מים מתפוצצים-צריך הסבר - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מים מתפוצצים-צריך הסבר

[NOS]

Recommended Posts

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

פיי איזה קטלני!

זה מסוכן? אני רוצה עכשיו לנסות לעשות את זה.

ושאלה - הרי כשמים מגיעים טמפרטורה ההתכה אז החמצן נפרד מהמימן. איך זה לא קורה בחימום במיקרוגן? כי במקרה כזה המימן יכול להדלק לי בפנים.

החמצן לא נפרד מהמימן

הקשרים ביניהם לא נעלמים, זה שהם עברו למצב צבירה אחר זה לא אומר שהחומר התפרק לאטומים נפרדים של מימן וחמצן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההסבר, עם המולקולות, ההתנגשות והמהירות

זה לא קורה בגלל זה (ואם תחשוב על זה תבין כמה מופרך ההסבר הזה)

זה קורה כי ברגע שהכנסת גורם כלשהו לתוך המים, האנרגיה לשינוי מצב צבירה בצמוד למשטח יותר נמוכה ויותר קל למים לשנות מצב צבירה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לניסוי של האשלגן או צסיום.

פעם עשו לנו ניסוי שבו לקחו כלי מעבדה שמו בתוכו נייר והרטיבו אותו טיפה במים.אחריי זה זרקו חתיכה קטנה של נתרן ואז הנייר פשוט ניצת ונשרף.

גם ראיתי את הניסוי של האשלגן וזה ממש תגובה אלימה ואין לך אפילו את ה-2 שניות לברוח:-) .אם אני לא טועה לחומרים כמו אשלגן ונתרן קוראים אל-קלי או משהו כזה. מישמבין בעניין יכול לפרט למה כשמערבבים אשלגן ומים מקבלים תגובה אלימה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיי איזה קטלני!

זה מסוכן? אני רוצה עכשיו לנסות לעשות את זה.

ושאלה - הרי כשמים מגיעים טמפרטורה ההתכה אז החמצן נפרד מהמימן. איך זה לא קורה בחימום במיקרוגן? כי במקרה כזה המימן יכול להדלק לי בפנים.

לא זה לא מסוכן פשוט אתה צריך לזרוק את החפץ לתוך המים חזק ומקרוב... ;D

איך אני משים צסיום ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבית מרקחת יש

שניה אז מה שאני צריך זה מים מזוקקים בטמפ ממש גבוהה ולזרוק קוביית סוכר?

תלוי מה אתה רוצה לבדוק, כמו שכתבתי, בלי לבדוק השפעות של כל מיני חומרים, פשוט שים מי ברז בקערה. שים אותה במיקרו מספר דקות ואז תיגע בפני המים עם מקל או חפץ כלשהו ותראה את המים עולים למעלה. (כמה שתשים יותר זמן במיקרו כך הם יעלו יותר).

תעשה את זה רק בזהירות....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי ברז אולי עולים למעלה אבל מים מזוקקים ממש מתפוצצים ועפים לכל עבר

שניה אז מה שאני צריך זה מים מזוקקים בטמפ ממש גבוהה ולזרוק קוביית סוכר?

כן, תשים כוס אחת של מים מזוקקים וכוס אחת של מי ברז במיקרו וברגע שהמיים הרגילים ירתחו זה אומר שהמזוקקים מוכנים לפיצוץ, אבל תזרוק מרחוק כדי שלא תקבל כוויה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לניסוי של האשלגן או צסיום.

פעם עשו לנו ניסוי שבו לקחו כלי מעבדה שמו בתוכו נייר והרטיבו אותו טיפה במים.אחריי זה זרקו חתיכה קטנה של נתרן ואז הנייר פשוט ניצת ונשרף.

גם ראיתי את הניסוי של האשלגן וזה ממש תגובה אלימה ואין לך אפילו את ה-2 שניות לברוח:-) .אם אני לא טועה לחומרים כמו אשלגן ונתרן קוראים אל-קלי או משהו כזה. מישמבין בעניין יכול לפרט למה כשמערבבים אשלגן ומים מקבלים תגובה אלימה?

טוב, טיפה על כימיה, אטומים והטבלה המחזורית:

כידוע, אטומים בנויים בצורה של גרעין המורכב מפרוטונים וניוטרונים, וסביבו מסתובבים אלקטרונים.

האלקטרונים לא מסתובבים סתם במסלול אקראי, אלא הם נמצאים במבנה של "רמות אנרגיה", כאשר לכל רמת אנרגיה יש מרחק שונה מהגרעין.

בכל רמת אנרגיה יש כמות שונה של אלקטרונים שיכולים להיות בה, לפי נוסחה שאינני זוכר כרגע.

ברמה האחרונה צריכים להיות עד 8 אלקטרונים (לדוגמה, שבאטום בעל 36 אלקטרונים, האלקטרונים יתחלקו לפי 2-8-18-8).

כל היסודות בטבע מנסים להגיע למצב של איזון - שברמת האנרגיה האחרונה שלהם יש מספר שלם של אלקטרונים (2 במקרה של מימן והליום, 8 בשאר המקרים).

הם מגיעים לכך על ידי התרכבות עם אטומים אחרים.

בטבלה המחזורית, כל שורה מייצגת קבוצה של אטומים שיש להם אותו מספר רמות אנרגיה,

וכל עמודה מייצגת אטומים שיש להם אותו מספר של אלקטרונים ברמה האחרונה.

לכל עמודה יש תכונות משלה.

לדוגמה, העמודה הימנית ביותר נקראת "גזים אצילים". הסיבה לכך היא שאלו חומרים שיש להם מספר שלם של אלקטרונים ברמה האחרונה (2 במקרה של הליום, 8 בכל שאר המקרים), ולכן הם לא צריכים להתרכב עם חומרים אחרים, כדי לחלוק איתם את האלקטרונים שלהם. בגלל זה הם תמיד יימצאו בטבע בצורה טהורה. (זו הסיבה, אגב, שהליום אינו דליק, ולכן אפשר להשתמש בו לבלונים וספינות אוויר).

מה מיוחד בנתרן ואשלגן?

המתכות בעמודה השמאלית (למעט מימן, שהוא גז) ביותר נקראים "מתכות אלקליות". כיוון שיש בהם רק אלקטרון אחד ברמה העליונה, הם מאוד "רוצים" להתרכב עם חומרים אחרים בשביל להיפטר ממנו. לכן, נדיר מאוד למצוא את החומרים האלה בצורה טהורה, והן מתרכבות ממש מהר ובקלות עם חומרים אחרים, והם אפילו מצליחים לנתק את הקשרים בין החמצן והמימן שבמים ולהתרכב איתם.

אתם מוזמנים לתקן אותי אם טעיתי, הרבה זמן לא התעסקתי עם כימיה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...