מהי ההשקעה הנבונה יותר כיום? או הנכונה יותר.... - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהי ההשקעה הנבונה יותר כיום? או הנכונה יותר....

ClleG

Recommended Posts

ערב טוב לכולם.

אני מעוניין להרכיב מחשב חדש ולעומת העבר אני נתקלתי היום בהרבה מוצרים ממשפחות שונות.

עיקר הבעיה מתייחס למעבד ומן הסתם למה שמושלך ממנו על שאר הרכיבים.

קיימים כיום מעבדים חדי ליבה אותם אני עוד מכיר מלפני כשנה שנתיים, אך נוספו להם מעבדים של 64bit ומעבדים כפולי ליבה.

אני הבנתי מחיפושים פה ושם שה64bit יאפשרו עבודה מהירה יותר ע"י העברת מידע בערוץ רחב יותר (כן?) ואילו כפולי הליבה

יאפשרו הרצת יישומים שונים במקביל בצורה יעילה ומהירה יותר.

אבל מה? לא מצאתי לוח שתואם לשני סוגי המעבדים, וגם אם יש כזה הוא כנראה יהיה מחוץ לתקציב, כך שאני צריך להבין ולהחליט איזה

מהמעבדים מהווה את ההשקעה הנכונה לעתיד. לפי מה שהבנתי למעבדי ה64bit דרושה מערכת הפעלה של 64bit ויישומים שיתמכו בה.

אבל האם של היישומים המוכרים היום מתקופת ה32bit תומכים ב64? האם בגרסת 64bit נחשבת לתוכנה אמינה עם כל הבעיות

ששומעים על בכלל לאורך הזמן?

הסיבה לשאלתי היא שראיתי לוחות אם התומכים במעבדים חדי וכפולי אך לא במעבדי 64bit שהם לתקציבי ולכן חשבתי על לקנות

מעבד חד טוב ולוח שיתמוך בכפול לעתיד. אבל כמו שזה תמיד קורה כאשר באים לשדרג בד"כ קונים כבר הכל מחדש, אז אולי עדיף

לי לעשות שיקולים אחרים ופשוט לקנות היום את מה שטוב יותר.

אז מה מבינהם טוב יותר?

תודה על העזרה מראש.

ערב טוב לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אוקי

לאט לאט

ה64BIT זה סט נוסף של פקודות....

זה לא מונע ממך להריץ מערכת הפעלה של 32BIT כמו שיש לך היום :) יש תמיכה לאחור גם במעבדי INTEL וגם במעבדי ...

יש לך אפשרות להתקין מערכת של 64BIT והwindows 64BIT לגיסאותיו תומך בכל התוכנות של ה 32BIT חוץ מאשר תוכנות שדורשות גישה לKARNEL (רכיבי של מערכת ההפעלה)...

מה שאומר שתוכנות כמו ICQ יעבדו נפלא ... אבל תוכנות כמו אנטי וירוס שצריך גישה יותר עמוקה למערכת לא יעבוד (תצטרך להביא גירסא ל 64BIT)

מעבדי DUALCORE מתחילים להראות את כוחם... במיוחד לאחר ה PATCH האחרון המדובר למשחק Q4 ....

ויש להם עתיד נפלא ... (לפי דעתי) ברגע שיתחילו לכתוב משחקים שינצלו את העיבוד המקבילי...

לעומת זאת מעבדי ה 64BIT לא ממש מראים את כוחם עד היום ... יש חוסר הצלחה גם בFARCRY וגם בHL2 ... לנצל את היכולת של ה 64BIT ...

אבל בכל זאת יש כניסה מאוד חזקה שלם ... כנראה שאנשים בונים על העתיד ...

לא הזכרת מה הצרכים שלך...

זה יעזור לענות לך על השאלה האחרונה ... מה בעצם מומלץ לך לקנות ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הלוחות החדשים תומכים ב64BIT וכפולי ..מה התקציב שלך ללוח אם?

ולא אתה לא חייב OS שפועל ב64BIT ;)

כעיקרון כפולי ליבה/ריבוע מעבדים זה העתיד ואם אתה רוצה לקנות מחשב בקרוב אז כדי לך לחכות קצת לסוקט החדש של אם אתה הולך לקנות מעבד לסוקט קוראים M2 :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה לשאלתי היא שראיתי לוחות אם התומכים במעבדים חדי וכפולי אך לא במעבדי 64bit שהם לתקציבי ולכן חשבתי על לקנות

מעבד חד טוב ולוח שיתמוך בכפול לעתיד. אבל כמו שזה תמיד קורה כאשר באים לשדרג בד"כ קונים כבר הכל מחדש, אז אולי עדיף

לי לעשות שיקולים אחרים ופשוט לקנות היום את מה שטוב יותר.

ישנם לוחות אם שתומכים גם במעבדים חד-ליבתיים גם כפולים אך גם ב64 bit , לי למשל יש לוח אם שיכול לתמוך במעבד כפול ליבה , 64 bit וגם במעבד fx החדש של שזה חתיכת מעבד!!

בקשר למערכת ההפעלה, ה64 bit בהחלט מוסיפה אך רק לתוכנות שבאמת משתמשות בזה, ישנם הרבה תוכנות שעדיין לא עובדות טוב מספיק עם הסביבה החדשה, לכן לא רצוי למהר ולפרמט (כמו שאני עשיתי , לא בשכל) ולהתקין מערכת של 64 bit אבל בהחלט כדאי לקנות שתומך בזה.

לוחות אם של dfi ושל בהחלט יעשו את העבודה.

ותעשה טובה, אם אתה רוצה להתחדש אז קח לא , אתה רק תרוויח :xyxthumbs: :xyxthumbs:

תהנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכותרת של התרד הזה די לא תואמת את השאלה בגוף התרד

לרגע חשבתי שזה תרד על השקעה כספית תכניות חסכון, מט"ח, ניירות ערך וכו'

מאידך כל ילד יודע שקניית חומרה היא לעולם לא "השקעה"

מחירי חומרה מטבע הדברים צונחים בקצב מסחרר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מעבד כפול ליבה היום הוא 64Bit (להוציא את היונה שאינטל ישחררו החודש, שתהיה הסדרה היחידה שהיא כפולת ליבה ולא 64Bit)

כל לוח כמעט תומך בכפולי ליבה ו 64Bit

אתה מוזמן לקרוא בנושא של הצ'יפסטים המודבק

כל הלוחות לאינטל תומכים ב 64Bit, כל הלוחות ל תומכים ב 64Bit

בקשר לכפולי יש שם פירוט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאידך כל ילד יודע שקניית חומרה היא לעולם לא "השקעה"

מחירי חומרה מטבע הדברים צונחים בקצב מסחרר

לא מסכים איתך :)

יש לי עד היום כרטיס מסך [glow=red,2,300]HECULES GF2 TI[/glow]

שערכו לא יורד... עקב העובדה שהוא נחשב פריט של אספנים :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שהמחיר של הגיפורס 2 זהה למחיר שהוא יצא לשוק בישראל זה דבר אחד.

אבל אם תיכנס ל-TRADE ZONE תראה שהערך שלו ירד משמעותית, ועוד שנה הוא ירד עוד יותר.

GEFORCE 2 שווה כיום 100 שקלים במצב טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שאתם אומרים טוב יפה ...

אבל עובדתית... למדתי מה EBAY

שלא עשו הרבה יחידות מהכרטיס הנ"ל ...

מישהו מכר שם בדיוק את אותו הכרטיס

ומסתבר שיש מי שקונה את השטות הזאת מסיבות כאלו ואחרות ...

זה נחשב ממש פריט לאספים :)

במיוחד לאור העובדה שהחברה כבר לא מיצרת כרטיסי מסך

core 250

mem 400

,תראה לי GF2 שעושה את זה :)

ותראה כמה הוא יפה ....

2ticard.jpg

קירור מושלם

טוב תהנה מהכרטיס שכשהוא באוברקלוק עדיף X300SE

זה לא עניין של ביצועים זה עניין של נוסטלגיה

ושל מוצר ששאף להיות מושלם (בתקופתו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...