"וכבר היום אנו עדים לגסיסתם של מעבדי האת'לון". האמנם? - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"וכבר היום אנו עדים לגסיסתם של מעבדי האת'לון". האמנם?

Tzion

Recommended Posts

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הורג אותי איך אתה עומד בקצב? :o :biggthumpup:

אתה כבר מחזיק אותי ער חצי שעה!

אז שוב פעם:

1) 1600-2200=T-BRED

מעל 2200 (באס 133)=T-BRED B

אני צודק? :P וגם ה-TBIRD זה סוג של ליבה??

2) OK

3) לפי מה שאתה אומר, כרגע הבארטון לא יפעל על VRXP?

4) מה רע בבקר רייד??? ??? :-\

בסוף נשברתי.

1. לאT-Bred כיום הם במהירות של 220 ומעלה ועובדים באפיק של 133(266) בלבד, כרגע. המעבד האלה מנצלים 0.13מיקרון

כיום XP1600-2100 זה ליבת הPalmino או קלאסיים בלבד. אלה מנצלים 0.18. ככל שזה יותר קטן יותר טוב(לא רוצה להכנס למושגים יותר טכניים).

כן, T-Bird זה גם הראשונה שהיית לSOCKET A על בסיס הAthlon הקלאסי שבכלל יצא לSLOTA.

זה בערך הסדר של הAthlon מהישן לחדש:

Athlon Classic SLOT A.

Athlon Thunderbird - Tbird Socket A בקיצור. מהירויות 700-1400mhz. עובדים ב0.18 מיקרון.מהירות אפיק 100/133(200 או 266 DDR)

Athlon ליבת Palomino. מהירויות XP1500-XP2100. 0, עובדים ב0.18 מיקרון. Socket A. מהירות אפיק 133(266DDR) בלבד.

Athlon עם ליבת Thoroubred או T-bred. כרגע במהירויות XP2200 ומעלה בלבד, במהירות אפיק 133 בלבד. 0.13 מיקרון, סוקט A. לAMD היו תוכניות להוציא את הליבה במהירויות נמוכות יותר בהתאם לביקוש השוק, אבל כרגע זה לא נראה כיוצא אל הפועל כי אין ביקוש. לאחר זמן מה(לא מזמן) הם הוציא את הTBRED B שעשו לו מספר שיפורים בכדי שיוכל לעבוד במהירויות גבוהות יותר(כתבות ברחבי הרשת). חוץ מזה אין שום שיפור. יכול להיות שיצאו מעבדי TBRED גם במהירות אפיק של 166(333)

מעבד עתידי עם ליבת Barton, מטמון משני של 512 ondie(לעומת 256 בקודמים) ויעבוד באפיק של 166(333 DDR) בלבד.

2.אין בעיה.

3. כרגע לא.

4. אין שום דבר רע, פשוט לא כולם צריכים אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול בלוח מבוסס KT333 שלי לשנות ל166 באס בביוס...אני יכול לשים ברטון.

לא בהכרח, תלוי של איזה פירמה ואם הם מאפשר לך מחלק של 1/5 לPCI וRATIO מתאים לAGP שיאפשר לו לעבוד ב66. לוחות של EPOX מאפשרים את זה, לוחות של וGigabyte כרגע לא.

היצרן של הלוח תמיד יכול לדפוק לך את התוכנית פשוט בכך שלא ישחרר עדכון ביוס שיכיר במעבדים החדשים, זה עד כדי כך פשוט.

כידוע יצרני לוחות אם מעדיפים למכור לך לוח חדש....

העובדה היא שגם אין סיבה שכל לוח KT133A לא יתמוך ב T-BRED אבל עובדה שלא דאגו שיתמכו (או שדאגו שלא יתמכו, איך שמסתכלים על זה).

יש לקוות שהם לא יתנהגו כמו אינטל בתחום הזה וכן יאפשרו את זה.

אין שום סיבה שהמעבדים האלה יעבדו גם בלי עדכון BIOS כל עוד ללוח תהיה תמיכה באפיק של 166 עם מחלקים - Deviders שיאפשר לAGP והPCI לעבוד במהירויות רגילות. כל מה שהעדכון BIOS יעשה זה לעדכן את הMacro Code של הBIOS כדי שהוא יוכל לכתוב את השם של המעבד בלבד כמו שצריך, חוץ מזה המעבד יתפקד בלי בעיה.

הסיבה שלא כל לוח KT133A תומך בTBRED זה בגלל בעיית המתחים, ואין שום סיבה אחרת. עדכון BIOS לא יכול לתכנת לך מחדש את הClock Generator והVoltage Regulator בלוח, וכאן נכנס לתמונה עד כמה יצרן לוח-אם השקיע בלוח האם שלו לתמיכה במעבדים עתידיים. תשים לב שאנשים עם עדכון BIOS והכל לא מצליחים להפעיל AXP כמו שצריך על A7V133 Rev 1.05 למרות עדכון הBIOS ולמה? בגלל בעיית מתחים לרב.

חוץ מזה, אני חושב שAMD כבר הרבה זמן מתנהגת הרבה יותר טוב מאינטל בכל הנוגע לשדרוג שכן היא משאירה את אותו סוקט כבר כמעט שנתיים: SOCKET A ותמיד אפשר לשדרג לוח בלי מעבד, ואחרי זה לשדרג רק מעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה נקודות..

א. מה הכונוה מנצלים 0.13 מיקרון? אין כאן "ניצול"..כך הם מיוצרים.

ב. כן יש מעין אופטימיזציה בT2B מבחינת הליבה עצמה, ככה שהיא קרה יותר וכמו שציינת (אטלון), מגיעה למהירויות גבוהות יותר.

ג. אפשר גם להסתדר בלי הדיווידור, אבל אז יש צורך לבדוק כל רכיב שקונים למחשב (כמעט) כיוון שעוהל גם מהירות האפיק של הכוננים הקשיחים, החיבורים הסיריאלים, וכדומה..כמו כן, ישנם כרטיסי PCI שלא יהיו מסוגלים לרוץ בFSB של מעל 140, בעיקר בקרי סקזי.

ד. גם דווקא בשנה+ האחרונה בסוקט 478.. (ווילמט, נורת'ווד, נורת'ווד B, סלרון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נהיה לי קצת סבטוכה בראש אז יש עוד כמה דברים שלא הבנתי :P

טוב אז לפי מה שנראה לי שהבנתי הVRXP לא תומך בבארטון בגלל שהם לא באותו מהירות אפיק אלא אם כן יצא בארטון עם מהירות אפיק של 133. אבל הוא כן יוכל לתמוך ב-TBRED B.

והאפוקס 8K5A2 יכול לתמוך גם בבארטון וגם בטי-ברד-בי.

אני טועה בקשר לזה? ???

ובאיזה מהירויות יהיו מעבדי הטי-ברד 2 ואיזה הבארטון? (הכוונה מהירויות לא במגהרצים, אלא כמו 1800+, 2700+, 3000+...)

וזאת סתם שאלה מתוך סקרנות- האם אפשר לשים מעבד 800 ??(אלה עם ליבת הT-BIRD) על לוח מבוסס KT333?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה נקודות..

ב. כן יש מעין אופטימיזציה בT2B מבחינת הליבה עצמה, ככה שהיא קרה יותר וכמו שציינת (אטלון), מגיעה למהירויות גבוהות יותר.

ג. אפשר גם להסתדר בלי הדיווידור, אבל אז יש צורך לבדוק כל רכיב שקונים למחשב (כמעט) כיוון שעוהל גם מהירות האפיק של הכוננים הקשיחים, החיבורים הסיריאלים, וכדומה..כמו כן, ישנם כרטיסי PCI שלא יהיו מסוגלים לרוץ בFSB של מעל 140, בעיקר בקרי סקזי.

א. לא מצאתי שום מילה עברית ל utilizes...

ג. אי אפשר להסדתר בלי הDEVIDER לשימוש רגיל כי משתמש ממוצע לא ירצה לקחת את הסיכונים בהרצה של לוח במהירויות כאלה, והג'יגה בייט הוא לוח די מוגבל כשצריח להעלות לו את הVIO.

ד. אם היית עוקב אחרי החדשות היית מגלה שכל מעבדי הפנטיום מעל למהירות מסויימות יצרכו לוח חדש בגלל כמות הWATT העצומה שהם יעשקו מהלוח.

נהיה לי קצת סבטוכה בראש אז יש עוד כמה דברים שלא הבנתי :P

טוב אז לפי מה שנראה לי שהבנתי הVRXP לא תומך בבארטון בגלל שהם לא באותו מהירות אפיק אלא אם כן יצא בארטון עם מהירות אפיק של 133. אבל הוא כן יוכל לתמוך ב-TBRED B.

והאפוקס 8K5A2 יכול לתמוך גם בבארטון וגם בטי-ברד-בי.

אני טועה בקשר לזה? ???

ובאיזה מהירויות יהיו מעבדי הטי-ברד 2 ואיזה הבארטון? (הכוונה מהירויות לא במגהרצים, אלא כמו 1800+, 2700+, 3000+...)

וזאת סתם שאלה מתוך סקרנות- האם אפשר לשים מעבד 800 ??(אלה עם ליבת הT-BIRD) על לוח מבוסס KT333?\

לגבי הג'יגה-בייט הבנת את העניין. אני רק חוזר ומדגיש שיכול להיות שGigabyte יחליטו להוציא לוח עם rev חדש יותר עם ג'מפרים שיאפשרו מהירות אפיק, אבל כרגע הם לא ועם הלוחות שיש בארץ זה לא ניתן ואני בספק אם זה יהיה אפשרי. יכול להיות שהם גם הוציאו את הג'מפרים האלה ברגע האחרון כי התגלו בעיות של הרגע האחרון איתם.

כן, האיפוק יתמוך כי יש לו מחלקים בשביל מהירות אפיק של 166(333). שים לב גם שהלוחות של איפוק מסדרת ה855a2/3/+ כולם, אבל כולם משתמשים בצ'יפסט KT333CE, שזה צ'יפסט KT333 משופר, שכנראה בזכות כך גם יתמוך במעבדים עתידיים כמו הברטון וגם בsouthbridge(הצ'יפ שאחראי על בקרי הIDE הרגילים והתקני הPCI) יותר חדש, שזה אמר פחות בעיות תאימות. נכון, האיפוקים תומכים גם בבארטון וגם בT-Bred b. למעשה 99 אחוז מהלוחות שיעבדו עם T-bred a יעבוד עם הB. הבעיה היחידה ששעמתי עליה זה עם הKX7-333 של אביט, ששם אין שום התחייבות שתקבל צ'יפסט של KT333CE.

לשאלתך האחרונה, בודאי שכן כי כולם משתמשים באותו סוקט. לכן, בעלי Thunderbird 1000 מגה"צ ומעלה כיום יש להם אופציה שדרוג נפלא, הם יכולים לקנות אחד מלוחות הKT333CE של איפוקס בלי לשדרג מעבד, ולזכות ליכולות שדרוג נפלאות וlife span מצויין של מוצר.

הערה שלי לגבי הדיון הזה: זה אחד הדיונים היותר מעניינים שעלו לאחרונה בפורום הזה, ואני מקווה שהם ימשמשו גם בעתיד אנשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הג'יגה-בייט הבנת את העניין. אני רק חוזר ומדגיש שיכול להיות שGigabyte יחליטו להוציא לוח עם rev חדש יותר עם ג'מפרים שיאפשרו מהירות אפיק, אבל כרגע הם לא ועם הלוחות שיש בארץ זה לא ניתן ואני בספק אם זה יהיה אפשרי. יכול להיות שהם גם הוציאו את הג'מפרים האלה ברגע האחרון כי התגלו בעיות של הרגע האחרון איתם.

כן, האיפוק יתמוך כי יש לו מחלקים בשביל מהירות אפיק של 166(333). שים לב גם שהלוחות של איפוק מסדרת ה855a2/3/+ כולם, אבל כולם משתמשים בצ'יפסט KT333CE, שזה צ'יפסט KT333 משופר, שכנראה בזכות כך גם יתמוך במעבדים עתידיים כמו הברטון וגם בsouthbridge(הצ'יפ שאחראי על בקרי הIDE הרגילים והתקני הPCI) יותר חדש, שזה אמר פחות בעיות תאימות. נכון, האיפוקים תומכים גם בבארטון וגם בT-Bred b. למעשה 99 אחוז מהלוחות שיעבדו עם T-bred a יעבוד עם הB. הבעיה היחידה ששעמתי עליה זה עם הKX7-333 של אביט, ששם אין שום התחייבות שתקבל צ'יפסט של KT333CE.

לשאלתך האחרונה, בודאי שכן כי כולם משתמשים באותו סוקט. לכן, בעלי Thunderbird 1000 מגה"צ ומעלה כיום יש להם אופציה שדרוג נפלא, הם יכולים לקנות אחד מלוחות הKT333CE של איפוקס בלי לשדרג מעבד, ולזכות ליכולות שדרוג נפלאות וlife span מצויין של מוצר.

הערה שלי לגבי הדיון הזה: זה אחד הדיונים היותר מעניינים שעלו לאחרונה בפורום הזה, ואני מקווה שהם ימשמשו גם בעתיד אנשים

אז רגע, צריך את הציפסט KT333CE בשביל להפעיל T-BRED B??? ???

והגיגבייט תומך ב-T-BRED A. נכון? אז סביר שהוא יתמוך גם בבי... {האם יצא בעתיד מעבד T-BRED יותר גבוהה ממה שכבר יש [שזה נדמה לי 2600?!]}

דרך אגב, בדף של ה- 8K5A2+ לא רשום שיש לו ציפסט KT333CE, רשום רק "KT333".

ואני שמח שהדיון הזה מעניין אותך, הייתי בטוח שזה די מעצבן אותך לענות כל הזמן על השאלות שלי... :xyxthumbs:

ותודה רבה!!! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שלא כל לוח KT133A תומך בTBRED זה בגלל בעיית המתחים, ואין שום סיבה אחרת. עדכון לא יכול לתכנת לך מחדש את הClock Generator והVoltage Regulator בלוח

לפי מיטב ידיעתי, אם אכן זו בעיית מתחים, הרי שאין שום קשר ל Clock Generator , כי הוא זה ש"נותן הוראה" לגשר הצפוני לעבוד ב FSB מסוים.לפיכך, יש כאן חפיפה כי ה AthlonXP וה ThunderBird-C שניהם עובדים בבאס 133MHz ושניהם ברי-תפעול על לוחות KT133A שתומכים רישמית ב FSB של 133 מגה"צ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שלא כל לוח KT133A תומך בTBRED זה בגלל בעיית המתחים, ואין שום סיבה אחרת. עדכון לא יכול לתכנת לך מחדש את הClock Generator והVoltage Regulator בלוח

לפי מיטב ידיעתי, אם אכן זו בעיית מתחים, הרי שאין שום קשר ל Clock Generator , כי הוא זה ש"נותן הוראה" לגשר הצפוני לעבוד ב FSB מסוים.לפיכך, יש כאן חפיפה כי ה AthlonXP וה ThunderBird-C שניהם עובדים בבאס 133MHz ושניהם ברי-תפעול על לוחות KT133A שתומכים רישמית ב FSB של 133 מגה"צ.

הזכרתי גם Voltage Regulator - אתה פשוט מתעלם ממה שנח לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Tzion, אתה לא צריך KT333CE להפעיל T-Bred b כי כל צ'יפסט KT333 יפעיל אותו אם תהיה תמיכה של הלוח לכך.

KT333CE יוכל לתמוך, ככל הנראה, בBarton!

וכל סדרת ה8k5aX של איפוקס היא עם KT333CE וגשר דרומי חדש יותר, לכן קוראים לה כך, כי היא יותר חדש מה8k3a שהיית הKT333 הראשונה. רשמתי, אתה אין לך אפשרות לקבל התחייבות שלוח שתזמין יהיה KT333CE - אתה רק יכול לדעת את זה ע"ס נתונים באינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה נקודות..

א. לא מצאתי שום מילה עברית ל utilizes...

ג. אי אפשר להסדתר בלי הDEVIDER לשימוש רגיל כי משתמש ממוצע לא ירצה לקחת את הסיכונים בהרצה של לוח במהירויות כאלה, והג'יגה בייט הוא לוח די מוגבל כשצריח להעלות לו את הVIO.

ד. אם היית עוקב אחרי החדשות היית מגלה שכל מעבדי הפנטיום מעל למהירות מסויימות יצרכו לוח חדש בגלל כמות הWATT העצומה שהם יעשקו מהלוח.

ב. קרא תגובה ג' שנית..אפש להסתדר, רק צריך לבחור רכיבים נכון.

ד. אממ..אז ככה, הם יעבדו בסדר גמור על לוחות הI845E והI845D (אםא ני זוכר נכון), על I845G שנמכירם כיום אל יעבדו בכלל, רק בסטאפינג החדש שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזכרתי גם Voltage Regulator - אתה פשוט מתעלם ממה שנח לך

לא, אני פשוט מתקן את מה שמצריך תיקון. :P

לא התייחסתי לקטע של הVoltage Regulator מכיוון שזה נכון.

רק ההכללה של ה Clock Generator כדבר שמצריך "תיכנות" שעידכון ביוס לא יכול לעשות, שינוי שצריך להיעשות בגלל בעיית מתחים,

אינה נכונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Tzion, אתה לא צריך KT333CE להפעיל T-Bred b כי כל צ'יפסט KT333 יפעיל אותו אם תהיה תמיכה של הלוח לכך.

KT333CE יוכל לתמוך, ככל הנראה, בBarton!

וכל סדרת ה8k5aX של איפוקס היא עם KT333CE וגשר דרומי חדש יותר, לכן קוראים לה כך, כי היא יותר חדש מה8k3a שהיית הKT333 הראשונה. רשמתי, אתה אין לך אפשרות לקבל התחייבות שלוח שתזמין יהיה KT333CE - אתה רק יכול לדעת את זה ע"ס נתונים באינטרנט.

OK, אז האם יש לVRXP תמיכה של הלוח לT-BRED B?

ואם אני מקבל לוח 8k5aX אפוקס בלי KT333CE אז הוא לא יוכל לתמוך בבארטון?

מקווה שזאת השאלה האחרונה שלי בתרד הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אני פשוט מתקן את מה שמצריך תיקון. :P

לא התייחסתי לקטע של הVoltage Regulator מכיוון שזה נכון.

רק ההכללה של ה Clock Generator כדבר שמצריך "תיכנות" שעידכון ביוס לא יכול לעשות, שינוי שצריך להיעשות בגלל בעיית מתחים,

אינה נכונה.

אני מבקש משאר המשתתפים בדיון לא להסיק מסקנות ממה שאני כותב על הלוח הזה על שאר הלוחות כי מדובר בלוח יחסית ישן שעשית עליו משהו שקרוב לעבודת מחקר.

גם הClock Generator קשור כי יש Rev מסויימים של הלוח, וגם Rev 1.05 בפרט, שיש להם Clock Generator שהוא "פרובלמאטי" במכפלות גבוהות יותר(מעל 12) וגם המיפוי מחדש שעשו למכפלות לא עוזר כאן כי מדובר בבעיה עמוקה יותר.

עכשיו זה משהו שתקף לגבי לוחות אם ויצרני לוחות אם בכלל:

בחירת הClock Generator וגם הVoltage Regulator אלו דברים הנתונים לשיפוטו של יצרן לוח האם, ולכן הוא רשאי להשתמש בכאלה שהם טובים יותר וטובים פחות;כל עוד הם מאפשרים לך עבודה ע"ס המפרט בעת ההשקה(בלי להתייחס לתת-שיפורים שעושים בREV ועדכוני שיוצאים למעבדים חדשים וזה מבטיח לך שהלוח יעבוד או אמור לעבוד עם מה שעדכון הBIOS מעדכן עם המקרו-קוד) - אתה לא יכול לבוא בתלונות. נקודה.

ב. קרא תגובה ג' שנית..אפש להסתדר, רק צריך לבחור רכיבים נכון.

ב. אתה בכח מנסה להכנס איתי לויכוח סרק מלאכותי, נכון? אתה לא יכול לבחרו רכיבים נכונים כי גם את ל90 אחוז מהאנשים הם יעבדו אתה יכול ליפול דווקא על דגמים מאותה סדרה שלא יעבדו, ומה תעשה אז? כשאתה אמר על הלוח שניתן יהיה להתקין עליו מעבד עתידי ולשדרג אותו, בד"כ מתכוונים שאתה תוכל להריץ את כל המערכת במהירויות שהן לא מחוץ לספסיפקאציות. נקודה. אני לא מתכוון להמשיך איתך את הויכוח מעבר לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב. אני אל נמסה להתווכח איתך ואין לי אינטרס לכך, אינ רק אומר שמי שכן בוחר ב7VRXP\לוח אחר ללא הדיויידור לא צריך להיות בטוח שהוא לא יוכל להריץ מעבד שפועל בFSB התחלתי של 166 מה"צ,, כי יש סיכוי גדול מאוד שהרכיבים שלו יעמדו בכך ללא בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...