סקר לקראת הבחירות הקרובות - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר לקראת הבחירות הקרובות

nir_ofer

לאיזה מפלגה אתה מתכוון להצביע בבחירות הקרובות?  

1241 הצבעות

1. 1. לאיזה מפלגה אתה מתכוון להצביע בבחירות הקרובות?

Recommended Posts

(לעניין זה אני לא כולל מקומות כמו אריאל, מעלה אדומים וכו', כי אלה מקומות שלתפיסתי הם חלק מא"י ולכן אינם התנחלויות)

אתה מודע לעובדה שהפלשתינאים (וכמובן השמאל הישראלי) לא מסכימים איתך בתפיסה הזאת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 129
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה מודע לעובדה שהפלשתינאים (וכמובן השמאל הישראלי) לא מסכימים איתך בתפיסה הזאת ?

מכיוון שאני לא פלשתיני ולא שמאל ישראלי זאת בעיה שלהם ולא שלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואותם צריך לקצץ מכף רגל ועד ראש

אתה יותר קיצוני ממני :silly:

אני אומר שהם לוקחים את הכסף מהמדינה כבר 154 שנה כי הם בהפסדים כל חודש.

אז צריך לאט לאט להפריט אותם ולאט לאט להפוך את זה למושב או משהו.

בטח להפסיק להזרים להם את כל הכסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חובה להפריט אותם

להפסיק את התמיכת סעד שלהם

אתה קיבוץ לא רווחי? סגור את השערים תמכור אדמות ותפריט את עצמך

אתה יודע כמה קיבוצים הרגת בשנייה זו?

אתה יודע כמה כסף המדינה משלמת לסגור להם חובות.

אבל האמת שזה לא כלכך חשוב, למדינה עדיף לסגור להם את החובות מאשר כל המובטלים כתוצאה מהמהלך.

בלי קשר, שאיזה ראש ממשלה יעשה כזה דבר?

לאף אחד אין אומץ לעשות צעד כזה, אבל אף אחד, אפילו אביגדור ליברמן לא מעיז נראה לי :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאחזים בלתי חוקיים הם מאוד לא רווחים, לא תורמים שום דבר מלבד כאב ראש למדינה וגורמים סיכון לאנשים רבים. ובכל זאת אני לא רואה אנשים מפנים אותם או חושבים על פינוי עתידי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לסגור?

מישהו אמר לסגור להם את המפעלים או את הרפתות / לולים / וואטאבר?

אני רק אומר שמה שלא רווחי, אנחנו לא צריכים לכסות על ההפסדים שלו

אני אתן לך דוגמא אמיתית, על קיבוץ אמיתי שנמצא בבקעת הירדן ונקרא נירן (נערן).

הקיבוץ הספציפי הזה, הוא קיבוץ שהוקם על ידי גרעיני נח"ל בתחילת שנות ה-80, גדל והתפתח עד שהוא נקלע לחובות רציניים. מכוון שהשטח שעליו יושב הקיבוץ לא שווה פרוטה וחצי פרוטה והדבר היחידי שעוד מחזיק שם את העסק זה מפעל ליצור פלסטיק, המדינה לקחה חזרה את הקיבוץ, רשמה לעצמה שהקיבוץ (והתנועה) חייבים כמה מיליוני שקלים והתושבים שהיו שם התפזרו לאיטם עד שהקיבוץ נסגר ועמד (כמעט - אם לא מחשיבים את הפולשים שגרו ועדיין גרים שם) שומם.

לפני 5-6 שנים עלו לקרקע כמה גרעיני נח"ל חדשים (שלא קשורים לגרעינים הקודמים אבל כן קשורים לתנועה) והקימו מחדש את הקיבוץ. הם קיבלו "במתנה" את החובות של הקיבוץ והם נאבקים לשלם אותם עד היום (ולמעשה, אם לא יהיה שינוי דראסטי - אז גם ל-10 שנים הקרובות).

אז מה אני אומר בעצם? שלמרות שנדמה לך שכל קיבוץ הוא מאגר נדל"ן בלתי נדלה, הוא לא. האינטרס של המדינה הוא להקים ישובים ולתמוך בהם בתקווה שהם יהיו מספיק יעילים - במיוחד אם הם ישובים חקלאיים. בכלכלה יש משהו שנקרא חוב אבוד - חוב שאי אפשר יהיה לפרוע אותו. ישנם מצבים שבהם השקעה נוספת של כסף תצמצם את החוב האבוד ואפילו תוכל לגרום לו שהוא לא יהיה אבוד כלל - כמו שקורה בנערן.

אז מה אתה מציע בעצם? לפזר את הישובים כמו שכבר קרה בעבר? זה לא יחזיר את הכסף - החוב נשאר וחיכה למי שרק רצה לקבל אותו על עצמו.

נ.ב.

הנה קצת על נערן - http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0%D7%A2%D7%A8%D7%9F

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אתה מציע בעצם לזרוק כספים נוספים כאשר ברור לגמרי שהם לא יצליחו להחזיר את החובות לעולם (שום דבר לא השתנה ב-10 שנים האחרונות) ולכן זה בור ללא תחתית...

החוב של קיבוץ נערן לצורך העניין הצטמצם כבר בחצי פחות או יותר  ויסגר עוד 7-10 שנים (כתלות בהכנסה מהמטעים של התמרים, הבננות ומהמפעל).

אם הקיבוץ ימכור את חלקו במפעל, החוב יסגר כבר השנה.

אני לא אמרתי ששום דבר לא השתנה - אחרי שהקיבוץ ננטש ועמד פחות או יותר ריק (שוב, יש שם פולשים לכמה בתים), לפני 5-6 שנים עלו לקרקע שוב גרעינים של נח"ל.

יש שם כמה עשרות אנשים: זוגות צעירים, ובעיקר רווקים ורווקות שעוסקים בעינייני הקיבוץ ובחברה החינוכית של הקיבוץ (שפועלת בכל ישובי בקעת הירדן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...