באיזו רזולוצייה בני אדם רואים? - עמוד 4 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

באיזו רזולוצייה בני אדם רואים?

exXxTreAm

Recommended Posts

אוליי תרגיע???? צריך לתת לך הזהרה על כל הספאם שלך

בתור הבעלים של האתר (לא מנהל, בעלים) אני לא חושב שהוא שם קצוץ על האזהרות שלך. וכן, הוא יכול להספים כמה שהוא רוצה. זה הייתרון בלהיות בעל המאה.

ואני חושב שההבדל בין העיניים הוא 5-6 מעלות בצפיה. בגלל זה אי אפשר לראות עצמים ממרחק קרוב כלכך, זוית הצפיה בין שתי העיניים עולה וההבדל בין התמונות שמשדרות שתי העיניים נהיה גדול יותר ממה שהמוח יוכל לקלוט על מנת לעבד את שתי התמונות לתמונה אחת תלת מימדית ברורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 121
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הבעיה בראיית עצמים קרובים לא נובעת רק (אם בכלל) מההבדל בין שתי התמונות. מעבר למרחק מסוים, התמונה שהמוח יקבל תהיה מטושטשת גם אם ההפרש בין התמונה של כל עין נשאר בסדר גודל של מעלות ספורות (או כמה שזה לא יהיה):

כדי שנוכל לראות עצמים קרובים ורחוקים בחדות זהה העין צריכה (במונחים של מצלמות) לעשות פוקוס. מה הכוונה? העין משנה את מרחק המוקד (מי שלמד אופטיקה בתיכון יודע מה זה, ומי שלא, נסו לחפש בויקיפדיה או משהו). העין עושה זאת ע"י שריר שמכווץ ומרחיב את העין (ליתר דיוק, את עדשת העין), ובכך יוצר למעשה עדשה שונה שדרכה עובר האור. עדשה שונה = מרחק מוקד שונה. תנועת השריר הזו מוגבלת, ולכן יש גבול מסוים שמרחק המוקד לא יכול לעבור. למרחק המוקד הזה, יש מרחק מינימלי מהעין שהעצם צריך להמצא בו. אם נקרב את העצם מעבר למרחק זה, קרני האור מהחפץ לא יעברו דרך המוקד (הגדרה גסה, זה לא בדיוק ככה) והתמונה שתתקבל על הרשתית תהיה מטושטשת.

ד"א, זאת גם הסיבה שאנשים מבוגרים צריכים משקפי קריאה, וקשה להם לקרוא מקרוב - השריר שלהם, כמו כל שריר אחר בגוף, התעייף ו"התבלה", והתנועה שלו נהייתה מוגבלת עוד יותר, מה שמגביל את מרחק המוקד, מה שמגדיל את המרחק המינימלי מהעין שעצם צריך להמצא בו כדי שתתקבל תמונה ברורה שלו על הרשתית. במלים אחרות, האדם צריך להציב את העצם (למשל, הספר שהוא קורא) רחוק יותר מהעין כדי שהיא תוכל להתמקד. רק לצורך הדוגמה, המרחק המינימלי הזה משתנה מכמה ס"מ בודדים בגיל צעיר ועד למעל 10-20 ס"מ (ויותר מזה) בגיל מבוגר.

אה ועוד משהו - חיפוש קצרצר בגוגל עונה על כל השאלות בת'רד הזה. נסו את זה בפעם הבאה.

נ.ב - מספיק עם הספאם! הבא שיכתוב הודעה שלא קשורה אך ורק לנושא הדיון הודעתו תמחק וינקטו נגדו צעדים משמעתיים!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי...העיין דיי כואבת והיא מתעייפת...

מי שרוצה לעשות פוקוס אז יש את התרגיל הזה שלוקחים עיפרון ומקריבים אותו לעניים ואז העניים נהיות פוזלות

א. זה מצחיק בטירוף (למי שרואה את זה)

ב. זה ניסוי דיי יפה למקרו נדמה לי ולפוקוס

תקנו אותי אם אני טועה

אתה מדבר על דבר נכון...........שכחתי איך קוראים לזה בדיוק אבל השיטה עצמה הומצאה לפני משהו כמו 4-50 שנה ועד היום מדהימה מדענים ברחבי העולם...........כשאתה עושה תרגילים לעניים כמו מה שציינת(ועוד הרבה שאני עושה ומכיר) הראייה שלך תשתפר,היה על זה אפילו תוכנית שאישה אחת זקנה שבקושי ראתה משהו התחילה עם זה והראייה שלה השתפרה פלאים והיא הגיעה למצב שהיא לא הצתרכה בכלל........אני אישית בעל ראייה ממש לא משהו,ומשקפיים וואלה לא מתאים לכל אחד,אז התחלתי לאכול הרבה גזר ולהתחיל בתרגילים של סיבוב"עצם" סביב העניים,לקחת "עצם" מסויים ולהתחיל להרחיק ולקרב,אני כבר חצי שנה עם זה והשיפור הוא מדהים.........ובלי הכל תלוי כמה אתה מוכן להשקיע........בכל עין יש 6 שרירים שונים ,בכל תרגיל אתה בעצם מפעיל שריר שונה בעין. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשיש לך במידה שלי תרגילים לא יעזרו לך...

זה גם לא תמיד קשור לשרירים, יש גם צילינדר.

ראיתי את המשקפיים שלך........זה יעזור בכל מצב תאמין לי.תיקח חפץ מסויים ותעשה ממש תרגילים ,אין לך מושג כמה זה עוזר,בלי כסף ובלי שום דבר הכל עניין של השקעה,שכחתי רק איך קוראים לשיטה הזאת...... :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהמפגש הקודם ועד עכשיו המידה רק עלתה (4, 1.5 צילינדר and counting).

אם כי עם המשקפיים נראה כי אני רואה יותר טוב מראיית 6/6 טבעית (לפי האופטומטריסט, 6/4, בקשר למידות והכל, אני בטוח שיש בויקיפדיה)

יש גבול לכמה שאימון יכול להשפיע, ואני בספק אם הוא יכול להשפיע על המידה של המשקפיים בצורה כזאת שאני אצטרך לעשות עדשות חדשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל לזה שאמר שיש תרגילים שמשפרים את הראייה, אני רוצה לראות מחקר על זה, אם אתה מביא לי, אני מתחיל לעשות את זה..(ממה שאני הבנתי אין שום דבר ושום כלום שיכול לשפר ככה את הראייה ובכלל לשפר אותה)

מהמפגש הקודם ועד עכשיו המידה רק עלתה (4, 1.5 צילינדר and counting).

אם כי עם המשקפיים נראה כי אני רואה יותר טוב מראיית 6/6 טבעית (לפי האופטומטריסט, 6/4, בקשר למידות והכל, אני בטוח שיש בויקיפדיה)

יש גבול לכמה שאימון יכול להשפיע, ואני בספק אם הוא יכול להשפיע על המידה של המשקפיים בצורה כזאת שאני אצטרך לעשות עדשות חדשות.

זה לא טוב שאתה רואה 4\6 עם המשקפיים כי אז העיניים שלך לא מתאמצות בכלל, וגם זה לא בריא בכלל לעין, ואז יכול להתפתח לך עין עצלה(בלי המשקפיים... - וזה כי העין שלך תתרגל למספר היותר גדול- החדש של 4\6) - תכלס הוא נתן לך מספר יותר גדול ממה שאתה צריך וזה דופק אותך....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. קנים -

http://lib.cet.ac.il/pages/item.asp?item=7707

http://astroclub.tau.ac.il/astropedia/The_Human_Eye_and_Night_Vision.html

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A2%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D

אכן "קנים" וזה נובע מהמילה האנגלית ROD שמשמעותה מוט כי התאים האלה נראים כמו מוטות כשמסתכלים על חתך שלהם תחת מיקרוסקופ.

2. ההתגלות לחושך היא לא רק בגלל התרחבות האישון והחשיפה לקנים אלא גם בגלל שהאישון מתרחב הוא קולט יותר אור.

1. לאחר התייעצות עם רופא - ניתן לומר זאת בשתי הצורות. הצורה הנפוצה יותר היא באמת "קנים". סליחה על ההטעייה.

2. המשפט שכתבת בסעיף 2 הוא בדיוק מה שאני טוען. אתה אומר שהדבר קורה בגלל שהאישון מתרחב וקולט יותר אור ואילו אני אומר שעקב התרחבות האישון תאי הקנים (או כנות WHATEVER..) נחשפים יותר לאור - ומכן ראיית הלילה. אותו דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משקפיים , ועדשות (וניתוחי לייזר) באים לתקן את הזוית, או את רדיוס הקשת האנורמלית של הקרנית של העין , אפשר לומר שהיא כיאילו "שפיצית" יותר (לאנשים שסובלים מקצר רואי) ובגלל זה נוצר הטשטוש בראיה. ככול שהעין גודלת (בגיל ההתבגרות) גם "הזוית" גודלת ולכן המספר עולה בצורה מהירה יותר בגיל ההתבגרות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל לזה שאמר שיש תרגילים שמשפרים את הראייה, אני רוצה לראות מחקר על זה, אם אתה מביא לי, אני מתחיל לעשות את זה..(ממה שאני הבנתי אין שום דבר ושום כלום שיכול לשפר ככה את הראייה ובכלל לשפר אותה)

זה לא טוב שאתה רואה 4\6 עם המשקפיים כי אז העיניים שלך לא מתאמצות בכלל, וגם זה לא בריא בכלל לעין, ואז יכול להתפתח לך עין עצלה(בלי המשקפיים... - וזה כי העין שלך תתרגל למספר היותר גדול- החדש של 4\6) - תכלס הוא נתן לך מספר יותר גדול ממה שאתה צריך וזה דופק אותך....

אם רק הייתי זוכר איך קוראים לזה הייתי מוצא לך על זה כל כך הרבה מחקרים שהיית כבר עושה את זה כשאתה אוכל אפילו,אני מרגיש שיפור עצום אחרי חצי שנה.

אף אחד לא זוכר איך קוראים לשיטה הזו? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה אחד שלא יכל לראות, ושתלו לו קטנה בעין, ומאז הוא ראה(כמובן שהחלק במוח לא נפגם ולכן יכולת הראיה שוחזרה).

היה גם אחד שלבש שהפכו את הראייה שלו, ולקח לו כמה שבועות להתרגל למצב החדש, אך כשהוא הוריד אותן, לקח לו חודשים להתרגל למצב הישן.

היה לי עוד משהו אבל שכחתי אותו כשקראתי את התראד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עריכה:העין היא לא חישן, הקרנית היא החיישן, העין כוללת מנגנון של פוקוס,צמצם עדשה,וחיישן.

העין לא מהסיבה הפשוטה שהיא לא מצלמת פרים פרים ומעבירה למוח.

היא עושה הכל סימולטנית, ברציפות. העולם הוא לא פריימים שרצים על סרט.

כלומר, המוח האנושי לא רואה בפריימים...

(ואל תגיד לי "מצלמת ווידאו" כי זה אותו דבר בדיוק)

כל סוגי התאים שיש בעין הם סוגים שונים של חיישני אור...

אבל לא , בהחלט לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו שאתה טועה

העין כן מעבירה פריימים רק שהם באים בצורה של אותות חשמליים שעוברים בעצבים

אתה יכול למדוד כמה אותות עוברים בשנייה ולפי זה לדעת כמה פריימים אתה רואה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...