האם שוווה להריחב פיזיקיה ? ועוד שאלות לבגרות למי שעבר כבהר תגינהום הזה - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם שוווה להריחב פיזיקיה ? ועוד שאלות לבגרות למי שעבר כבהר תגינהום הזה

ExploiT

Recommended Posts

• תגובות 98
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

צריך לברר אם בכל המגמות עושים זאת. זה נראה לי מוזר שמגמת פילוסופיה לדוגמא (לא יודע אם קיימת שם מגמה כזו אבל נניח) תצטרך פיזיקה.

ברור שלא שצריכים את זה בפקולטה למדעי הרוח, התכוונתי בהנדסה מדמ"ח וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שלא..

ופיסיקה זה גהנום אתה לא יודע מה אני עובר עכשיו ב יא' זה עוד עובר איך שהוא ביב' אני לא יודע איפה אני נימצא.... : :badhairday:

פיזיקה זה לא כזה קשה.. כאילו זה קשה אבל צריך להשקיע בזה. אני לא בדיוק דוגמה כי כל יא' ישבתי על 30-40 :(

עכשיו ביב' עם החשמל זה לא הרבה יותר קשה מיא', אבל כרגע זה רק ההתחלה אז נראה מה יהיה בהמשך.

זה גם תלוי אם הפיזיקה מעניינת אותך או לא.. השנה התחלתי להקשיב קצת בשיעורים כי חשמל זה טיפה מעניין, אפילו היה לי היום שיעור פיזיקה שפעם ראשונה מאז כיתה י' הקשבתי כל השיעור ולא השתעממתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי איזה תלמיד אתה. אם אתה טוב במתמטיקה ויש לך קצת הגיון בסיסי או יכולת הקשבה פיזיקה לא יהיה קשה מדי. התאוריה לפעמים מבלבלת ודברים נראים קשים אבל בסופו של דבר אתה מתרגל והכל מתבהר. יש סגנון די קבוע לשאלות שיכולים לשאול בכל נושא ואתה לומד את העקרונות.

המבחן בגרות עצמו הוא לא קל וחלק מהשאלות הן ברמה גבוהה יחסית לזמן שיש לך לחשוב, אבל מסתדרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי את כל הדיון..,

אבל כאחד שמרחיב גם פיזיקה, וגם כימיה בכיתה י"א אני יכול לעזור.

אז ככה, אומרים הרבה על פיזיקה שזה קשה וזה אבל עד עכשיו אני לא באמת מרגיש את זה, יכול להיות ששנה הבאה זה יהיה שונה, עד עכשיו למדתי קינמטיקה, ווקטורים וחוקי ניוטון[מכניקה ניוטונית] וזה לא-כזה-קשה. בהחלט אפשרי. בסה"ך זה הרבה הגיון ונוסחאות אבל גם צריך לחשוב ללא ספק. אם אתה מקשיב בכיתה ועושה שיעורי בית[מתרגל-זה חשוב מאוד] אתה תצליח בלי הרבה בעיות מיוחדות.

כימיה זה נחמד מאוד לא קשה כל כך ולא קל כל כך החומר נע בין קל ל-קשה בתחילת השיעור אבל עד סופו אתה מבין הכל[ושוכח הכל עד השיעור הבא :silly:].

מקווה שעזרתי ואם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן לשאול פה. אבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקצוע הנדסה, אתה תצטרך לעשות מקצועות שנקראים "פיסיקה1" ו"פיסיקה2" - אם עשית בגרות בפיסיקה, את פיסיקה1 אתה תאכל בלי מלח.

לגבי פיסיקה2... יש דברים שאתה תדע, אבל יחסית תצטרך ללמוד הרבה. במלים אחרות, מלבד קבלת פקטור בונוס של 1.3 (נדמה לי) יהיה לך גם הרבה יותר קל בלימודים. אם לא תלמד בגרות בפיסיקה, אז תצטרך לעשות "קורס מזורז" לפני שתתחיל ללמוד, אותו אני לא ממש מכיר. אבל אני לא מאמין שזה מקיף את כל החומר של הבגרות, וגם אם כן בטח לא תדע אותו באותה רמה ובכל זאת זה יהיה אינטנסיבי. אז אני ממליץ לך ללמוד פיסיקה. אגב, אם אתה רוצה ללמוד הנדסת תוכנה, למשל, אז כימיה בכלל לא תצטרך בכל מהלך התואר...

לגבי הנדסת מכונות, תצטרך.

תלוי איזה תואר אתה רוצה לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני לא קראתי את הדיון

אני אתרום את חלקי

אם אתה רוצה ללמוד בטכניון או באוניברסיטה נחשבת, בתואר מהנדס - בלי להגרר להשלמות בגרויות אחרי הצבא :

תקרע את התחת בלימודים עכשיו

אתה צריך להוציא במתמטיקה 5 ציון גבוהה , בפיזיקה 5 ציון גבוהה (מעל 95 בשניהם !)

וששאר הממוצע יהיה גם כמה שאפשר גבוהה

ופסיכומטרי טוב.

תאמין לי, קרעתי את התחת שנתיים שלמות אחרי הצבא, בהשלמות שונות , עד שהתקבלתי ללימודים אקדמיים, זה לא כיף ! בזמן שחברים שלך בתיאלנד...

אם אתה יודע שאתה רוצה ללמוד לתואר מהנדס (לא משנה איזה) במוסד אקדמי נחשב - תחרוש לבגרויות שלך בתיכון, במיוחד פיזיקה ומתמטיקה.

אני מציע, שבשביל הפרספקטיבה, תנסה ככה סתם עכשיו, לחשב את הסכם שלך בטכניון, לפי הציונים שאתה חושב שיהיו לך

ותראה איזה סכם תקבל

עכשיו, תסתכל בטבלה של איזה סכם צריך לאיזה מקצוע

ותבין לבד מה אתה צריך שיהיה לך

חישוב סכם :

http://ug.technion.ac.il/admissions/calc/calc_set.html

טבלת סכמים משוערים לפי מקצוע :

http://ug.technion.ac.il/admissions/calc/sifey_kabala.html

יש כאלה שיגידו, שאתה עדיין רחוק מזה, ולמה לחשוב על זה עכשיו וכו'

אבל סמוך עלי, אל תזניח

זה כ"כ יעזור לך אחרי הצבא, אם לא תצטרך לשפר כלום - זה ייתן לך פוש ענק וזמן חופשי ותוכל לעבוד , ייתרון על הרבה אנשים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מורה משעמם זה לא סוף העולם. תדבר עם המנהל/ת ותנסו להשיג מורה אחר, או שיתנו לך פטור מהשיעורים ותלמד לבד מספרים (יש את הספרים של מכון וויצמן, שאם קצת עזרה אפשר ללמוד מהם לבד ובכיף)

2. מקצועות חובה ללימודי הנדסה (כלשהי), ולא רק בשביל פטורים או הכיף שלך: מתמטיקה, פיסיקה וכימיה (5 יח"ל). תאמין לי, שזה הרבה יותר קל לשבת בכיתה בשנה הראשונה, ושיהייה לך מושג כלשהו על מה המרצה מדבר.

3. מקצועות מומלצים: תיכנות, אנגלית (5יח"ל)

4. תציק למורים! תשב להם על הווריד עד שיסבירו לך עד הפרט האחרון כל דבר שיש לך ספק לגביו, גם עם זה יעלה לך בחצי נקודה בהערכת המורה, זה יעלה לך בפלוס 10 נקודות במבחן ובציון הסופי.

5. קריעת תחת בתיכון זה כלום לעומת קריעת התחת בשנה א' באוניברסיטה אם אין לך רקע כלשהו במקצועות כמו חדו"א 1 ופיסיקה 1.

6. בעמוד הראשון הייתה שאלה לגבי הבונוסים שהאוניברסיטאות נותנות בהשוואה לטכניון: בכל מקום זה שונה, אבל לא בצורה משמעותית, וציון טוב בפיסיקה עדיין שווה פי 10 מציון מעולה בספרות (אני לומד באונ' בן גוריון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אבל אני לא רוצה להיות מהנדס או משהו אתם ידועים עבודה בחרבת הייטק שצריך תואר ראשון ולפעמים שני כבודק תוכנה או מפתח וככה

אז לפי מה שהבנתי לעשות ככה את כול החובה

ולעשות 5 אנגלית מטמטיקה פיזיקיה כימיה

10 טכ''מ ?

זה יספיק לי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...