מהי ההשקעה הנבונה יותר כיום? או הנכונה יותר.... - עמוד 4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהי ההשקעה הנבונה יותר כיום? או הנכונה יותר....

ClleG

Recommended Posts

עכשיו בהתייחס לתגובות האחרונות שרשמתם לי, אז מופיע שם עניין הצ'יפסט לAMD.

nForce זה לא משהו של חברת , כלומר היא זאת שמייצרת את הצ'יפסטים לAMD?

מה ההבדלים העקריים בצ'יפסטים מלבד הHTT ועל איזה מהם מומלץ ללכת. ראיתי באתר של שהמגוון של הצ'יפסטים לAMD קטן

מזה של , ככה שהבחירה היא בטח פחות קשה (אני מקווה).

מה לגבי אי-התמיכה של הלוחות בDDR2? האם מתוכננים לצאת בקרוב לוחות שכן יתמכו וכדאי לחכות, או שכמו שכתבת לי ליאור

בת'רד אחר שזכרון DDR1 במהירות 400 MHZ ותזמונים טובים מהרגיל יתפקד מהר יותר מזכרון עם תזמונים פשוטים, כן?

אם כך איזה תזמונים כדאי לי לחפש בזכרון, כלומר אילו מספרים? אני מניח שנמוכים כמה שאפשר במסגרת התקציב, לא?:)

Thanks again

nForce זה של nVidia

ההבדלים בצ'יפסטים לא גדולים, בעיקרון תחפש 4 Ultra כי המחירים שלהם כבר לא בשמיים והם יאפשרו מקסימום שדרוג עתידי

הבחירה של היא בהתאם לתקציב ולדרישות

לגבי DDR2, ברבעון השני של השנה מוציאים תושבת חדשה שתתמוך ב , בתקווה שעד אז יהיו עם תזמונים טובים במחירים זולים

וכן, DDR400 בתזמונים רגילים של 2.5-3-3 ו-7 לדוג' יהיו (בערך) שווי ערך ל -533 בתזמונים רגילים של 4-4-4 ו 12

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ערב טוב.

בעניין הזכרונות, האם קונפיגורציה של DUAL CHANNEL אכן מהווה הבדל מורגש מול קונפיגורציה רגילה, והאם חייבים זוג סטיקים מתואם למימוש הזה?

התקציב שלי לזכרונות הוא בערך 500-600 ש"ח ל512MB בשני סטיקים של 256MB כ"א.

אילו תזמונים טובים אני יכול להשיג בתקציב כזה, או יותר נכון אם יש לכם המלצה למשהו ספציפי

שממצה את התקציב בצורה הטובה ביותר. אני אישית נתקלתי בהמן סוגים אבל לא הצלחתי להיסגר על אף אחד, כי בדירוג התזמון

ישנם 4 מספרים ואני לא כל כך הבנתי מי מהם חשוב יותר (אם בכלל, כי אני לא אוברקלוקר) ועל איזה לשים דגש.

יש את הCAS, הTRAS, והאחרים... קראתי על זה באיזה אתר היום וזה קצת יותר מידי techtalk בשבילי.

אשמח לקבל המלצות לזכרונות ספציפיים

לילה טוב ותודה רבה.

איליה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול ב600 שקל היום כבר לקנות גיגה איכותי לא לאוברקלוק.

512 בשני סטיקים כבר ממזמן לא באופנה ;D

במיוחד שבמעבדי הDC חשוב הרבה פחות מאצל אינטל,שעושה הבדל עצום מצנאל יחיד.

ממליץ על הזכרונות Twinmos TMD7608S8E50D 512MB 3200 Memory פעמיים בתקציב של עד 600.(כל סטיק זה בערך 290 שקל.)

זכרונות סבירים שעושים את העבודה מעולה למחשב ממוצע,גם לגיימר,לתזמונים בDDR אין חשיבות רבה כ"כ עם אתה לא רודף ביצועים או אוברקלוקר,אבל לידע כללי פחות CAS יותר טוב,זאתאומרת עדיף להמנע מזכרונות יקרים בCAS 3 (למשל קינגסטון),וללכת יותר לכיון של במחיר ממוצע של CAS 2.5,כמו אלה שהצעתי למעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערב טוב.

ציינתם שעבור פלטפורמת אין חשיבות גדולה לעבודה עם DUAL CHANEL. האם עבור DC חייבים שני זכרונות

מיוחדים? אי אפשר פשוט להכניס שני סטיקים לשני הסוקטים בעלי אותו צבע ולעבוד עם זה? לפי הבנתי ברגע שמחברים את

הזכרונות בצורה זו אז מקבלים אוטומטית (המחשב מזהה בעצמו?) קונפיגורציית DUAL CHANNEL.

דבר נוסף קטן,

גלשתי לאתר של KSP בהמלצתכם, ועליתי שם על האופציות הבאות:

TWINMOS: http://ksp.co.il/hmain.php?uin=652

KINGSTON: http://ksp.co.il/hmain.php?uin=856

CORSAIR: http://ksp.co.il/hmain.php?uin=1389

ההבדל במחיר ביניהם לא גדול (בערך 20 ש"ח). כולם בהמלצתכם הם בעלי תזמון CL2.5.

אז איזה מהם בכל זאת עדיף? אני אישית שמעתי על KINGSTON ועל אך הרבה פחות על TWINMOS.

יש לי הרגשה שהתשבוה תהיה: "זה לא באמת משנה כל עוד אתה לא קונה את הHIGH END של כל חברה".

אני צודק? :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שמחברים שני סטיקים בעלי אותה כמות לסלוטים בעלי אותו הצבע ברוב לוחות האם זה אוטומטית יקנפג את זה לדואל...יש לוחות שתצטרך לעשות את זה ידנית.

כמו שאמרת,זכרונון וליו הם אותו דבר...הטווינמוסים בדר"כ הם אוברקלוקרים לא רעים אבל ההבדל הוא מזערי...תסתכל על הזיכרון בעל הכי הרבה אחריות...(הטווינמוסים אם זכור לי נותנים אחריות לכל החיים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל האם אני חייב שני סטיקים שמוגדרים לDUAL CHANNEL, או שכל זוג סטיקים שיחובר לסלוטים מאותו צבע יוכל לתפקד כך?

ליאור ציין קודם שבAMD הDUAL CHANNEL לא משחק הרבה תפקיד. למען האמת לא ממש הבנתי למה, כי זה משהו שמשפר את

ביצועי הזכרון מבחינת הזכרון עצמו באופן בלתי תלוי במעבד. אני טועה? מה הקשר בין עקרון הDC לבין המעבד.

במילים אחרות, האם כדאי לי לרדוף אחר זוג לDUAL CHANNEL ולהשקיע מעט יותר,

או שאפשר גם לקחת זוג רגיל ולשים אותם תחת הגדרה של DUAL CHANNEL,

או שזה בכלל לא ישנה כלום ואני יכול לקחת סתם זוג ולשים אותם באיזה סלוט שבא לי ושלום על ישראל?

אשמח לקבל את דעות המומחים בעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל זוג סטיקים אמורים (בעולם אידיאלי) לעבוד ב DualChannel

בפועל זה קרוב מאוד לזה, יש מעט מקרים של אי תאימות

במערכות בסוקט 939 יש שיפור מקיום DualChannel

אני פשוט ציינתי שבגלל סיבות אחרות (כמו ירידת ביצועים בעבודה עם 4 מודולי זכרון) השדרוגיות חשובה יותר

אתה לוקח כל 2 סטיקים שבא לך (עדיף עם אותם צ'יפים כדי שלא תאבד ביצועים בגלל תזמונים שונים)

שם אותם בהתאם להגדרה בחוברת של הלוח אם

וזהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי. אז אם כך מתוך עניין, למה קיימים זוגות מתואמים במיוחד לDUAL CHANNEL והם עולים יותר?

זה עניין של דקויות אני מניח, כלומר שהצ'יפים מתואמים מבחינת התזמונים שלהם עד כדי דיוק מירבי

ומתפקדים אותו הדבר בדיוק, כדי לאפשר מיצוי מלא של הDUAL CHANNEL.

בכל מקרה, בשורה התחתונה, אני יכול לרכוש שני סטיקים של TWINMOS, וכו' מהנ"ל שהמלצת לי,

לשים אותם בשני סלוטים באותו צבע, להגדיר מה שצריך וזה יעבוד בDC.

ד"א, סתם שאלה אחרת. אם לא עובדים בDC אז חייבים לשים את הסטיקים בסלוטים שונים (לא אלו של הDC הכוונה) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון החבילות של ה DualChannel אמורות להיות יותר זולות

בפועל זה לא קורה

ואם אתה לא רוצה לעבוד עם DualChannel אז אתה חייב לשים אותם בסלוטים מאוד מסוימים (תבדוק איזה בחוברת של הלוח אם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם.

אני מנסה להגיע עכשיו להחלטה הסופית וליישורת האחרונה בכל הקשור לקניית המחשב.

אז קודם כל המון המון תודה על הסבלנות ועל העזרה. לפני כן לא שמעתי כל הרבה המלצות על AMD לעומת אינטל.

עכשיו אני די סגור על מה שאני רוצה לקנות, אם כי היום נתקלתי בלינק הבא:

http://www23.tomshardware.com/cpu.html?modelx=33&model1=247&model2=211&chart=58

http://www23.tomshardware.com/cpu.html?modelx=33&model1=247&model2=211&chart=75

ועוד כמה שדומים לו שם, ויוצא מזה (אם אני מבין נכון את הגרפים) שהמעבד של עליו חשבתי במקור, מספק ביצועים

טובים מאלו של הAMD. אמנם ישנן שם קטגוריות בהן הAMD לוקח, אבל אם אני עובר על כל הקטוגריות יחד, ועברתי עליהן,

אז בסה"כ הפנטיום למראית העין מנצח ובמקומות בהם הוא נמצא מאחור אז הפער לא גדול ממש.

מדובר בPENTIUM 630, שהוא ה3.0GHZ 2M CACHE, 64BIT FSB800.

אני מאוד רוצה להחליט אבל בתור אחד שעד עכשיו סמך רק על ההחלטה הזאת קשה. עד שחשבתי שזהו,

נתקלתי בלינק הזה.

נא עיזרו לי.

תודה, איליה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל תלוי בשימושים

אתה משווה לפי Multitasking ו PCMark 05

כשאחד השימושים אני לא בטוח שאתה מנצל (ריבוי משימות, כלומר הרצה של כמה דברים שמנצלים את המעבד)

והשני מבחן סינטתי (בניגוד למבחן Real-World)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה מהקרטריונים שם הוא רלוונטי לשימוש, כי שאר הקרטריונים הם של משחקי מחשב למיניהם שבהם אני לא משחק

הרבה, לפחות לא היום. חשבתי לעצמי שMultitasking דווקא מייצג יותר.

אבל בלי קשר, כמעט בכל קרטריון בלינק הזה, הINTEL נראה כמוביל על הAMD

עד כמה המבחנים ההלו מייצגים ועד כמה הם אמינים ונכונים? אם להתייחס רק לנתונים

שם נראה שלפחות בין שני המעבדים הספציפיים הללו האינטל לוקח, אבל האם זה באמת נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MATLAB זה בדיוק אחד השימושים שלי במחשב ואחת התוכנות איתן אני עובד,

אבל בלינק הזה של TOMSHARDWARE אין קרטריון מבחן לMATLAB. האם יש שם משהו חךיפי שאני לא מכיר,

או אולי יש לך לינק לאתר בו כן מציגים מבחן MATLAB?

עכשיו שזה עולה, אז זה אולי אחד הנושאים החשובים באמת שאני חושב שעלי לבדוק לעומק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...