולת העוני בקרב המשפחות הלא יהודיות היתה 48.4%! בלעדיהם, אחוז המשפחות העניות יורד ל- 14.9. אחוז המשפחות העניות עם ארבעה ילדים או יותר הוא 48.9, לעומת 17.8% למשפחות עם ילד אחד עד שלושה.

תסיקו את המסקנות בעצמכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 257
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

לפי דו"ח העוני לשנת 2003 של המוסד לביטוח לאומי, 19.3% מהמשפחות בארץ מוגדרות כעניות. 65.8% מהמשפחות בהן אף אחד לא עובד היו עניות, 18.6% מהמשפחות עם מפרנס אחד היו עניות ורק 3% מהמשפחות בהן שני מפרנסים היו עניות.

אגב הדו"ח, עוד כמה נתונים מעניינים: תחולת העוני בקרב המשפחות הלא יהודיות היתה 48.4%! בלעדיהם, אחוז המשפחות העניות יורד ל- 14.9. אחוז המשפחות העניות עם ארבעה ילדים או יותר הוא 48.9, לעומת 17.8% למשפחות עם ילד אחד עד שלושה.

תסיקו את המסקנות בעצמכם.

יש הרבה סוגים של עוני אני מכיר הרבה אנשים וזה כולל אותי שעובדים בעבודות נורמליות צעירים ובלי מחלות שלוקח להם יותר מידי זמן להגיע לדירה

או לחילופין צריכים לישתעבד לבנק 20 שנה(משכנתה ישראלית) או לישתעבד לבעלי הבית של הדירה שהם משכירים

אז נכון שאני ואנשים שאני מכיר לא רעבים ללחם אבל תחשוב מה קורה לנכים זקנים וחולים :'(

וחוץ מיזה זה לא משנה איזה אנשים ענים יותר או פחות-ערבים דתים וכו זה לא משנה המדינה היתה אמורה לחנך אותם מגיל צעיר כדי שיוכלו לעבוד

שהם צעירים אבל בימקום חינוך טוב נותנים למנהיגים שלהם כסף ומעלימים עין מאיזה דברים עושים באמת בכסף :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזבו אותכם שטויות...

היום כולם בכנסת דואגים לתחת שלהם לא איכפת להם בכלל ממה שקורא בחוץ עם העוני...

המשופם הזה עמיר פרץ....שכן שלי !

אני גם תושב שדרות..

אני גר צמוד אליו!

אני רואה איך הבית שלו מאובטח מפה עד הודעה חדשה...

טחון בכסף הבנאדם .... אבל אני לא בא נגד אף אחד...

אבל דבר טוב....אם הוא ייבחר לראשות הממשלמה (למרות שזה משהו שלא ניראה לי ב-כ-ל-ל), הוא יעלה שכר מינימום שזה סתם נגיד 3 אלף ש"ח...

יעלה אותו ל-4,700....שזה תוספת מכובדת של יותר מחצי !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסיקו את המסקנות בעצמכם.

יש לך סטטיסטיקה הפוכה - מראים לך פה כמה מן הלא עובדים עניים - לא כמה מהעניים לא עובדים. הבדל קטנטן. נדמה לי ראיתי את זה בחדשות הערב לא מזמן והם הגיעו למסקנה שמרבית המשפחות העניות דווקא עובדות במשרה מלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה את חושבת? עם כ- 250,000 מובטלים וכ- 1,500,000 עניים, סביר להניח שרוב העניים עובדים (או לפחות שהם במשפחה בה יש לפחות מפרנס אחד). אבל זו לא השאלה הנכונה - השאלה היא מה הסיכוי שמשפחה תהיה ענייה. ואת התשובה לשאלה הזו הצגתי:

65.8% אם אף אחד במשפחה לא עובד,

18.6% אם אחד עובד

ורק 3% אם שניים עובדים.

הסיכוי של משפחה בה אף אחד לא עובד להיות ענייה גדול פי יותר משלושה מהסיכוי של משפחה עם מפרנס אחד ויותר מפי עשרים מהסיכוי של משפחה עם שני מפרנסים. כלומר מי שעובד, הסיכוי שלו להיות עני נמוך יותר.

כבונוס, הסיכוי של מי שיש לו ארבעה ילדים או יותר להיות עני גדול פי 2.5 מהסיכוי של מי שיש לו ילד אחד עד שלושה.

זה די ברור: מי שיש לו מעט הכנסות, הסיכוי שלו להיות עני גדול יותר. מי שיש לו הרבה הוצאות (ילדים זה שמחה, אבל גם הרבה כסף), הסיכוי שלו להיות עני גדול יותר.

אז מה עושים כדי שיהיו פחות עניים? אפשרות אחת היא להגדיל את ההכנסה שלהם באופן מלאכותי, כלומר לתת להם יותר קיצבאות. ניסינו את זה בשלושים השנים האחרונות וזה לא עובד. האפשרות השניה היא לשלוח אותם לעבוד (רק 3% מהמשפחות בהן יש שני מפרנסים עניות!) ולעודד אותן לצמצם את מספר הילדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר רק על עוני מיסוג אחד של בטלנים מיזדינים

אבל יש סוגים אחרים של עוני

ההורים שלי עבדו בעבודות פשוטות גידלו 5 ילדים והצליחו ליקנות 2 דירות(בלי אף עזרה-לקחו משכנתה)

ושאני חישבתי איך הם הצליחו גיליתי שפעם יחסית למשכורת הדירות היו הרבה יותר זולות-לפני יותר מ20 שנה

וגם עלויות מחיה היו הרבה יותר טובות

היום זה ביכלל לא ככה ובחלק מהדברים המדינה פשטה את הרגל

לדוגמה יש הרבה חולים שלא מקבלים תרופות יקרות כי זה לא בסל הבריאות או שאולי אתה רוצה ליקרוא לחולים בטלנים?

אנחנו מיום ליום מיתקרבים לברזיל ששם יש 2 מעמדות ענים ועשירים וזהו ואין כימאת מעמד רגיל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על מה אתה מדבר? יוקר המחייה קובע את האינפלציה וזו קובעת את תוספת היוקר. אלא אם אתה משווה דירה בשיכון לפני 20 שנה לדירת פאר באזור מבוקש היום...

פעם לא היה בכלל סל תרופות, אז?

תנסה להבהיר את הנקודה שלך בבקשה. ורחמנות, תעשה הגהה לפני שאתה לוחץ על "שלח".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנקודה שלי היא שמיצד אחד לא צריך ליזרוק כסף לבטלנים

אבל גם לא צריך לקפח תניזקקים האמיתים

והנקודה שלי היא שמחירי הדירות היום גבוהים מידי למעשה הגבוהים במערב יחסית לשכר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיכשהו אנשים לא מתים מרעב

היו גם כמה אנשים ששרדו את השואה בלי למות ברעב... זה לא הופך אותם לעשירים. בין להיות רעב לבין לא למות מרעב יש הבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק בישראל כל דמגוג חושב שמגיע לו שתהיה לו דירה משלו.מדוע במדינות המערב 80% מתגוררים בשכירות ופה זה הפוך 80% הם בעלי דירות?

אם אתה מעוניין בבעלות על דירה אז על תספר סיפורים על משכנתא,אם אתה מעוניין שתיהיה לך דירה משלך האפשרות לשכור דירה

היא האפשרות הטובה ביותר שיש לך מבחינה כלכלית.באמריקה 80% גרים בשכירות הם לא משועבדים לאף בנק והם חיים טוב מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...