מים מתפוצצים-צריך הסבר - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מים מתפוצצים-צריך הסבר

[NOS]

Recommended Posts

באמת שלא כדאי לכם לנסות את הדברים האלה בבית, וכדאי להיות ממש זהירים,

אני אישית שמעתי על מקרה שמישהי חיממה את השוקו במיקרו, ובדיוק כמו המקרה עם המים,

השוקו לא רתח אבל הגיע לטמפ' גבוהה מאוד ונגיעה קטנה והשוקו הרותח קפץ לפנים של האישה

וגרם לה לכוויות בכל הפנים... אז באמת תזהרו עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טוב' date=' טיפה על כימיה, אטומים והטבלה המחזורית:

כידוע, אטומים בנויים בצורה של גרעין המורכב מפרוטונים וניוטרונים, וסביבו מסתובבים אלקטרונים.

האלקטרונים לא מסתובבים סתם במסלול אקראי, אלא הם נמצאים במבנה של "רמות אנרגיה", כאשר לכל רמת אנרגיה יש מרחק שונה מהגרעין.

בכל רמת אנרגיה יש כמות שונה של אלקטרונים שיכולים להיות בה, לפי נוסחה שאינני זוכר כרגע.

ברמה האחרונה צריכים להיות עד 8 אלקטרונים (לדוגמה, שבאטום בעל 36 אלקטרונים, האלקטרונים יתחלקו לפי 2-8-18-8).

כל היסודות בטבע מנסים להגיע למצב של איזון - שברמת האנרגיה האחרונה שלהם יש מספר שלם של אלקטרונים (2 במקרה של מימן והליום, 8 בשאר המקרים).

הם מגיעים לכך על ידי התרכבות עם אטומים אחרים.

בטבלה המחזורית, כל שורה מייצגת קבוצה של אטומים שיש להם אותו מספר רמות אנרגיה,

וכל עמודה מייצגת אטומים שיש להם אותו מספר של אלקטרונים ברמה האחרונה.

לכל עמודה יש תכונות משלה.

לדוגמה, העמודה הימנית ביותר נקראת "גזים אצילים". הסיבה לכך היא שאלו חומרים שיש להם מספר שלם של אלקטרונים ברמה האחרונה (2 במקרה של הליום, 8 בכל שאר המקרים), ולכן הם לא צריכים להתרכב עם חומרים אחרים, כדי לחלוק איתם את האלקטרונים שלהם. בגלל זה הם תמיד יימצאו בטבע בצורה טהורה. (זו הסיבה, אגב, שהליום אינו דליק, ולכן אפשר להשתמש בו לבלונים וספינות אוויר).

מה מיוחד בנתרן ואשלגן?

המתכות בעמודה השמאלית (למעט מימן, שהוא גז) ביותר נקראים "מתכות אלקליות". כיוון שיש בהם רק אלקטרון אחד ברמה העליונה, הם מאוד "רוצים" להתרכב עם חומרים אחרים בשביל להיפטר ממנו. לכן, נדיר מאוד למצוא את החומרים האלה בצורה טהורה, והן מתרכבות ממש מהר ובקלות עם חומרים אחרים, והם אפילו מצליחים לנתק את הקשרים בין החמצן והמימן שבמים ולהתרכב איתם.

אתם מוזמנים לתקן אותי אם טעיתי, הרבה זמן לא התעסקתי עם כימיה...

[/quote']

טוב בתור אחד שסיים 5 יחידות כימיה אני יכול לאמת כי מה שרשמת נכון :)

אבל מה? אני לא מצליח להיזכר למה לתמיסות יש טמפ' רתיחה או התכה גבוהות יותר מאשר למים לבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לחזור על משהו שנאמר כאן, זו אזהרה חמורה לכולם-

שלא תעזו לנסו את הניסוי של אשלגן עם מים, ובטח שלא צזיום!!! צזיום כל כך רגיש שהוא מתפוצץ באוויר!!!!!

בנוסף לזה, החומר שתזרקו למים יגיב איתם, ויהפוך את המים לבסיס. פיצוץ גדול שבו ניתז בסיס לכל עבר הוא לא דבר טוב

לבסיסים חזקים כמו זה שיווצר יש השפעה דומה מאוד לזו של חומצה, ובלי הציוד המתאים, אתם תסבלו, מאוד. ככל שהחומר יותר חזק (ככל שיורדים למטה בשורות) הבסיס יהיה יותר חזק

וככל שהבסיס יותר חזק.......

לידע כללי- המתכת האלקלית הכי רגישה (שמגיבה עם הכי הרבה דברים) היא רובידיום, שכן יש בה הרבה אלקטרונים, וקל יותר לפרק את המבנה שלה, לכן קל לה יותר להגיב.

רובידיום יוצר פיצוץ אלים במיוחד באוויר, ובמים- לא הייתי מאחל לכם להיות שם, הייתה תקופה שבאמרקיה שקלו לפתח פצצות רובידיום.

בואו רק נגיד שאם תעשו את זה עם צזיום למשל, יבהילו אותכם תוך רבע דקה לבי"ח הקרוב.

אגב, גם אני 5 יחידות כימיה P:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

link=topic=160623.msg1365760#msg1365760 date=1136943963]

^^

תגיד, מה יוצא לך מזה שיש לך 5 בכימיה,

איפה אתה רוצה לעבוד?

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

שמעת פעם שזה לא משנה מה לקחת בבמקצועות בגרות אלא רק מה הציון?! (כל עוד זה 5 יחידות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...